Skocz do zawartości

Tyrol - Ischgl


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 tygodni później...
Możecie napisac, jak jechaliscie autem do Ischgl??? chodzi mi o trasę przez Niemcy, start bedzie ze Szczecina. Jechalibyscie przez Monachium i Innsbruck czy tez bardziej na zachód autostrada 7 (Ulm, Memmingen, Kempen) i do austrii wjazd przy miejscowosci Fussen? W monachium co do zasady zawsze wpadamy w korek, przed insbruckiem tez, wiec pomyslelismy o tej drugiej trasie. ale troche sie obawiam, ze tamtedy moga jechac Holendrzy (maja ferie w czasie naszego wyjazdu). I jak wyglada ten wjazd do Austrii (to nie autostrada juz tylko jakaś droga 179)? Jakies rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisac, jak jechaliscie autem do Ischgl??? chodzi mi o trasę przez Niemcy, start bedzie ze Szczecina. Jechalibyscie przez Monachium i Innsbruck czy tez bardziej na zachód autostrada 7 (Ulm, Memmingen, Kempen) i do austrii wjazd przy miejscowosci Fussen? W monachium co do zasady zawsze wpadamy w korek, przed insbruckiem tez, wiec pomyslelismy o tej drugiej trasie. ale troche sie obawiam, ze tamtedy moga jechac Holendrzy (maja ferie w czasie naszego wyjazdu). I jak wyglada ten wjazd do Austrii (to nie autostrada juz tylko jakaś droga 179)? Jakies rady?

Niestety, my jeżdzimy z przeciwnego końca Polski ( Lublin), więc duzo nie pomogę. Faktem jest,że kawałek drogi w Niemczech (do Rosenheim i potem do granicy austriackiej zawsze z większą ilością samochodów. Natomiast teraz przed Insbruckiem korka nie było :). Drogą o której piszesz jechalismy kiedyś w lecie ( taka wyprawa przez NIemcy, zahaczająca o zamki w Bawarii), nie było utrudnienień, ale to było lato i dawno temu. Uważajcie tylko przed samym Ischgl, bo wyjazd jest w tunelu( tu zaczynają sie rozdzielać drogi). Mój mąż , niepomny na uwagi żony i syna :) zawierzył GPS - wyjazd był po 40 m, a GPS podał ,że po 400 , no i pojechaliśmy na St. Anton :) W Ischgl było superowo! Trasy dobre, piękne widoki no i te zakupy w Samnaum :) Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisac, jak jechaliscie autem do Ischgl??? chodzi mi o trasę przez Niemcy, start bedzie ze Szczecina. Jechalibyscie przez Monachium i Innsbruck czy tez bardziej na zachód autostrada 7 (Ulm, Memmingen, Kempen) i do austrii wjazd przy miejscowosci Fussen? W monachium co do zasady zawsze wpadamy w korek, przed insbruckiem tez, wiec pomyslelismy o tej drugiej trasie. ale troche sie obawiam, ze tamtedy moga jechac Holendrzy (maja ferie w czasie naszego wyjazdu). I jak wyglada ten wjazd do Austrii (to nie autostrada juz tylko jakaś droga 179)? Jakies rady?

Ja jechałem w tym sezonie przez Monachium ,Inzbruk- zero korków. W styczniu w ogóle dość pusto w całej Austrii (W See jeździłem sam na jednej z tras - zupełnie puste krzesła). Moim zdaniem najlepiej przez Niemcy jeździ się nocą, puste autostrady, na stacjach zero kolejek do kibelków ,no i dzieciaki śpią. Nie każdy dobrze zosi nocną jazdę, radzę wówczas wyjechać wcześnie t.j. 4.00 wtedy jest się w Monachium przed największymi korkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem w tym sezonie przez Monachium ,Inzbruk- zero korków. W styczniu w ogóle dość pusto w całej Austrii (W See jeździłem sam na jednej z tras - zupełnie puste krzesła). Moim zdaniem najlepiej przez Niemcy jeździ się nocą, puste autostrady, na stacjach zero kolejek do kibelków ,no i dzieciaki śpią. Nie każdy dobrze zosi nocną jazdę, radzę wówczas wyjechać wcześnie t.j. 4.00 wtedy jest się w Monachium przed największymi korkami.

Akurat ze stwierdzeniem, ze w styczniu dośc pusto w całej Austrii to można polemizować :) Widzielismy ogromny korek na zjeżdzie do Zillertalu ( to samo w zeszłym roku). W See rzeczywiście było puściutko, sami na trasie, puste krzesełka, ale juz w Ischgl - tłumy, tłumy i jeszcze raz tłumy Dołączona grafika Dołączona grafika no, ale te widoki :) Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moim zdaniem super miejsce na wyjazd na narty, tras dużo i o różnym stopniu trudności, trasy niebieskie, czerwone i czarne (ten nowy wyciąg, krzesełko podgrzewane, z zagłowkami, klasa sama w sobie). Nocleg w Kappl, ceny przyzwoite, apartamenty ładne, wyposażone we wszystko co niezbędne do życia, bezproblemowo można imprezować do 2-3 w nocy, na miejscu mieliśmy saunę, internet. W weekend w Ischgl sporo aut na parkingu, dlatego lepiej być o 8:30-8:40 na miejscu, bo później czeka się na wjazd na górę pod A1 (ale nadal wygodniej niż A3, bo A1 jest i szybsza i 2 razy bardziej pojemna) około 20-30 minut, no i trzeba dać za parking 5 E. W tygodniu raczej OK, 10 min to max w kolejce, problemów z miejscem parkingowym też być nie powinno. Samnaun oczywiście bije na głowę cenami: alko śmiesznie tanie, perfumy i paliwo również, tutaj uwaga(!) 1.11 E za diesla. Trasy dobrze przygotowane, ale po godzinie 14 zaczynają się muldy (po obu stronach), a już sam zjazd do Ischgl i trasy w okolicy B2-B3, chwilę przed 16 to dla niektórych droga przez mękę. Ceny w barach na stoku, jak to w Austrii, ale raczej do zaakceptowania, pizza+piwo około 15E. Po nartach można odwiedzić kluby w Ischgl, jest ich sporo, a najfajniejsze są pod gondolką. Warto również wspomnieć o Snowparku, skoki na poduchę, super sprawa nawet dla amatorów :) Dojazd... jechaliśmy w sobotę rano przez Austrię, było trochę korków, powrót z soboty na niedzielę w nocy, autostrady puste, korków zero, w 11 godzin w Polsce (1200km) P.S. Na koniec trafiła nam się nie lada atrakcja :D pokaz bielizny Palmers na stoku!! Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika http://i192.photobuc...gl/DSC00306.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
witam, o ile ktoś tu zagląda:) mam pytanie o "strefę" w Samnaun - czy są sklepy ze sprzętem/odzieżą sportową,a jeśli tak, to jaki jest asortyment i ceny (nie kupie czegoś nawet o połowę taniej niż np. w Polsce, jeśli cena wyjściowa za np. kurtkę przekracza 3 tysiaki:))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, o ile ktoś tu zagląda:) mam pytanie o "strefę" w Samnaun - czy są sklepy ze sprzętem/odzieżą sportową,a jeśli tak, to jaki jest asortyment i ceny (nie kupie czegoś nawet o połowę taniej niż np. w Polsce, jeśli cena wyjściowa za np. kurtkę przekracza 3 tysiaki:))))))

Ceny sprzętu i odzieży narciarskiej są w Samnaun wyższe niż w Polsce,tylko na procentowych napojach idzie coś zaoszczędzić,nawet perfumy kupisz u nas taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Orientuje się ktoś jaki mniej więcej jest czas przejazdu Skibusa z See do Ischgl?

Jest sens tam mieszkać czy to za daleko?

 

I druga sprawa - orientuje się ktoś może jak wyglądają te pozostałe okoliczne małe ośrodki? See, Kappl itd.

Zastanawiam się czy się tam wybrać w sobotę po przyjeździe (skipass w See po godz. 11 za 25euro bodaj jest).

Lepiej See właśnie, czy może któryś inny mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...