Skocz do zawartości

Tyrol - Serfaus-Fiss-Ladis


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmmm... Ostatni raz byłem na stoku w Fiss jakies 20 godzin temu :-)... Pomijając tutejszy halny, wiejący od kilku dni, to Fiss jest na razie pierwszym tej zimy ośrodkiem, w którym uszkodziłem narty na trasie :-)...

 

Ale powazniej... Wiosennie, oznacza, że na stokach południowych i nisko położonych jest snieg... Tylko na stokach :D... I mniej więcej od 12, 13 jest to mokra kasza... Na górze, w miejscach przeciągów :-) na stokach zdarza się beton (ten podkładowy), bo reszta jest regularnie zwiewana... W środkowych częściach jest ok, acz w miejscach dohamowań zdarzają się przetarcia, codziennie oczywiście uzupełniane przez obsługę...

 

Zjazd do ladis, to również śnieg na trasie, ale po 12 już w postaci gulaszu i małych muld (ale to z kolei dobrze, bo jest gdzie jeździc na muldach) :-))...

 

Ale żeby nie było... Tam są oczywiście bardzo dobre, jak to w Austrii warunki na stokach... Ja ciut marudzę, ponieważ mam porównanie z ośrodkami, którym zima śniegu nie poskąpiła, i da się na ten przykład pojeździc poza trasą...

 

A w ramach ciekawostek... Wczoraj było czynne tylko jedno krzesło wywożące narciarzy wyżej... Nisamowite wrażenia mieliśmy przy trzymaniu osłony pleksi, żeby nam jej wiatr nie otworzył, a jeszcze bardziej niesamowite, kiedy widzielismy z tego krzesła Pana, którego przewrócił wiatr, kiedy to ów Pan próbował wpiąć narty na szczycie... No i narty zostały na górze a Pan zatrzymał się kilkaset metrów niżej (miał pecha, bo to się stało na czarnej, śliskiej trasie, którą pokonał głową w dół)... Jakąś minute później taka sama historia spotkała pana z dzieckiem pod pachą... Tu już było groźnie, bo to się stało poza trasą...

 

Ale żeby nie było, że same horrory... Ten ośrodek urzeka mnie nieustannie baaardzo miłym podejściem obsługi do klientów, nadzwyczaj, jak nie w Austrii, humanitarnym :D oznakowaniem trudności tras narciarskich... Często czerwone okazywały się być podobne lub nawet łatwiejsze od niebieskich w Ischgl lub Saalbach.. A większośc czerwonych i tak ma jeszcze jakies łagodniejsze przecinki leśne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Berry za obszerną odpowiedz.

Nocleg mam wstepnie znaleziony na granicy Włoskiej.

Gdzie więc jechać żeby być zadowolonym z warunków ?

Przenieść się ciut w strone Livigno ? Czy może jakis lodowiec typu Kunertal albo Solden ?

a w jakim terminie wyjeżdżasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Berry za obszerną odpowiedz.

Nocleg mam wstepnie znaleziony na granicy Włoskiej.

Gdzie więc jechać żeby być zadowolonym z warunków ?

Przenieść się ciut w strone Livigno ? Czy może jakis lodowiec typu Kunertal albo Solden ?

Możesz sobie zrobić Ski Safari po SFL,Ischgl/Samnaun i Nauders - w tych 2 ostatnich zawsze są lepsze warunki śniegowe niż w SFL - na Kaunertal w/g mnie nie warto , choć pod względem jakości śniegu na pewno będzie najlepiej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle o wyjezdzie w nastepny czwartek w nocy, jeździmy od piatku rano do poniedziałku popoludniu i do domu.

Myślałem właśnie nad 2 dniami w SFL, jednym w Nauders i jednym w Ischgl.

P.s Nigdy nie byłem w tych regionach, miejscówke mamy 40km od Nauders w IT ale opłaca mi sie dojechać bo nocleg wychodzi śmiesznie małe pieniądze jak na wysoki sezon. Chyba że macie coś ciekawego za 20e za osobe w app 4 os. na ten termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... Berry już żałuje wstawki o wiosennych warunkach :D :D.... jedź tak, jak zamierzałeś... I jeździj również w SFL... Do czwartku kataklizmu nie będzie....

 

Poza tym Berry uśmiechnął się, już po napisaniu powyższych postów, jak spojrzał na duużo wcześniejszy post Wujota :D :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku w AT w Tyrolu jak na razie chyba wszędzie jest oględnie mówiąc nie-za-dużo śniegu. No bo widział to ktoś aby w środku zimy w Soelden nie było śniegu na dole??? Na południowych stokach nawet na wysokości 2000 m n.p.m. jest goło. W pon. udało nam się pojeździć off-piste w Venet na północnym stoku, warunki (bez rewelacji) były od 1700 m.n.p.m. Na Pitztalu jest nieźle - lodowce w lutym???

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej dojechać od południowej Polski - konkretnie ze śląska ? Czy w AT oprócz winiety są jakieś tunele na trasie ?


Wszystko już bylo ...całą trasę opisałem tu:
http://www.skiforum....ds/#entry470209
z rozmaitymi uwagami dodatkowymi.
Tam z Lublina, a ze Śląska, ze Świętochłowic - najkrótszą drogą na A1 na Ostrawę, i tyle.

Berry - nie strasz - bo nie do końca prawda :)
 

W tym roku w AT w Tyrolu jak na razie chyba wszędzie jest oględnie mówiąc nie-za-dużo śniegu. No bo widział to ktoś aby w środku zimy w Soelden nie było śniegu na dole??? Na południowych stokach nawet na wysokości 2000 m n.p.m. jest goło. W pon. udało nam się pojeździć off-piste w Venet na północnym stoku, warunki (bez rewelacji) były od 1700 m.n.p.m. Na Pitztalu jest nieźle - lodowce w lutym???

 
Nie za dużo? No niby fakt - ale powiedz to tym którzy muszą/chcą jeździć w Polsce :/
Bez defetyzmu - w ostatnich latach śniegu w Austrii było aż za dużo, raz na kilka lat zdarza się taki układ, że wali więcej po południowej stronie Alp. Teraz niby w Austrii słabiej ale przecież wszędzie jest gdzie jeździć bez problemu.
Poza tym poczekajmy ...nie mam wątpliwości że w kwietniu czy maju będzie gdzie jeździć.

Brak śniegu na dole faktycznie momentami wygląda dziwnie, ale przynajmniej drogi są czarne, i podróże szybkie ;)

...za to słynne tradycyjne austriackie słońce nas rozpieszcza nieustannie od początku sezonu ;) :) :)

Jak ktoś nie wierzy to ...musi uwierzyć bo np. fotki z różnych wątków poszły ...sobie gdzieś... :/
 

dzięki chłopaki - jestem skazany na AT...


Skazany? Na pewno chciałeś tego określenia użyć?  Cierp ciało jak żeś chciało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już bylo ...całą trasę opisałem tu:
http://www.skiforum....ds/#entry470209
z rozmaitymi uwagami dodatkowymi.
Tam z Lublina, a ze Śląska, ze Świętochłowic - najkrótszą drogą na A1 na Ostrawę, i tyle.

Berry - nie strasz - bo nie do końca prawda :)
 

 

Dzieki wielkie, wszystko jasne.

Co prawda wyjazd nam sie przesunął i będziemy na miejscu już 12.02 ale reszta po staremu.

Ostatnie pytanie - w którym miejscu na ten trasie najlepiej tankować ? Bak mam na około 1000km, wiem że lepiej poza autostradą ale masz jakies konkretne miejsca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, wszystko jasne.
Co prawda wyjazd nam sie przesunął i będziemy na miejscu już 12.02 ale reszta po staremu.
Ostatnie pytanie - w którym miejscu na ten trasie najlepiej tankować ? Bak mam na około 1000km, wiem że lepiej poza autostradą ale masz jakies konkretne miejsca ?

Najlepiej na stacji - pamiętaj żeby stanąć po odpowiedniej stronie dystrybutora w zasięgu długości węża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w  S-F-L w styczniu (18-25.01). Najwięcej śniegu było od Scheid po Pezid i Masner.

Tu obrazki: https://plus.google....435471789745413

https://plus.google....435471789745413

Ludzisków też nie za wiele, więc przyjemność tym większa. Poza tym według prognoz ma teraz dopadać, więc będzie dobrze. :) Słońca też na pewno będzie więcej, niż prognozują, bo z tego co zauważyłam, to już reguła. 

Najlepszego!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na stacji - pamiętaj żeby stanąć po odpowiedniej stronie dystrybutora w zasięgu długości węża.

Ok, sprecyzuje ;)  Czy macie jakąś stację benzynową na której ceny są dobre i na której się zatrzymujecie :P

 

Yenna - wyskakuje brak dostępu do zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedna Berry miał racje - w weekend przynajmniej wg oficjalnej strony otwarte było 196km z 212km tras, dzis jest to juz tylko 72km/212km a więc spadek ogromny. Faktycznie robi się zielono.

Nie do końca jest tak jak myślisz - mocno wieje dzisiaj i dlatego powyłączali wyciągi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...