Skocz do zawartości

Tyrol - Serfaus-Fiss-Ladis


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Tyrol - Serfaus-Fiss-Ladis Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://en.serfaus-fiss-ladis.at/ Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) http://ski3.intermap...n&Aktuell=Lifte Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online http://en.serfaus-fi...t/news/webcams/ Aktualne warunki http://en.serfaus-fi...hneebericht.htm Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik hermik edytował ten post 21 styczeń 2009 - 09:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bylam tam tylko przy okazji przez jeden wieczor. Zaliczyłam nocna jazdę po bardzo sympatycznej trasce i pokaz jazdy miejscowych szkół - wywarł na mnie niesamowite wrażenie. naprawde warte obejrzenia: jazda, skoki narciarzy, snowboardzistow, skuterów śnieżnych, taniec ratraków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam, Byłam w Serfaus 05-12.XII. 09. Sama miejscowość jest dość urokliwa, typowo hotelowa, sporo knajp, sklepów sportowych i mało spożywczaków (w niedziele nieczynne!). Świetnym rozwiązaniem komunikacyjnym jest bezpłatne metro, które dowozi wszystkich bezpośrednio pod gondole. Niestety, trafiłam na czas niedoboru śniegu i nie wszystkie trasy były otwarte. Stąd większość narciarzy szusowała na Masnerze, Planseggu i Komperdellu. Mimo kapryśnej pogody (1 dzień słonka), to ogólnie mi się podobało. Trasy są kapitalnie rozlokowane, infrastruktura na poziomie, każdy coś tu znajdzie na swoje możliwości. W sumie miejsce jedno z ciekawszych w Alpach i warte polecenia. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam, planuje wybrac sie na poczatku grudnia (pewnie 11) do Serfaus (chyba :) ) i moze podpowiecie cos co moze sie przydac ??? tak na pierwszy rzut oka to ponoc samo Serfaus jest zamkniete dla samochodow, wiec co z autkiem ? jakis parking (na mapce cos jest, tylko nie pisza czy platny czy nie) ? No i przy bedac tam, czy jest opcja jakiegos skipassu, zeby pojezdzic np na lodowcu w kunertal ? moze w jakis pobliskich osrodkach ???? Jak ktso ma tez jakas godna polecenia kwatere to tez chetnie ;) pozdr.

1. Parking: przy wlocie do Serfauss jest szlaban i policja, obok duży, bezpłatny parking z windą :) - dalej poruszasz się darmowym ...metrem, są 4 przystanki :) O ile kojarzę - jeśli masz kwaterę gdzieś w Serfauss to możesz wjechać, z jakimiś oczywiście ograniczeniami. W Fiss i Ladis nie ma szlabanów ...poza tym, że kojarzę jakieś zakazy wjazdu z wyłączeniami (pewnie dla mieszkańców i gości). 2. Karnety: Jest bardzo fajny karnet pt. "Ski 6" łączący S.F.L., Kauntertal, Nauders (b. fajne miejsce) i małe Fendels (mapka w zał.). Karnet z pewnością opłaca się w szczycie sezonu, ale kiedy sprawdzałem na wiosnę - taniej wychodziło kupowanie pojedynczych ośrodków, po kolei :) W grudniu może być podobnie jak na wiosnę - sprawdź. 3. Kwatera: kiedy szukałem to wydawało mi się dość drogo w S.F.L. ale jeśli tam mieszkasz to masz zniżkę na karnet - musisz przeliczyć. Ja zdecydowałem się mieszkać zupełnie gdzie indziej, w sąsiedniej dolinie - bo i tak chciałem jeździć i zwiedzać inne miejsca, np. Pitztal. Dojazdy mi się opłacały. Świetne miejsce tak poza tym - mało znane/odkryte wśród rodaków - w zał. parę fotek z otoczenia Pezida - takiej tamtejszej górki, jak dla mnie sam miód :)

Załączone miniatury

  • ski6.jpg
  • 6.jpg
  • 3.jpg
  • 5.jpg
  • 4.jpg
  • DSCN1437.JPG
  • DSCN6576.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Ja z kolei mam pytanie odnośnie jakichś tanich noclegów. Jadę we 2 osoby, więc chodzi mi o jakieś tanie, ale dobre gasthofy. Patrzyłem trochę na bergfexie, ale starszna drożyzna tam tylko jest... Chodzi mi o nocleg w cenie max 30-40 Euro za osobę/dobę w terminie lutowym (ok. 10-17.02) Ew. Jeżeli macie namiary na jakieś tanie apartamenty, to również proszę, bo może wtedy uda mi się zebrać jakąś większą (4 os) grupę. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Serfaus, ale na Stubaiu i w Zillertalu za każdym razem normą było przekazanie gaste karte bezpośrednio po przyjeździe (albo następnego dnia wcześnie rano jeżeli korzystaliśmy z "nocnej samoobsługi" typu klucz pod wycieraczką) Na Stubaiu też są spore zniżki na tą kartę i właściciele kwater doskonale wiedzą, że musisz dostać kartę przed kupnem skipassów. Nigdy nie musiałem się o nią prosić, zawsze sami mi ją wkładali do ręki przy pierwszym spotkaniu. Dodam jeszcze jedno - brak wystawienia gaste karte oznacza, że ktoś cię kwateruje na czarno - nie płaci orttaxu i innych podatków.

Użytkownik sese edytował ten post 29 listopad 2012 - 02:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Byłem w terminie 26.01-1.02.2012, mieszkałem w Fiss duże wrażenie zrobiło na mnie to że praktycznie nikt nie jedzie na wyciąg samochodem. Tylko wszyscy powoli idą piechotą, tak samo spodobał mi się pomysł z szafkami na wyciągu. Naprawdę świetne rozwiązanie, pod tymi względami SFL deklasuje konkurencyjne ośrodki. Bo ja dotychczas tylko tutaj spotkałem się z szafkami ale pewnie gdzieś jeszcze są, nie widziałem zbyt wiele alpejskich ośrodków. Co do samej jazdy na nartach/snowboardzie było widać braki śniegu, szczególnie po stronie Fiss miejscami leżały luzem kamyczki jak i wystawała trawa. Ale bez problemu można było to ominąć, tego problemu już nie było po stronie Serfaus, jakoś wydaje mi się że mieli więcej śniegu przez co trasy były lepsze. Infrastruktura świetna praktycznie same nowożytne wyciągi, mnóstwo knajp przy stokach. Ośrodek szczerze mogę polecić wszystkim, prócz osobom które się dopiero uczą bo nie ma tutaj zbyt wielu niebieskich tras.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek szczerze mogę polecić wszystkim, prócz osobom które się dopiero uczą bo nie ma tutaj zbyt wielu niebieskich tras.

:eek: wręcz odwrotnie .... ekstra miejsce dla rodzinnych wyjazdów a dla uczących sie to, .... raj zarówno pod względem szkółek, tras jak i .... infrastruktury wyciągowej a raczej gondolowej nie znam ośrodka , gdzie uczący się może korzystać z .... gondoli :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początek stycznia - ośrodek super!!!!!!!!! tras mnóstwo, często dość wymagające. raz trasy były kiepsko przygotowane, ale wyglądało to na intensywny opad nad ranem - miejscami na trasie kilka cm świeżego puchu - nie mieli szans. Potem bez zarzutów. Dojazd skibusem z tańszych Ried i Prutz bezproblemowy. na 100 % wrócę, bo tym razem w drugi dzień na czarnej coś poszło nie tak... i skończyła się jazda;( austriacka służba zdrowia na medal. za transport i pierwszą pomoc w Fissmed skasowali, ale Hestia bez problemów wszystko oddała po powrocie. Potem w "państwowym" szpitalu w Zams zrobili pakiet badań (TK, MRL, RTG) i skasowali .... 22 euro za wyżywienie (również super). Nawet nie zapytali o dokumenty, dałem im EKUZ, ale to była moja inicjatywa i tylko żeby przepisali dane bez literówek. Czułem się jakby specjalny zespół zajmował się tylko mną. Na szczęście długofalowych skutków brak (I hope). Morał: poznaj trasę, zanim się puścisz na maxa;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej! Szukam hotelu w okolicy z możliwością bezpośredniego dojazdu skibusem. Chciałbym sie zmieścić do 60 eur od osoby za noc z HB. Strefa wellness miłe widziana :-) Pozdrawiam!

Katalog z bazą noclegową Serfaus-Fiss-Ladis w formie pdf, cennik także: http://www.serfaus-f...g_winter_en.pdf lub kontakt z miejscowym biurem informacji turystycznej: Serfaus-Fiss-Ladis Information (w jęz. niemieckim lub angielskim) Tel. +43/5476/6239 e-mail: [email protected] Za ich pośrednictwem można otrzymać konkretną ofertę cenową noclegu. Pozdrawiamy serdecznie, austria.info www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek: wręcz odwrotnie .... ekstra miejsce dla rodzinnych wyjazdów a dla uczących sie to, .... raj zarówno pod względem szkółek, tras jak i .... infrastruktury wyciągowej a raczej gondolowej nie znam ośrodka , gdzie uczący się może korzystać z .... gondoli :)

Chyba najgorzej mają w SFL tacy "trochę zaawansowani" - gdy żółta gondolka (w Ladis) już przestaje wystarczać bo łatwych tras niebieskich jest mało (no praktycznie nie ma). Wszystkie czerwone zasługują na swoje oznaczenie podobnie jak tych 11 (chyba) czarnych, wśród których większość jest naprawdę wymagająca i naprawdę fajna.

Są ludzie, którzy wręcz twierdzą, że jest to najlepszy i najciekawszy ośrodek w całej Austrii! I mnie nie jest wcale daleko od tej opinii ... Zdravim :-)

SFL dla mnie to numer 1 w Austrii (razem z St. Anton) Pozdro Wiesiek

Użytkownik Wujot edytował ten post 20 wrzesień 2013 - 13:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czołem,

 

Na stronie Serfaus-Fiss-Ladis jest informacja, że są jakieś wieczorne jazdy na sankach.

 

Czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat tej wieczornej jazdy na sankach, jak to wygląda, czy trzeba mieć swoje sanki, czy jest do tego wydzielona trasa itp, może ktoś jeździł?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no racja, 

kwaterę mam w Fiss na Fisser Höfe

pozdrawiam

Daniel

Oprócz postbusa powinien być jeszcze jeden lokalny. My akurat mieszkaliśmy w Ladis i jeździliśmy skibusem, który dowoził tylko do tamtejszej żółtej gondolki. Kursował co 15 minut z jakąś przerwą w południe. Pewnie w Fiss jest podobnie. Na pewno w pensjonacie będzie jakaś informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej dojechać od południowej Polski - konkretnie ze śląska ? Czy w AT oprócz winiety są jakieś tunele na trasie ?

Tuneli mnóstwo, ale wszystkie bezpłatne...

 

Ja jeżdżę przez Cieszyn, ale lepiej przez Bohumin (krócej), na Brno i dalej standardowo St. Polten, Salzburg, Innsbruck itd.

 

Wazne, żebys wiedział, że warunki są raczej wiosenne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...