Skocz do zawartości

Allround performance nie za miliony


tryhp3

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Marcos73 napisał:

Chyba emocjonalnej 🙂. Mikoski na SL chyba 159 jeździ także, ale jakoś nie widziałem aby specjalnie zwalniał, nie telepało nim jakoś. Ale w parę sekund to co można zobaczyć?

pozdrawiam

 

Następnym razem kamera sportowa i oglądanie w slow motion...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Marcos73 napisał:

No widzisz, a na tych jeździłem - Lexi ma - od Niego dostałem na próbę - dla mnie narty poprawne, nawet fajne - ale szału nie ma. Też parę rundek tylko.

pozdrawiam

To nie Force Bold Maras - choć budowa identyczna - To Fofce 80TI... taki Bold dla cieniasów, mniej siły trza żeby dogiąć (o 4mm szerokości mniej)..

FC_20220422_0411.thumb.jpg.50bc95a6aa9a07e4a7769c5dcfe56407.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Marcos73 napisał:

Chyba emocjonalnej 🙂. Mikoski na SL chyba 159 jeździ także, ale jakoś nie widziałem aby specjalnie zwalniał, nie telepało nim jakoś. Ale w parę sekund to co można zobaczyć?

pozdrawiam

 

trzymanie dobrej slalomki i stabilnosc jest niezla. u mnie sl fis rossi 165 to prawie jak master gs 175, taki przykrotki damski, ten 180 mam mniej objezdzony bo to nowosc w stajni, a ja na zjazdowych od swieta, katuje tylko skitury ostatnio, nie jak kiedys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tryhp3 napisał:

@Mikoski Są różne preferencje czy upodobania. Mi akurat podobają się wynalazki jak Atomic X9, i kupiłbym je, ale chciałbym jedne w miarę uniwersalne narty i przez to drążę temat 🙂

Po Boldach nie wiem czego się spodziewać, ponieważ one są specyficzne, grubość 84 mm i przy tym bardzo sportowe i sztywne (przy tej grubości nie nadają się poza trasę - co akurat dla mnie wadą nie jest).

Zdanie @Mitek szanuję (trochę wątków przeczytałem 🙂).

 

Ja widzę, ze oczytany i naoglądany ze skarbnicy wiedzy YouTube i nietylko jesteś 🙂 testy to są subiektywne odczucia testerów. Nie maja nic wspolnego z Twoja jazda. Gdzie mx75 to sportowa decha 🙂 czy najbardziej sportowa z grupy testowanej na ytb. Żaden allround nie będzie tak uniwersalny i mocny jak Gs. I wracając do kastla - dla jednego sportowy, dla innych - dla pań. Dla Ciebie o wiele większy pożytek przyniósłby Gs kastla. Proponowałem Ci na pw fisza the curv booster 178, to jest niesamowicie uniwersalna decha i mocna, 74 pod butem - jest uni, do tego masz płytę fis. Jeżeli chcesz dechę z jajem - to na pewno nie mx75. Ale kto wie, może będzie akurat odpowiedni dla Cb. Uparłeś sie na niego - bierz 🙂 A jeśli rozpatrujesz dechy 75-76 pod butem, 180cm - uwierz - 178 czy 182, te cm nie robią różnicy ani 75 czy 80. Wg mnie - najlepszy jest Gs. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Akurat @Bruner79, jako że ma największy z nas dostęp i możliwość jazdy na różnych dechach, posiada chyba największą wiedzę i skale porównawczą pomiędzy różnymi nartam. Warto go posłuchać. Jak proponuje Ci Fisza i mówi że to narta z jajem - to pewnie tak jest - a czy dla Ciebie - to niestety wielka niewiadoma.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruner79 Booster to chyba jakiś nie katalogowy model? Teraz seria The Curv kończy się na GT. Z tego co widzę kiedyś w katalogach był Booster. Opini, recenzji czy specyfikacji się nie doszukałem.

Edit. Po zdjęciach doszukałem, że to chyba to: 
Narty FISCHER RC4 THE CURV M/O Plate + RC4 Z13 FF 2021 – Fischer SKI

Quote

Narty są sztywne, nawet bardzo polecane dla ekspertów, lub osób ważących powyżej 100kg.

Tu będzie problem, za eksperta się nie mam, a do 100 kg brakuje jeszcze paru kebabów 🙂

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To co napisałem nie jest moim wymysłem tylko realnym faktem wynikającym z praktyki jazdy.

Założyłeś już trzy tematy dotyczące nart,w których analizujesz wymiary, przytaczasz nic nie znaczące zdania z katalogów, wałkujesz temat sprzętu uniwersalnego mając złudną nadzieję, że trafisz na jakiś cud.

Cudów nie ma niestety. /Koledzy dali sporo dobrych rad a dalsza walka z parametrami i mm pod butem nic nie da, zapewniam z praktyki.

Obecnie będąca w modzie hybryda - czym by nie była - jest kolejną odpowiedzią na pytania takich jak Ty osób - chcących sprawą sprzętu załatwić niedostatki techniczne i brak ogarnięcia narty sportowej. Hybryda z Twojego punktu widzenia nie jest dobrym wyborem bo jest obecnie modna tak jak wcześniej szeroki AM, przed nim Master, przed nim narta FR, wcześniej SL itd. Po prostu będzie droga i nie zmieścisz się w budżecie. Sugeruję zastanowić się nad używanym Masterem lub GS sklepowym np drugim. Będzie to z pewnością dobry i nie tak kosztowny wybór.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Spoko, nie chodzi mi o jakieś pretensje czy coś w tym stylu. Po prostu uważam, że trochę zbyt dużą wagę przywiązujesz do tego wyboru, kierując się często różnymi dziwnymi materiałami z testów, opiniami z katalogów itd. W konstrukcji nart - tych porządniejszych - nic nie wymyślono od z górą 30-35 lat. Nam - użytkownikom próbuje się wmówić wszystkimi  możliwymi kanałami, że jest inaczej, a... nie jest bo być za bardzo nie może.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Bruner79 said:

the curv booster 178, to jest niesamowicie uniwersalna decha i mocna, 74 pod butem - jest uni, do tego masz płytę fis

Quote

M/O Plate: najmocniejsza w ofercie Fischera płyta to jeszcze lepszy transfer sił dający lepszy balans i większą stabilność podczas agresywnych skrętów

Rozumiem, że płyta stricte spełniająca wymogi FIS, to jednak nie jest? Raczej najmocniejsza płyta w ofercie sklepowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tryhp3 napisał:

@Bruner79 Booster to chyba jakiś nie katalogowy model? Teraz seria The Curv kończy się na GT. Z tego co widzę kiedyś w katalogach był Booster. Opini, recenzji czy specyfikacji się nie doszukałem.

Edit. Po zdjęciach doszukałem, że to chyba to: 
Narty FISCHER RC4 THE CURV M/O Plate + RC4 Z13 FF 2021 – Fischer SKI

Tu będzie problem, za eksperta się nie mam, a do 100 kg brakuje jeszcze paru kebabów 🙂

Znowu za dużo czytasz 🙂 normalna zwykła narta. Booster to płyta fis u fiszera. To model 2021. Rewelacyjna decha na każde warunki. Nie wdaje się w dyskusje typu ze ma triple radius itd, jest po prostu dobra narta. Wagę masz konkretna, nie możesz brać słabej narty. A opisy testerów z sieci można wsadzić w bajki z mchu i paproci 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Akurat @Bruner79, jako że ma największy z nas dostęp i możliwość jazdy na różnych dechach, posiada chyba największą wiedzę i skale porównawczą pomiędzy różnymi nartam. Warto go posłuchać. Jak proponuje Ci Fisza i mówi że to narta z jajem - to pewnie tak jest - a czy dla Ciebie - to niestety wielka niewiadoma.

pozdrawiam

To nawet nie chodzi o konkretna dechę. Pytający ma słuszna wagę i musi mieć mocniejsza dechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bruner79 napisał:

To nawet nie chodzi o konkretna dechę. Pytający ma słuszna wagę i musi mieć mocniejsza dechę.

Cze

Ale skoro handlujesz trochę nartami to podajesz konkretny model - który akurat masz na stanie. Ona spełnia oczekiwania kupującego, ale on jeszcze o tym nie wie, albo nie chce wiedzieć. Szuka. Czasami taka rozkminka nie jest dobra. Za dużo informacji ze zbyt dużej ilości źródeł, często sprzecznych. Czasami zatoczy się koło i wraca do pierwotnego wyboru - ale często za późno. Jak w biznesie, pierwszy klient - najlepszy klient.

pozdrawiam

ps. Narty to nie Żona - zawsze można zmienić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Marcos73 said:

Ona spełnia oczekiwania kupującego, ale on jeszcze o tym nie wie, albo nie chce wiedzieć. Szuka.

Tylko że w pierwszym poście jako najlepsze na podstawie testów różnych szarlatanów i magików internetowych wskazałem FISCHER THE CURV GT, natomiast @Bruner79 ma na sprzedaż FISCHER THE CURV M/O. Czyli narty z tej samej serii, oczko wyżej w katalogu. Jakby nie patrzeć to mnie więcej wiedziałem czego szukać 🙂a forum naprowadziło mnie na być może nieco lepszą propozycję  z możliwością zakupu. Chciałem kupić nówki ale te M/O wydają się rozsądne. Jeszcze się trochę porozglądam. Do nowego sezonu daleko. Oczywiście zaraz usłyszę, żebym sobie jednak mocne GSy kupił 🙂 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tryhp3 napisał:

Tylko że w pierwszym poście jako najlepsze na podstawie testów różnych szarlatanów i magików internetowych wskazałem FISCHER THE CURV GT, natomiast @Bruner79 ma na sprzedaż FISCHER THE CURV M/O. Czyli narty z tej samej serii, oczko wyżej w katalogu. Jakby nie patrzeć to mnie więcej wiedziałem czego szukać 🙂a forum naprowadziło mnie na być może nieco lepszą propozycję  z możliwością zakupu. Chciałem kupić nówki ale te M/O wydają się rozsądne. Jeszcze się trochę porozglądam. Do nowego sezonu daleko. Oczywiście zaraz usłyszę, żebym sobie jednak mocne GSy kupił 🙂 

Jeżdżę na zwykłych sklepowych GS z ludzkim promieniem 18m i twierdzę że są lepsze od proponowanej całkiem dobrej narty , wagowo jesteśmy blisko i w jeździe grawitacja robi swoje ,dla nas nie ma zbyt twardych nart, a promień proponowanych przez Ciebie nart jest prawie identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...