Skocz do zawartości

Salzburg - Flachau


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Salzburg - Flachau Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ojczysta miejscowość Hermanna Maiera,który ma tam nawet pomnik.Duży,znany ośrodek,stolica regionu Amade(w sumie 350 km tras)-dobre miejsce dla początkujących i średniozaawansowanych-długie,szerokie trasy ale nie za strome-razem z Wagrain(fajny basen po nartach)i St Johann tworzą "huśtawkę narciarską"-nowoczesne,szybkie wyciągi o dużej przepustowości,dość dużo ludzi na stokach i w knajpach po nartach,codziennie oświetlona trasa(rzadkość w Alpach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

mam pytanko wybieram sie do flachau pod koniec marca czy sadzicie ze moga by problemy ze sniegiem?

Zależy co rozumiesz przez "problemy ze śniegiem"-na trasach będzie biało,poza nimi pewnie już nie,ale nie wiadomo jaka będzie jego jakość-najlepsze warunki śniegowe w tym rejonie są w zauchensee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

witam. Byłem we Flachau rok temu. Niestety do Wagrain można dojechać jedynie samochodem, niestety brak jest połaczenia Flachau z Wagrain.

To chyba nie w tym Flachau byłeś... Flachau z Wagrain oczywiście jest połączone wyciągami jak również Wagrain z St Johann/Alpendorf-tyle tylko,że trzeba się kawałek przemieścić kolejką(takim skibusem) przez Wagrain z jednego wyciągu na drugi - bo są na 2 różnych górkach.Podobnie jest we Flachauwinkl żeby się przedostać z Zauchensee w strone Kleinarl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie to zaskoczyło. 2 razy byłam we Flachau. prakowaliśmy tam, wjeżdzaliśmy kolejką na górę i z górnej stacji normalnie zjeżdza się trasą do Wagrain. można też zostawić samochód w Wagrain i stamtąd przerzucić się do Flachau. najnormalniejsza huśtawka.

Użytkownik N.A.T. edytował ten post 30 marzec 2009 - 13:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam. Byłem we Flachau rok temu. Niestety do Wagrain można dojechać jedynie samochodem, niestety brak jest połaczenia Flachau z Wagrain.

Niemozliwe:eek:, jezdzilismy tam w srode, przejezdzalismy do Wagrain na nartach , do jednej i do drugiej kolejki, trasy czerwone. Moze nie w tym Flachau byles:confused: Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy tam w środku tygodnia, warunki były dobre na początku, ale ludzi zatrzęsienie.:eek: i szybko muldy sie zrobiły.My zjechalismy do Wagrain i tam było lepiej, trochę mniej narciarzy. Ale za to jakie widoki ! i słońce! we Flachau. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie w tym Flachau byłeś... Flachau z Wagrain oczywiście jest połączone wyciągami jak również Wagrain z St Johann/Alpendorf-tyle tylko,że trzeba się kawałek przemieścić kolejką(takim skibusem) przez Wagrain z jednego wyciągu na drugi - bo są na 2 różnych górkach.

Dokładnie, zjechac trzeba pod gondolke Flying Mozart, z dolnej stacji skibusem w ciągu kilku minut przedostajemy sie pod kolejke Graffenberg i rozpoczynamy hustawke Wagrain- Alpendorf. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się ...wróciłam właśnie z Soll rejon brixental Austria, było fajnie dużo tras choć troszkę nudnawo się przemieszcza trasami od stacji do stacji.Przez 8 dni nie spotkalismy innych Polaków ,sami niemiecko języczni ludzie do tej pody dzwoni mi w uszach,od czasu do czasu jakiś francuz sie trafił. Najfajniej mi sie jeździło z Soll -szerokie przyzwoite czerwone i czarna z samej góry ,helikopter często ladował....:eek: stoki przygotowane jak na tę zimę o.k do południa super ,potem robiło sie tłoczno a piatek i sobota strasznie tłoczno ,masę szkółek i treningi zawodników. Po nartkach polecam basenik jeden w Soll, inny w Worgl 8 km od Soll.

konar1 tutaj tematem jest FLACHAU ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, faktycznie jeździł skibus regularnie, więc nie było problemu z przedostaniem się między górami, ogólnie ośrodek bardzo fajny, chociaż miejscami tłok na stoku, na początku wyjazdu słonecznie, ale na popularnych trasach dość dużo lodu po kilku godzinach, w środku wyjazdu padał śnieg i robiły się muldy, na ostatnie dni, gdy wróciło słońce warunki bardzo dobre, jeszcze jeden dzień przerwy i jazda w Schladming ze względu na wypad na puchar świata ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

planuje wybrac sie do flachau w 1. tygodniu lutego (mam nadzieje ze nie bedzie zbyt tloczno), z tego co mi mowil znajomy, na ktoryms stoku odbywaja sie zawody narciarskie kobiet. czy macie moze jakis kalendarz aby sprawdzic czy nie natrafie na takie zawody , co bedzie skutkowalo z brakiem mozliwosci korzystania z wszystkich stokow?

we Flachau dziewczyny będą jeździć slalom 12.01.2010, ja bym się na Twoim miejscu cieszył a nie martwił możliwością zobaczenia zawodów WC na żywo:) ale z tego co napisałeś jedziesz w lutym więc nie grozi Ci to;) FIS World Cup Ladies pozdro tomasson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Byłem i "tu i tu":) A wiec Flachau - dużo więcej tras i trasy znacznie ciekawesze, bardziej urozmaicone, przecinki, trasy trudne, łatwe i lekkie także. Można sobie całodniowe "toury" robić na nartach... knajpki też co chwila się znajdą:) No i wyciągi o dobrej przepustowości i wiekszość dość "świeża". Livigno - zdecydowanie dalej! (jeśli z polski startujesz to nieważne skąd, ale dalej!), w martu plusem moze byc pogoda - jest wyżej niż Flachau wiec może śnieg dłużej sie utrzyma, lepszy klimat samej "górskiej miejscowości", taki alkohol..., minusy - dużo mniej tras i ogólnie trasy mniej ciekawe, same wyciągi - część nie za bardzo przepustowa, spotyka sie jeszcze takie odkryte stare, podwójne "metalowe krzesełka" masakrycznie wolneeeee.... Flachau to także trasy wśród drzew, przecinki na zalesionych stokach, Livigno - proste stoki po obu stronach miejscowości, drzew jak na lekarstwo, raczej "golizna góry":)

Gdzie lepiej pojechac do Flachau czy Livigno?wybieram sie 20 marca i mam dylemat taki...ktoś był tu i tu, ma porównanie, może słyszał opinie?proszę o pomoc, doradzenie. dodam ze nie wchodzi w gre kwestia dojazdu czy odległości bo są podobne z mojego miejsca wyjazdu. chodzi mi o porównanie stoków, jakości, gdzie łądniej itd. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flachau to także trasy wśród drzew, przecinki na zalesionych stokach, Livigno - proste stoki po obu stronach miejscowości, drzew jak na lekarstwo, raczej "golizna góry":)

Świetne i adekwatne porównanie :) Flachau/ Wagrain to dla mnie jeden z ulubionych rejonów narciarskich. Zjazd z Graffenberg ok 16 - przy pustym ale jednioczesnie - nie mającym muld i przetarć stoku to czysta poezja nie wspominając o długim Flying Mozarcie po którym się po prostu płynie - odpowiednie nachylenie stoku, raz wsród drzew, raz na hali, raz węziej, raz szerzej, kilka wariantów trasy do wyboru - po prostu esencja jazdy! Szczerze to tylko w Zauchensee trasy porównywalnie ciekawe (te z Genskogel).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Fajny ośrodek, ale tylko tam trafiło się nam 30 minut czekania do wyciągu.Sporo dzieci ze szkółek, ogólnie trzeba było bardzo uważać. Po 2 godzinach pojechaliśmy do Flachauwinkl.

bo do Flachau nie jeździ się w ferie i weekendy-wtedy jest tam zatrzęsienie ludzi...-darmowy skibus z Salzburga robi swoje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...