Skocz do zawartości

Salzburg - Zauchensee


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Salzburg - Zauchensee Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
warto odwiedzić. sporo ciekawych tras. jedyny szkopuł to kilka (mniejszość) lekko podstarzałych wyciągów. w Polsce bym pewnie tego nie zauważyła, ale po paru dniach w Austrii, gdzie wszędzie dogadzają gondolami itp. to mnie troszkę zdziwiło. według mnie jedno z ciekawszych miejsc w regionie Ski Amade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w zeszlym roku w kwietniu i potwierdzam - warto :) ciekawe trasy, ladne widoki, możliwości urwania się poza trasę; imponujace parkingi tyle ze nie wiem czy jest mozliwosc dojazdu skibusem (dojazd z Flachau nieco uciazliwy - dlugo jedzie sie pod gore dolinka, w sniezne dni chyba konieczne bylyby lancuchy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
Mieszkaliśmy przy A10 pomiędzy Zauchensee a Flachauwinkl, więc mieliśmy rzut beretem do nowej gondoli Highliner w stronę Zauchensee albo do kanapy Sunshine w stronę Kleinarl, który chyba jest trochę niedoceniony tutaj i nie wymieniony na skiforum. Obie stacje połączone są "traktorkiem" który wozi narciarzy między nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

D

 

 

 

Tu masz interaktywną mapę tego regionu. Gdy tam byłem kilka lat temu to autostrada oddzielała Flachauwinkl i Zauchensee i nie kojarzę by była jakaś kolejka łącząca te dwa ośrodki, dodatkowo w Zauchensee trzeba było odstać w kolejce do wyciągów nawet i pół godziny (ośrodek stosunkowo blisko naszej granicy i mnóstwo naszych rodaków). Dlatego polecam w pobliżu Radstadt-Altermarkt ośrodek mniejszy ale za to bez tłumów.

http://www.skiamade..../slopespanorama

 

Dzięki za odpowiedź. Znam tą mapę, zresztą jedną z najlepiej opracowaną jaką można znaleźć w internecie. Lecz mapy mają to do siebie że muszą być aktualne, choć ta o której piszę jest uaktualniania dość prędko. Dowodem jest m.in. zaznaczona gondola G-Link w Wagrain. We wcześniejszym poście jeden z forumowiczów napisał że jeździ "traktorek" pomiędzy wyciągami Sunshine i Highliner we Flachauwinkl. Miałem nadzieję że wjeźdźając z Flachau na górę Griessenkareck będzie można na nartach przejechać w kierunku Mooskopf a dalej w dół i w kierunku Zauchensee. Ale chyba nie ma możliwości na nartach zrobić sobie "wycieczkę" z Flachau do Flachauwinkl. W drugą stronę jest to możliwe, poprzez Wagrain aż do Alpendorf.

Pozdr.

Voytheck

PS. We Flachau spędzę trochę czasu więc zapewne stoki Radstad-Altenmarkt zaliczę. Zresztą w Altenmarkt będzie więcej atrakcji jest tam również fabryka Atomic'a, będzie możliwość zwiedzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zauchensee niestety nie jest połączone wyciągami i trasami, natomiast jeździ skibus z Altenmarkt przez Flachau do dolnej stacji Highliner Port i Sunshine Shuttle we Flachauwinkl. Podróż trwa ok. 15 min. a bus kursuje z częstotliwością (jeśli dobrze pamiętam) co 30 min. Pomiędzy Highliner a Sunshine jeździ traktorek z wagonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauchensee to niezła stacja narciarska, główną jej zaletą są warunki śniegowe, choć nie tylko. Wszystkie trasy schodzą się to "jednego" punktu, a wyciągi rozjeżdżają się właśnie z niego w różnych kierunkach w "cztery strony świata". Trochę to przypomina Obertauern, lecz w nieco mniejszej skali. Baza wyciągów nie jest najnowocześniejsza, ale to nie jest jakaś wielka niedogodność, choć istnieje również wiele nowoczesnych kolejek. Warto zwiedzić tą stację. Stacja z różnorodnymi trasami od niebieskich do czarnych i jedną trasą, na której rozgrywane są zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim (nr 6 i 5a) w tem sezonie 11/12.01.2014 - zjazd i kombinacja. Uważam że posiadając karnet skiamade, warto odwiedzić ten rejon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Koledzy i koleżanki,

sezon się kończy i powoli układam plan na przyszłoroczne alpy. Na razie bardzo wstępnie nastawiam się na skiamde.

Mieszkanie najpewniej w Radstadt i codzienne dojazdy do kolejnych ośrodków, z największym naciskiem na Zauchensee, Flachau i Wagrain, Flachauwinkl.

W dalszej kolejności pozostałe ośrodki.

Czy to dobry pomysł? Czy lepiej ulokować się gdzieś bliżej Gastein lub Grossarl?

I najważniejsze pytanie, wyjazd zapewne w pierwszym tygodniu Marca. Jak w tym okresie wyglądają warunki śniegowe? Zgaduję, że śnieg jest ale czy stoki nie płyną?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki,

sezon się kończy i powoli układam plan na przyszłoroczne alpy. Na razie bardzo wstępnie nastawiam się na skiamde.

Mieszkanie najpewniej w Radstadt i codzienne dojazdy do kolejnych ośrodków, z największym naciskiem na Zauchensee, Flachau i Wagrain, Flachauwinkl.

W dalszej kolejności pozostałe ośrodki.

Czy to dobry pomysł? Czy lepiej ulokować się gdzieś bliżej Gastein lub Grossarl?

I najważniejsze pytanie, wyjazd zapewne w pierwszym tygodniu Marca. Jak w tym okresie wyglądają warunki śniegowe? Zgaduję, że śnieg jest ale czy stoki nie płyną?

Pozdr

Mi ze Skiamade najbardziej pasowal Haus, Schladming, Reiteralm i Sportgastein. W Zauchensee zawsze trafilem na zla pogode. Mieszkalem a miejscowosci aich - cenowo bylo calkiem znosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki,

sezon się kończy i powoli układam plan na przyszłoroczne alpy. Na razie bardzo wstępnie nastawiam się na skiamde.

Mieszkanie najpewniej w Radstadt i codzienne dojazdy do kolejnych ośrodków, z największym naciskiem na Zauchensee, Flachau i Wagrain, Flachauwinkl.

W dalszej kolejności pozostałe ośrodki.

Czy to dobry pomysł? Czy lepiej ulokować się gdzieś bliżej Gastein lub Grossarl?

I najważniejsze pytanie, wyjazd zapewne w pierwszym tygodniu Marca. Jak w tym okresie wyglądają warunki śniegowe? Zgaduję, że śnieg jest ale czy stoki nie płyną?

Pozdr

 

Radstadt to jest najlepsze chyba miejsce do skisafari - masz trzy perły SkiAmade - 4 berge, Flachau i Flachauwinkl w bliskiej odległości. Jest szansa, że załapiesz się na połączenie tych dwóch ostatnich (ma być w 2019 roku ale nie podają miesiąca - pewnie jednak po sezonie). Samo Radstadt małe ale bardzo sympatyczne - też bym nie wykluczał. 

Dla mnie najlepsze z tej trójki jest Zauchensee (duże możliwości off piste). Trasowo zaś 4 Berge. Samego Flachau jakoś nie lubię bo zawsze są tam tłumy w dodatku szkółek.

 

Alternatywne miejscówki?

 

Te z myślą o Gesteinach raczej bym odradzał. Te ośrodki lepiej wyglądają na mapie jak w rzeczywistości  (poza Sport ale to na off). Za to Hochkonig jest pięknym systemem z fantastycznymi możliwościami off. Lokalizacja np w San Johann in Pongau dawałaby Ci też trzy ośrodki do jazdy. Zamiast 4 Berge byłby Hochkonig. Dla mnie to byłaby fajniejsza opcja ale większość wybrałaby pewnie jednak ten pierwszy wariant z Radstadt.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ze Skiamade najbardziej pasowal Haus, Schladming, Reiteralm i Sportgastein. W Zauchensee zawsze trafilem na zla pogode. Mieszkalem a miejscowosci aich - cenowo bylo calkiem znosnie.

Aaaa! Pisząc posta zapomniałem o całym Schladming!

Czyli tak, cały Schladming+Flachau+Wagrain+Zauchensee+Flachauwinkl=robi się sporo jazdy w promieniu 20-30km od Radstadt.

Sprawdziłem Aich, do Schladming bliziutko, Flachau i Wagrain też w zasięgu, ale Gastein za daleko. Minimum 3 godziny podróżowania, tam i z powrotem... :(

Moje alpejskie doświadczenie jest mizerne, do tej pory tylko kilka razy Zillertal. Tam, mieszkając w środku doliny ma się wszystkie ośrodki w promieniu maks 20 km (nie licząc Tux'a). Ski amade trochę inaczej wygląda, dlatego celowo nie pisałem ani o Gastein ani o Grossartal. Byłby to pierwszy raz w SkiAmade dlatego skupiłem się na tych "must see" o których wyżej pisałem i pytałem czy to dobry wybór.

Dzięki!

 

EDIT. Dzięki Wiesiek. O takie coś mi chodziło! 4 berge wyżej nazwałem "cały Schladming". Czyli dość to safari nawet rozkminiłem :) Na razie zostanie Radstadt jako baza; z dwóch względów. Musimy być w Schladming i musimy być Zauchensee (masa pozytywnych opinii). Czasu jest dużo, ale wstępny plan jest.

Gdybym jechał sam to uderzałbym w zupełnie inne miejsce...Nassfeld, mega mi się ten ośrodek podoba, ale osoby jadące ze mną twierdzą, że >100km tras na 6 dni to za mało... :ph34r: :blink:

A śnieg w marcu jest bardzo rozciapany?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ale Gastein za daleko. Minimum 3 godziny podróżowania, tam i z powrotem... :(

 

Popatrzyłem, że z Radstadt do Muhlbach google podają tylko 30 min (39 km). Napiszę tak - jeśli to tydzień to koniecznie zajrzyj. A żeby jeszcze to wzmocnić - proponuję aby poza kierowcą wszyscy pod koniec dnia pojechali skibusem na Hochkeil (chwila) wciągnęli się na górę i zjechali o 16:00 ośmiokilometrowym (niby off piste ale drogą) zjazdem do Bischofshofen. Gdzie kierowca zabierze ekipę (najlepiej umówić się pod skocznią). Poszukam linka bo gdzieś o tym pisałem.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki,
sezon się kończy i powoli układam plan na przyszłoroczne alpy. Na razie bardzo wstępnie nastawiam się na skiamde.
Mieszkanie najpewniej w Radstadt i codzienne dojazdy do kolejnych ośrodków, z największym naciskiem na Zauchensee, Flachau i Wagrain, Flachauwinkl.
W dalszej kolejności pozostałe ośrodki.
Czy to dobry pomysł? Czy lepiej ulokować się gdzieś bliżej Gastein lub Grossarl?
I najważniejsze pytanie, wyjazd zapewne w pierwszym tygodniu Marca. Jak w tym okresie wyglądają warunki śniegowe? Zgaduję, że śnieg jest ale czy stoki nie płyną?
Pozdr

Cześć
Z wymienionych ośrodków wybrałbym Reiteralm i Haus w pierwszej kolejności Schladming trzeba zaliczyć i spodziewać się większej ilości ludzi na stoku w Zauchensee może być podobnie ale godne polecenia. Dzień 4 i 5 zrobiłbym powtórkę tam gdzie najlepiej w twojej ocenie. Flachau i Flachauwinkel można sobie darować chyba że będziesz mieć parcie żeby zaliczyć wszystko :-D
W pierwszym tygodniu marca napewno będzie dobrze miękko tylko na dole jeśli będzie na plusie, bywałem nawet na koniec marca wtedy to wiosenne nartowanie.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Z wymienionych ośrodków wybrałbym Reiteralm i Haus w pierwszej kolejności Schladming trzeba zaliczyć i spodziewać się większej ilości ludzi na stoku w Zauchensee może być podobnie ale godne polecenia. Dzień 4 i 5 zrobiłbym powtórkę tam gdzie najlepiej w twojej ocenie. Flachau i Flachauwinkel można sobie darować chyba że będziesz mieć parcie żeby zaliczyć wszystko :-D
W pierwszym tygodniu marca napewno będzie dobrze miękko tylko na dole jeśli będzie na plusie, bywałem nawet na koniec marca wtedy to wiosenne nartowanie.
Pozdro

Dla mnie Schladming to pod względem tras najlepszy ośrodek w jakim jeździłem ,dwa sezony z rzędu jeździliśmy przez 5 dni na samych 4 Berge i nikt się nie nudził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Schladming to pod względem tras najlepszy ośrodek w jakim jeździłem ,dwa sezony z rzędu jeździliśmy przez 5 dni na samych 4 Berge i nikt się nie nudził :)

Cześć
Jak najbardziej podpisuję się pod twoim postem. Byłem tam kilka razy nigdy się nie nudziłem. Kolejność jaką napisałem to moje subiektywne odczucia.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Z wymienionych ośrodków wybrałbym Reiteralm i Haus w pierwszej kolejności Schladming trzeba zaliczyć i spodziewać się większej ilości ludzi na stoku w Zauchensee może być podobnie ale godne polecenia. Dzień 4 i 5 zrobiłbym powtórkę tam gdzie najlepiej w twojej ocenie. Flachau i Flachauwinkel można sobie darować chyba że będziesz mieć parcie żeby zaliczyć wszystko :-D
W pierwszym tygodniu marca napewno będzie dobrze miękko tylko na dole jeśli będzie na plusie, bywałem nawet na koniec marca wtedy to wiosenne nartowanie.
Pozdro

Dzięki! Czyli w sumie potwierdzasz to co napisał Wiesiek.

4 berge obowiązkowo, Zauchensee też, a resztę się zobaczy. I dzięki za info o śniegu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym jechał sam to uderzałbym w zupełnie inne miejsce...Nassfeld, mega mi się ten ośrodek podoba, ale osoby jadące ze mną twierdzą, że >100km tras na 6 dni to za mało... :ph34r: :blink:

A śnieg w marcu jest bardzo rozciapany?

 

 

Ze śniegiem to różnie może być ale nie wiem jak oni to robią ale stan przygotowanych tras w 4 Berge to jest mistrzostwo. Tam zawsze jest twardo i równo. I nie jest to chyba tylko subiektywna opinia bo akurat tak tam trafiałem. Mają tam podobno najlepszych fachowców od naśnieżania w Austrii i nawet wiosną jest tam zaskakująco dobrze.  Dla mnie wadą tego ośrodka jest bardzo słaba możliwość off piste - gęsty las i nisko.  A i jeszcze w opinii paru objeżdżonych (co byli wszędzie) kolegów 4 Berge to najlepszy trasowy ośrodek Austrii. 

 

Co do Nassfeld - właśnie wróciłem i po tak ca 10 latach przerwy zachwyciłem się tym ośrodkiem powtórnie. Sporo możliwości off, piękne trasy też są jak ktoś lubi. Perełka ośrodek. Ale daleko i właściwie to nie klei się z niczym - no chyba, że na dojeździe i powrocie (u nas było Heiligenblutt, 2 x Nassfeld, Matrei). Obiektywnie rzecz biorąc to Hochkonig + Zauchensee (powiedzmy, że z Kleinarl) mnie wystarczyłoby do szczęścia.

 

Myślę, że będziesz miał mega udany wyjazd to pierwsza liga a jeszcze relatywnie blisko.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śniegiem to różnie może być ale nie wiem jak oni to robią ale stan przygotowanych tras w 4 Berge to jest mistrzostwo. Tam zawsze jest twardo i równo. I nie jest to chyba tylko subiektywna opinia bo akurat tak tam trafiałem. Mają tam podobno najlepszych fachowców od naśnieżania w Austrii i nawet wiosną jest tam zaskakująco dobrze.

Tego nie wiedziałem. Ogólnie nie muszę mieć sztruksu pod nartą. Chodziło tylko o to czy trasy nie płyną.

Dla mnie wadą tego ośrodka jest bardzo słaba możliwość off piste - gęsty las i nisko.

Offpiste to na razie nie moja bajka, tak że z mojego punktu widzenia wada nieistotna.

A i jeszcze w opinii paru objeżdżonych (co byli wszędzie) kolegów 4 Berge to najlepszy trasowy ośrodek Austrii.

Brzmi b. dobrze!

Co do Nassfeld - właśnie wróciłem i po tak ca 10 latach przerwy zachwyciłem się tym ośrodkiem powtórnie. Sporo możliwości off, piękne trasy też są jak ktoś lubi. Perełka ośrodek. Ale daleko i właściwie to nie klei się z niczym - no chyba, że na dojeździe i powrocie (u nas było Heiligenblutt, 2 x Nassfeld, Matrei).

Chciałbym Nassfeld zaliczyć, ale nie z obecną ekipą. Oni muszą mieć kilka ośrodków po >100km tras.

Myślę, że będziesz miał mega udany wyjazd to pierwsza liga a jeszcze relatywnie blisko.

Właśnie odległość mnie skusiła. Z południa ca 800km. Z tył głowy mam jeszcze Obergugrl- Hochgugrl + Soelden, myślałem jeszcze o SkiWelt, ale po tym co tutaj przeczytałem myślę, że padnie na SkiAmade.
Dzięki jeszcze raz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odległość mnie skusiła. Z południa ca 800km. Z tył głowy mam jeszcze Obergugrl- Hochgugrl + Soelden, myślałem jeszcze o SkiWelt, ale po tym co tutaj przeczytałem myślę, że padnie na SkiAmade.
 

 

Na absolutny szał to jest jednak Landeck - w promieniu 30 km: Ischgl, St Anton, SFL minimalnie dalej Lech a jeszcze parę mniejszych ośrodków. Przy tym SkiAmade to pikuś (ale większy pikuś :)

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...