Skocz do zawartości

Narty buty dla 6 latki


Edytka8955

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie wiem czy drodzy forumowicze orientują się w kwestii nart dla tak małych dzieci ale co szkodzi zapytać 🙂 z racji tego że średnie mam przekonanie do noszenia butów o setkach dzieci chciałam zakupić corce na przyszłe 2 sezony czyli jak będzie miała 6.5 i 7.5 roku. I teraz pytanie czy każde z tych dziecięcych butów będą dobre czy w takich butach w rozmiarze 31 są już stopnie zaawansowania. Narty mogę kupić lub nie używki. I tu też pytanie jak córka ma teraz 122 jaka kupić długość żeby pojedzila za rok i za 2. Ale narty to bardziej na zasadzie drogie nie są a już by miała komplet i jakiś prezent na urodziny bo z pomysłami też problem a to chociaż wykorzysta i na pewno się ucieszy. Z długośćia pytanie takie czy taka zasada jak u dorosłych im dłuższe tym ciężej jej będzie na początku bo wiadomo chce żeby na 2 sezony miała ale nie chce żeby jej sprawialy trudność żeby się zniechęciła. Córka ma za sobą 2 sezony. Pierwszy sezon 4 dni szkołka i chyba pomysł nie wypal.  Bo w tym roku 4 dni oo 2.5h z instruktorem i już coś tam zjedzie od boku do boku hamuje itp

Edytowane przez Edytka8955
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem z autopsji. Dzieci szybko rosną...

Nie musisz mieć sprzętu po setkach dzieci (wypożyczalnia), tylko znaleźć kogoś jak ty, kto kiedyś popełnił zakup nowych i przed sezonem dowiedział się, że właśnie mu dziecko wyrosło z tych butów i nart, które używało kilkanaście godzin max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdaje sobie sprawę ale mam też drugie dziecko młodsze więc u mnie to zakup dla dwójki więc już się "opłaca" tylko trudno znaleźć kogoś kto kupuje na sezon bo wszystkie ogłoszenia że niby dziecko 5 dni jeździło. Tylko właśnie jak z parametrami czy każde buty będą ok czy właśnie lepiej 3 klamry już. I jak z twardością 

 

 

Edytowane przez Edytka8955
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, grimson napisał:

25.5 to wg normy EU jakieś 39-40…

moja pociecha ma centyle na 13-14 lat, jest najwyższa ze wszystkich klas 4-tych 😀

Z chłopakami będzie kłopot tych bystrych coraz mniej powyżej pewnego wzrostu, w ogóle mniej bez szczególnych oczekiwań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, grimson napisał:

25.5 to wg normy EU jakieś 39-40…

moja pociecha ma centyle na 13-14 lat, jest najwyższa ze wszystkich klas 4-tych 😀

Się okaże jaka będzie wysoka, u dziewczyn jest czasami tak, że są na początku podstawówki najwyższe w klasie, a potem już za wiele nie rosną (mam w rodzinie z dwa takie przypadki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, brachol napisał:

Się okaże jaka będzie wysoka, u dziewczyn jest czasami tak, że są na początku podstawówki najwyższe w klasie, a potem już za wiele nie rosną (mam w rodzinie z dwa takie przypadki).

Żona 174 ja 192- zobaczymy dokąd córka zawędruje ze wzrostem. Na razie uczy się dobrze, ma średnia 5.85 po pierwszym półroczu. Do tego jest sprawna fizycznie: narty, rower, wędrówki górskie z rodzicami i dużo spędzania czasu na świeżym powietrzu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Edytka8955 napisał:

My z mężem mamy buty rozmiar większe niż chodzimy (tak nam wypada i wygodniej niby) Tzn noszę 38 a narciarskie mam 39 czyli rozumien jak u dziecka kupię zapas 1.5 cm od gołej stopy wkładka będzie ok?

To jakaś szalona idea. Narciarskie są zazwyczaj minimum rozmiar mniejsze!!

Dla dziecka but może być nieco większy - nic się nie stanie. Dla dorosłych - to zbrodnia na stopach, na jeździe, na wszystkim.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując 1.5 cm to za duży luz? Żeby brać? Czyki raczej liczyć na 1 sezon na 2 ciężko? Wlasnie dzieciom kupuje przykładowo we wrześniu sandałki na nowy rok a teraz kupiłam zimowe na kolejną zimę zawsze tak robię i zawsze trafiam rosną im książkowo stopy nie skokowo a przynajmniej jeszcze mnie nie zaskoczyły stad pomyślałam o takim prezencie. Inna sprawa że cieszę się że marzy o nartach a nie o kolejnej barbie czy lalce lol;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...