Skocz do zawartości

Ukraina - Bukovel


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę na doczepkę i nie ja decyduję o transporcie. Z drugiej strony - gorzej niż w Albanii? Bo tam byłem i przeżyłem ;) ;)
Jakie nastawienie miejscowych do Polaków?
Jak kupowałeś swoje karnety? Rozumiem, że dobrze odczytałem cenę z ich strony www?
Wygrzebałem informację z lutego 2016, że jednak jest trochę taniej (na samym dole): karnet 5 dni 2800 hrywien.
http://www.natemat.c...narciarski.html

 

Co roku ceny karnetów się zmieniają ! Wynika to zachwiania się hrywny za rynku i jej drastycznym spadkiem. W tym roku są karnety droższe niź rok temu.

Odkupowanie karnetu... nie radzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiąże kontakt z instruktorem narciarstwa który będzie w Bukovelu w terminie od 06-02-2016 i  jest chętny dorobić parę gr

 

 

Mnie akurat nie będzie w tym terminie, ale w Bukovelu bez zgody szkoły narciarskiej nie można szkolić, nawet swojej żony... 

Szkoła narciarska ma tam wyłączność.

Jeżeli chcesz instruktora znajdują się tam szkoła narciarska i pewnie bez problemu znajdziesz instruktora po polsku angielsku itd... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku ceny karnetów się zmieniają ! Wynika to zachwiania się hrywny za rynku i jej drastycznym spadkiem. W tym roku są karnety droższe niź rok temu.

Odkupowanie karnetu... nie radzę ;)

 

Oj, to straszne rzeczy o Bukovelu piszesz - wygląda, że od strony organizacyjnej jest gorszy niż Białka ;) ;) Na Wschód jeździło się też dla tanich cen a tu wot, siurpryz. Akurat 100 zł to MOJA granica akceptowalnej ceny za skipass w ośrodkach innych niż "alpejskie". Potwierdź ceny jak wrócisz, pliz?

O odkupywaniu karnetów czytałem gdzieś w necie - pogorszyło się? I ten zakaz szkolenia??? Coś mi odchodzi chętka na Bukovel (mam sezonówkę na Słowację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto/co decyduje ze właśnie przestałem rozmawiać z zona a rozpocząłem nauczanie? To powyżej to taka figura retoryczna czy realne zastrzeżenie?

 

Nie do mnie te pytania ;) mieliśmy sytuację, że znajomego ,,bukovelski patrol'' nagrał jak tłumaczył żonie jak jeździć i...oczekiwali zezwolenia na nauczanie. Nic nich to nie obchodziło, że to żona... można tłumaczyć, że to była rozmowa itd... 

Mówię po prostu jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to straszne rzeczy o Bukovelu piszesz - wygląda, że od strony organizacyjnej jest gorszy niż Białka ;) ;) Na Wschód jeździło się też dla tanich cen a tu wot, siurpryz. Akurat 100 zł to MOJA granica akceptowalnej ceny za skipass w ośrodkach innych niż "alpejskie". Potwierdź ceny jak wrócisz, pliz?

O odkupywaniu karnetów czytałem gdzieś w necie - pogorszyło się? I ten zakaz szkolenia??? Coś mi odchodzi chętka na Bukovel (mam sezonówkę na Słowację).

 No co Ty...jakie straszne :) bardzo fajne miejsca i wszystkim serdecznie polecam :))

 

Nie mam co potwierdzać, ceny są na stronie oficjalnej Bukovela bukovel.com

Możesz próbować odkupować, ale są karnety też na zdjęcie, więc ja po prostu bym nie ufałam, ale może akurat Ci się uda :) 

Po prostu dmucham na zimne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję nie skorzystam. ... granica, ceny, drogi, podsłuchy na stoku. Sorry nie mo

 Trzeba raz pojechać ocenić i spróbować :) 

 

Najlepiej pojechać z kimś kto zna te realia. Nie mówię tego tylko dlatego bo organizujemy wyjazd i wszystkich namawiam, tylko dlatego, że jest to państwo dość specyficzne. Nie wszystko jest tam tak oczywiste jak u nas. 

Nie życzę nikomu nie przyjemność z ukraińska policją czy innych problemów. A obraz Ukrainy staram się jak najobiektywnie przedstawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miedzianowłosa - jak wrażenia z grudniowego wypadu? Jakieś nowe info co do cen karnetów, tricki przy zakupie? Kumpela-organizatorka wymyśliła, że będziemy jeździć 12 - wieczór za około 80 zł. Ma to pewien sens przy dojeżdżaniu +- 20 km z kwatery. Chociaż sam wolę być na stoku w miarę wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzianowłosa - jak wrażenia z grudniowego wypadu? Jakieś nowe info co do cen karnetów, tricki przy zakupie? Kumpela-organizatorka wymyśliła, że będziemy jeździć 12 - wieczór za około 80 zł. Ma to pewien sens przy dojeżdżaniu +- 20 km z kwatery. Chociaż sam wolę być na stoku w miarę wcześnie.

będziecie jeżdzić od 12 do ...? większość tras jest czynnych do 16, oświetlone są tylko chyba dwie...gdzie wieczorami są tłumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No cóż, wróciłem z DIY Bukovela i przeżyłem. Szary autobus WW stoi jeszcze na granicy ;) ;) ;) Parę spostrzeżeń.

Drogi i bezpieczeństwo jazdy.

Ukraina nie jest dla panienek (obojga płci). Jeżeli ktoś zrobił prawo jazdy po +- 2000 roku, jest przyzwyczajony do dróg finansowanych z UE niech się nawet nie zbliża do granicy. Jeżeli natomiast jeździł po Polsce w latach 70-90, potrafi lawirować od prawej do lewej omijając dziury i pojazdy z naprzeciwka, hamować z 70 do 0, ma bogaty zasób przekleństw - da sobie radę. Koleżanki codziennie ogarniały przejazd po zmroku Bukovel - Mikuliczyn. Łatwe i miłe to nie było, ale jak najbardziej wykonalne.
Jakość dróg i umiejscowienie dziur.

Niestety przypadkowe. Od granicy do Lwowa droga w dużej mierze świetna. Pierwsze poważny zestaw dziur znajduje się +- 30km za Lwowem. Pojawia się niestety bez ostrzeżenia - super droga a tu nagle buuuum. Do Iwanofrankowska ogólnie OK, potem coraz gorzej. Szczyt upierdliwości przypada na odcinek Mikuliczyn - Bukovel.

Punkty trudne na drodze (jadąc od Mikuliczyna).

Przed Jaremczą lekko zmyłkowy podział drogi na dwa odcinki jednokierunkowe. W sensie, że jedziesz stosunkowo wąską drogą a nagle, pośrodku, wyrasta ci skała i masz nakaz jazdy prawą "wstążką". Niby nic, ale po nocy zgłupiałem i wepchałem się pod prąd.

Obwodnica Lwowa (od pólnocy).

Skrzyżowanie E40 z H17 - OBSZAR ŚMIERCI. Skręcasz z podporządkowanej E40 w lewo a H17 ma po dwa albo trzy pasy ruchu i kupę zasuwających samochodów.

Skrzyżowanie H17 z M09. Zamiast pchać się "kółeczkiem", które prowadzi przez upierdliwy skręt w lewo i gdzie trzeba wszystkich puszczać lepiej CHYBA przejechać przez stację paliw WOG. My niestety pojechaliśmy zawijasem.

Poza tym droga lekka, łatwa i przyjemna ;)

 

Policja

W ciągu tygodniowego pobytu kłopotów nie było. Raz widzieliśmy ich jak kupowali kwiaty ;), raz zagadałem do nich we Lwowie, gdzie parkować.

 

Stacje benzynowe

Kupowaliśmy ropę na markowej (polecanej przez gospodarza) OKKO, 23,99 hr za litr ropy. Sam proces kupowania jest lekko dziwny. Wychodzi pan z obsługi, mówi mu się ile litrów, idzie się do kasy, mówi się ile litrów, płaci, pan tankuje. Zdążyłem wrócić do samochodu i zobaczyć, że pan wlał tyle, ile zamówiłem (dystrybutor się zatrzymuje automatycznie).
Problematyczne jest "do pełna". W kasie mówimy, że chcemy "full", pan tankuje, my płacimy po zatankowaniu. I tutaj zagwozdka - nie wiem, czy nas dwukrotnie nie oszukali. Stojąc przy kasie nie miałem jak stwierdzić ile litrów pan wlał "do pełna" - po prostu zapłaciłem podaną kwotę. W dodatku (w obu tankowaniach "full", jedno po drugim) nie wydali mi paragonu tylko potwierdzenie płatności kartą. Co było zaskakujące - w drugim weszło 13,5 litra a teoretycznie powinno max 9-10 litrów. Jedyne wytłumaczenie to to, że pierwsze tankowanie nie było w 100% do pełna i zostało trochę więcej miejsca w zbiorniku. Tak więc druga osoba patrząca na ręce panu przy dystrybutorze jest polecana.

 

Droga Miluliczyn - Bukovel

Pełna dziur. Raz zabłądziliśmy i zamiast skręcić w Tatarowie pojechaliśmy przez Worochtę. Droga dłuższa, totalnie nowa i bez dziur za to mocno pokręcona góra-dół. Szczęście, że nie było śniegu/lodu. W sumie, podobne drogi jak na greckiej wysepce.

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

O co chodzi z tym autobusem?

Gdzie ta rewelacja cenowa? Karnety dość drogie?

Na szybko - bodajże kierowca "dał ciała" i nie zabrał ubezpieczenia? innych kwitów? Stali parę godzin na granicy, czekając na papiery.
Co do WW i Bukovela - kumpele, które z nimi jechały opowiadały o wtopie karnetowej popełnionej przez pilotkę. Już nie pomnę szczegółów ale karnety były od gospodarza hotelu, chyba źle nabił jeden dzień i trzeba było samodzielnie dopłacić bodajże kilkadziesiąt złotych. Pilotka poszła w towarzystwie paru "wycieczkowiczów" do mieszkania gospodarza, zastukała w drzwi, otworzył gość w koszulce ruskiego komandosa (klasyczna w paski). Laska zamiast powiedzieć "dzień dobry" zaczęła się na niego drzeć. Gość zdębiał a potem wydarł się na nią. Afera na cztery fajerki ;)
Z minusów wyjazdów z WW to to, że trzeba bardzo pilnować godziny odjazdu autokaru. Prawie nie czekają na spóźnialskich.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Nie wiem jak wygląda oferta wytwórni wypraw w kwestii zakupu karnetów ale warto kombinować z kupowaniem biletów wcześnie rano (early risers) lub odpuszczać sobie jazdę po godzinie 15. 

Jeżdżę często na Ukrainę,także przez Krościenko-od kiedy zniesiono wizy,musicie nastawić się na znacznie dłuższe oczekiwanie na granicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Nie wiem jak wygląda oferta wytwórni wypraw w kwestii zakupu karnetów ale warto kombinować z kupowaniem biletów wcześnie rano (early risers) lub odpuszczać sobie jazdę po godzinie 15. 

Niektórzy gospodarze oferują w cenie early risers karnety całodniowe (bodajże 100 zł?) a raczej tygodniowe (6x100). Z tym, że chyba nie warto machać tymi karnetami przed oczami obsługi. Podejrzewam też, że można by te 100 zł zbić - gospodarz specjalnie nie płakał jak zrezygnowaliśmy z pierwszego dnia już nabitego karnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pokoje 2 osobowe w Mikuliczynie (jakieś 30 minut autokarem od stoku) w cenie 730. W tej cenie mamy oczywiście transport, nocleg, ubezpieczenie, same dojazdy na stok oraz 5x śniadanie i obiadokolacje. Z tego co się dowiedzieliśmy to autokar jedzie o określonej godzinie tam i z powrotem, więc jak ktoś chce dłuzej pospać albo dłużej zostać na stoku to musi zorganizować sobie samodzielnie transport na stok. Jedzi tam jakiś lokalny autobus, chyba co godzinę, więc możliwości są. Stok jest z tego co wiem również czynny w nocy. Ciekawe do której godziny kursuje ten autobus.

W Lisim Gnieździe czy jakoś tak? Ogólnie to chyba dość daleko od centrum miasteczka i jakichś sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie przygód w Wytwórnią Wypraw to niestety po zeszłorocznym pobycie moja 2-ga połowa zapowiedziała, że nigdy więcej Bukovela z WW. Powodów tego jest wiele i nie wszystkie wynikają bezpośrednio z winy WW. Zaczęło się od ekipy którą trafiliśmy w autobusie intensywne rozpijanie % powodowało ciągłą potrzebę przystanków to doprowadziło do sporego opóźnienia i w konsekwencji a granicy trafiliśmy w godziny odpraw Ukraińskich autobusów kursowych i stania w kolejce. Niestety później było już tylko gorzej totalny chaos przy kwaterowaniu w kolejnych hotelach/noclegach, Pani pilot kompletnie nie wiedziała kto z kim gdzie kupił noclegi oczekiwała tej informacji od ludzi a ludziska jak to zwykle "nie pamiętam kupiłem ten wyjazd 6 mieś temu",  " jak to mam mieszkać w trójce, przecież na stronie www było co innego"   'jak to mam mieszkać z kowalskim, uzgodniłem telefonicznie z szefem że mieszkam z Nowakiem" generalnie kłótnia i chaos. My mieszkaliśmy na samym końcu tego bałaganu wiec dotarliśmy na 15-tą gdzie w zeszłych latach byliśmy na 9-tą. Byliśmy tak tym wykończeni, że o nartach nie było mowy. Pani Pilot nie wiedziała gdzie kto mieszka wiec jak szukała ludzi po hotelu chcąc im coś przekazać to pukała gdzie popadnie do Ukraińców i wypytywała o Polaków. Problem niedziałających karnetów mnie nie dotknął bo mieszkając w Bukovelu ogarniałem sobie "ranne, tanie" karnety na własną rękę. Co do autobusu który utknął na powrocie to zadbanie o podstawowe dokumenty, jak ubezpieczenie to także rola Pani pilot a nie tylko Ukraińskiego przewoźnika. Oni tą granicę przekraczają regularnie, jak można się nie zorientować, że ubezpieczenie się kończy. Nawiasem mówiąc oni mogli kupić ubezpieczenie jak już wyszło przy kontroli, że się skończyło ale trzeba by to zrobić u Polskiego ubezpieczyciela i cena się nie podobała więc czekali aż ktoś kupi je po Ukraińskiej stronie i łaskawie dowiezie. Oczywiście nie bronie też chamskich zachowań ze strony uczestników które się tam pojawiły, np. kłótnia z kierowcą, że nie pozwala w butach narciarskich do autokaru, też musicie zrozumieć to bardzo biedny naród kupno tego autobusu to często inwestycja życia. Ale cześć polaczków kupiona najtańsza z możliwych opcji z najtańszego na rynku biura a oczekiwania jak by kupił emiraty arabskie z Itaka premium i kłaniaj im się w pół.  

 

 

--ps. Ale dziś tam śnieg wali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Wybieram się ze znajomymi w drugi dzień świąt do Bukovel na 4 dni , i mam takie pytanko chce jechać nie swoim autem tylko firmówką i nie zdążę ogarnąć poświadczenia notarialnego auta. Orientuje się ktoś może czy sprawdzają rygorystycznie każde auto na granicy czy powinienem przejechać??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

. Orientuje się ktoś może czy sprawdzają rygorystycznie każde auto na granicy czy powinienem przejechać??? 

Auto które przekracza granicę z UA pierwszy raz jest sprawdzane rygorystycznie. 

 

witam , jeździł ktoś już w tym sezonie Bukowela ? drogi dalej takie same czy coś lepiej w tym temacie..?

Droga była przyzwoita już w tamtym roku. W tym roku nie jechałem ale raczej nic tragicznego się z nią nie stało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...