Skocz do zawartości

Narty buty dla 6 latki


Edytka8955

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Edytka8955 napisał:

Reasumując 1.5 cm to za duży luz? Żeby brać? Czyki raczej liczyć na 1 sezon na 2 ciężko? Wlasnie dzieciom kupuje przykładowo we wrześniu sandałki na nowy rok a teraz kupiłam zimowe na kolejną zimę zawsze tak robię i zawsze trafiam rosną im książkowo stopy nie skokowo a przynajmniej jeszcze mnie nie zaskoczyły stad pomyślałam o takim prezencie. Inna sprawa że cieszę się że marzy o nartach a nie o kolejnej barbie czy lalce lol;) 

1.5 cm ? Litości.

Nie kupuj dzieciom na wiosnę sprzętu na następną zimę. Taka mantra. Nie kupuj dzieciom na wiosnę sprzętu na kolejną zimę. Albo kup i w styczniu otwórz wątek "dlaczego moje dziecko dziwnie jeździ".

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałam bo w jakimś poradniku tak wyczytałam "1cm do 1.5cm" dla dziecka 🙂 generalnie zwykle buty też kupuje teraz moze trochę mniejszy zapas bo 5mm większe ale kupowałam z reguły z 7mm więc jestem zdziwiona. Czyli rozumien że 1cm to max? Proszę nie kpijcie tylko podpowiedzcie a tak poważnie jak w grudniu te buty będą kosztówac 500zl jak kosztowaly teraz to pewnie nie kupię i taki final a tak jak pisałam liczę każdy rozmiar dla dwójki moich maluchów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butów dla dziewczynki, to są ładniejsze, niż te które wskazałaś. Np. Lange Starlet 60 (są 4 klamrowe). 

Jakbyś potrzebowała w rozmiarze 21,5 to wystawiłem na sprzedaż (po moim dziecku, użytkowane niecały sezon - wyrosła). 

Buty narciarskie mierzymy raczej w cm niż rozmiarach 31, 32 itp.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, moruniek napisał:

Co do butów dla dziewczynki, to są ładniejsze, niż te które wskazałaś. Np. Lange Starlet 60 (są 4 klamrowe). 

Jakbyś potrzebowała w rozmiarze 21,5 to wystawiłem na sprzedaż (po moim dziecku, użytkowane niecały sezon - wyrosła). 

Buty narciarskie mierzymy raczej w cm niż rozmiarach 31, 32 itp.  

Wyslaalam takie bo drugiego mam synka 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kpię. Wychowałem dwa szkraby na nartach i coś tam jadą. Jeden klęka nie wiem po co zgarniając medale a drugi domonstracje urządza. Nie znam się zupełnie.

Pomyśl logicznie. Co łączy narciarza z nartą? Nawet małego narciarza.

M.

 

Edytowane przez Marxx74x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Edytka8955 napisał:

Zapytałam bo w jakimś poradniku tak wyczytałam "1cm do 1.5cm" dla dziecka 🙂 generalnie zwykle buty też kupuje teraz moze trochę mniejszy zapas bo 5mm większe ale kupowałam z reguły z 7mm więc jestem zdziwiona. Czyli rozumien że 1cm to max? Proszę nie kpijcie tylko podpowiedzcie a tak poważnie jak w grudniu te buty będą kosztówac 500zl jak kosztowaly teraz to pewnie nie kupię i taki final a tak jak pisałam liczę każdy rozmiar dla dwójki moich maluchów 

W grudniu będą wyprzedawać zeszłe roczniki. Mówimy poważnie. Ja ci to mówię jako ojciec 8 i 12 latka. Daj sobie teraz na wstrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KrzysiekK napisał:

To i tak delikatnie ująłeś.

Gdy brałam udział w wypożyczalni przed kupnem nowych butów buty wg rozmiaru 38 wracałam oo godzinie że nie mogę jeździć. Naprawdę 🙂 buty mam super dopasowane to jestem pewna przy skarpetce i teraz jak się noga dopasowała jeździ mi się super i nie czuję żeby mnie ani piło ani było za luźno a wg rozmiaru 38 nie było szans jeździć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Edytka8955 napisał:

Zapytałam bo w jakimś poradniku tak wyczytałam "1cm do 1.5cm" dla dziecka 🙂 generalnie zwykle buty też kupuje teraz moze trochę mniejszy zapas bo 5mm większe ale kupowałam z reguły z 7mm więc jestem zdziwiona. Czyli rozumien że 1cm to max? Proszę nie kpijcie tylko podpowiedzcie a tak poważnie jak w grudniu te buty będą kosztówac 500zl jak kosztowaly teraz to pewnie nie kupię i taki final a tak jak pisałam liczę każdy rozmiar dla dwójki moich maluchów 

Stajesz na miarce, albo na kartce, rysujesz kreski, mierzysz ile mają stopy... I wiemy jaka długość buta. Teraz kwestia objętości wewnątrz i szerokości buta. No i tu trzeba przymierzyć... I teraz albo szukać aż przupaduje któryś but, albo wybrać któryś i obarczyć profesjonalnie albo mniej profesjonalne ( nie polecam z nowymi żeby nie zniszczyć ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jes

1 minutę temu, Kubis napisał:

W grudniu będą wyprzedawać zeszłe roczniki. Mówimy poważnie. Ja ci to mówię jako ojciec 8 i 12 latka. Daj sobie teraz na wstrzymanie.

Ok o grudniowych wyprzedażach nie słyszałam to zmienia postać rzeczy. A prezent na gwiazdkę też będzie. Tylko żebym nie musiała za rok powielać tematu. Ike5 kupić większe od gołej stopy. I rozmiar nart u takiego dziecka 125 ile cm odjąć rozsądnie? (myślę o używkach) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dziecmi jest problem.... To fakt. Przede wszystkim z komunikacją. No jak dziecko już dłużej jezdzi, to jakoś tam umie określić co czuje. A jak nie jeździ to będzie marudzić że uwiera nawet za duży but, bo nie stanie w pozycji narciarskiej i pięta nie pójdzie w tył, tylko stanie prosto jak w cywilnych butach ... Tu trzeba się trochę zmagać różnymi chwytami żeby dostać dobra odpowiedź od dziecka ... Fakt, trudne to. Są tu uczący dzieci. Niech się wypowiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Stajesz na miarce, albo na kartce, rysujesz kreski, mierzysz ile mają stopy... I wiemy jaka długość buta. Teraz kwestia objętości wewnątrz i szerokości buta. No i tu trzeba przymierzyć... I teraz albo szukać aż przupaduje któryś but, albo wybrać któryś i obarczyć profesjonalnie albo mniej profesjonalne ( nie polecam z nowymi żeby nie zniszczyć ) ...

Sorry.. jak nie jesteś patologią to przerost formy nad treścią ale fajnie ze koledzy z fittingu zarobią.

Pracuję w butach narciarskich 🙂 I większość osób które w butach pracuje ma dobry ubaw czytając porady o doborze butów. Jak ktoś zakłada buty na 10 dni w roku po 5 godzin to będzie dyskomfort. Ale można wydać dużo orzeszków aby poprawić komfort i 'technikę' butem. Powodzenia.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marxx74x napisał:

Sorry.. jak nie jesteś patologią to przerost formy nad treścią ale fajnie ze koledzy z fittingu zarobią.

Pracuję w butach narciarskich 🙂 I większość osób które w butach pracuje ma dobry ubaw czytając porady o doborze butów. Jak ktoś zakłada buty na 10 dni w roku po 5 godzin to będzie dyskomfort. Ale można wydać dużo orzeszków aby poprawić komfort i 'technikę' butem. Powodzenia.

M.

Ok, racja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Edytka8955 napisał:

Jak wybrałam idealne jak stopa piły mnie w palcach w grubej skarpecie. Mąż miał tsk samo. Tzn w nowych też nas piło nim się skarpeta nie dopasowała. Ale w rozmiarze mniejszym przymierzałam kilka modeli była masakra noszę dobre 38  musiałam wziąć 25

Cześć

Wynika to z faktu, że nie masz pojęcia jak prawidłowo stać na nartach. Buty narciarskie dla osób dorosłych dobiera się na podstawie dokładnego pomiaru stopy przy pomocy odpowiedniej miarki i takie mają być. Skarpeta nie ma tu nic do rzeczy. Takie błędy skutkują nie tylko fatalną jazdą ale przede wszystkim kłopotami ze stopami. Któ Wam wcisnął takie bzdury???

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Edytka8955 napisał:

Gdy brałam udział w wypożyczalni przed kupnem nowych butów buty wg rozmiaru 38 wracałam oo godzinie że nie mogę jeździć. Naprawdę 🙂 buty mam super dopasowane to jestem pewna przy skarpetce i teraz jak się noga dopasowała jeździ mi się super i nie czuję żeby mnie ani piło ani było za luźno a wg rozmiaru 38 nie było szans jeździć 

Bzdura. Po prostu nie umiesz jeździć poprawnie i stąd problem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Wynika to z faktu, że nie masz pojęcia jak prawidłowo stać na nartach. Buty narciarskie dla osób dorosłych dobiera się na podstawie dokładnego pomiaru stopy przy pomocy odpowiedniej miarki i takie mają być. Skarpeta nie ma tu nic do rzeczy. Takie błędy skutkują nie tylko fatalną jazdą ale przede wszystkim kłopotami ze stopami. Któ Wam wcisnął takie bzdury???

 

Miałam pomiar taki stopy robiony i tak dopasowane. I tak jak pisałam wyszło mi 25mm mimo tego że na codzień wciskam 38 chociaz zależy od buta często mam poobcierane bo mój prawidłowy rozmiar to 38.5 a większość firm takich nie produkuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Edytka8955 napisał:

Miałam pomiar taki stopy robiony i tak dopasowane. I tak jak pisałam wyszło mi 25mm mimo tego że na codzień wciskam 38 chociaz zależy od buta często mam poobcierane bo mój prawidłowy rozmiar to 38.5 a większość firm takich nie produkuje 

Edytka, posługuj się tylko cm. Nie przelicznikami EU, US itp. w jednym zdaniu używasz 2 skali i piszesz o mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grimson napisał:

Ja mojej córce [10 lat] kupiłem nowe buty narciarskie i używane narty AM, długie do czoła. 

Po zakończeniu obecnego sezonu będzie wymiana, bo córka rośnie. Buty już ja cisną, a narty są do brody.

 

16 minut temu, moruniek napisał:

Co do butów dla dziewczynki, to są ładniejsze, niż te które wskazałaś. Np. Lange Starlet 60 (są 4 klamrowe). 

Jakbyś potrzebowała w rozmiarze 21,5 to wystawiłem na sprzedaż (po moim dziecku, użytkowane niecały sezon - wyrosła). 

Buty narciarskie mierzymy raczej w cm niż rozmiarach 31, 32 itp.  

 

10 minut temu, KrzysiekK napisał:

 Dziecmi jest problem.... To fakt. Przede wszystkim z komunikacją. No jak dziecko już dłużej jezdzi, to jakoś tam umie określić co czuje. A jak nie jeździ to będzie marudzić że uwiera nawet za duży but, bo nie stanie w pozycji narciarskiej i pięta nie pójdzie w tył, tylko stanie prosto jak w cywilnych butach ... Tu trzeba się trochę zmagać różnymi chwytami żeby dostać dobra odpowiedź od dziecka ... Fakt, trudne to. Są tu uczący dzieci. Niech się wypowiedzą. 

No właśnie córka była zniechęcona jak założyła i tu racja bo na szybko bo dojechaliśmy na styk a już miała instruktora umówionego założyła i od razu płacz że ona nie chce ze nie wygodne (chyba zapomniała jak to jest) dostała rozmiar większe od Pana i Przestala płakać ale pewnie tak jak piszecie źle stała i nie wiedziała a że na szybko to tak wyszło. Dlatego na kolejny rok wolę mieć ogarnięty rozmiar niż celować z butami w wypożyczalni Bi jak mówię  w tym roku fatalne te buty zniszczone i miałam duże objekcje gdy je zakładałam ale może wynika to z faktu że sama już bym używanych nie chciała uświadczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edytka8955 .. dlatego dobierz dziecku buty jesienią. Wcześniej a nie dzień przed wyjazdem. Elementarz. Nie wiem skąd jesteś- jak mazowieckie to podpowiem gdzie można to sensownie zrobić i nie wydać za dużo. Tylko proszę nie pisz bzdur o 1.5 cm i innych wynalazkach. Chyba, że jest to forma intelektualnej prowokacji - to nie tylko mnie złapałaś 🙂

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubis napisał:

Edytka, posługuj się tylko cm. Nie przelicznikami EU, US itp. w jednym zdaniu używasz 2 skali i piszesz o mm

Racja już rozumiem. Tak czy inaczej miałam wtedy mierzone i wyszedł but 25mm i taki mam ale nierozumiem tego naskoku ze nie potrafię stać w butach. Jak się ma graniczne rozmiary to za pewne czasem fason model buta tsz robi znacznie bo przymierzałam różne firmy i na tamten moment wtedy miałam różne wrażenia mimo tego że niby wg producenta  rozmiar ten sam. No też nie wydaje mi się żebu każdy but co do mm był taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Edytka8955 napisał:
7 minut temu, Kubis napisał:

Edytka, posługuj się tylko cm. Nie przelicznikami EU, US itp. w jednym zdaniu używasz 2 skali i piszesz o mm

Racja już rozumiem. Tak czy inaczej miałam wtedy mierzone i wyszedł but 25mm

O...M...G...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...