Skocz do zawartości

Tyrol - Sölden


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Mam pytanko, jak wygląda Soelden pod względem freeride'u ? Aczkolwiek takie lajtowego freeridu, nie za stromo, koło wyciągów i dostępne z nich (jak np. jest w Moeltal) Zaczyna mi się kopny podobać i chciałbym w tym roku skoczyć w miejsce gdzie i pojeżdżę sobie na sztuksie i gdzie na 1-2 dni wyskoczę w (bezpieczny) teren:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austriacy ścigają freeriderów, a jeszcze gorzej jak coś ci się stanie podczas takiej jazdy, ubezpieczyciel nie zapłaci akcję ratowniczą za jazdę poza trasami czyli koszty ok. 10 tys. EUR pokrywasz z własnej kieszeni

to Solden jest jakieś inne pod tym względem ;) jak byłem ostatnio to widziałem ofertę szkółki narciarskiej na jazdę po za trasą i sam widziałem jak instruktor z dwiema czy trzema osobami pomykał po za trasami ;) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ naturalnie, jak zabulisz za instruktora i ubezpieczenie extra, to tak. W Solden też mają taką opcję, ale nie jest to tanie (jak zresztą wszystko w tym ośrodku). Gdzieś widziałem ofertę na pół dnia - kilka godzin podchodzenia pod jakąś dziewiczą górę, opieka instruktora, 15 minut zjazdu, coś koło 300 EUR Jadąc na własną rękę trzeba jednak pamiętać o konsekwencjach zrobienia sobie "kuku", które mogą być BARDZO dotkliwe dla portfela

Nie koniecznie możesz hasać poza trasą do woli http://www.alpenvere..._versichert.php
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O braku ubezpieczenia poza trasą to ja wiem, aczkolwiek to nie z winy Austriaków tylko ubezpieczyciela;). Są jednak rozwiązania tego problemu (np. OeAV).
Swoją drogą jestem ciekawy jak wygląda to przy różnego rodzaju "Ski route" które widywałem najczęściej na lodowcach a są to nieprzygotowane (często wąskie, między skałami) aczkolwiek oznakowane trasy.

tomal, alpenverein po polskiemu :)
http://www.alpenverein.com.pl/cms/

Użytkownik Kanet edytował ten post 06 wrzesień 2012 - 22:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O braku ubezpieczenia poza trasą to ja wiem, aczkolwiek to nie z winy Austriaków tylko ubezpieczyciela;). Są jednak rozwiązania tego problemu (np. OeAV).
Swoją drogą jestem ciekawy jak wygląda to przy różnego rodzaju "Ski route" które widywałem najczęściej na lodowcach a są to nieprzygotowane (często wąskie, między skałami) aczkolwiek oznakowane trasy.

tomal, alpenverein po polskiemu :)
http://www.alpenverein.com.pl/cms/


Wiem o tym:)

Warunek jest jeden do 6000 mnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam


Zmiana opon w aucie na zimówki + kurtka "alpejska" wisząca w szafie - czas rozpocząć poszukiwania corocznego miejsca wypadowego:D. Wstępnie nakręciłem się na Solden, miejscówka do spania również wstępnie odnaleziona jednakże mam parę pytań. Jak wygląda kwestia skubusa? Mam zamiar noclegować się w Langenfeld, czy darmowe skibusy tam kursują? Kolejną kwestią o którą chciałbym zapytać jest wjazd samochodem na lodowiec czyt. górę (z tego co wujek Google mi powiedział ok 2800m.n.p.m), ta droga jest drogą publiczną i ogólnie dostępną? O stan nawierzchni się nie pytam bo na 99,9% bez łańcuchów się nie obędzie.


Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Zmiana opon w aucie na zimówki + kurtka "alpejska" wisząca w szafie - czas rozpocząć poszukiwania corocznego miejsca wypadowego:D. Wstępnie nakręciłem się na Solden, miejscówka do spania również wstępnie odnaleziona jednakże mam parę pytań. Jak wygląda kwestia skubusa? Mam zamiar noclegować się w Langenfeld, czy darmowe skibusy tam kursują? Kolejną kwestią o którą chciałbym zapytać jest wjazd samochodem na lodowiec czyt. górę (z tego co wujek Google mi powiedział ok 2800m.n.p.m), ta droga jest drogą publiczną i ogólnie dostępną? O stan nawierzchni się nie pytam bo na 99,9% bez łańcuchów się nie obędzie.


Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc:)


skibusy jeżdżą do Langefeld, ale więcej szczegółów nie znam bo jeździłem autem ;)
w sezonie nie ma sensu wjeżdżać na lodowiec autem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Do kiedy trwa sezon??czy po 7 maja jest jeszcze czynne
z gory dziekuje za info
pozdrawiam


Nie jest czynne - sezon zimowy (narciarski) trwa do 5 maja. Letni sezon zaczyna się 29.06 ale bez możliwości jazdy (w lipcu i sierpniu).

Na nartach teoretycznie może być szansa jeździć od 7 września (zależnie od warunków śniegowych) - ale wg mnie tych szans nie ma zbyt wielkich, minimalne - a jeśli już to tylko dla desperatów. W miarę realne zaczynają się w październiku, raczej bliżej końca miesiąca.

W najbliższym czasie czynne będą:
Pitztaler (ostatnio najlepsze warunki) do 12 maja
Kaunertaler - do 9 czerwca
Stubaier do 5 lipca (?) ...sami tak piszą :)
Hintertuxer - 365 dni - po ilości otwartych tras i wyciągów sądzę, że ciągle jest b. dobrze.

To w Tyrolu - oprócz tego Kitzsteinhorn (Kraj Salzburski, do 2.06) i Mölltaler (Karyntia, do 12.05)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitzsteinhorn nie jest całorocznym lodowcem? Wiem że co roku w lipcu są tam organizowane "polskie dni" dlatego pytam.


* Ski lifts for skiers are operating until June 2nd and from June 28th until July 21st. From 22nd of July the ski lifts for skiers are closed. Cable cars are open for hikers. Slopes will be open when snow conditions are sufficient (approx. october)

http://www.kitzstein.../tickets-prices
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie odnośnie skipasów. Na skionline w opisie ośrodka Obergurgl - Hochgurgl informują, że na ich skipasie można jeździc również w Solden. Pytam wiec czy może ktos to potwierdzić? Czy skipas z Solden obejmuje również tamten ośrodek?

w ubiegłym roku było tak ;

mając skipas na solden na okres 5 dni i więcej

można było 1 dzień jeździć na Gurglach .... taki skipas kosztował chyba 9 € więcej niz

zwykły , pięciodniowy

to samo dotyczyło skipasu na Gurgle ... cena ta sama

:)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak z obłożeniem stoków w drugiej połowie lutego? Wiem, że to austriackie (i nie tylko) ferie, dlatego pytam, czy jest tłok w tym terminie i czy warto jechać do Soelden?

 

Z góry dzięki za odp.

 

tłok głównie jest przy gondolkach z parkingu, dalej się luzuje i kolejek nie ma, no może na tych niebieskich trasach jest bardziej tłoczno a tak po za tym to jakoś tego szczególnie nie odczułem ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku było tak ;

mając skipas na solden na okres 5 dni i więcej

można było 1 dzień jeździć na Gurglach .... taki skipas kosztował chyba 9 € więcej niz

zwykły , pięciodniowy

to samo dotyczyło skipasu na Gurgle ... cena ta sama

:)

 

 

W tym sezonie (2013/14) również jest to możliwe. Tylko kupując karnet, trzeba w kasie wyraźnie zaznaczyć, że chce się mieć taką możliwość. Dopłata za taki skipass wynosi w tym roku 10 euro.

 

Późniejsze „dokupienie” jest niestety niemożliwe.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

austria.info


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś zaproponować jakiś tani nocleg w okolicy. Tani tzn. do 50Euro za 1 nocleg dla jednej osoby. Jeśli do tego udałoby się jeszcze mieć śniadanie to byłbym szczęśliwy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Na soelden.com, u dołu strony jest do ściągnięcia katalog Sölden z bazą noclegową (obiekty każdej kategorii, adresy, cenniki, strony internetowe) „Sölden Accommodation list” lub „Sölden Vermieterverzeichnis” w zależności od wersji językowej

 

Pozdrawiamy serdecznie,

austria info


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś zaproponować jakiś tani nocleg w okolicy. Tani tzn. do 50Euro za 1 nocleg dla jednej osoby. Jeśli do tego udałoby się jeszcze mieć śniadanie to byłbym szczęśliwy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Na www.oetztal.com masz wyszukiwarkę wszystkich noclegów w dolinie.W Langenfeld 8 km od Soelden znajdziesz coś w okolicach 20 e od osoby -w samym Soelden na pewno będzie trochę więcej , ale poniżej 50 e też powinno się coś znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy ktoś się orientuje czy w Soelden można nabyć lub dostać u noclegodawców karty zniżkowe na różnego rodzaju usługi gastronomiczne, basenowe, w wypożyczalniach i przede wszystkim na skipassy, coś jak Liptov Region Card. Wyczytałam że jest coś takiego jak Tirol Regio Card i Tirol Snow Card ale nie znam niemieckiego i nie mam pojęcia co oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na nartach. Droga pod lodowiec zamknięta. Start z Giggijoch, potem parę wyciągów ( w sumie 4 z dołu) i już jesteś pod Rettenbachem. Jeszcze jedna gondola, dwuodcinkowa + jeden tunel, i jesteś na Tifenbach, czyli drugim lodowcu. ...tylko... dlaczego tak? Co takiego tam jest żeby pomijać resztę ośrodka? :) Jeśli szukacie łatwych tras, to Giggijoch jest idealny.. Dlaczego lodowiec jest priorytetem? Że wyżej? Niższe ciśnienie? Szybciej się można zmęczyć? :) Faktem jest ze akurat na lodowcach w Sölden widoki są fajoskie, ale gdzie indziej też, więc...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...