Skocz do zawartości

Tyrol - Hintertux


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Tyrol - Hintertux Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Lodowiec z dużą iloscia tras, przede wszystkim trasy czerwone. Można jeżdzić gondolkami, orczykami i krzesełkami - niestety krzesła na lodowcu są przestarzałe-nie ma osłon i bywa zimno. Przy dobrych warunkach sniegowych mozliwy zjazd do samego dołu (nartostrada Schwarze Pfanne-od sezonu 2007/2008 sztucznie dosnieżana). Strona ośrodka: http://adresstrony.pl www.hintertuxergletscher.at www.tux.at www.zillertalinfo.pl Położenie na końcu doliny, Zillertal Dojazd z Mayrhofen i Finkenbergu bezpłatne skibusy - Greenline, blizej kursuje Tuxer Sportbus; dojazd smochodem-przydatne łańcuchy, górska droga, "serpentynki" Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) kolejno od lodowca są nastepujace miejscowosci: Hintertux, Tux-Lanersbach (kolejka na Eggalm), Tux-Vordelanersbach(kolejka na Rastkogel), Finkenberg(kolejka na Penken), Mayrhoren (kolejki na Penken i Ahorn; duża miejscowość, apre-ski, sklepy, restauracje, poczta, apteka, kosciół, masa hoteli i pensjonatów, lodowisko, basen, trasy do narciarstwa biegowego, pociąg Zillertalbahn), Hippach Noclegi np. www.mayrhofen.at np. www.hotel-troppmair.at np. www.tiscover.at - rezerwacja naclegów w całej austrii Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) http://www.tux.at/en...ste-report.html Ceny (cennik karnetów itp) 197,50 Euro za karnet dla dorosłego na 7 dni 176 Euro na 6 dni Karnet ważny w całej dolinie Zillertal (Hintartux, Eggalm, Rastkogel, Penken, Ahorn, Zillertal Arena, Hochzillertal) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) www.tux.at/en/informationarrival/webcam.html Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) http://www.tux.at/en...ste-report.html Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Tak - przy górnej stacji pierwszej gondoli oraz drugiej gondoli Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

Użytkownik alfiski edytował ten post 15 listopad 2008 - 07:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poważne zastrzeżenie wzbudziło we mnie niemożność korzystania ze skibusa mimo posiadania skipasa z powodu nieposiadania sprzętu narciarskiego - ???????????

Nie zartuj! A moze chciales wypozyczyc sprzet pod wyciagiem? Pierwszy raz o czyms takim slysze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Napisane przez Loen "Poważne zastrzeżenie wzbudziło we mnie niemożność korzystania ze skibusa mimo posiadania skipasa z powodu nieposiadania sprzętu narciarskiego - ???????????" No własnie to dosyc dziwne. Nam sprawdzano skipasy tylko raz - gdy jechalismy zillertalbahnem ( łaził konduktor i sprawdzał po prostu bilety), a tak to pies z kulawa noga nie zapytał sie o skipas, a jeżdzilismy czesto skibusami. Może - hi hi-:):):) nie wzbudzaliście zaufania?:eek: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam, mam zamiar wybrać się w ten region na początku grudnia. Możecie mi podpowiedzieć, jaka tam "z reguły" panuje pogoda o tej porze roku ?. Jak z trasami, czy wszystkie czynne ?. No i jak z ilością ludzi, czy nie ma tłoku ( np. z powodu jakichś lokalnych ferii, itp). Pozdrawiam. Tom

Użytkownik TomKur edytował ten post 31 sierpień 2008 - 09:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najpiekniejsze miejsce ,wyciągów mase wiekszosc krzesełka lub gondole wszystkie nowoczesne kolejek zero (i tu mam na myśli ludzi stojacych i oczekujacych na wyciag)ainfrastruktura fantastyczna ,wokoł lodowca kilkanascie gor połączonych wyciagami byłam tam na świeta wielkanocne pogoda murowana ale trzeba uwazac na słonce filtr nr 40-60 bo inaczej człowiek sie upiecze jak frytka .Jechaliśmy w tzw ciemno poszlismy do informacji turystycznej i przesympatyczna pani wyszukała nam miejsc domu z wyzywieniem za 35e sniadanie obiad i deser .poprostu bylismy w szoku ja wszystkim polecam bo naprawde warto zapomniałąm dodac ze jest to miejsce raczej dla osob jeżdzacych w miare dobrze jest dużo tras czerwonych i czarnych ale te juz dla orłow jedna nazywała sie HARAKIRI I MIAŁA SPADKU 78% MASAKRA ale ludzie jeżdzili:)) POLECAM !!!!!! Moge jeszcze polecic Szladming blisko Polski 890 km region Styria około piekne trasy 4 bliżniacze gory waronki rownie przepiekne w pobliskim Ramsau lodowiec Dachstein

lekko przesadzona ocena zzwlaszcza tych "trudnych" tras. harakiri ........wole drzewa w bok od niej........... ale hintertux jest uroczy nie ma dwoch zdan....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie komunikaty istniały w prospektach i informatorach Green Line Strecke: Mayrhofen - Rastkogelbahn - Gletscherbahn verkehrt vom 15.12.07 bis 06.04.08 Gratisbenützung gilt nur für Skifahrer und Snowboarder mit Skiausrüstung!!! Gruppen bitte voranmelden: Tel. 0043 5285 62362 16, Fax 0043 5285 62362 17 Red Line Skibus Red-Line: Mayrhofen - Finkenberger Almbahnen - Eggalmbahnen Lanersbach Gratisbenützung gilt nur für Skifahrer und Snowboarder mit Skiausrüstung (Skischuhe und Skibekleidung). Gültig vom 15.12.07 bis 06.04.08 a poza tym małym zgrzytkiem bardzo OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Bardzo przyjemne miejsce, zwłaszcza pierwszego dnia robi największe wrażenie. Widoki piękne, trasy szerokie i dobrze przygotowane. Dla niektórych wadą może być słabe rozmieszczenie barów, bo właściwie barowanie opiera się na jednym lokalu(ale za to jakim! :) ). To tak żartem, co do prawdziwych wad to jak dla mnie ich nie ma(oprócz tego że po pierwszym zjeździe podczas pierwszego pobytu na Hintertuxie oddychanie graniczyło z cudem, ale to chyba wina trochę innego powietrza.) Spore wrażenie zrobiła na mnie trasa góra-dół, bardzo długo się jedzie, momentami wąsko i na prawdę ciężko. Skoro przy stopniu trudności, to mam coś do powiedzenia. Wiele osób przeraża samo słowo "lodowiec" i wysokość. Część osób twierdzi że na tych 2500-3000+ nie może być łatwych tras, ja też na początku bałem się tych danych. Owszem najłatwiej nie jest ale pod czujnym okiem doświadczonej osoby nawet początkujący jakoś dadzą sobie radę. Aczkolwiek nie możemy zlekceważyć tego wszystkiego, bo już jednego widziałem człowieka co go helikopterem z tamtąd zabierali...(zresztą gór w ogóle nie można lekceważyć o czym sam miałem okazję się przekonać). Generalnie polecam ten lodowiec każdemu, zwłaszcza na wiosnę(ja byłem i w lutym i w maju) jest pięknie, w dole w krótkim rękawku, zielono, a na górze szale, kurtki i biało :) Bajka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytania do znających okolice: - w ktróej miejscowości najlepiej szukać noclegu (apartament) - jak jest ze skibusami? Raz na dzień coś jedzie czy częsciej?

Zakwaterować można się w samym Tux, albo w Mayrhofen (wtedy masz więszy wybór tras na miejscu) Mieszkając w Mayrhofen (albo w okolicy) masz do dyspozycji autobusy (a właściwie autokary), które odjeżdżają z Mayrhofen z węzłowej stacji lokalnej kolejki i gdzie zatrzymuje się większość skibusów jeżdżących po okolicy. Rozkład jazdy: http://www.zillertal...usHintertux.htm - "Gletscherbahn" to dolna stacja kolejki pod Hintertuxem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! W lutym jedziemy do Fugen...mamy karnet Zillertaller Superskipass i chciałabym się dowiedzieć jak z doświadczenia osób które już tam były to wszystko funkcjonuje???tj chcemy też pojeździć na lodowcu, chcielibyśmy poruszac się tylko skibusami aby nie jeździc własnym samochodem...a może jakieś mapki polecacie???jak to w ogóle jest z dostaniem sie z tej miejscowości do stoków....chcemy w sumie codziennie spróbowac innych tras...jak to tam wygląda????

Bez auta mogą być małe problemy z przemieszczeniem się z Fugen na Tuxa ponieważ każdy region (Spieljoch, Ski Optimal, Zillertal Arena, Mayrhofen, Zillertal 3000, Tux) mają odrębne siatki połączeń skibusowych i żeby pokonać drogę Fugen - Tux przynajmniej raz bylibyście zmuszeni się przesiąść Rozkłady busów w dolinie: http://www.mayrhofen...007-2008_A3.pdf http://www.tux.at/in...axiservice.html http://www.skifideli...ms.php?o_id=170 Nie bez znaczenia jest też fakt że odległość Fugen - Tux znacznie przekracza 50 km, a od praktycznie samego Mayrhofen droga staje się górską serpentyną... Ja osobiście polecam korzystanie z auta-przed każdym z wyciągów są obszerne i bezpłatne parkingi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Fügen do lodowca jest ok.35 km.

Faktycznie przesadziłem z tymi ponad 50 km - viamichelin podaje: Fugen-Tux 42 km. Sorki. Dałbym sobie uciąć rękę że jest więcej, zwłaszcza że raz tą trasę w całości pokonałem (z lodowca jechaliśmy bezpośrednio na basen w Fugen i zajęło nam to około godziny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam Macie może namiary na ciekawe kwatery? Stosunkowo blisko lodowca? Z góry dzięki. pzdr q

http://www.zillertalinfo.pl/ byłam z nimi na tuxe 3 razy za kazdym razem inne kwaterki i za kazdym razem suuper, ppolecam z ręką na serduszku. Najlepiej chyba Lanersbach i skibusemna lodowiec , ale bym sobie pojechala, uwielbiam tuxa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planuje w lutym wyjazd w kilka osob do Zillertal na narty wlasnym srodkiem lokomocji do tej pory pomykalem na podhalu islowacji chcil bym sie dowiedzec czy mozna wynajac kwatere na 5dni bo w ogloszeniach podaja min 7dni pozdrawiam i prosze opodpowiec

Generalnie mozna na dowolna ilosc dni - troche zalezy od tego zalezy gdzie, kiedy itd. W gasthausach, ferienwohnungach itp - w ogole nie ma problemu - byc moze bedzie troche drozej. Przy ofertach na ogol sa dopiski na ten temat - np. w jakie dni kwateruja - na ogol w dowolne. W sieciach typu Interhome, czy przez biura typu Snowtrex jest to trudniejsze, w ostatecznosci mozesz kupic 7 dni a mieszkac 5 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w zeszlym roku bylem w dolinie w marcu. niestety lodowiec byl zamkniety z powodu zagrozenia lawinowego. pelno zabawy jednak bylo w pozostalych osrodkach. w tym roku jade pod koniec stycznia. Jak wyglada pogoda w tym okresie? nie tylko na ladowocu, ale w pozostalych osrodkach. mozna w ogole liczyc na troche slonca, czy raczej tylko mgla i snieg?

Ja bylam w tym okresie na tuxie - bywa zimno, a jak juz jest bardzo zimno to lepiej isc na penken i przyleglosci (kolejki z Mayrhofen, Finkenbargu i Lanersbachow). Ale zdarzylo mi sie tez w tym okresie,ze w dolinie bylo 10stopni. Generalnie pogoda to loteria. Słońce rowniez jest :), wątpie zeby sie np. trafil caly tydzien bez slonca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy ktoś tam był ostatnio?? Które trasy są już czynne?

Mam doniesienia z ostatniego tygodnia - na trasach (tych otwartych) jest przyzwoicie, poza trasą słabo. Śniegu wyraźnie mniej niż np. rok temu. Tu możesz śledzić co jest otwarte na Tuxie: http://ski3.intermap...e&Aktuell=Lifte albo tu i tu: http://ski3.intermap...5&Aktuell=Lifte http://www.hintertux...ome/0/home.html A tu po prostu cała dolina Zillertal - są tam zoomy na poszczególne ośrodki: http://ski3.intermap...n=zoom0&Reg=zm0 Mapki na ogół aktualizują dość sprawnie (z lewej Aktuell) - poza tym, że akurat dziś tego nie zrobili :) (wg mnie wyjątkowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może ktoś się wypowiedzieć, w jakiej najlepiej miejscowości najlepiej zakotwiczyć, a może nawet polecić jakiś namiar na kwatery/apartamenty? Dodam, że od kilku lat jeżdżę do Solden i szukam jakiejś alternatywy dla odmiany :) Dziekuję i pozdrawiam

myślę, że najlepiej w Kaltenbachu albo w Fugen ;) gdzieś mam namiary na kwaterkę na obrzeżach Zell am Ziller, jak byś chciał to pisz na pw :) ja tam w Solden byłem dwa razy i strasznie mi się tam podoba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś może jakiś namiar na nocleg w miejscowości Hintertux, Tux lub jakiejś w bliskim pobliżu ? Chciałbym jechać 24-31 marzec 2012, jakiś apartament na ok. 4 osoby, albo hotelik szukam już w internecie 2 dzień i jakoś średnio mi idzie, a Tui czy Neckermann prawie nic tam nie mają

wpisz w gogle zillertalinfo i masz polską stronkę na tą dolinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś może jakiś namiar na nocleg w miejscowości Hintertux, Tux lub jakiejś w bliskim pobliżu ? Chciałbym jechać 24-31 marzec 2012, jakiś apartament na ok. 4 osoby, albo hotelik szukam już w internecie 2 dzień i jakoś średnio mi idzie, a Tui czy Neckermann prawie nic tam nie mają

Noclegi są dostępne na stronie doliny Tuxertal http://www.tux.at/en...mmodations.html . poza tym, za pośrednictwem biura informacji w Tux można otrzymać ofertę na dany termin. Kontakt jest możliwy w jęz. niemieckim lub angielskim. TVB Tux-Finkenberg Lanersbach 401 A - 6293 Tux tel.: +43 5287 8506 fax: +43 5287 8508 E-Mail: [email protected] www.tux.at pozdrawiamy serdecznie austria.info www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...