Skocz do zawartości

Salzburg - Zell am See - Schmittenhohe


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Salzburg - Zell am See - Schmittenhohe Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo sympatyczna góra, na której spędziłem 2 dni podczas mojego tego tygodniowego wyjazdu narciarskiego. Ciekawostką jest fakt, że zarówno w kraju jak i na miejscu spotkani Polacy odradzali mi tę górę, polecając lodowiec w Kaprun. Bardzo się mylą. Były wyśmienite warunki śniegowe, zjazdy możliwe aż do doliny, czyli z 2000 m aż do 745 m, choć dół był mocno naśnieżany armatkami, czyli śnieg był twardy i zmrożony, ale to tylko na dole. Przyjemne trasy, dla każdego coś miłego, czyli i niebieskie i czerwone i czarne i zjazdy pozatrasowe. Szerokie trasy otoczone lasami, czyli osłonięte od wiatru. Widoki piękne, szczególnie na położone na dole Zell am See, widać także wyciągi na osławionym lodowcu w Kaprun, oceniam widoki jako jedne z lepszych w Alpach. Wyciągi nowoczesne, niektóre kanapy są ogrzewane, trasy dobrze przygotowane, mnóstwo knajpek na stokach. Szczerze polecam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
Witam z tego co pamiętam to skibusy na lodowiec (bodajze linia K1, K2 ;) kursują co 15 minut. Są to przegubowe Mercedesy ;D więc kulturalnie bez tłoku można dojechać. Co do warunków to lodowiec uważam za zdecydowanie najlepszy wybór, jednak muszą być warunki (słoneczko),w przeciwny razie wieje, jest nieprzyjemnie zimno, a przede wszystkim panuje bardzo mała widoczność... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najfajniej to się jeździ nie na Kitzsteinhornie nie na Schmittenhohe tylko paręnaście km dalej w Saalbach-Hinterglemm :) Jeśli jednak uprzesz się na Zell am See i Kaprun to ten tańszy karnet wystarczy,ale w/g mnie nie warto zaoszczędzić tych parę euro...

Zgadzam się w 100% jak już chcecie jeździć na kicku i w zell am see to chociaż kupcie droższą wersję i dla porównania skoczcie do saalbach- hinterglemm-leogang (ale jeden dzień nie wystarczy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% jak już chcecie jeździć na kicku i w zell am see to chociaż kupcie droższą wersję i dla porównania skoczcie do saalbach- hinterglemm-leogang (ale jeden dzień nie wystarczy)

Słuchajcie, może nie na temat, ale o tamtych rejonach. Które w Zillertalu to SkiArena? To chodzi o całość czy jakiś konkretny ośrodek? Bo słyszałem wiele dobrego i tak się zastanawiam, na mapie tego nie ma. Edit Ajjj kurcze, pomyliłem miejscowości, nie ważne, sory.

Użytkownik olecki edytował ten post 23 listopad 2008 - 01:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na stronie http://pl.bergfex.com/oesterreich znajdują się prezentacje wszystkich regionów narciarskich w Austrii. Między innymi także Zell am See http://pl.bergfex.co...hoehe-zellamsee . Warto zajrzeć także na stronę http://www.zellamsee-kaprun.com . Pozdrawiamy serdecznie austria.info www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
A ja w tym roku mialam Salzburger Super Ski Card i spędzilam 2 dni na lodowcu i 9 w Saalbach-Hinterglem-Leogang do Zell am See mnie jakoś nie ciągnęło. A czarną traskę na lodowcu uznałam za łatwiejszą niż jedną z tras niebieskich (coprawda przejeżdżanych we mgle) na Asitz.

Użytkownik nika_k edytował ten post 06 luty 2009 - 18:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja tam bylem w ferie :)
I powiem tak, na lodowiec pojechalismy zobaczylismy pojezdzilismy i jakos nas nie gonilo zeby na drugi dzien tez przyjechac.polecham zell am see, a lodowiec tylko tyle zeby zobaczyc jak to wyglada. no chyba ze jak kolega wyzej napisal poza trasami to tam jest pelno, ja co prawda jeszcze tak nie jezdze tylko raz przejechalem, ale to nie na moje narty ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obowiązkowa jazda w kaskach w Austrii dotyczy dzieci do lat 14. Z tego, co zaobserwowałam, w tej chwili zdecydowanie więcej ludzi jeździ w kaskach, niż bez. I słusznie:)


nie ma takiego obowiązku choć jest to oczywiście zalecane dla bezpieczeństwa...
Taki obowiązek jest we Włoszech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowa jazda w kaskach w Austrii dotyczy dzieci do lat 14. Z tego, co zaobserwowałam, w tej chwili zdecydowanie więcej ludzi jeździ w kaskach, niż bez. I słusznie:)


Dokładnie, jak byłem w Zell am See, ~70-80% ludzi jeździ w kaskach, ale np. instruktorzy jeżdżą tylko w opaskach na głowę, może są pewni swoich umiejętności :) ale kask, przydaje sie zawsze w najmniej oczekiwanym momencie, ja taki moment miałem w tym roku właśnie w Zell am See, a więc zalecam jeżdżenie w kasku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy w Austriackich ośrodkach, a szczególnie w tym jest obowiązek jazdy w kaskach, bo takie plotki słyszałem?


W Austrii nie ma na razie obowiązku jazdy w kaskach. Jest to sprawa indywidualnej decyzji. Ze względów bezpieczeństwa kaski były i są zalecane szczególnie dzieciom i osobom początkującym.

Pozdrawiamy serdecznie
austria.info
www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Trasy bardzo urozmaicone i duże możliwości wyszalenia się dla tych wszystkich którzy cenią sobie bardziej ambitne stoki.Z racji tego,że to już kwiecień i temp.w dolinach do +22,to jedynymi w miarę przejezdnymi trasami do dolnych stacji były 14 i 13/trudne/.Na pozostałych jeździło się kapitalnie do 11,potem temp oraz duża ilość narciarzy robiła swoje/rozpoczynające się ferie wielkanocne/.Jak dla mnie kapitalne trasy-1,2,3.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikahttp://img149.images...dsc02533.th.jpghttp://img149.images...dsc02534.th.jpghttp://img149.images...dsc02535.th.jpghttp://img149.images...sc02536n.th.jpghttp://img149.images...dsc02549.th.jpg

Użytkownik snowblade'man edytował ten post 09 kwiecień 2009 - 15:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko-otóż czy mając skipass na "sport region" będąc w Zell am See-będę mógł bez problemów pojeździć na Kitzsteinhorn'ie??.Jak to jest???


Jasne ze tak, a nawet na Maiskogel, czyli gorke miedzy Kitzem i Zell, pod warunkiem, ze jest duzo sniego tak jak w tym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanko, wie ktoś może czy w EuropaSportRegion trafiają się oferty FreeSki ??
Wiem, że we Włoszech jest parę ośrodków gdzie jest to oferowane ale w Zell i Kaprun nie omgłem znaleźć :/


nie ma - to ośrodek z gwarancją śniegu na lodowcu,gdzie sezon trwa prawie przez cały rok,więc nie muszą łapać klientów przed czy po sezonie na "free-ski"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się sama idea wynajmu całego apartamentu czy domku, a nie pokoju w pensjonacie. Poza tym w tych ofertach cena w przeliczeniu na osobę (przy maksymalnym "zapełnieniu") wychodzi średnio coś ok. 500-600zł za tydzień. To chyba nie najgorzej?


Ale wynajem apartamentu, czyli mieszkania wakacyjnego lub feryjnego (ferienwohnung/haus) jako w pełni wyposażonego samodzielnego mieszkania jest czymś tak normalnym w Austrii jak w Polsce wynajem pokoju w górskiej miejscowości...

A cena o jakiej piszesz, przy pełnym obłożeniu (w Austrii najczęściej spotykanym łóżkiem w apartamencie jest łóżko podwójne :D) jest rownież normalną (tą z niższego pułapu) ceną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Kolejne moje pytanie dotyczące ESR :]

Mianowicie, może ktoś się orientuje które to są wyciagi:
1) EBENBERGBAHN or FALLEGGLIFT
2) SCHÜTT-, BAMBI - or SCHMIDOLINLIFT

jeśli to coś komuś ułatwi, to są te na które karnet dzienny kosztuje max 15ojro, jakieś szkoleniowe dla początkujących
Czy to są te na dolnej stacji Areitbahn i trassXpress ??

Z góry dzięki
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...