Skocz do zawartości

Tyrol - Ischgl


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

 a Galtur leżący na końcu doliny a co za tym idzie mało kto tam dojeżdża po prostu wymiata.
.

 

Jarku!

 

Zmuszony jestem z Twoją entuzjastyczną oceną Galtur nie w pełni się zgodzić - najfajniejsze trasy są przy kulawym starym krzesełku na końcu, Reszta jest płaska mimo, ze niby czerwone dominują, sporo przejazdówek.  To ośrodek w zasadzie dwóch (bo kanapa i gondola dublują funkcje) wyciągów (i to kulawe krzesełko), Ogólnie na pół dnia chyba, że są  warunki na off piste - choć też bez rewelacji.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jarku!
 
Zmuszony jestem z Twoją entuzjastyczną oceną Galtur nie w pełni się zgodzić - najfajniejsze trasy są przy kulawym starym krzesełku na końcu, Reszta jest płaska mimo, ze niby czerwone dominują, sporo przejazdówek.  To ośrodek w zasadzie dwóch (bo kanapa i gondola dublują funkcje) wyciągów (i to kulawe krzesełko), Ogólnie na pół dnia chyba, że są  warunki na off piste - choć też bez rewelacji.
 
Pozdro
Wiesiek

Wiesiu - zgadzam się po części z Twoją opinią. W zeszłym roku bardziej mi się podobało w Galturze - w tym już tak nie do końca chociaż pogodę mieliśmy dobrą.
Chyba ta eksploracja Tyrolu wypaczyła odrobinę moje gusty narciarskie :)
Ale na pół dnia jest bardzo fajny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Mam pytanie do osób które dobrze znają stoki w Ischgl o wskazanie-jeżeli takie są -ujemnych stron jazdy w rejonie Ischg-Samnaun od strony szwajcarskiej.Chodzi mi wyłącznie o aspect narciarski.Z mojej analizy mapy wynika,że nie powinno być specjalnych problemów w poznaniu całego ośrodka.Czy mam rację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które dobrze znają stoki w Ischgl o wskazanie-jeżeli takie są -ujemnych stron jazdy w rejonie Ischg-Samnaun od strony szwajcarskiej.Chodzi mi wyłącznie o aspect narciarski.Z mojej analizy mapy wynika,że nie powinno być specjalnych problemów w poznaniu całego ośrodka.Czy mam rację?

Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje pytanie (czyli czy są jakieś minusy z rozpoczęcia jazdy w Samnaun???) to nie. W dwóch ruchach jesteś w Ischgl na dole :)  nie ma więc znaczenia skąd startujesz wszędzie dojedziesz szybko i w mniej więcej tym samym czasie.

Są pewne korzyści czyli mniejsza kolejka do wagonika. Drobnym minusem jest konieczność kijkowania na 80-ce aby dojechać w miejsce startu. Minusem jest, że w wagoniku trzeba stać. Za to można skorzystać z "dobrodziejstwa" strefy wolnocłowej. Jeszcze jednym minusem jest trudność w odwiedzeniu See, Kaapl, Galtur

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak Kappl.See I Galtura jakoś przeżyję -może zrekompensuję to sobie wypadem do SFL-,ale wymyśliłem sobie poznania tego ośrodka za rozsądne pieniądze I wybór pada na austryjackie miejscowości przy szwajcarskiej granicy.Troszeczke martwi mnie perspektywa kilkowania-ze względu na żonę-ale zawsze jest możliwość po pierwszym dniu zaproponowania jej zjazdu kolejką.
Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu,że wyjazd od strony helwetów nie jest złym pomysłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak Kappl.See I Galtura jakoś przeżyję -może zrekompensuję to sobie wypadem do SFL-,ale wymyśliłem sobie poznania tego ośrodka za rozsądne pieniądze I wybór pada na austryjackie miejscowości przy szwajcarskiej granicy.Troszeczke martwi mnie perspektywa kilkowania-ze względu na żonę-ale zawsze jest możliwość po pierwszym dniu zaproponowania jej zjazdu kolejką.
Dzięki za utwierdzenie w przekonaniu,że wyjazd od strony helwetów nie jest złym pomysłem.

 

 

Kijkować nie trzeba, można odpuścić końcowy fragment 80tki i podjechać skibusem. Przy jeździe 60tką, skibus jest obowiązkowy.

 

Przychodzą mi do głowy takie utrudnienia:

 

1. Jak nie mieszkasz w Samnaun, ew. Spiss, to przy dużych opadach śniegu mogą być czasowe problemy z dojazdem z doliny Reschenpass.

 

2. Wypożyczalnie nart są droższe w Samnaun niż w Ischgl.

 

3. Droższe rozmowy telefonicznie, bo Szwajcaria nie jest w UE.

 

4. Jak byłem niedawno, to wysiadło krzesło łączące Alp Tridę (pomarańczowe) i ludzie se wisieli godzinę. Trzeba wtedy przejechać na austriacką dwoma krzesłami ;)

 

5. Jak mocno wieje, to też nie przejedziesz na drugą stronę.

 

6. Szwajcarzy mówią dziwnym niemieckim ;)

 

7. Ciężko dojechać do Alpinarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
5. Jak mocno wieje, to też nie przejedziesz na drugą stronę.
 
6. Szwajcarzy mówią dziwnym niemieckim ;)
 
7. Ciężko dojechać do Alpinarium

Jeśli dobrze Ciebie zrozumiałem to przy mocnym wietrze mogą być problemy z przejazdem od Alp Triada(2263)wyciągami N1 i N4.
Językiem niemieckim nie władam ,mam nadzieje że ich angielski specjalnie nie odbiega od orginału a o alpinarium to faktycznie nie wiedziałem i dziękuję za informację o jego istnieniu.
pozdrawiam i dziękujĘ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeśli dobrze Ciebie zrozumiałem to przy mocnym wietrze mogą być problemy z przejazdem od Alp Triada(2263)wyciągami N1 i N4.
Językiem niemieckim nie władam ,mam nadzieje że ich angielski specjalnie nie odbiega od orginału a o alpinarium to faktycznie nie wiedziałem i dziękuję za informację o jego istnieniu.
pozdrawiam i dziękujĘ

 

Z tym niemieckim to był trochę żart :) generalnie wszyscy w mniejszym lub większym stopniu mówią tam po angielsku.

Co do nie działania połączeń, to zdarza się to w przypadkach złej pogody, ale tak już jest pewnie w każdym ośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w ten rejon 10 stycznia. miejscówkę mamy w Kappl. widzę, że jest tu sporo narciarzy, którzy dobrze znają ten rejon w związku z czym parę pytań.

1. Staram się zaczynać jazdę od otwarcia wyciągów. Na stronie ośrodka jest napisane, że gondole z Ischgl ruszają od 8:00, a reszta wyciągów od 8:30. czy jest sens wsiadać do wagonu o godzinie 8:00 jeśli później będę oczekiwał na otwarcie dalszych sektorów? Czy może wykorzystać tak wczesny wjazd do rannego spenetrowania tras 5, 4, 1? 

2. Jak wygląda sprawa ze skibusami? Przystanek busa 420 mam pod kwaterą. Czy zdarzają się przypadki, że skibus jest "przepełniony" i nie załapię się na przejazd?

3. Który z ośrodków "satelitarnych" jest najbardziej wart odwiedzenia? Kappl, See czy Galtur?

4. Ischgl to dość oblegana miejscówka. Jak pod względem ilości narciarzy może wyglądać jazda w terminie 11-16 stycznia?

Dzięki za odpowiedzi i ewentualne wskazówki i porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w ten rejon 10 stycznia. miejscówkę mamy w Kappl. widzę, że jest tu sporo narciarzy, którzy dobrze znają ten rejon w związku z czym parę pytań.

1. Staram się zaczynać jazdę od otwarcia wyciągów. Na stronie ośrodka jest napisane, że gondole z Ischgl ruszają od 8:00, a reszta wyciągów od 8:30. czy jest sens wsiadać do wagonu o godzinie 8:00 jeśli później będę oczekiwał na otwarcie dalszych sektorów? Czy może wykorzystać tak wczesny wjazd do rannego spenetrowania tras 5, 4, 1? 

2. Jak wygląda sprawa ze skibusami? Przystanek busa 420 mam pod kwaterą. Czy zdarzają się przypadki, że skibus jest "przepełniony" i nie załapię się na przejazd?

3. Który z ośrodków "satelitarnych" jest najbardziej wart odwiedzenia? Kappl, See czy Galtur?

4. Ischgl to dość oblegana miejscówka. Jak pod względem ilości narciarzy może wyglądać jazda w terminie 11-16 stycznia?

Dzięki za odpowiedzi i ewentualne wskazówki i porady!

 

1. Ranne zaczęcia zawsze ma sens bo nikt nie zostawi pierwszych narciarzy bez oferty - nie wiem jak wygląda to w Ischgl (bo zawsze startujemy w Samnaun) ale zawsze coś można zrobić - choćby zjechać w dól. Te trasy 1,4,5 są świetne. O tyle warto od nich zacząć, że od tego sezonu 4osobowa gondolka A3 chodzi tylko od pośredniej - czyli nie będzie tam rano najmniejszej kolejki. Podejrzewam, że przez pierwszą godzinę będzie tam można jeździć na okrągło na pustych trasach.

3. Jeśli w Ischgl nie ma tragedii to chyba nie ma konieczności płodozmianu. Jeśli już to stawiałbym na Galtur. Choć ta trasa w Kappl ma swoich zwolenników.

4. Jeśli wiesz jak poruszać w Ischgl to można omijać tłumy (głównie na Idalpie), W styczniu powinno byćOK.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ranne zaczęcia zawsze ma sens bo nikt nie zostawi pierwszych narciarzy bez oferty - nie wiem jak wygląda to w Ischgl (bo zawsze startujemy w Samnaun) ale zawsze coś można zrobić - choćby zjechać w dól. Te trasy 1,4,5 są świetne. O tyle warto od nich zacząć, że od tego sezonu 4osobowa gondolka A3 chodzi tylko od pośredniej - czyli nie będzie tam rano najmniejszej kolejki. Podejrzewam, że przez pierwszą godzinę będzie tam można jeździć na okrągło na pustych trasach.

3. Jeśli w Ischgl nie ma tragedii to chyba nie ma konieczności płodozmianu. Jeśli już to stawiałbym na Galtur. Choć ta trasa w Kappl ma swoich zwolenników.

4. Jeśli wiesz jak poruszać w Ischgl to można omijać tłumy (głównie na Idalpie), W styczniu powinno byćOK.

 

Pozdro

Wiesiek

To jeszcze pytanie. Powiedzmy, że o 8 rano startuje z A2 lub A1 i chcę maksymalnie wykorzystać jazdę po pustych trasach. Jakie byłoby Twoje rozplanowanie dnia żeby unikać tłumów i przy okazji zaliczać co ciekawsze trasy. Oczywiście zakładam, że na jazdę w Ischgl przeznaczę co najmniej 4 dni. Z aspektów poza narciarskich jakie są ceny w Samnau? Nie palę a więc pytam o % :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie. Powiedzmy, że o 8 rano startuje z A2 lub A1 i chcę maksymalnie wykorzystać jazdę po pustych trasach. Jakie byłoby Twoje rozplanowanie dnia żeby unikać tłumów i przy okazji zaliczać co ciekawsze trasy. Oczywiście zakładam, że na jazdę w Ischgl przeznaczę co najmniej 4 dni. Z aspektów poza narciarskich jakie są ceny w Samnau? Nie palę a więc pytam o % :)

 pisaliśmy o tym (JurekByd, ja też) ale coś nie potrafię tego odszukać. Najogólniej - najszybciej jak się da E4 czyli  C3, E2 (tu można zrobić 35,34 po jednym razie ale nie więcej) 38 E4 i 40-ka do 11. Ta trasa jest tego warta. Teraz ewakuacja i

- albo wyprawa turystyczna: 80-ka i po powrocie wagonikiem przegląd sytuacji czy przypadkiem M1 nadaje się do jazdy (nie na długo) a dalej przez Idalp (brrr) na 7-kę

- albo dalej sportowo czyli na 4 i 5 które (szczególnie 4) są trasami wybitnymi. Dojazd najszybszy z Palinkopf 20 dalej niestety przez tłumną 23 i dalej dołem C1 trasa 1 i zjazd do A3

 

Na 4,5 do 13 a później, którz to wie ale dobrych pomysłów może już braknąć. Można odwiedzić Greitspitze.a ci co lubią prawdziwe wyzwania przejadą się o tej porze skatowaną i zalodzoną 14-ką - wrażenia gwarantowane.

 

Natomiast dla miłośników off-piste powiem jak jest warun to opcji jest kupa ale najlepsze zagłębie to E4 (niestety często wywiane) i E2 bo nie trzeba kombinować z dojazdami naokoło. Dobry śnieg jest pod E1 choć trochę krótko. Fajne zjazdy są też z Greitspitze w obie strony choć na południe na początku ok a później troszkę płasko (ale za to bezpiecznie)

 

dwie sprawy są podstawowe

- unikamy Idalpu

- unikamy zjazdu do Ischgl minimum do 11.00

 

Pozdro

Wiesiek

 

pees w sieci jest sporo map z nieaktualnym przebiegiem wyciągów (właściwie to nie znalazłem żadnej dobrej - pewnie trzeba poszukać na oficjalnej stronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co chodzi, ale w najgorętszym okresie, czyli między świętami,a Sylwestrem nie stałem w żadnych kolejkach w Ischgl - dziś przy E2 stanie na 1-2 minuty było tylko od 11.00 do 11.30 - przedtem i potem zero. Czyżby to przez Putina? W każdym razie jestem mile zaskoczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z tym alpinarium to nie wiem czy to nie był taki specyficzny żart. Na wszelki wypadek przeczytaj to:
Być może dałbym się wkręcić ale jak doszukałem się,że jest w Galturze to przestałem się tym interesować. A tak przy okazji korzystając z Twojej wiedzy na temat Ischgl mam pytanie -bo w niektórych ośrodkach w Austrii pomimo deklarowanej godz.otwarcia kolejek przykładowa na 8.30 faktycznie otwierane są wcześniej- czy z tego typu pozytywną niespodzianką mogę spotkać się w Samnaun (kolejki L1 lub L2)czy też pracuja tak jak podaje strona ośrodka dokładnie od 8.30.
I jeszcze jedno - jak wygląda obłożenie tras 20 I 21 w godz.szczytu -czy słuszne jest moje przypuszczenie.że ten czarny zaułek nie jest specjalnie tłumnie uczęszczany.
Pozdrawiam I wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym alpinarium to nie wiem czy to nie był taki specyficzny żart. Na wszelki wypadek przeczytaj to:
Być może dałbym się wkręcić ale jak doszukałem się,że jest w Galturze to przestałem się tym interesować. A tak przy okazji korzystając z Twojej wiedzy na temat Ischgl mam pytanie -bo w niektórych ośrodkach w Austrii pomimo deklarowanej godz.otwarcia kolejek przykładowa na 8.30 faktycznie otwierane są wcześniej- czy z tego typu pozytywną niespodzianką mogę spotkać się w Samnaun (kolejki L1 lub L2)czy też pracuja tak jak podaje strona ośrodka dokładnie od 8.30.
I jeszcze jedno - jak wygląda obłożenie tras 20 I 21 w godz.szczytu -czy słuszne jest moje przypuszczenie.że ten czarny zaułek nie jest specjalnie tłumnie uczęszczany.
Pozdrawiam I wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Spędziłem przed świętami tydzień w Ischgl, przy kolejkach na dole byliśmy zwykle ok 08:00, kolejki faktycznie otwierano 5-10 min przed deklarowaną godziną otwarcia (A1, A2, A3). Trasy 20 i 21 są czarne, lecz powiedzmy z tych dostępniejszych (szeroko, dobry śnieg), więc trochę ludzi się tam przewijało. Jednak tłoku nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - jak wygląda obłożenie tras 20 I 21 w godz.szczytu -czy słuszne jest moje przypuszczenie.że ten czarny zaułek nie jest specjalnie tłumnie uczęszczany.
Pozdrawiam I wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

To szerokie pole więc tłoku tam nie ma ale później (tak od połowy) jest dłuższy niezbyt ciekawy dojazd  - jakoś mnie te trasy nie pociągają. Za to fajna jest 67 na alptridzie

 

Pozdro

Wiesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co chodzi, ale w najgorętszym okresie, czyli między świętami,a Sylwestrem nie stałem w żadnych kolejkach w Ischgl - dziś przy E2 stanie na 1-2 minuty było tylko od 11.00 do 11.30 - przedtem i potem zero. Czyżby to przez Putina? W każdym razie jestem mile zaskoczony.

 

A jak tam off piste - aż się boję spytać (żeby mnie nie skręciło)

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...