Skocz do zawartości

Tyrol - Sölden


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Tyrol - Sölden Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy Mapka - http://narty.onet.pl/_i/map/solden.jpg Liczba tras: 34 Długość tras: niebieska 53 km, czerwona 63 km, czarna 28 km, łącznie 144 km, trasy biegowe 16 km Trasy wysokość: od 1350m do 3250m Godziny otwarcia: 9:00 - 16:00 Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online http://www.soelden.c...cams/index.html Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć http://www.galeriana...lden/index.html

Użytkownik dziemit edytował ten post 22 wrzesień 2008 - 00:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przeklejam swój komentarz z narty.onet.pl po pobycie w 03.2007: Ośrodek alpejski z prawdziwego zdarzenia, ale postaram się wymienić pewne drobne, subiektywne niedociągnięcia: - jest kilka bardzo fajnych tras (szczególnie polecam czarną 25 po drodze na lodowiec, łatwo ją przeoczyć), ale na każdej jest jakiś mankament powodujący, że całego dnia bym tam nie spędził - zazwyczaj tym mankamentem jest wypłaszczenie gdzieś w połowie; chociaż najbliżej ideału jest chyba czerwona 11, fantastycznie urozmaicona, szeroka i naprawdę długa jak na czas jazdy krzesłem z powrotem na górę - podróż z dolnej stacji gondoli na lodowiec trwa około 60 minut - jak na mój gust nieco za długo, zwłaszcza, ze na lodowcu są raptem 4 trasy i ciężko tam usiedzieć przez cały dzień - kiepsko oznaczone skrzyżowania tras, a w konsekwencji niebezpieczeństwo niezorientowania się, że nie jedzie się już wzdłuż trasy, ale w poprzek nowej - to również konsekwencja niesamowitych szerokości - bodaj najdroższe karnety w całej Austrii - w dolinie Zillertal za 30 euro mniej dostaje się o wiele więcej; chociaż przyznać należy, że utrzymanie infrastruktury na takich wysokościach wymaga z pewnością odpowiednio więcej nakładu sił i środków - na polskim forum zabrzmi to kuriozalnie, ale opad metra śniegu przez jedną noc zepsuł nam cały następny dzień - zamiast radości z jazdy była walka o życie w śniegu pod kolana; na trasach! No ale czepiam się oczywiście - to szósty odwiedzony przeze mnie alpejski ośrodek (po Bormio, Madonnie, Cortinie, ZellamSee i Zillertal) i otrzymuje zaszczytne drugie miejsce. Po Zillertal rzecz jasna :)

a jak oceniasz Bormio ? pozdrawiam Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jest kilka bardzo fajnych tras (szczególnie polecam czarną 25 po drodze na lodowiec, łatwo ją przeoczyć), ale na każdej jest jakiś mankament powodujący, że całego dnia bym tam nie spędził - zazwyczaj tym mankamentem jest wypłaszczenie gdzieś w połowie; chociaż najbliżej ideału jest chyba czerwona 11, fantastycznie urozmaicona, szeroka i naprawdę długa jak na czas jazdy krzesłem z powrotem na górę

Ogolnie zgadzam sie z Twoimi wrazeniami. W Solden bylem 3 lata temu i pewnie sporo sie tam zmienilo. Na lepsze. Czarna 25-ke nie najlepiej wspominam - zupelnie rozmiekla i baaaardzo muldziasta. Z takich muld nie do przejechania. Ale byc moze trafilem na fatalne warunki. Nic nie piszesz o najlepszych wg. mnie trasach, czerwonych: 1, 4 i 5 w kompleksie Gaislachkogl. Wg. mnie lepsze niz 11 i 12-ka. Swietne tez sa czarne 3 w tymze kompleksie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
Część lodowcowa nawet niezła, mankamentem jest niesamowicie długi dojazd. Jednak i tak lepsze lodowce są na Hintertux i Stubai. Reszta to typowy alpejski standard. Mnóstwo ludzi, zdarzało mi się czekać rano w kolejce na wyjazd do góry pół godziny, w tłumie przeważają Holendrzy, Rosjanie i Polacy. Mankamentem jest to, że po intensywnych opadach śniegu w nocy, rano zastaje się nie ratrakowane trasy, więc od początku walczy się o życie. Jest to zupełnie coś innego niż w położonym niedaleko Obergurgl - Hochgurgl, gdzie potrafią po nocnych opadach przygotować na rano trasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mankamentem jest to, że po intensywnych opadach śniegu w nocy, rano zastaje się nie ratrakowane trasy, więc od początku walczy się o życie.

- Tragedia:o

Jest to zupełnie coś innego niż w położonym niedaleko Obergurgl - Hochgurgl, gdzie potrafią po nocnych opadach przygotować na rano trasy.

- Profesjonalizm:D Pozdrawiam MITEK!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Mitek, jestem jeszcze zmęczony po podróży z Austrii, więc powiedz wprost, O CO CI CHODZI ? Ja nie jestem freeriderem, i jazda na slalomkach w kopnym śniegu do pół łydki nie jest moją ulubioną dyscypliną narciarską. Być może brakuje mi także umiejętności, co Cię na pewno ucieszy.

Witam Jeżeli nie wiesz o co mi chodzi to trudno. Uznajmy po prostu, że nieszczęśliwie skomentowałem Twój post. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

A ja mam pytanie innej natury. Czy jad±c do Solden lub Obergul trzeba wykupowaæ winietê. Jest droga z Monachium, która nie prowadzi autostrad±, jest krótsza o 80km choæ nawigacja pokazuje, ¿e czas podró¿y jest d³u¿szy o 2 min. Czy kto¶ jecha³ mo¿e t± drog± ?

Nie wiem do jakiej drogi porownujesz, ale jesli z Monachium, przez Ga-Pa, Imst to winiety nie potrzebujesz. Minus taki, ze to troche przez gory (nie jechalem). Update: uups. juz wiem z czym porownujesz :) Jak jest zima, opady sniegu, mgla itp. wybralbym autostrade - 7.70 eu/10 dni wiosna, przy nadmiarze czasu - wybralbym trase przez gory - chocby dla widoków. Ale powtarzam - nie jechalem.

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 02 październik 2009 - 09:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
jadę z Gliwic zastanawiam się czy jechać przez: 1. Czechy, Austrię (Olomouc, Brno, Znojmo, St. Polten, Linz, Salzburg) - Google pokazuje - 915 km i 10,5 H czy: 2. Niemcy Austria (a4 na Zgorzelec, potem Dresden, Chemnitz, Regensburg, Monachium i w dół na Austrie) - Google pokazuje 1118 km i też ok 10.5 godz. ale to Google..., a ja chciałbym poznać Wasze opinie. pierwszą trasą jeździłem do Gastein i było ok, ale To jest bliżej. Trzeba kupić winietę na Czechy i uważać na Policję prawie przez całą drogę. Drugą trasą jeździłem do Szwajcarii( z tym że odbijałem na Norymberge). Tu kilometrowo dalej, ale cały czas autostrada, i można pocisnąć. Skłaniam się właśnie ku drugiej opcji, ale z kim nie rozmawiam to mówi, że jak do Ausrtii to przez Czechy So???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Bylem kilka dni temu i bardzo polecam. Jak dla mnie ośrodek o wysokim standardzie, ładna miejscowość i wysokie góry - 3 lodowce na jednym karnecie. Zaczęliśmy jazdę w sobotę, kiedy dla większości narciarzy przypada akurat zmiana turnusu i zobaczyliśmy narciarski raj. Szerokie wyratrakowane łąki, piękne słońce (chociaż to akurat było dziełem przypadku) i piękne widoki. Dla mnie top trasa to umiejscowiona powyżej 3tys metrów i szeroka na kilkadziesiąt niebieska 32 przechodząca w czarną 31 - pobiłem wszystkie swoje rekordy prędkości :) Także szerooooooka niebieska 38 i czerwona 11 - kiedy sobie wspomnę to już bym znowu jechał... Niestety jest drożej niż w innych ośrodkach, ale moim zdaniem warunki to rekompensują - warto! Poza tym w samym Soelden jest, czy ja wiem, z 6-7 dużych sklepów sportowych gdzie koniecznie trzeba zajrzeć podczas wyprzedaży. Z tego co widziałem, miejscowość bardzo popularna, chociaż na stoku tego nie widać - sporo Niemców, trochę Rosjan i Polaków. W moim przypadku decyzja o wyjeździe zapadła spontanicznie na 3 dni wcześniej, więc większość apartamentów była już zajęta. Na szczęście mają świetną wyszukiwarkę na http://www.soelden.com. W razie czego można do nich napisać i przysyłają gotowe oferty na maila, oferują pomoc przy rezerwacji. Zdecydowanie miejsce do odwiedzenia jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
rozglądam się właśnie za jakimś ośrodkiem na ferie i póki co, wybór padł na Solden związku z tym, ma parę pytań do tych co tam już byli ;) mieszkać w samym Solden pewnie nie będziemy, chyba że uda się coś znaleźć w rozsądnej cenie w co wątpię ;) ale myślę że jak będziemy mieszkać w Längenfeld albo okolicach to z dojazdem problemu nie będzie a i basen blisko ;) jak wyglądają tam trasy niebieskie? pytanie dość głupie ale dla mnie ważne, ponieważ jedzie osoba która ciągle się uczy i potrzebuje dość łatwych tras a zdarzyło mi się już że niebieskie trasy w Austrii były stosunkowo trudne jak dla kogoś nie zbyt wprawionego ;) ludzi chyba jak wszędzie w alpach trzeba się spodziewać? nie ma jakiegoś strasznego tłoku? no i najważniejsze, czy Solden na tydzień to nie za mało? :D jakoś tak rok temu byłem w Zillertal i tam tydzień to mało, żeby wszystkie trasy zwiedzić, więc pewnie dlatego się martwię czy w Solden nie będzie nudno :D p.s czy to prawda, że Solden jest dość rozrywkową mieściną i znajduje się tam sporo dyskotek, pubów itp? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solden to doskonałe miejsce na tygodniowy wyjazd narciarski. Z pewnością nie będziesz się tam nudzić . Trasy niebieskie zwłaszcza te na lodowcach bardzo szerokie i łagonde. Są jednak znaczące minusy zwłaszcza podczas ferii, a mianowicie spore tłumy i co za tym idzie kolejki pod dolnymi stacjami gondoli , ścisk w skibusach. Minusem są też oczywiście ceny i to nie tylko karnetów. Mieszkanie w Lagenfeld to oczywiście dobry pomysł pozwalający zaoszczędzić sporo na kwaterkach ,no i bliziutko do akwaparku w ,którym koniecznie trzeba się znależć ,nie jest on specjalnie drogi a naprawdę zaje....fajny Jeżeli chodzi o rozrywkę to trzeba przyznać ,że Solden jest nocami jednym z najbardziej rozbrykanych ośrodków w Austrii. Lagenfeld jest za to bardzo spokojnym i wręcz cichym miejscem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas naszych ferii czy ich ferii? ja osobiście wolał bym mieszkać w Solden, skoro jest gdzie się bawić wieczorem ale... jadę z rodzinką... :D ceny karnetów że są duże, to ja wiem, liczyłem karnety dla naszej ekipy to różnica między Zillertal to jakieś 60euro a w Zillertal jest karnet na całą dolinkę, czyli ponad 600km tras. a basen też do tanich nie należy, w tygodniu 16euro za 3h a na weekend 19euro osoba dorosła ale mniejsza z tym ;) o skibus się nie martwię, bo autkiem będziemy dojeżdżać ale wieczorkiem może bym skoczył do Solden, śmigają jakieś autobusy do Lagenfeld wieczorem? w Zillertal było fajnie, nie daliśmy radę wszystkich tras przejechać bo się nie da w ciągu tygodnia ale chcemy trochę pozwiedzać, zaczęliśmy od tych najbardziej znanych, Zell am See, Kaprun, Zillertal i teraz przyszła pora na Solden ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy Sölden i Längenfeld jeżdżą autobusy, ale tylko do godz. 20.00. Rozkład jazdy na stronie http://www.vvt.at/pa...path=timetables Pozdrawiamy serdecznie Austria.info www.austria.info

akurat gdzie na necie ostatnio sprawdzałem busy i zdaje się, że jedzie bus o 4 rano z Solden do Langenfeld, chyba taki specjalny dla imprezowiczów, którzy nie znaleźli noclegu w Solden :D byłbym wdzięczny, za jakieś namiary na nocleg w Langenfeld, jeszcze nie wiem dokładnie ile nas jedzie ale tak dla 5 osób póki co ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...