Skocz do zawartości

Narty buty dla 6 latki


Edytka8955

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Marxx74x napisał:

@Edytka8955 .. dlatego dobierz dziecku buty jesienią. Wcześniej a nie dzień przed wyjazdem. Elementarz. Nie wiem skąd jesteś- jak mazowieckie to podpowiem gdzie można to sensownie zrobić i nie wydać za dużo. Tylko proszę nie pisz bzdur o 1.5 cm i innych wynalazkach. Chyba, że jest to forma intelektualnej prowokacji - to nie tylko mnie złapałaś 🙂

M.

Nie prowokuje nie znam się dlatego piszę żeby mi Panowie grzecznie wytłumaczyli i tak jak w innym wątku zrezygnowałam z kupna fatalnych nart tak tutaj przyjmuje uwagi. Tylko dalej nie wiem ile większe od gołej stopy bo bo wiadomo skarpetka z 2nm czyli 0.5cm będzie ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Edytka8955 napisał:

Być może nie umiem. Nie przeczę 

Cześć

Uczę ludzi jeździć na nartach dobieram im sprzęt, oceniam jak jeżdżą itd. od ponad 35 lat - nie próbuj przeczyć. Zadaj sobie pytani czy chcesz się czegoś nauczyć, czy chcesz nauczyć dzieci?

Jeżeli odpowiedź brzmi tak to czytaj i się ucz. Jeżeli nie - nie marnuj cennego czasu ludzi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marxx74x napisał:

2 nm ? 2 nanometry czyli 0.5cm ? 

Przepraszam, chyba kończę bo to już zbyt zabawne.

M.

2mm. No ok.  Gola stopa dziecka naprawdę ciężko mi odpowiedzieć że do gołej stopy o rysowanej doliczyc 2 mm dolicz 5mm no bo 2 też nie bardzo bo pojadę na narty w styczniu i drugi raz w marcu i już co but5nie wejdzie bo stopa rośnie średnio ten 1 mm na miesiąc. Dziękuję wszystkim za te porady nie obrazajace i nie wyśmiewające. Powiem szczerze biorę czynny udział na innym forum by pomóc kobietom w wielu problemach gdyż moja profesja mi to umożliwia i mimo tego że czasem czytam bzdury stulecia, to wydźwięk niektórych wypowiedzi  tutaj prowadzi jedynie do końca rozmowy. Nie chce pomoc, nie trzeba odpisywać jeśli ktoś jest zirytowany, można komuś po prostu zrobić jedynie przykrość i zniechęcić do szukania pomocy i proszenia kogoś o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Edytka8955 napisał:

Nie prowokuje nie znam się dlatego piszę żeby mi Panowie grzecznie wytłumaczyli i tak jak w innym wątku zrezygnowałam z kupna fatalnych nart tak tutaj przyjmuje uwagi. Tylko dalej nie wiem ile większe od gołej stopy bo bo wiadomo skarpetka z 2nm czyli 0.5cm będzie ok? 

Na Twoim miescu skorzystałbym ze sklepu typu jak w linku https://dobrenarty.pl/uslugi/wymiana-nart  Taki działa w Krakowie, ale myślę, że w Twojej okolicy też coś znajdziesz. Idea jest taka, że kupujesz dla dziecka odpowiedni sprzęt, np. buty i po roku, dwóch oddajesz, birąc kolejene większe. Tak robił przez lata mój znajomy, ojciec dwóch chłopaków. Panowie w sklepie sami dobiorą odpowiedni rozmiar.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marxx74x napisał:

To jeszcze raz : nie kupuje się dziecku na wiosnę butów narciarskich. Nie kupuje się dziecku na wiosnę butów narciarskich. Nie kupuje się dziecku na wiosnę butów narciarskich.

Powtórzyć ?

Jak dla mnie tego typu odpowiedź to czyste chamstwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, a_senior napisał:

Na Twoim miescu skorzystałbym ze sklepu typu jak w linku https://dobrenarty.pl/uslugi/wymiana-nart  Taki działa w Krakowie, ale myślę, że w Twojej okolicy też coś znajdziesz. Idea jest taka, że kupujesz dla dziecka odpowiedni sprzęt, np. buty i po roku, dwóch oddajesz, birąc kolejene większe. Tak robił przez lata mój znajomy, ojciec dwóch chłopaków. Panowie w sklepie sami dobiorą odpowiedni rozmiar.

Słyszałam o takim sklepie koleżanka tak działa w Warszawie. Jestem z Łodzi i rok temu szukałam czegoś takiego i nie znalazłam ale być może źle szukałam jeszcze popatrzę bo to faktycznie super rozwiązanie by było. Dziękuję 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Edytka8955 napisał:

2mm. No ok.  Gola stopa dziecka naprawdę ciężko mi odpowiedzieć że do gołej stopy o rysowanej doliczyc 2 mm dolicz 5mm no bo 2 też nie bardzo bo pojadę na narty w styczniu i drugi raz w marcu i już co but5nie wejdzie bo stopa rośnie średnio ten 1 mm na miesiąc. Dziękuję wszystkim za te porady nie obrazajace i nie wyśmiewające. Powiem szczerze biorę czynny udział na innym forum by pomóc kobietom w wielu problemach gdyż moja profesja mi to umożliwia i mimo tego że czasem czytam bzdury stulecia, to wydźwięk niektórych wypowiedzi  tutaj prowadzi jedynie do końca rozmowy. Nie chce pomoc, nie trzeba odpisywać jeśli ktoś jest zirytowany, można komuś po prostu zrobić jedynie przykrość i zniechęcić do szukania pomocy i proszenia kogoś o pomoc. 

Pisałem Ci już. Jeżeli chodzi o dzieci, możesz dobrać bucik nieco większy, nieco tzn. np. pół numeru, max numer - w butach narciarskich obowiązuje numeracja centymetrowa.

I na tym koniec.

Ty z mężem zmieńcie buty i po prostu zacznijcie uczyć się jeździć na nartach razem z dziećmi. Potraktujcie to jako zabawę, wspólna zabawę pod okiem specjalisty. Tego, porządnego mogę na przyszły rok polecić a w szczegółowym doborze butów pomóc ale .... musisz zaakceptować, że ja się na tym znam a nie Ty, OK?

Ja akurat jestem z Warszawy, ale tego typu wymienność można zrealizować w różny sposób.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Wynika to z faktu, że nie masz pojęcia jak prawidłowo stać na nartach. Buty narciarskie dla osób dorosłych dobiera się na podstawie dokładnego pomiaru stopy przy pomocy odpowiedniej miarki i takie mają być. Skarpeta nie ma tu nic do rzeczy. Takie błędy skutkują nie tylko fatalną jazdą ale przede wszystkim kłopotami ze stopami. Któ Wam wcisnął takie bzdury???

Pozdro

Nie no, Mitku, ale jak ktoś ubierze hiper super fantastyczne skarpety ,,narciarskie,, które są masakrycznie grube ,,żeby było w nogi ciepło,, to skarpeta ma znaczenie... 

Na narty skarpety cienkie i już. Byle dłuższe, bo botek buta barciarsiego może szczypać... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Edytka8955 napisał:

Słyszałam o takim sklepie koleżanka tak działa w Warszawie. Jestem z Łodzi i rok temu szukałam czegoś takiego i nie znalazłam ale być może źle szukałam jeszcze popatrzę bo to faktycznie super rozwiązanie by było. Dziękuję 

 

4 minuty temu, Marxx74x napisał:

To jeszcze raz : nie kupuje się dziecku na wiosnę butów narciarskich. Nie kupuje się dziecku na wiosnę butów narciarskich. Nie kupuje się dziecku na wiosnę butów narciarskich.

Powtórzyć ?

M.

Lepiej? Ulżyło? Zrozumiałam parę odpowiedzi temu. Jednak i tak jedynie w prywatnych 2 rozmowacj otrzymałam 2 super odpowiedzi pełne kulturalne za które dziękuję. A tutaj naprawdę. Opuszczam forum. Nie jestem przyzwyczajona do takich dogadywań i odżywek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@a_senior proszę mi wybaczyć- pozostanę przy tej odpowiedzi. Jeżeli ktos chce zrobic cos z gruntu glupiego to innej odpowiedzi nie potrafię wyartykułować.

Nie kupuje się dziecku wiosną butów na kolejny sezon nawet jak pomierzymy milimetry, uwzględnimy średie przyrosty i tabele. Bo to głupota, strata kasy i niepotrzebne zamieszanie. Wie o tym każdy sklep, który odpala teraz promocje.

M.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Edytka8955 napisał:

 

Lepiej? Ulżyło? Zrozumiałam parę odpowiedzi temu. Jednak i tak jedynie w prywatnych 2 rozmowacj otrzymałam 2 super odpowiedzi pełne kulturalne za które dziękuję. A tutaj naprawdę. Opuszczam forum. Nie jestem przyzwyczajona do takich dogadywań i odżywek. 

Nie przejmuj się, to męski świat i męski punkt widzenia. Dla nich jest coś logiczne, dla nas niekoniecznie. Ale czasem warto posłuchać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marxx74x napisał:

@a_senior proszę mi wybaczyć- pozostanę przy tej odpowiedzi. Jeżeli ktos chce zrobic cos z gruntu glupiego to innej odpowiedzi nie potrafię wyartykułować.

Nie kupuje się dziecku wiosną butów na kolejny sezon nawet jak pomierzymy milimetry, uwzględnimy średie przyrosty i tabele. Bo to głupota, strata kasy i niepotrzebne zamieszanie. Wie o tym każdy sklep, który odpala teraz promocje.

M.

 

Prosze w takim razie przeczytać że zrozumieniem napisałam dawno że kupię w grudniu ale żebym znowu nie musiała tutaj pisać zapytałam ile dokładnie but powinien być większy. Po czym komentarze ze nie kupuje się butów na wiosnę. Gdzie ustalone to było stronę temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Edytka8955 napisał:

Prosze w takim razie przeczytać że zrozumieniem napisałam dawno że kupię w grudniu ale żebym znowu nie musiała tutaj pisać zapytałam ile dokładnie but powinien być większy. Po czym komentarze ze nie kupuje się butów na wiosnę. Gdzie ustalone to było stronę temu. 

W skrócie. 0,5 do maks 1,0 cm. Upewnisz się wyciągając kapeć i mierząc bez skorupy. Dziecko nie wciśnie Ci kitu że za małe. Jeśli tak mówi, to zapewne źle stoi, źle zapięty but, albo skarpeta jak z obrazka.

image.png.0f99aa88035eb072ccc4254614342061.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej profesji udzielam merytorycznie wartościowych podpowiedzi, bo wiem że miłą rozmową mogę lepszy efekt uzyskać. Nie muszę kpić. Ani ciętych ripost dawać.  Bo jak napisałam efekt może być odwrotny niż zamierzony bo jeżeli chcą Panowie wstrząsnąć słuchaczem, gdzie tylko można samoocenę obniżyć bo pytam o buty dla dzieci i kilka razy słyszę jak to sama nie umiem stać na nartach jeździć. A na prawdę na tle ludzi na stokach wydaje mi się że jeżdżę całkiem ok. Bo nikt nie musi na początku być mistrzem techniki gdy WyjezdzA rekreacyjnie pozjeżdżać. I owszem buty miałam dobrane mam super odczucia po butach z wypożyczalni które w jednym roku narobily mi nawer pęcherzy z boku nogi albo nie raz rezygnowałam z dalszej jazdy i jechałam na otwartej klamrze bo tak obcieraly więc uważam że moje buty zostały na ten moment moich umiejętności super dobrane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubis napisał:

W skrócie. 0,5 do maks 1,0 cm. Upewnisz się wyciągając kapeć i mierząc bez skorupy. Dziecko nie wciśnie Ci kitu że za małe. Jeśli tak mówi, to zapewne źle stoi, źle zapięty but, albo skarpeta jak z obrazka.

image.png.0f99aa88035eb072ccc4254614342061.png

Cześć

Skoro koleżanka kupuje sobie i mężowi z premedytacją za duże buty to jak ma kupić dobre dla dziecka??

To tak jak osoby sugerujące za krótkie narty, jeżdżące na nich i przekazujące swoje obawy dzieciom, które później nie mają szans nauczyć się normalnie jeździć na nartach.

Koleżanka to ta sama osoba, która zapytała o dobór nart dla męża a gdy zaangażowałem się w temat i starłem się jej coś przekazać zlała odpowiedzi.

Zresztą post powyższy temat zamyka bo nie dość, że bardzo trudno go zrozumieć, to przekaz wydaje się dość jednoznaczny.

Nie znamy się koledzy i koniec więc czas spadać.

Pozdro

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marxx74x napisał:

Przepraszam za intymne pytanie:

Kiedy zakłada Pani szpiki bądź sandały na szpilce to o ile są za duże i czy jest Pani w nich wygodnie ?

M.

Gdybys był kobietą wiedziałbys że jest różnica w szpilce z zakryta pięta i palcem a odkrytym sandałem na szpilce. Ten zakryty musi mieć luz. Natomiast sandalek może być nawet przymały jeżeli ma się w miarę zgrabne nie uciekające palce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Edytka8955 napisał:

Prosze w takim razie przeczytać że zrozumieniem napisałam dawno że kupię w grudniu ale żebym znowu nie musiała tutaj pisać zapytałam ile dokładnie but powinien być większy. Po czym komentarze ze nie kupuje się butów na wiosnę. Gdzie ustalone to było stronę temu. 

Edytko, konstruktywnie, jaka jest różnica wieku miedzy Twoimi dzieciakami?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...