Skocz do zawartości

Salzburg - Saalbach


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na nocleg zdecydujemy się chyba w Embachhof w Leogangu a nad szkółką dla dziecka zastanawiam się nad Skiszene (studiując ich ofertę wyczytałam że takie przedszkole trwa od 10 do 15 więc może gdyby Alcia chciała zostawać tam sama na cały dzień to konieczność wymiany się między sobą nad opieką nad dzieckiem nie byłaby konieczna - ale to niestety nie jest do przewidzenia bo dziecko różnie może zaklimatyzować - zwłaszcza w grupie obcojęzycznej) jedziemy prawdopodobnie 9 stycznia na tydzień ale możliwość przedłużenia pobytu wchodzi w grę ale w przypadku konieczności wymieniania się dzieckiem to analizuję mapkę wyciągów i drogę z niejeżdżącym dzieckiem i snowboardem pod pachą i widzę "dziurę" między wyciągiem Ubungslift Asitz a Asitz 8-er Gipfelbahn - można pokonać ten kawałek na nogach żeby dalej wyciągami dostać się do Gr. Asitz?

można- bez forsownego podchodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku stycznia zamierzamy jeździć ze znajomymi do Skicircus. Na miejsce musimy dojechać około 12 km. Moje pytanie brzmi: skąd najlepiej startować "do góry"? Saalbach, Hinterglemm? Z góry dziękuje za odpowiedzi:)

To zależy gdzie będziecie mieszkać i do której gondolki, krzesła będziecie mieć najbliżej :) Z każdego z tych miejsc w mig jesteście na górze. Wzięłabym pod uwage też mozliwość parkowania. Samochodem to chyba najlepiej jest stanać na pierwszym parkingu w dolinie czyli Vorderglemm - najbliżej i jest dużo miejsca. W Saalbach czy Hinterglemmie juz może być klopot z zaparkowaniem (ale tez da się znaleźć miejsce) z tym, że tam są parkingi podziemne. I gdybyście się na nich znaleźli to pamiętajcie one są bezpłatne dla narciarzy. Tylko przy wejściu na parking należy okazać swój skipass panom w budce!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

za tydzień się wybieram z rodziną. To będzie pierwszy wyjazd na narty w Alpy - do tej pory zaliczaliśmy wszystkie trasy w Wiśle :-) Mamy zarezerwowaną metę w Hinterglemm.
Trochę nas przerażają prognozy pogody. Przy tym co piszecie wyżej - że trasa niebieska wcale nie jest niebieską - rodzi się pytanie, czy bardzo średni narciarze (i jedna snowboardzistka :-) ) dadzą sobie radę na takim "lodzie" przy tych temperaturach?

pozdrawiam
Thalgonis


Zaraz zaraz :) Jakie prognozy, o jakim "lodzie" piszesz?! :)
Czy sądzisz że jak jest zimno to oznacza lód na trasach?

Lód się robi na trasach kiedy śnieg często rozmarza i zamarza, także chętnie przy sztucznym, z armatek; tymczasem w tamtym rejonie od paru tygodni z przerwami trwają dostawy śniegu z nieba w całkiem słusznych (rekordowych) ilościach :) Na stokach zatem jest wyłącznie, przyjemny naturalny śnieg, który oczywiście nie ma kiedy topnieć tymczasem.
Czasem jest go dużo świeżego, miękkiego, i szczególnie po nocnych opadach mogą się pojawić muldy - ale zapewniam, też przyjemne, naturalne, miękkie :)

Tu masz foto z Saalbach calkiem niedawno zrobione:
DSCN0942_500.jpg
to z poniższego wątku :)
http://www.skiforum....ll=1#post428545

...i zapewniam, że być może spotkasz tam na stoku różne rzeczy, ale lód jest najmniej prawdopodobny - raczej po prostu bajkową, "puszystą", arcy-zimę :)

Do tego z pogodą jest tak, że jak pada przez jakiś czas, to musi przestać, ...i na odwrót :) dlatego w połowie lutego spodziewam się raczej zestawu: tony śniegu + lampa :)

Załączone miniatury

  • DSCN0946_500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientowałem się czy cały sezon, ale jest pomiar czasu slalomu z nagraniem przejazdu sponsorowane przez BMW przy kolejce ubahn w hinterglemm. Wszystko w cenie skipasa a obejrzeć można sobie na skiline.cc



No tak, ale z video wynika ze to gigant, a mnie interesuje trasa do slalomu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z video wynika ze to gigant, a mnie interesuje trasa do slalomu.


Powiem tak - nigdy, nigdzie w Alpach nie spotkałem się z ustawioną, ogólnodostępną trasą do slalomu (SL).
Ustawiają często coś co w pewnym uproszczeniu można nazwać gigantem, jakkolwiek na ogół ma to mało wspólnego z gigantem, nawet amatorskim. Ot, trochę bramek (podwójnych tyczek) ustawianych dość przelotowo, raczej łatwo ... o ile kojarzę. Raczej na zasadzie zabawy, dodatkowej atrakcji.

Co do trasy SL, o tyle trudno mi sobie to wyobrazić, że to trudne praktycznie. W te tyczki się wjeżdża i "tłucze" - ludzie/klienci muszą mieć odrobinę specjalistycznego sprzętu (ochraniacze na golenie - to minimum - masz?, gardy na kijki - od biedy można bez gard) a do tego cały czas powinien być ktoś kto na bieżąco poprawia te tyczki, wkręca itd.

W zasadzie na trasie takich niby GS kontrola też powinna być - ale na ogół nie ma - zdarzało mi się trafić na leżącą tyczkę w poprzek trasy :/
Dlatego w sumie, traktuję te ustawiane traski z przymrużeniem oka, nie szukam ich - a ich walor szkoleniowy wydaje mi się minimalny.
Czasem, sporadycznie wskoczę z ciekawości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nigdy, nigdzie w Alpach nie spotkałem się z ustawioną, ogólnodostępną trasą do slalomu (SL).


Pod krzesełkiem z St. Margarity na Aineck jest ustawiony "slalom", fakt to tyle co widziałem.

(ochraniacze na golenie - to minimum - masz?, gardy na kijki - od biedy można bez gard) a do tego cały czas powinien być ktoś kto na bieżąco poprawia te tyczki, wkręca itd.

coś tam by się znalazło,
zdaje sobie sprawę ze to wymaga ciągłej "opieki", ale skoro mało kto jeździ, bo nie ma ochraniaczy, to pewnie dłużej by się "ustało"

Mimo wszystko szkoda, ze nie ma. Wydawało mi się, ze gdzieś wyczytałem ze jest slalom.

a jeśli ciągnąc temat "giganta" w Saalabch, na skiline.cc najlepsze czasy:
00:17.713 w Hinterglemm
00:20.031 w Leogang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym SHL tras na te 6 dni wystarczy :). Jedź do Leogangu bo tam masz najbliżej (biorąc pod uwagę miejscowości rejonu Saalbach, Hinterglemm, Leogang) i stamtąd gondolką na Asitz i już przed Tobą wszystkie trasy rejonu Saalbach - Hinterglemm - Leogang. Nie ma sensu jechać do Saalbach samochodem bo na nartach przemiescisz się szybciej. Jak będzie niezla pogoda polecam tez na jeden dzień skoczyć w ramach wycieczki na lodowiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Przeczytałem cały temat i czy mógłby ktoś mnie oświecić z tym saalbach, podobno idealny dla rodzin z dziećmi a trasy niebieskie takie strome jak mocne czerwone. To czy mogę jechać tam z grupą osób słabo jeżdzących. Czy są trasy naprawdę niebieskie. z góry dziękuje.

Musisz brać poprawkę,ze każdy ocenia wg siebie i swoich umiejętności,opinie są więc jak najbardziej subiektywne.Ja byłam tam w lutym i uważam,że ośrodek dla słabo jeżdżących nie jest raczej optymalny (miałam na pokładzie kilkoro początkujacych narciarzy).Trasy niebieskie są,ale nie są to trasy typu białka tatrzańska.Ośrodek jest dośc specyficznie położony,w głębokiej dolinie otoczony z dwóch stron górami,toteż dolne odcinki tras (też tych niebieskich) są raczej strome. Jednakże,jeśli ktoś nie chce jeździć po całości,tylko wybierze sobie jakieś pasujące trasy i tam będzie spędzał większość narciarskiego dnia,i nie zablokuje się widząc jakiś bardziej stromy odcinek,tylko go jakoś zjedzie,to czemu nie,może jechać i będzie bardzo zadowolony. Jak dla mnie optymalny i bardzo atrakcyjny (możliwość jeżdżenia w "kółko" i 200 km tras ) ośrodek dla średniojeżdżących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Saalbach i Hinterglemm są równie dobre,Hinterglemm chyba droższe,Saalbach chyba ciut lepiej położony- bardziej w środku doliny.Obie miejscowości mają knajpki,bary,pizzerie i dyskoteki w dużym wyborze.Cokolwiek postanowisz- będzie dobrze.Jedyny problem,to co z bogatej oferty wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Saalbach jak i Hinterglemm to bardzo drogie kurorty. Jeśli nie zależy Ci na bogatym "życiu nocnym" możesz pomyśleć nad noclegiem w Leogang. Ceny noclegów o połowę niższe niż w dolinie Glemm.

Leogang ma za to inny minus- jeśli masz na pokładzie słabojeżdżących to zaczynając w Leogangu są bez szans na zwiedzenie na nartach pozostałych części- są " skazani " na jazdę tylko tam. Na nartach w tą i z powrotem lub z " kółeczkiem" po prostu nie zdążą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam!

Jako że jutro wybieram się pośmigać na stokach narciarskiego cyrku, a będę kwaterował w Leogang, mam pytanie do bywalców tego regionu - czy na dolnej stacji gondoli w Leogang jest jakiś skidepot, aby można było pozostawić narty i buty do następnego dnia a skibusem jeździć bez obciążenia. Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Voytheck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mam pytanie czy mieszkając w Leogang jak zapnę narty na dole będę mógł swobodnie poruszać się po całym rejonie Saal-Hinter-Leog bez odpinania nart ?? Tzn bez jakiś skibusów itp.

No nie bardzo. Do gondolek nie wpuszczają w "zapiętych nartach" :D

A na poważnie to: tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy mieszkając w Leogang jak zapnę narty na dole będę mógł swobodnie poruszać się po całym rejonie Saal-Hinter-Leog bez odpinania nart ?? Tzn bez jakiś skibusów itp.

Tak , poza jednym wyjątkiem - jak zjedziesz trasą do Viehhofen to musisz wrócić skibusem , no i w centrum Saalbach przy kolejce na Bernkoigel też trzeba zrobić mały spacerek przez miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...