Skocz do zawartości

Karyntia - Bad Kleinkirchheim


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Karyntia - Bad Kleinkirchheim Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.badkleink...skigebiet.shtml Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
jest oddalona o 21 km,o skibusie nic nigdzie nie ma,na apress ski w Millstatt nie masz co liczyć bo to nie kurort narciarski,oczywiście "zwykłe" knajpki są,no i najważniejsza rada - najlepiej zmień miejsce wyjazdu bo w Bad Kleinkirchheim zawsze są kłopoty ze śniegiem (przynajmniej tym naturalnym)-chyba,ze bardziej zależy Ci na moczeniu się w termach a narty to tylko dodatek a nie priorytet Pozdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zwykłą osobówką" dasz radę - dojazd jest bezproblemowy-żadnych ostrych górek itd. ze śniegiem jest tu zawsze kiepściutko przez cały sezon-na trasach leży zwykle tylko sztuczny-nasypany przez armatki,poza trasami sama trawa. W zeszłym sezonie na nartach tu nie byłem-pojechaliśmy bodajże w styczniu wieczorem po nartach w Turracher Hohe na termy się wymoczyć i śniegu jak zwykle było mało i tylko na trasach. Kiedyś wybrałem się tu na "free-ski" na początku marca i wszystko się topiło-dało się jeździć do 11-12 (jak latem na lodowcu)-na szczęście można było za niewielką dopłatą szusować w oddalonym od BKK o parenaście km Turracher Hoehe - a tu mrozik,masa śniegu - idealne warunki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku to wszedzie poniżej 2000m w alpach południowych był problem ze śniegiem.W dolomitach w lutym wszedzie było zielono. Słyszałem o bkk wiele pozytywnych opinii tylko faktycznie musi być w miare normalna zima a nie jak ostatnie dwie... Jade tam na święta i mam nadzieje że trafię z pogodą bo grudzień nawet wedlug szamanów z TP ma być mrożny i śnieżny, pozdrawiam Radek p.s Jurek a byłeś w nassfeld/hermagor ? jaka masz na ten ośrodek opinie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W zeszłym roku to wszedzie poniżej 2000m w alpach południowych był problem ze śniegiem.W dolomitach w lutym wszedzie było zielono. Słyszałem o bkk wiele pozytywnych opinii tylko faktycznie musi być w miare normalna zima a nie jak ostatnie dwie... Jade tam na święta i mam nadzieje że trafię z pogodą bo grudzień nawet wedlug szamanów z TP ma być mrożny i śnieżny, pozdrawiam Radek p.s Jurek a byłeś w nassfeld/hermagor ? jaka masz na ten ośrodek opinie ?

W BKK byłem w 2006 roku, wtedy zima była na prawdę całkiem spora, a ostatniego dnia "dowaliło" śniegu że głowa mała. Pamiętaj żebyś wziął strój kąpielowy, bo miejscowość ma piękne baseny termalne i uwierz mi, siedzenie na zewnątrz w ciepłej wodzie tuż przed stokiem to coś niesamowitego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BKK istotnie ze śniegiem różnie bywa, choć zapowiada się w tym sezonie przyzwoita zima. Tym, co tam jadą polecam dłuuuugą rundkę od Kaiserburga po St. Oswald (w połowie trasy tunel dla narciarzy pod szosą!). Na Kaiserburgu jest restauracja Franza Klammera ( wielokrotnego mistrza olimpijskiego). On sam często tam bywa, a i z niego gospodarz sympatyczny to i autografów nie odmawia. No i oczywiście termy... Warto!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jest oddalona o 21 km,o skibusie nic nigdzie nie ma,na apress ski w Millstatt nie masz co liczyć bo to nie kurort narciarski,oczywiście "zwykłe" knajpki są,no i najważniejsza rada - najlepiej zmień miejsce wyjazdu bo w Bad Kleinkirchheim zawsze są kłopoty ze śniegiem (przynajmniej tym naturalnym)-chyba,ze bardziej zależy Ci na moczeniu się w termach a narty to tylko dodatek a nie priorytet Pozdrówka

Zapewne nie lubisz armatkowego śniegu. Mnie to nie przeszkadza, lubie po twardym. I wielu innych tez . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
od 28.02 do 14.03 kupując 6-dniowy karnet na BKK dostaje się gratis 3 wejścia na tutejsze termy ( warunek-trzeba mieć kwaterkę w BKK i dostać "kartę gościa" 0d 14.03 do 14.04 wykupując nocleg w BKK dostaje się gratis karnet narciarski ( na tyle dni na ile wykupiło się nocleg) a wejście na termy jest za pół ceny ,czyli powszechnie u nas uwielbiane FREE SKI :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. BKK to chyba jedyny ośrodek który oferuje frre ski, a czemu, ano temu że o tej porze roku trudno się tam jeździ. PO prostu śnieg jest tam o konsystencji kaszy, czego doświadczyłem 4 dni temu. NIestety położenie tego ośrodka nie gwarantuje dobrej zabawy o tej porze roku. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 9 miesięcy temu...

No niestety to prawda, że sztuczny śnieg to niekoniecznie to czego narciarze oczekują od Bad kleinkirchheim, jednakże w sezonie to według mnie jeden z lepszych wyborów planując wypad do Austrii. Wyjazd tutaj to przede wszystkim świetna oferta cenowa.

A na czym polega ta świetna oferta cenowa,bo warunki na stokach są jedne z gorszych w Austrii....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega ta świetna oferta cenowa,bo warunki na stokach są jedne z gorszych w Austrii....?

Ja myślę, ze koledze chodzi o to, ze w cenie skipa w pewnych okresach ma darmowy wstęp na termy. Skoro nie sniegiem, to takimi "angebotami" kasztany starają się przyciągać do siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...