Skocz do zawartości

Tyrol - Sölden


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

jak to jest z sezonem w Solden. Na stronie solden.com nie jestem w stanie uzyskać informacji o cenie karnetu w terminie 2-7 maja. Na stronie bergfex jest informacja, że sezon zimowy trwa do 3 maja, a sezon letni od 5 maja. A gdzie 4 maja?
Dodatkowe pytanie o parking. Czy pod wyciągiem jest darmowy? Domyślam się, że ze skibusami w tym terminie może być już ciężko


A to nie jest tak, że koniec sezonu zimowego = koniec jazdy?
W zeszłym roku 3 maja to już w połowie dnia zwijali wszystkie tyczki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że koniec sezonu zimowego = koniec jazdy?
W zeszłym roku 3 maja to już w połowie dnia zwijali wszystkie tyczki itp.

Będąc tam na miejscu parę tygodni temu widziałem reklamy oficjalnego zamknięcia sezonu (koncerty, jakieś pokazy itd) i CHYBA było to planowane na ubiegły weekend (24-26 kwietnia).

Ceny skipasów na stronie (sezon zimowy) też podają do 26.04 (http://www.soelden.c...nter/index.html).

 

Dodatkowo info o zamknięciu wyciągów od 04.05 ze względu na prace remontowe itd.:

"04.05. - 19.06.2015 all lifts are closed due to maintenance works".

 

Rozkłady jazdy skibusów: http://www.oetztal.c...i-bus-timetable

Tylko "lodowcowy" jeździ od 27.04 do 03.05 - http://www.oetztaler...-03-05-2015.pdf.

Faktycznie trochę burdel informacyjny. Chyba musisz zadzwonić lub maila napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc tam na miejscu parę tygodni temu widziałem reklamy oficjalnego zamknięcia sezonu (koncerty, jakieś pokazy itd) i CHYBA było to planowane na ubiegły weekend (24-26 kwietnia).
Ceny skipasów na stronie (sezon zimowy) też podają do 26.04 (http://www.soelden.c...nter/index.html).
 
Dodatkowo info o zamknięciu wyciągów od 04.05 ze względu na prace remontowe itd.:
"04.05. - 19.06.2015 all lifts are closed due to maintenance works".
 
Rozkłady jazdy skibusów: http://www.oetztal.c...i-bus-timetable
Tylko "lodowcowy" jeździ od 27.04 do 03.05 - http://www.oetztaler...-03-05-2015.pdf.
Faktycznie trochę burdel informacyjny. Chyba musisz zadzwonić lub maila napisać.


To trzeba tłumaczyć tak:
1. Część nielodowcowa chodzi(ła) do 26.4
2. Od 27.4 wyciągami nie dostaniesz się na lodowiec, więc kursuje skibus do końca sezonu "lodowcowego"
3. 3 maja wieczorem definitywnie zwijają manatki
Podobnie to wyglądało rok temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba tłumaczyć tak:
1. Część nielodowcowa chodzi(ła) do 26.4
2. Od 27.4 wyciągami nie dostaniesz się na lodowiec, więc kursuje skibus do końca sezonu "lodowcowego"
3. 3 maja wieczorem definitywnie zwijają manatki
Podobnie to wyglądało rok temu

No więc gdzie można pojeździć w ten weekend i w przyszłym tygodniu? Dubluję pytanie z innego wątku, bo już mam mętlik w głowie. Niby na lodowcach powinno prawie wszystko chodzić, a z naszej rozmowy wynika, że jeden z wyżej położonych lodowców zamykają 3 maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc gdzie można pojeździć w ten weekend i w przyszłym tygodniu? Dubluję pytanie z innego wątku, bo już mam mętlik w głowie. Niby na lodowcach powinno prawie wszystko chodzić, a z naszej rozmowy wynika, że jeden z wyżej położonych lodowców zamykają 3 maja

Dzwoniłem do Solden. Faktycznie zamykają wszystko 3 maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc gdzie można pojeździć w ten weekend i w przyszłym tygodniu? Dubluję pytanie z innego wątku, bo już mam mętlik w głowie. Niby na lodowcach powinno prawie wszystko chodzić, a z naszej rozmowy wynika, że jeden z wyżej położonych lodowców zamykają 3 maja


Reszta lodowców powinna działać: Tux, Stubai, Pitztal, Kaunertal + chyba Kaprun i Moltaller. Ja bym chyba wybrał Stubai...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta lodowców powinna działać: Tux, Stubai, Pitztal, Kaunertal + chyba Kaprun i Moltaller. Ja bym chyba wybrał Stubai...

właśnie jestem na stronie Stubai i próbuję coś znaleźć. Będzie chodzić do 3 lipca.

Nie chcę tu zaśmiecać, ale może macie jakieś namiary na apartamenty w okolicy Stubai (bez wyżywienia).

Można zarezerwować np. pakiet 4 nocleg+karnet na 4 dni za 200 euro. Nie wiem tylko jak to rozegrać technicznie. Rezerwuję pakiet urlopowy, ale jak mam ustalić gdzie jest mój apartament i jak wygląda? Korzystaliście kiedyś z tej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem na stronie Stubai i próbuję coś znaleźć. Będzie chodzić do 3 lipca.
Nie chcę tu zaśmiecać, ale może macie jakieś namiary na apartamenty w okolicy Stubai (bez wyżywienia).
Można zarezerwować np. pakiet 4 nocleg+karnet na 4 dni za 200 euro. Nie wiem tylko jak to rozegrać technicznie. Rezerwuję pakiet urlopowy, ale jak mam ustalić gdzie jest mój apartament i jak wygląda? Korzystaliście kiedyś z tej opcji?

Pod tym adresem(Stubai) byłem na długim majowym weekendzie 2014 http://www.apartmentschiara.at/
ok.200m 0d skibusa-przy powrocie lekko pod górkę-,dojazd którym zajmuje ok 13 minut.Minus - w pobliżu jedna knajpa i do sklepów ok 4-5 km. Miejsce godne polecenia.właścicielka sympatyczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na mapce Solden pojawiły się dwie nowe czarne trasy, których dawniej nie było - nowy, czarny wariant "1b" z Gaislachkogel i czarna "41" z lodowca - czy ktoś już nimi jeździł? Jak wrażenia? Bo zdaje się, że istnieją już od zeszłego sezonu. Do tej pory wielu forumowiczów pisało o braku naprawdę trudnych tras w tym regionie, wygląda na to, że nowe trasy znacznie uatrakcyjnią ten region.

http://www.bergfex.a...elden/panorama/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na mapce Solden pojawiły się dwie nowe czarne trasy, których dawniej nie było - nowy, czarny wariant "1b" z Gaislachkogel i czarna "41" z lodowca - czy ktoś już nimi jeździł? Jak wrażenia? Bo zdaje się, że istnieją już od zeszłego sezonu. Do tej pory wielu forumowiczów pisało o braku naprawdę trudnych tras w tym regionie, wygląda na to, że nowe trasy znacznie uatrakcyjnią ten region.

http://www.bergfex.a...elden/panorama/

 

Ten wariant od gondolki na Rettenbach jeździliśmy dotąd off piste - na górze jest płasko i nachylenie stopniowo rośnie kończąc w miarę stromo. Największym kłopotem były dość liczne skały w dolnej już wypłaszczonej  części. Ale skoro wyznaczyli tam trasę to musieli to rozwiązać. Ja natomiast nie bardzo sobie przypominam jej trasową kontynuację "36-ką" - dotąd było ratrakowane szeroko pod kanapą a tam, gdzie jest teraz na mapie był ładny teren do off piste. Tak czy tak to jest najładniejszy zjazd na lodowcach w Soelden i myślę, że trasowy wariant też będzie udany. Choć osobiście to mnie specjalnie nie cieszy...

 

To na Gaislachkogl to także jeżdżony skrót omijający niezbyt ciekawy trawers czerwonej "1".

 

Widać, że w Austrii ciągle się coś dzieje i oferta jest stale rozwijana.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mapce Solden pojawiły się dwie nowe czarne trasy, których dawniej nie było - nowy, czarny wariant "1b" z Gaislachkogel i czarna "41" z lodowca - czy ktoś już nimi jeździł? Jak wrażenia? Bo zdaje się, że istnieją już od zeszłego sezonu. Do tej pory wielu forumowiczów pisało o braku naprawdę trudnych tras w tym regionie, wygląda na to, że nowe trasy znacznie uatrakcyjnią ten region.

http://www.bergfex.a...elden/panorama/

 

Czarna 41 z lodowca bardzo przypadla mi do gustu. Moim zdaniem stromiej jak na Rettenbach i na pewno ciasniej :) Napewno byla juz w kwietniu 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Pierwszy raz w Solden ze względu na jesienny wyjazd z oglądaniem WC działały, jedynie lodowce. Trasy jak dla mnie fajne. Na Rettenbach stromsze. Sporo ludzi w trakcie WC a po nim dużo zagrodzonych miejsc,  ze względu na treningi ekip które zostały w Solden. Ogólnie fajny trening już kolejny raz ze Skiracingdays z zastrzeżeniami j.w. Polecam Solden jak dla mnie jeden z fajniejszych Austriackich lodowców (pogoda lepsza niż na Tuxie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Prośba o update jak warunki w Soelden. Ruszam tam na majówkę i chciałbym pojeździć choć trochę po twardym - pytanie czy nie lepiej Stubai...?

Dzięki!

Słabo z twardym na majówkę. Myślę, że w całej Austrii podobnie. 
Sporo padało. W czwartek i piątek około 30cm. W poniedziałek kolejne 15cm. 
Za to dla zwolenników puchu jest całkiem OK:


Dziś udało mi się znaleźć trochę twardego:


W dzień znowu dosypało 5cm więc jutro raczej offpiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majówka 2017 zaliczona. Było kosmicznie. Nie przypominam sobie kiedy ostatnio jeździliśmy w takich ilościach śniegu. Strona oficjalna podawała do 3m na lodowcu. 
Byliśmy 8 dni w ciągu których mieliśmy świeże dostawy śniegu 3 razy. Średnio po 15cm w najwyższych partiach. 
3 razy zjeżdżałem na nartach aż do bramek na drodze lodowcowej. 
Był jeden dzień gdzie paru śmiałków zjechało aż do wiochy! 
Twardego stoku jak na lekarstwo. Ale kto rano wstaje to nawet i twardego dostanie :) 
jak dla mnie było kapitalnie ale spotkałem się z opiniami rekreacyjnych narciarzy, że warunki przerąbane na trasie.
W mieście zimno i był tylko jeden dzień gdzie mogliśmy walnąć się na tarasie w słońcu. 
Dwa poranki przywitały nas 10cm puchu w wiosce. A popołudniu było znowu zielono. Pogodowy rollercoaster. 

Bardzo mało ludzi na stokach. Od wtorku do piątku dominowali Polacy - patrząc na rejestracje aut na parkingu około 75%.
W wiosce puchy. Sporo sklepów, knajp pozamykana. Otwarte sklepy zmieniały pory roku. 

Poniżej sporo fotek.
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
5_Medium.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg

Za oknem mało widać ;)
image.jpg
 
14a.jpg
 
14b.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
image.jpg
 
40_Medium.jpg
 
G0022448.jpg
 
G0032478.jpg
 
G0082567_Medium.jpg
 
G0262332_Medium.jpg


Pierwszy raz w życiu testowałem freeridy. Czemu nie zrobiłem tego wcześniej?! zakochałem się od pierwszego zjazdu. Puch, twarda trasa, mokry śnieg, muldy - wszędzie czuły się komfortowo. 
Kupiłem Salomony Q 183cm używki w idealnym stanie - 4 dni wypożyczenia. 
Jeden minus tych nart - to są kilery dla snowboardu. 
zzz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Cześć. Kto z szanownych forumowiczów był w termach w Langenfeld? Warto wydać 25 jurków?

Byłem kilka razy, moim zdaniem warto dla samych widoków, fajna sprawa kąpać się a dookoła szczyty gór. Raz na pewno warto pójść.

Ewentualnie jak śpisz w Solden to masz za darmo (jeśli dadzą Ci kartę pobytu) basen w Solden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Hej,

Kupowaliście może karnet on-line? Faktycznie jest ostatecznie taniej o ten podatek?
Jak wyglada kwestia odbioru karnetów na miejscu?

Ew gdzie nabyć karnet na miejscu? Pod dolna stacja kolei Gaislachkogl ? Czy ktoś z Was pamięta może do której maja czynne kasy tak, by nie kupować karnetu rano pierwszego dnia jazdy, tylko w dniu przyjazdu?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pod dolna stacja kolei Gaislachkogl ? Czy ktoś z Was pamięta może do której maja czynne kasy tak, by nie kupować karnetu rano pierwszego dnia jazdy, tylko w dniu przyjazdu?

Pozdrawiam

W Soelden bywałem wiele razy. Skipass'y możesz zamówić on-line z dostawą do apartamentu (nie wszystkie współpracują), lecz jeśli planujesz zakup w Gaisch, to nigdy nie stałem więcej jak minutę, dwie łącznie z podaniem danych do faktury (nieważne początek, koniec sezonu, Święta czy ferie).

 

Tomek

 

W okresach, gdy skibus kursuje na lodowce to z tej stacji możesz stać lub jechać dodatkowymi pozarozkładowymi dla tych co zostaną na przystankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...