Skocz do zawartości

Head Vector RS 120 , Head Nexo LYT RS 120


Rekomendowane odpowiedzi

Witam  wszystkich .Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem zakupu butów , przymierzałem różne i padło na Head Vectro RS 120 , i Head Nexo LYT rs 120 . 

Czy ktoś z Was używa tych butów, i może się podzielić opiniami . Te Nexo LYT są lżejsze od vectorów, to już zauważyłem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi , reasumując to Nexo leżą lepiej ze względu na to ,że jest więcej miejsca w palcach. I teraz pytanie , czy lepiej mieć trochę miejsca w palcach czy raczej wszystko powinno być ciasno , druga sprawa czy do ostrzejeszej jazdy te buty Nexo LYT , ktróre są lżejsze , nie będą z tego powodu gorsze , Vectory z drugiej strony są napewno do poprawki ze względu ,że są przyciasne

Przepraszam za "głupie" pytania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W palcach musisz mieć trochę komfortu, to część najbardziej narażona na marznięcie. W pozycji narciarskiej nie mogą dobijać do końca buta i musisz nimi ruszać w górę i dół w miarę swobodnie. Zwróć uwagę na to, czy pięta jest dobrze trzymana, czy noga nie przemieszcza się w przód i tył, czy pronacja i supinacja stopy nie ma za dużo luzu i czy przenosi się szybko na ruch buta. Czy nie ma punktowego ucisku. Lekkość samego buta ma tu niewielkie znaczenie. Dobór buta dobrze jest robić przy kimś, kto ma pojęcie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcos73 napisał:

No i zaczęło się, Piotrek ale żeby od razu nas maluczkich obrażać? Może jeszcze masturbacja, też chyba pasuje.

pozdrawiam

Masturbacja butem narciarskim spoko, tylko nie wiem, czy sobie jednak nie schlebiasz 😁. Teraz dopiero się możesz poczuć urażony. Howgh. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Chertan napisał:

W palcach musisz mieć trochę komfortu, to część najbardziej narażona na marznięcie. W pozycji narciarskiej nie mogą dobijać do końca buta i musisz nimi ruszać w górę i dół w miarę swobodnie. Zwróć uwagę na to, czy pięta jest dobrze trzymana, czy noga nie przemieszcza się w przód i tył, czy pronacja i supinacja stopy nie ma za dużo luzu i czy przenosi się szybko na ruch buta. Czy nie ma punktowego ucisku. Lekkość samego buta ma tu niewielkie znaczenie. Dobór buta dobrze jest robić przy kimś, kto ma pojęcie. 

Cześć

I tu powiem Ci mam ciekawe doświadczenie z tą "lekkością buta". Swego czasu miałem (mam jeszcze ale nie nadają się do użytku) najlepsze buty narciarskie jakie kiedykolwiek w życiu miałem i miał będę - Rossignol KX. I te buty miały bardzo delikatną konstrukcję. W porównaniu z takimi Lange RS to był but cieniutki i lekki. Zwróciłem uwagę, że ta niska waga mi bardzo odpowiada ale już takich butów później nie znalazłem. Logicznie rozumując nie powinno to mieć znaczenia... ale tak było.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie sugestie , przymierzyłem Vectory RS 120 , Nexo LYT RS120 (2021/2022) i Nexo LYT RS 130 (2019/2020) naj lepiej leżą Nexo LYT  RS 130 , są " ciaśniejsze "odziwo niż Nexo LYT 120 , nie wiem  może to że są z innego sezonu ? . Prośba jeszcze o poradę czy przy mojej wadze 100kg , lepiej brać 130 , czy 120 . co do moich umiejętności to powiedzmy 🙂 bardziej zaawansowany niż średniozaawansowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek55 napisał:

Dzieki za wszystkie sugestie , przymierzyłem Vectory RS 120 , Nexo LYT RS120 (2021/2022) i Nexo LYT RS 130 (2019/2020) naj lepiej leżą Nexo LYT  RS 130 , są " ciaśniejsze "odziwo niż Nexo LYT 120 , nie wiem  może to że są z innego sezonu ? . Prośba jeszcze o poradę czy przy mojej wadze 100kg , lepiej brać 130 , czy 120 . co do moich umiejętności to powiedzmy 🙂 bardziej zaawansowany niż średniozaawansowany 

Tej dychy nie poczujesz, to sklepowe są buty. Bierz lepiej dopasowane.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek55 napisał:

Dzieki za wszystkie sugestie , przymierzyłem Vectory RS 120 , Nexo LYT RS120 (2021/2022) i Nexo LYT RS 130 (2019/2020) naj lepiej leżą Nexo LYT  RS 130 , są " ciaśniejsze "odziwo niż Nexo LYT 120 , nie wiem  może to że są z innego sezonu ? . Prośba jeszcze o poradę czy przy mojej wadze 100kg , lepiej brać 130 , czy 120 . co do moich umiejętności to powiedzmy 🙂 bardziej zaawansowany niż średniozaawansowany 

130-tka będzie lepiej trzymać nogę i zauważalnie lepiej przenosić siłę na krawędź, natomiast mówię o dwóch identycznych modelowo butach. Różnice nie będą wielkie ale na dobrym poziomie jazdy, szczególnie przy szybko inicjowanych skrętach oraz przy jeździe śmigiem wyraźnie zauważalne. Natomiast jeśli miałbym wybór niewygodna 130-tka a wygodna 120-tka to wybieram jednak tę drugą. Jak chcesz cały dzień wytrzymać w 130-tce to musi być naprawdę dobrze dobrana, żeby nie trzeba było jej rozpinać czy to w knajpie czy na wyciągu. Head robi świetne jakościowo oraz technicznie buty, podobnie jak Tecnica więc tu możesz mieć pewność że jak Ci w sklepie pasują to na stoku nie powinieneś mieć niespodzianek w postaci gniecienia, bólu śródstopia, etc. Przewaga 120-tki ujawni się natomiast przy wkładaniu na mrozie. Mojej pomarańczowej 130-tki na mrozie włożyć nie sposób. W samochodzie wożę ją albo pod nawiewem ciepłego powietrza, albo jadę z grzałkami w środku. Jak zostawisz nie daj Boże na godzinę w zimnym bagażniku to musisz wkładać je przy pomocy suszarki do włosów w ciepłym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek55 napisał:

Dzieki za wszystkie sugestie , przymierzyłem Vectory RS 120 , Nexo LYT RS120 (2021/2022) i Nexo LYT RS 130 (2019/2020) naj lepiej leżą Nexo LYT  RS 130 , są " ciaśniejsze "odziwo niż Nexo LYT 120 , nie wiem  może to że są z innego sezonu ? . Prośba jeszcze o poradę czy przy mojej wadze 100kg , lepiej brać 130 , czy 120 . co do moich umiejętności to powiedzmy 🙂 bardziej zaawansowany niż średniozaawansowany 

120 czy 130 to w praktyce znaczy niewiele... fleks buta jest umowny - nie jest ujęty w normy czy wzorce. Dwa lata temu zmieniałem buty. Kupiłem kilka par coby sobie dobrać odpowiednie i przy okazji porównywałem fleks do moich starych Dalbello Panterra 120. Były tam 2 modele Dalbello fleks 120 i 130,  1 para Atomic 130, Nordica 130 i dwie pary Tecnica 130... jedynie Atomic (130) i Tecnica 130 były wyraźnie twardsze od moich starych butów z fleksem 120. Tak że ten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lexi napisał:

120 czy 130 to w praktyce znaczy niewiele... fleks buta jest umowny - nie jest ujęty w normy czy wzorce. Dwa lata temu zmieniałem buty. Kupiłem kilka par coby sobie dobrać odpowiednie i przy okazji porównywałem fleks do moich starych Dalbello Panterra 120. Były tam 2 modele Dalbello fleks 120 i 130,  1 para Atomic 130, Nordica 130 i dwie pary Tecnica 130... jedynie Atomic (130) i Tecnica 130 były wyraźnie twardsze od moich starych butów z fleksem 120. Tak że ten...

Też mam takie wrażenie z przymierzania. Francuskie modele Rossignola i Salomona z twardością 120 były bardzo miękkie, zdecydowanie zbyt bardzo żeby rozważać ich zakup, natomiast Nordica w tej samej klasie była o wiele bardziej sportowo zestrojona. Próbowałem się wbić w Dalbello 140, ale one z kolei nie tyle były zbyt twarde, co mi nie pasowały do stopy. Ergo, stanęło na Tecnice, która oferowała największą obiektywnie kombinację zalet, czy świetne trzymanie oraz akceptowalny poziom komfortu. Ale nie oznacza to, że z każdą 130-tką tak będzie. Mam doświadczenia z Lange RS 130 i dla mnie było w nich zbyt twardo.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomkly napisał:

Ergo, stanęło na Tecnice, która oferowała największą obiektywnie kombinację zalet, czy świetne trzymanie oraz akceptowalny poziom komfortu

No i są pomarańczowe czyli jeszcze nieco szybsze od czerwonych - jeśli to możliwe w ogóle... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

No i są pomarańczowe czyli jeszcze nieco szybsze od czerwonych - jeśli to możliwe w ogóle... 🙂

Czerwone muszą być obowiązkowo narty. Buty od biedy mogą być pomarańczowe. Szybkie są też białe Raptory 130, szczególnie wykończone od góry seledynowo-cytrynowymi gaciami. 🙂

Edytowane przez tomkly
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 4/11/2023 at 8:24 AM, Mitek said:

najlepsze buty narciarskie jakie kiedykolwiek w życiu miałem i miał będę - Rossignol KX. I te buty miały bardzo delikatną konstrukcję. W porównaniu z takimi Lange RS to był but cieniutki i lekki. Zwróciłem uwagę, że ta niska waga mi bardzo odpowiada ale już takich butów później nie znalazłem.

Nie wiem jak dużo lżejsze były te Rossignol ale podobnie opisał bym Atomic Hawx Ultra, zarówno skorupa jak i linner cienkie. Przy 130 stkach Lange RS to w zależności od rocznika 2,2 - 2,1 KG a Hawx Ultra lekko poniżej 1,8kg

Edytowane przez Bacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bacek napisał:

Nie wiem jak dużo lżejsze były te Rossignol ale podobnie opisał bym Atomic Hawx Ultra, zarówno skorupa jak i linner cienkie. Przy 130 stkach Lange RS to w zależności od rocznika 2,2 - 2,1 KG a Hawx Ultra lekko poniżej 1,8kg

Nie wiem czy to był model Ultra czy Prime ale na pewno 130... abstrahując od wagi były to buty reklamowane jako takie które wkładasz i zapominasz, i faktycznie były mega wygodne zaraz po założeniu -więc nie kupiłem - nie ma miłości bez bólu ... sezon ogórkowy wiec temat na czasie 🙂

P1020576.jpg.cce5cdf80831899590ae5618fc09f044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy Prime a Ultra to większy last w Prime. A to dobiera się do konkretnej stopy. U mnie super wygodne na świeżo nie były ale bez tragedii. Ogólnie na starcie bez względu na tricki z techniką stania/wjazdu, pierwsze dwa dni na śniegu to katorga jeżeli są wyciągi talerzykowe/orczykowe. Trzy podjazdy pod górę i stopy drętwieją i muszę je zdjąć na moment, z kanapą nie ma problemu. Po tym zdjęciu lub po dwóch dniach wszędzie jest ok. Trochę winę za to,  oprócz nierozciągniętych stóp na starcie, ponoszą też wkładki sidasa ktróe są minimalnie grubsze niż oryginalne (i oczywiście twardsze). W tym sezonie startowałem na oryginalnych wkładkach i było lepiej choć niedoskonale. Także ta mityczna wygoda to pewnie raczej kwestia doboru za dużego buta. Jak już pisałem gdzieś to jak do tej pory moje najtwardsze, najmniejsze i najwygodniejsze buty. Przy czym to nie jest reklama, kluczem w tym wszystkim jest "moje". Jestem pewien że będzie sporo ludzi dla których będą albo katorżnicze albo za luźne/super wygodne, kwestia dopasowania buta i rozmiaru.

Niestety mam zauważalnie nierówne stopy a różnica pomiędzy nimi wypada właśnie na granicy wymiarów a przy okazji wąskie. Na początku jeździłem na 29 i to na starcie w przepastnie szerokich, dopiero zrzutka na Atomic 28 wiele poprawiła. Ale dopiero te Atomic przyjeły w tym mniejszym rozmiarze obie stopy.

Trochę piły śruby od kantingu w jedną z kostek, zalałem żywicą epoksydową i jest ok. Gdzieś jeszcze jakiś metal mnie dociska choć bez tragedii i biję się z myślami czy nie wygrzać linera ale jest to na tyle mało uciążliwe że się biję z myślami a nie że już postanowiłem.

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...