Skocz do zawartości

Allround performance nie za miliony


tryhp3

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mikoski napisał:

Jeżdżę na zwykłych sklepowych GS z ludzkim promieniem 18m i twierdzę że są lepsze od proponowanej całkiem dobrej narty , wagowo jesteśmy blisko i w jeździe grawitacja robi swoje ,dla nas nie ma zbyt twardych nart, a promień proponowanych przez Ciebie nart jest prawie identyczny.

To nie są w jakikolwiek sposób porównywalne narty. Fischer jest przyzwoitej klasy all-roundem, który jeździ całkiem dobrze, natomiast nie sposób postawić go obok bardzo wysokiej klasy gigantki typu master. I w dodatku jednej z najbardziej udanych, przynajmniej moim skromnym zdaniem. Przewaga GS Stockla będzie wyraźna i oczywista, w zasadzie w dowolnych warunkach (nawet na miękkim) i chyba niezależnie od poziomu umiejętności, to znaczy patrząc od średniego stanu wzwyż. Przynajmniej tak ja to postrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Mikoski said:

Jeżdżę na zwykłych sklepowych GS z ludzkim promieniem 18m i twierdzę że są lepsze od proponowanej całkiem dobrej narty , wagowo jesteśmy blisko i w jeździe grawitacja robi swoje ,dla nas nie ma zbyt twardych nart, a promień proponowanych przez Ciebie nart jest prawie identyczny.

Promień oferowanych FISCHER THE CURV M/O 178 cm to też 18 m (czyli trochę w strone GS). Na obecny sezon w tej długości są węższe i mają promień 16,5 m.

Swoją drogą to swoje GSy masz chyba stosunkowo krótkie?

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tryhp3 napisał:

Promień oferowanych FISCHER THE CURV M/O 178 cm to też 18 m (czyli trochę w strone GS). Obecnie w tej długości są węższe i maja promień 16,5.

Swoją drogą to swoje GSy masz chyba stosunkowo krótkie?

180cm jest OK, bo się nie męczy tak jak ja na Headach 193cm z radiusem > 30m. 🙂
Moim zdaniem nie ma sensu kupować dłuższego mastera, bo on ma być przyjazny i miły w jeździe. Jak chcemy poważnie poszaleć to trzeba brać gigantkę FIS, ale to inny poziom wymagań. Jakbym brał takiego mastera jak ma Damian to 184-185cm. Trzeba też patrzeć na dokładne parametry, bo ostatnio znalazłem 184cm opisane jako FIS, ale z promieniem 24m czyli jednak nie pełen FIS a jakaś niższa kategoria zawodnicza. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tryhp3 napisał:

Promień oferowanych FISCHER THE CURV M/O 178 cm to też 18 m (czyli trochę w strone GS). Na obecny sezon tej długości są węższe i mają promień 16,5 m.

Swoją drogą to swoje GSy masz chyba stosunkowo krótkie?

180 cm ,mam dwie pary Head i Sztekle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tryhp3 napisał:

Promień oferowanych FISCHER THE CURV M/O 178 cm to też 18 m (czyli trochę w strone GS). Na obecny sezon tej długości są węższe i mają promień 16,5 m.

Swoją drogą to swoje GSy masz chyba stosunkowo krótkie?

Narty proponowane przez Brunera to zawsze pewniak jeśli chodzi o stan,nigdy się nie zawiodłem , jak nie celujesz w nowe to zaoszczędzisz sporo dukatów 😉

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

On 3/28/2023 at 2:46 PM, Bruner79 said:

Proponowałem Ci na pw fisza the curv booster 178, to jest niesamowicie uniwersalna decha i mocna, 74 pod butem - jest uni, do tego masz płytę fis.

Szukałem jakichś opinii konkretnie o tym modelu z tego rocznika, ponieważ obecnie konstrukcja trochę się zmieniła. Opini niewiele, jedynie na włoskim forum pisali, że jest bardzo sztywna, porównywalnie z najbardziej sztywnymi Masterami. W jeździe ma przypominać GSa. Zakładam, że takiego mniej zwrotnego z racji szerokości pod butem.

Rozumiem, że z powodu nieco większej szerokości będzie lepiej zachowywać się w gorszych warunkach? Pytam bo jest jeszcze np. taka opinia:

On 3/28/2023 at 10:14 PM, tomkly said:

To nie są w jakikolwiek sposób porównywalne narty. Fischer jest przyzwoitej klasy all-roundem, który jeździ całkiem dobrze, natomiast nie sposób postawić go obok bardzo wysokiej klasy gigantki typu master. I w dodatku jednej z najbardziej udanych, przynajmniej moim skromnym zdaniem. Przewaga GS Stockla będzie wyraźna i oczywista, w zasadzie w dowolnych warunkach (nawet na miękkim)

Ja zawsze miałem w głowie, że GSy to są narty na lód i nie za bardzo nadają się np. na rozkopaną trasę i nie nadają się jako jedna uniwersalna para nart. Przynajmniej takich stwierdzeń dawno temu się naczytałem. Dlatego szukałem czegoś typu all-round, ponieważ chce jedną względnie uniwersalną parę nart. W tym sezonie jeździłem głównie po pracy na rozkopanym stoku i dwa razy w tym miesiącu na weekendzie gdzie stok płynął. Czyli PL rzeczywistość. Na takie warunki potrzebuje nart.

On 3/28/2023 at 10:07 PM, Mikoski said:

Jeżdżę na zwykłych sklepowych GS z ludzkim promieniem 18m i twierdzę że są lepsze od proponowanej całkiem dobrej narty.

Ja swego czasu próbowałem jeździć na GSach ale takich trochę mniej ludzkich. Było szybko i stabilnie, ale wolałem narty bardziej zwrotne i już więcej do tematu podchodziłem. Może jeździłem za mało.

Jeśli chodzi o ludzkie promienie to z tego co sprawdziłem wyższe modele marek Stöckli i Head mają rzeczywiście R18 przy 180 m. Salomon w modelu S/Race GS PRO ma nawet R17/182 cm. @Bruner79 z tego co widziałem miałeś ten model Salomona (wersja 175 cm) na sprzedaż i chwaliłeś.

Myślałem, że GSka ma mieć promień  przynajmniej 20-25 metrów a takie R17-18 to jest blisko sportowych nart hybrydowych. Jak te ostatnie są dedykowane do wszystkiego, to te pierwsze raczej do średnich i długich skrętów, czyli już nie da się powiedzieć, że jak coś jest do wszystkiego to do niczego 🙂

W sumie to mi namieszaliście w głowie. Najrozsądniej byłoby gdzieś w lepszej wypożyczalni poszukać takich nart ale w tym sezonie to już średnio.

PS. Niektóre GSy mają w nazwie Master. To się ma odnosić do sztywności? Bo jakoś nigdzie nie znalazłem a połowa marek tego używa.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo sklepowych GS ma teraz promień 18 przy 180 cm, Damiana Stöckli, mój WRC, Fischer WC etc. Miałem WRC w Alpach niedawno i nawet jazda w miękkim śniegu była bardzo ok, więc jest mocno uniwersalna. A za dopisek Master to plus 1000 do ceny i plus 5 do lansu, więc niekoniecznie, choć Dynek czy Rossi to bardzo fajne narty. Chyba za dużo rozkminy tu robisz, nie znajdziesz ideału. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

Dużo sklepowych GS ma teraz promień 18 przy 180 cm, Damiana Stöckli, mój WRC, Fischer WC etc. Miałem WRC w Alpach niedawno i nawet jazda w miękkim śniegu była bardzo ok, więc jest mocno uniwersalna. A za dopisek Master to plus 1000 do ceny i plus 5 do lansu, więc niekoniecznie, choć Dynek czy Rossi to bardzo fajne narty. Chyba za dużo rozkminy tu robisz, nie znajdziesz ideału. 

No chyba budowa narty jednak rożna. A na pewno waga;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to teraz skomplikowane , jak byłem (byliśmy) młody wchodziłem do sklepu sportowego i pytałem:

- dzień dobry, czy są narty?

- tak dzisiaj są,

- to poprosze,

- jakie?

- nooo.. takie na mnie,

- prosze bardzo.. akurat tylko takie są.

...... i miałem narty najlepsze na świecie..

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tryhp3 napisał:

  

Szukałem jakichś opinii konkretnie o tym modelu z tego rocznika, ponieważ obecnie konstrukcja trochę się zmieniła. Opini niewiele, jedynie na włoskim forum pisali, że jest bardzo sztywna, porównywalnie z najbardziej sztywnymi Masterami. W jeździe ma przypominać GSa. Zakładam, że takiego mniej zwrotnego z racji szerokości pod butem.

Rozumiem, że z powodu nieco większej szerokości będzie lepiej zachowywać się w gorszych warunkach? Pytam bo jest jeszcze np. taka opinia:

Ja zawsze miałem w głowie, że GSy to są narty na lód i nie za bardzo nadają się np. na rozkopaną trasę i nie nadają się jako jedna uniwersalna para nart. Przynajmniej takich stwierdzeń dawno temu się naczytałem. Dlatego szukałem czegoś typu all-round, ponieważ chce jedną względnie uniwersalną parę nart. W tym sezonie jeździłem głównie po pracy na rozkopanym stoku i dwa razy w tym miesiącu na weekendzie gdzie stok płynął. Czyli PL rzeczywistość. Na takie warunki potrzebuje nart.

Ja swego czasu próbowałem jeździć na GSach ale takich trochę mniej ludzkich. Było szybko i stabilnie, ale wolałem narty bardziej zwrotne i już więcej do tematu podchodziłem. Może jeździłem za mało.

Jeśli chodzi o ludzkie promienie to z tego co sprawdziłem wyższe modele marek Stöckli i Head mają rzeczywiście R18 przy 180 m. Salomon w modelu S/Race GS PRO ma nawet R17/182 cm. @Bruner79 z tego co widziałem miałeś ten model Salomona (wersja 175 cm) na sprzedaż i chwaliłeś.

Myślałem, że GSka ma mieć promień  przynajmniej 20-25 metrów a takie R17-18 to jest blisko sportowych nart hybrydowych. Jak te ostatnie są dedykowane do wszystkiego, to te pierwsze raczej do średnich i długich skrętów, czyli już nie da się powiedzieć, że jak coś jest do wszystkiego to do niczego 🙂

W sumie to mi namieszaliście w głowie. Najrozsądniej byłoby gdzieś w lepszej wypożyczalni poszukać takich nart ale w tym sezonie to już średnio.

PS. Niektóre GSy mają w nazwie Master. To się ma odnosić do sztywności? Bo jakoś nigdzie nie znalazłem a połowa marek tego używa.

Cześć

1. Szerokość pod butem nie ma nic wspólnego ze "zwrotnością" narty, będzie ona jedynie wolniej początkować skręt.

2. GS - choćby z racji długości wcale nieźle spisuje się na rozgrzebanych stokach czy w głębszych śniegach, pod warunkiem że daje się mu jechać.

3. Master to narta o konstrukcji GS ale o zmniejszonym promieniu i mniej sztywnych dziobach i chyba piętkach.

4. Master to narta chcąca być uniwersalną wyrosła z GS. Hybryda to narta chcąca być uniwersalną wyrosła z SL.

Pozdro serdeczne

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski Finder Stöckli na podstawie wprowadzonych parametrów też sugeruje mi model Laser GS, w dalszej kolejności hybrydy. Taką wyszukiwarkę trzeba traktować z przymrużeniem oka, ale przekonaliście mnie do nart typu Master, w sensie powyższej definicji.

 

image.thumb.png.ce758f0cfaed319f3cf5d6077a4f555b.png

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tryhp3 napisał:

 

Jeśli chodzi o ludzkie promienie to z tego co sprawdziłem wyższe modele marek Stöckli i Head mają rzeczywiście R18 przy 180 m. Salomon w modelu S/Race GS PRO ma nawet R17/182 cm. @Bruner79 z tego co widziałem miałeś ten model Salomona (wersja 175 cm) na sprzedaż i chwaliłeś.

Myślałem, że GSka ma mieć promień  przynajmniej 20-25 metrów a takie R17-18 to jest blisko sportowych nart hybrydowych. Jak te ostatnie są dedykowane do wszystkiego, to te pierwsze raczej do średnich i długich skrętów, czyli już nie da się powiedzieć, że jak coś jest do wszystkiego to do niczego 🙂

.

Promień promieniowi nie równy😉. Przynajmniej ja mam takie odczucia. Wspomniana przeze mnie kilka postów wcześniej gs master rossi ma r21 a skręca jak szalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, star napisał:

No chyba budowa narty jednak rożna. A na pewno waga;-)

Pewnie tak, ale pytanie, czy nie zachowują się podobnie. Zapewniam że waga każdej z nich jest słuszna, to zawsze dobra decha i dwie blachy, plus płyta, która swoje dokłada, a bywa różna w poszczególnych modelach. Akurat taki WRC nie ma typowej płyty i przez to może być lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem, ze te całe gadanie o płytach niepotrzebne. Płyta nie jeździ tylko narta. Ale wiadomo - jest płyta - jest lepszy przekaz siły na krawędzie. Aczkolwiek ostatnio miałem i dechę na pistonie i inne narty (tutaj salomon) na przesuwanych wiązaniach i ich sklepowych płytach bodajże p79 - które pewnie z czasem jakieś luzy łapią - i nie czułem żadnych różnic na korzyść płyty fis piston. Poza tym - nie jeździmy na mega twardym podłożu i ostrych ściankach żeby takie płyty były niezbędne. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucky_luke napisał:

Promień promieniowi nie równy😉. Przynajmniej ja mam takie odczucia. Wspomniana przeze mnie kilka postów wcześniej gs master rossi ma r21 a skręca jak szalona.

Cześć

Bo promień to tylko liczba, ważniejsze są inne zmiany konstrukcyjne w stosunku do GS.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bruner79 napisał:

Kiedyś pisałem, ze te całe gadanie o płytach niepotrzebne. Płyta nie jeździ tylko narta. Ale wiadomo - jest płyta - jest lepszy przekaz siły na krawędzie. Aczkolwiek ostatnio miałem i dechę na pistonie i inne narty (tutaj salomon) na przesuwanych wiązaniach i ich sklepowych płytach bodajże p79 - które pewnie z czasem jakieś luzy łapią - i nie czułem żadnych różnic na korzyść płyty fis piston. Poza tym - nie jeździmy na mega twardym podłożu i ostrych ściankach żeby takie płyty były niezbędne. Tak mi się wydaje.

Cześć

Jakbyś pojechał szybko to byś pewnie poczuł. Sklepowa to chyba nawet nie żadna płyta tylko plastikowy szkielet do montażu wiązań tak jak Konect w Rossi.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, lucky_luke said:

Promień promieniowi nie równy😉. Przynajmniej ja mam takie odczucia. Wspomniana przeze mnie kilka postów wcześniej gs master rossi ma r21 a skręca jak szalona.

W nazwie Master i w sumie w definicje @Mitek się wpisuje jak piszesz, że skręca jak szalona. Chyba, że narciarz szalony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chertan napisał:

A jak z kolei nie miałem okazję porównać bezpośrednio nart na płycie i bez, ponadto nie wiem, czy jeżdżę w taki sposób, który pozwoli wyczuć te niuanse. 

Ja mam, choć niby firma inna, deska ponoc ta sama. Bezpośredniość i szybkość reakcji na docisk w skręcie, długim, jest wg mnie lepsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...