Skocz do zawartości

Tyrol - St. Anton / St. Christoph / Stuben


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Tyrol - St. Anton / St. Christoph / Stuben Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 lata później...
Bylismy tam w połowie kwietnia ubieglego roku (opis i foty znajdziesz w dziale relacje). Wg wielu osób, to najgenialniejsze miejsce na freeride w całej Austrii, a smiganie po puchowej pierzynie w Stuben każdemu pozostało głęboko w pamięci. Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 09 styczeń 2013 - 18:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z szanownego forum ma doswiadczenie w freeride w St Anton, moglby podac kontakt do sprawdzonych lokalnych przewodnikow i czy na poczatku marca mozna jeszcze liczyc na snieg poza trasami? Ze wzgledow cenowych planujemy noclegi w Klosterle - na oko wyglada na dobra opcje, jesli ktos ma doswiadczenie czy stamtad jest dobry dojazd do Stuben czy Zurs to tez bym prosila o komentarz :)

Nie ma żadnego problemu z dojazdem, trochę krętych górskich dróg i tyle. Żadnego - o ile można liczyć na wiosenną aurę, bo w rejonie Arlberg potrafi nieraz spaść kilka metrów śniegu i odciąć miejscowości na parę dni ....no może niekoniecznie w marcu :) Klosterle to całkiem sympatyczna miejscówka, fajny ośrodek, tańsza od b. drogiego St. Anton, czy jeszcze droższych Lech i Zürs. Poniżej pod linkiem maleńki wycinek, niewiele fotek z połowy kwietnia 2010: https://www.facebook...14284817&type=3 jak widać śniegu nie brakuje nigdzie, także poza trasami jest gdzie jeździć - jakkolwiek to wszystko to był zleżały wiosenny śnieg. Zarówno łatwy jak i raczej bezpieczny, za to rozjeżdżony gdzie się tylko dało. No, ale to jest kwiecień - na początku marca na ogół masz wszędzie śnieg :) Ogólnie: jest tam mnóstwo możliwości jazdy pozatrasowej ale bliskotrasowej - łatwej do ogarnięcia, zbadania, łatwo dostępnej z wyciągów. W takich wypadkach przewodnik nie wydaje się niezbędny, ....ale nie wiem czego dokładnie będziesz tam szukać :) Piękne miejsca, może ci tydzień wystarczy ;) Mam gdzieś sporo więcej fotek, ale tymczasem niedostępnych, gdzieś na jakimś odpiętym dysku. PS. Załączam tylko jeszcze 3 fotki z dróg, a propos dojazdów - gdzieś stamtąd - kiedyś już wrzucałem na forum więc mam w podręcznych zasobach: P1010314copy.jpg

Załączone miniatury

  • P1010528copy.jpg
  • P1010405copy.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pomyślałam, żeby w tym roku zwiedzić Arlberg, bo nas tu jeszcze nie było. Chciałabym podpytać bywalców, gdzie szukać zakwaterowania. W Sankt Anton, Lech i Zurs drożej, więc trzeba rozejrzeć się za chatą gdzieś dalej. Chodzi mi o to, żeby miejscówka była dobrze skomunikowana skibusem, do 10, max 15 km. Rozglądam się po okolicznych miejscowościach np. Pettneu,  Flirsch i innych. Które miasteczko/wieś polecacie? Będę "dźwięczna"  za podpowiedzi.  Słyszałam, że od tego roku Sankt Anton zostało połączone z Lechem gondolą. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nadchodzącym sezonie chciałbym odwiedzić Ski Arlberg. Poszukiwałem kwatery w Zurs, Lech, St. Christoph lub St. Anton. Próbowałem poszukiwać kwatery dwuosobowej w drugiej połowie lutego 2015. I muszę Wam powiedzieć (napisać) że w/w terminie w powyższych miejscowościach praktycznie kwatery się wyczerpały w "normalnych" cenach, jeśli można mówić o normalnych cenach w rejonie Ski Arlberg. Poszukiwałem na wielu, wielu stronach i chyba zrezygnuję z wyjazdu do Ski Arlberg'u, tym bardziej że chciałem jechać z córką, która jeszcze nie wie kiedy będzie miała przerwę zimową. Wybiorę jakiś inny ośrodek, a odwiedzę Arlberg w marcu lub na początku sezonu 15/16.

Pozdr i życzę szczęścia w poszukiwaniu kwater a Tym, którzy już mają jakąś rezerwację życzę udanego wyjazdu.

Voytheck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W nadchodzącym sezonie chciałbym odwiedzić Ski Arlberg. Poszukiwałem kwatery w Zurs, Lech, St. Christoph lub St. Anton. Próbowałem poszukiwać kwatery dwuosobowej w drugiej połowie lutego 2015. I muszę Wam powiedzieć (napisać) że w/w terminie w powyższych miejscowościach praktycznie kwatery się wyczerpały w "normalnych" cenach, jeśli można mówić o normalnych cenach w rejonie Ski Arlberg. Poszukiwałem na wielu, wielu stronach i chyba zrezygnuję z wyjazdu do Ski Arlberg'u, tym bardziej że chciałem jechać z córką, która jeszcze nie wie kiedy będzie miała przerwę zimową. Wybiorę jakiś inny ośrodek, a odwiedzę Arlberg w marcu lub na początku sezonu 15/16.

Pozdr i życzę szczęścia w poszukiwaniu kwater a Tym, którzy już mają jakąś rezerwację życzę udanego wyjazdu.

Voytheck

W drugiej połowie lutego lepiej celować w mniej popularne ośrodki, bo będzie i tłoczno, i drogo. Ja się wybieram w połowie stycznia, jak co roku zresztą. Nie mam dzieci w wieku szkolnym, to jest plus. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej połowie lutego lepiej celować w mniej popularne ośrodki, bo będzie i tłoczno, i drogo. Ja się wybieram w połowie stycznia, jak co roku zresztą. Nie mam dzieci w wieku szkolnym, to jest plus. :-)

Moja córa to studentka i nigdy nie wie kiedy skończy się sesja. W ubiegłym sezonie udało mi się "dorwać" kwaterę dwuosobową ze śniadaniem w Ski Circus - Sallbach w drugiej połowie lutego. Przystanek skibusa przy kwaterze i dojazd pod gondolę to jeden przystanek. Narty w depot'cie, więc light. Sallbach też nie jest tani, a jednak 370 oiro to nie jest dużo jak na pełny sezon. Nie lubię dojeżdżać autem. Zawsze jakieś weiss bier czy też po nartach jegermeister mit redbull więc auto lepiej niech stoi. A co do mniej popularnych ośrodków to owszem cena i możliwości zakwaterowania większe ale możliwości narciarskie mniejsze. Zwykle przejeżdżam z córką 160-220 km w trakcie 6 dniowego pobytu i owszem jak się nam spodoba jakiś stok to kilkakrotnie po nim lubimy pohasać, ale również podoba nam się objeździć cały ośrodek. Ośrodki mało popularne to zwykle do 100 km tras więc zważając że zwykle kilkadziesiąt km to tzw. przejazdówki do samych stoków do pośmigania pozostaje niewiele.

Pozdr.

Voytheck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Ścigałem sie tam w Der weisse Ring,ekstremalnie długim gigancie i prawdę mówiąc nic w okolicach Lech-Zuers mnie nie urzekło,a przygotowanie tras już najmniej...

A tu link do mojej relacji...

http://www.skionline...ght=weisse ring

Co do samego Sankt Anton i przygotowania tras, to prawie się z Tobą zgodzę, jednakże po dużych opadach śniegu szybko się robią "skopane".  W Zurs mieliśmy naprawdę "wylizane" stoki i prawie tylko dla siebie, więc można było "dać po ślizgach". Całego ringu nie zrobiliśmy, (ale mało brakowało) bo popsuła się widoczność i zresztą za późno wystartowaliśmy, trzeba było wracać.

Ten ośrodek to bajka dla tych, którzy lubią śmignąć poza trasą.

Żeby nie gorsze finanse w tym roku, byłaby powtórka, a tak, to pozostaje tańsza opcja w Ischgl.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...