Skocz do zawartości

Tyrol - Sölden


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

akurat gdzie na necie ostatnio sprawdzałem busy i zdaje się, że jedzie bus o 4 rano z Solden do Langenfeld, chyba taki specjalny dla imprezowiczów, którzy nie znaleźli noclegu w Solden :D byłbym wdzięczny, za jakieś namiary na nocleg w Langenfeld, jeszcze nie wiem dokładnie ile nas jedzie ale tak dla 5 osób póki co ;)

Wg rozkładu liniowych autobusów to 5.30 - czyli idealnie ;) Obiekty noclegowe w Längenfeld dostępne są w internecie na poniższych stronach: http://www.laengenfe...FeratelSearch=2 - wersja niemiecka, po lewej stronie menu do wyboru http://www.laengenfe...n,at2/home.html - wersja angielska Noclegi, nie tylko te najdroższe, pomoże znaleźć także informacja turystyczna w Längenfeld. Kontakt możliwy w jęz. niemieckim i angielskim. Information Längenfeld Unterlängenfeld 81 A-6444 Längenfeld Tel. +43 (0) 57200 300 Fax +43 (0) 57200 301 Tel. Info Huben: +43 (0) 57200 320 Tel. Info Gries: +43 (0) 57200 330 E-Mail: [email protected] www.laengenfeld.oetztal.com My ze swej strony możmy przesłać bezpłatnie katalog z bazą noclegową z Längenfeld i nie tylko. Kontakt do nas na stronie http://www.austria.i...ej-1427417.html Pozdrawiamy serdecznie Austria.info www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje ;) mam jeszcze jedno pytanie, bo z tego co widzę trasa nr 10 jest oświetlona, w sezonie rozumiem można tam co wieczór po śmigać? bo to dobry motyw jest- wyjechać dość wcześnie, zakwaterować się i na stok ;)

Można śmigać jak najbardziej :)http://www.soelden.c...cket/index.html Pozdrawiamy serdecznie Austria.info www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam ! Mam pytanie.. Jak mogę dostać się do Solden z Gdańska ? Czy muszę jechać jakoś do Innsbrucka i stamtąd od razu zum Solden ? Szukam tych połączeń i wszedzie sa te denne wyszukiwarki. Poszukuję dojazdu do Solden albo do jakiegos miejsca z ktorego łatwo bede mogl sie tam dostac. Prosze uprzejmie o pomoc ! Mogę gdzieś dojechać, zdaje sobie sprawe z tego, ze z Gdanska bedzie ciezko.. Baaardzo bym prosil o pomoc, moze juz ktos tak jechal ;) !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
może komuś się to przyda ;) właśnie jestem w Solden, napiszę krótko o warunkach, swoją relację dokończę jak wrócę w niedziele ;) Poniedziałek Cały dzień lampa, stoki dość twarde, miejscami trochę rozjeżdżone. Kolejka do gondolki na gigi koło po 9:00 nawet na pół godziny, dlatego warto być jak najwcześniej, gondolka śmiga od 8:00. Trochę tłoczno, czasami przy nie których kanapach kolejka na 10 minut. Wtorek jak wyżej, tylko trochę mniej słońca Środa Świerzy śnieg ok. 10cm. Muldy, miękko, ciężko, zaczynają nogi boleć. Pochmurnie. Ludzi trochę mniej niż w poniedziałek i wtorek. Czwartek W nocy znowu przyprószyło śniegiem, warunki na trasach trochę lepsze niż w środę. słoneczko cały czas przebijało się gdzieś przez chmurki. na lodowcach padał śnieg. czwartodniowe zakwasy złapały dzisiaj ale po kilku zjazdach już było okej ;) jeszcze dwa dni jazdy przede mną, dopiszę później jeszcze coś. póki co, jestem bardzo zadowolony, rejon wydaje mi się najlepszy w jakim do tej pory byłem ;) pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek Obergurl. Sobota Lampa cały dzień, ludzi mało, wszystko wyjeżdżało z Solden jak my jechaliśmy na stok, trasy pięknie przygotowane, przymarznięte, ludzi mniej to i nie rozjeżdżone. Pięknie było tego dnia jeśli chodzi o pogodę :) Podsumowując: Mieszkanie- daleko, bo w Umhausen(20km do Solden), w bardzo dobrym standardzie, internet, możliwości zamówienia sobie chleba, zmiana ręczników i bardzo dobra cena :) Solden- najciekawszy ośrodek w jakim byłem do tej pory. Fakt, ludzi jest tam w tym okresie baardzo dużo ale nie przeszkadzało mi to jakoś szczególnie, jedynie stanie przy dolnej stacji gondoli na Giggi wkurzało mnie trochę. Kilka tras naprawdę mi się podobało, nie było nudy że tylko jedna fajna, fajnie sobie można pośmigać na 11 czerwonej, 14 czarnej, trasa Pucharowa na Rettembachu bardzo ciekawa, szkoda tylko że nie mogłem trafić na moment, kiedy była twarda, byłem tam dwa razy i dwa razy było miękko :(, niebieskie trasy na lodowcach mimo że niebieskie bardzo przyjemne, można sobie na nich popracować nad techniką, trasa 25 czarna mało ludzi a trasa naprawdę bardzo dobra, zresztą niebieskie na Giggi też całkiem fajne chociaż, na niebieskie to one nie wyglądały, jak dla mnie podchodziły one pod czerwone :) nie polecam zjeżdżać do parkingu na nartach, szkoda nart i zdrowia, na dole nie ma dużo śniegu, jest wąsko śnieg wydarty do trawy, ogromne muldy i tłoczno, raz zjechałem potem wolałem zjeżdżać gondolką. kilka fotek

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 21 luty 2011 - 11:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Pytanko - co w Solden działa w listopadzie? Tylko Rettenbach i Tiefenbach? Jeżeli działają tylko w/w lodowce to co z dojazdem do dolnej stacji Rettenbach - z tego co znalazłem w necie to skibus na glacier road jest płatny!!! (@solden.com: "The bus ride from Sölden to the Glacier Ski Area is NOT included in the ski pass") Do tego "symboliczna" opłata za przejazd wynosi 9,40 E w dwie strony... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - co w Solden działa w listopadzie? Tylko Rettenbach i Tiefenbach? Jeżeli działają tylko w/w lodowce to co z dojazdem do dolnej stacji Rettenbach - z tego co znalazłem w necie to skibus na glacier road jest płatny!!! (@solden.com: "The bus ride from Sölden to the Glacier Ski Area is NOT included in the ski pass") Do tego "symboliczna" opłata za przejazd wynosi 9,40 E w dwie strony... Pozdrawiam

Jezeli masz skipass nie trzeba placic za przejazd. Tu masz cennik http://www.soelden.c...hren/index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacisz jak jedziesz własnym autem, ale za skibus płacisz 9,40 E w dwie strony :(

Die Mautgebühr wird nur für Nichtskifahrer eingehoben! Alle Skifahrer mit gültigem Skipass können die Mautstraße kostenlos benützen! Oplata jest pobierana od NIE JEZDZACYCH NA NARTACH ! Wszyscy narciarze z waznym skipassem moga korzystac bezplatnie z przejazdu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Die Mautgebühr wird nur für Nichtskifahrer eingehoben! Alle Skifahrer mit gültigem Skipass können die Mautstraße kostenlos benützen! Oplata jest pobierana od NIE JEZDZACYCH NA NARTACH ! Wszyscy narciarze z waznym skipassem moga korzystac bezplatnie z przejazdu!

też kojarzę taką informację z którejś ulotki z Solden ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Wybieramy sie z kolegom do solden 10.11.2011. W zwiazku z powyzszym mam pytanie do zorientowanych. Orientujecie sie czy skipassy w w/w okresie sa wazne na oba lodowce Rettenbach i Tiefenbach czy trzeba kupować na każdy osobno. Nastepene pytanie to jak dojechać do parkingów na w/w lodwce (chodzi mi o jakis adres zeby wklepac w nawi). Ostatnie pytanie to czy skipassy mozna kupic przy wyciagach ? czy trzeba szukac ich w miescie. Dziekuje za odpowiedzi i prosze o wyrozumialosc gdyz jest to moj pierwszy wyjazd w alpy. Pozdrawiam

Kupujesz na cały ośrodek czyli oba należące do niego lodowce są w cenie .Kasy są również przy wyciągach.Jeżeli chodzi o navi to wystarczy jak wklepiesz samo Solden i po wjechaniu miej po prostu oczy szeroko otwarte -gondole startują w centrum miasta przy głownej ulicy i jadąc nią nie sposób ich nie zauważyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, Wybieramy się za tydzień do Solden (24.11). Ktoś z szanownego grona był w tym czasie w tamtym rejonie? Piszę bo chodzą słuchy, że ze śniegiem może być niewesoło... Prośba do tych co mają jakieś doświadczenia z tym regionem o podzielenie się cennymi informacjami :) pozdrawiam, k.

wystarczy wejść na stronę www.solden.com i wszystko pięknie widać, póki co pośmigać można na terenach lodowców ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
wczoraj wróciłem z Solden ;) pogoda trafiła nam się piękna, pierwsze dwa dni piękne słonko przez cały dzień i temp w okolicach -12 stopni(rano w dolince, w okolicach Langenfeld gdzie spaliśmy termometr pokazywał -21 stopni... ;) ) trasy pięknie przygotowane, ale... mało śniegu, w porównaniu do ubiegłego roku śniegu zdecydowanie mniej, nawet zdarzało mi się widywać przetarcia w miejscach gdzie śnieg jest wywiewany lub skały są nie do końca przykryte. trzeci dzień spędziliśmy w obergurgl, trochę chmurek, mniej słoneczka, temp koło -7 ale odczuwalna sporo mniejsza bo słonko tak ładnie nie świeciło. czwartego dnia zapowiadali nam chmurki przez cały dzień ale troszkę się pomylili bo przez cały dzień nam ładnie świeciło słoneczko. piąty dzień pochmurno, lekkie opady śniegu i mocny wiatr przez co nie czynny był lodowiec Tiefenbach, a później połowa lodowca Rettenbach, jako jedni z ostatnich wyjechaliśmy gondolką nr 32 na Schwarze Schneide, ledwie zdołałem dopiąć buty a gondola już stała, wiatr był tak mocny że jadąc wręcz zatrzymywał w miejscu. piątek czyli 6 ostatni dzień na nartach to duży opad śniegu, około 30cm spadło tego dnia. nie działa większość wyciągów, trasy zasypane, słaba widoczność. jeździć można głównie na Giggi. w ciągu dnia ratraki ubijają świeży śnieg, na jednej trasie jeździły 3 jeden za drugim, później przeniosły się na drugą i dojechały jeszcze dwa także 5 ratraków jeden za drugim robiło trasę, która była otwarta normalnie dla narciarzy. ludzi znośnie, tylko w niedziele musieliśmy czekać może 15 minut do gondolki z parkingu na Giggi. dużo mniej ludzi niż jak byłem rok temu, tylko że wtedy byłem w terminie ferii niemieckich. niby tylko rok mnie tam nie było, a górki się zmieniły, orczyk nr 33 na lodowców Rettenbach nie działa, bo urwał się tam kawałek lodowca i część trasy orczyka biegnie teraz nad przepaścią. wejście na punkt widokowy na Schwarze Schneide jest teraz z innej strony, tak wygląda jak by się tam kawałek górki urwał ;) 20012012118.jpg

Załączone miniatury

  • 15012012046.jpg
  • 15012012044.jpg
  • 15012012059.jpg
  • 18012012102.jpg
  • 20012012111.jpg

Użytkownik 1/2prokrzysiek edytował ten post 22 styczeń 2012 - 15:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy jest możliwość FREESKI od 17.03 lub od 24.03 w okolicach Solden

W sprawie ofert pakietowych (nocleg+karnet) proszę zwrócić się do informacji turystycznej w Sölden. Kontakt jest możliwy w jęz. niemieckim lub angielskim. ÖTZTAL TOURISMUS Information Sölden Gemeindestraße 4 6450 Sölden T +43 (0) 57200 F +43 (0) 57200-201 Email: [email protected] Kilka ofert tego typu na poniższych stronach: http://www.oetztal.c...rden/index.html http://www.soelden.c...ages/index.html Pozdrawiamy serdecznie austria.info www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy jest możliwość FREESKI od 17.03 lub od 24.03 w okolicach Solden

Freeski w srodku marca? :) A moze nie lepiej w lutym? :) Tak przy okazji, Livignio dopiero w polowe kwietniu zaczyna sezon freeski. Ale widze ze to ciagnie polakow jak nie wiem co... Anyway, nie ma cos takiego jak freeski w Solden, tylko takie oferty jak powyzej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Solden 15-21 kwiecień. Bardzo fajna unikalna kombinacja tras urozmaiconych, widokowych położonych niżej i szerokich białych pól o różnym nachyleniu położonych na 2 lodowcach. Wszystko w jednym miejscu! Od kilku lat staram się ominąć tłok na trasach wybierając termin wyjazdu po Austriackich feriach, (do końca marca) oraz omijając ich prawie 2 tygodniową przerwę Wielkanocną. Pozostaje w ten sposób zawsze jeden lub dwa tygodnie w kwietniu kiedy ludzi jest jak na lekarstwo a pogoda całkiem dobra. Do tej pory moim wzorem był Stubai. Po wizycie w Solden śmiało dopiszę ten ośrodek do moich ulubionych. Na pogodę nie mam wpływu ale w Solden można szukać "szczęścia" zarówno na lodowcu, z reguły powyżej linii niskich chmur, jak i w niższych partiach, kiedy mała chmurka na lodowcu okazuje się śnieżycą. W czasie między świętami (Wielkanoc) a uroczystym zamknięciem sezonu ludzi jak na lekarstwo. Warunki śniegowe znakomite. Dostępna trasa dojazdowa pod sam lodowiec, po okazaniu karnetu bezpłatna! Dojazd to 15 minut samochodem z miasteczka. Mało kto tam jeździ więc zarzut prawie godzinnego transportu gondolami i krzesłami na lodowiec był dla mnie atutem. Będąc już o 9-tej na pustym lodowcu przez godzinę miałem z żoną "górkę na wyłączność". Nawet jeśli jesteście początkujący nigdzie nie ma takiego miejsca z którego nie da się zjechać niebieską trasą, będącą alternatywą dla czarnych i czerwonych ścianek. Chyba z 15 różnych knajpek, bardzo miła atmosfera, brak zadęcia wśród obsługi które mnie irytowało np w Ischgl czy Ktzsteinhorn-Kaprun. Jeśli chcecie pojeździć na nartach, a nie stać w kolejkach do wyciągów, jeżdżąc w tłoku, polecam kwiecień (sprawdzone od kilku sezonów) oraz Solden który nadaje się do tego idealnie. Pozdrawiam, Maciek

Użytkownik keicam edytował ten post 24 kwiecień 2012 - 11:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solden 15-21 kwiecień. Bardzo fajna unikalna kombinacja tras urozmaiconych, widokowych położonych niżej i szerokich białych pól o różnym nachyleniu położonych na 2 lodowcach. Wszystko w jednym miejscu! Od kilku lat staram się ominąć tłok na trasach wybierając termin wyjazdu po Austriackich feriach, (do końca marca) oraz omijając ich prawie 2 tygodniową przerwę Wielkanocną. Pozostaje w ten sposób zawsze jeden lub dwa tygodnie w kwietniu kiedy ludzi jest jak na lekarstwo a pogoda całkiem dobra. Do tej pory moim wzorem był Stubai. Po wizycie w Solden śmiało dopiszę ten ośrodek do moich ulubionych. Na pogodę nie mam wpływu ale w Solden można szukać "szczęścia" zarówno na lodowcu, z reguły powyżej linii niskich chmur, jak i w niższych partiach, kiedy mała chmurka na lodowcu okazuje się śnieżycą. W czasie między świętami (Wielkanoc) a uroczystym zamknięciem sezonu ludzi jak na lekarstwo. Warunki śniegowe znakomite. Dostępna trasa dojazdowa pod sam lodowiec, po okazaniu karnetu bezpłatna! Dojazd to 15 minut samochodem z miasteczka. Mało kto tam jeździ więc zarzut prawie godzinnego transportu gondolami i krzesłami na lodowiec był dla mnie atutem. Będąc już o 9-tej na pustym lodowcu przez godzinę miałem z żoną "górkę na wyłączność". Nawet jeśli jesteście początkujący nigdzie nie ma takiego miejsca z którego nie da się zjechać niebieską trasą, będącą alternatywą dla czarnych i czerwonych ścianek. Chyba z 15 różnych knajpek, bardzo miła atmosfera, brak zadęcia wśród obsługi które mnie irytowało np w Ischgl czy Ktzsteinhorn-Kaprun. Jeśli chcecie pojeździć na nartach, a nie stać w kolejkach do wyciągów, jeżdżąc w tłoku, polecam kwiecień (sprawdzone od kilku sezonów) oraz Solden który nadaje się do tego idealnie. Pozdrawiam, Maciek

Cześć,no to pewnie mijaliśmy się gdzieś na trasach,byłem z żoną w tym samym terminie.Odwiedziliśmy również Hochgurgl i Obergurgl. Potwierdzam;kwiecień to najlepszy okres żeby tam pojeździć,warto również jeden dzień poświęcic i kropnąć się na Pitztal,to tylko jakaś godzinka drogi,a wrażenia niezapomniane. Dołączona grafika Widok na Pitztal Dołączona grafika Zdjęcia z tago okresu; https://picasaweb.go...QE&noredirect=1 pozdrawiam Moja galeria:eek: https://picasaweb.go...630203270906131

Użytkownik piter100 edytował ten post 24 kwiecień 2012 - 13:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat jest mały:) [ATTACH=CONFIG]31451[/ATTACH] pytałem nawet jednego narciarza czy wszystko OK (po angielsku) na trasie 39, miał Volkle RTM 84. Czy to Ty?;) Też dojeżdżałeś autem na lodowiec? Pozdr, Maciek

Rzeczywiście bardzo mały:D,to ja wyrżnąłem na taj łatwej niebieskiej i rozwaliłem lewy bark.Swój przypadek opisałem na bliźniaczym forum. Dołączona grafika Teraz rehabilitacja:( pozdro

Użytkownik piter100 edytował ten post 24 kwiecień 2012 - 13:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...