Skocz do zawartości

Dynastar SPEED RACE - co to jest?


tryhp3

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądałem się za Dynastar Speed Zone 12, ale raczej narta jest już niedostępna. Jej następca, model 763, podobno jest trochę mniej stabilny i ogólnie z testów wynika, że raczej lepszy był model Speed Zone 12. 

Znalazłem jeszcze model SPEED RACE np. Set narciarski Dynastar D205 Speed Race M - skiteam.pl Niby piszą, że konstrukcja oparta o Speed Zone 12 (geometria taka sama, pierwsza wersja 763 też taką miała), ale nie wiele więcej. Jest też dostępna w kilku sklepach zagranicznych często bez opisu. Próbowałem popytać, ale niewiele się dowiedziałem. Pochodzi chyba z sezonu 2021/2022. Ma malowanie takie jak najwyższe modele sklepowe Dynastar i występuje z różnymi wiązaniami (często w opisach sklepowych występuje dodatkowa literka "M" albo "K"), a zdjęcia producenckie ogólnie są bez żadnych wiązań. W katalogu 2021/2022 (Katalog Dynastar 2021-2022 by levnelyze - Issuu) tej narty nie ma, ale na filmie z prezentacji kolekcji z tego sezonu spokojnie sobie stoi. W sumie tylko tyle ustaliłem.

Pytanie czy ktoś coś wie o tej narcie i podzieli się wiedzą?

image.thumb.png.c6c7be12c40ae76d0a30c48077e8484d.png

 

narty-dynastar-d205-speed-race-m-z-wiazaniami.jpg

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Active Air Core
  • Rocker Tip Rocker
  • rdzeń Kompozytowy PU Low Density

Nie ma to nic wspólnego z nartami z góry katalogu poza farbą.

Wg katalogu (tabela ostatnie strony) poliuretan o niskiej gęstości wypełniony aktywnym rdzeniem z powietrza to najgorsze co potrafią wyprodukować.

Z całym szacunkiem, ale ta narta jest warta... Nic. No może pińcet, bo jednak jest wiązanie.

Edytowane przez Kubis
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Mitek said:

Pokaż mi nartę - powiem Ci czy to dobra narta. Bazowanie na testach czy jakichś innych porównaniach jest bez sensu.

Pokazać nie pokażę. Jest dostępna tylko w jednym Warszawskim sklepie i kilku zagranicznych. Interesowało by mnie czy to jest Speed Zone 12 w innych barwach, czy coś zupełnie innego.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Kubis said:
  • Wg katalogu (tabela ostatnie strony) poliuretan o niskiej gęstości wypełniony aktywnym rdzeniem z powietrza to najgorsze co potrafią wyprodukować.

Z całym szacunkiem, ale ta narta jest warta... Nic. No może pińcet, bo jednak jest wiązanie.

Speed Zone 12 też z tego co szukam była w takiej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tryhp3 napisał:

Pokazać nie pokażę. Jest dostępna tylko w jednym Warszawskim sklepie i kilku zagranicznych. Interesowało by mnie czy to jest Speed Zone 12 w innych barwach, czy coś zupełnie innego.

Cześć

Jakim? Może być w PMSport Proshopie. Bywam tam często mogę zbadać sprawę ale na pierwszy rzut oka to badziewie.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tryhp3 napisał:

Speed Zone 12 też z tego co szukam była w takiej technologii.

Ale speed 12 miał hybrydowy rdzeń i titanal. Nawet 10 miały titanal. Tu narta składa się z pianki, ślizgu i farby. No i odrobiny czegoś (włókno szklane) co sprawia, że całość się nie rozpada.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kubis napisał:

Ale speed 12 miał hybrydowy rdzeń i titanal. Nawet 10 miały titanal. Tu narta składa się z pianki, ślizgu i farby. No i odrobiny czegoś (włókno szklane) co sprawia, że całość się nie rozpada.

Idealny zestaw do wykonania pokładu łodki... jeszcze trochę żywicy zapomniales... ;-))

Edytowane przez mig
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Mitek said:

Jakim? Może być w PMSport Proshopie. Bywam tam często mogę zbadać sprawę ale na pierwszy rzut oka to badziewie.

Chodzi o sklepy Ski Team, w Warszawie są dwa i z tego co widzę po zakładce dostępność w obydwu jest na stanie.

1. ul. Toruńska 107B

2. ul. Komitetu Obrony Robotników 36/38

40 minutes ago, Kubis said:

Ale speed 12 miał hybrydowy rdzeń i titanal. Nawet 10 miały titanal. Tu narta składa się z pianki, ślizgu i farby. No i odrobiny czegoś (włókno szklane) co sprawia, że całość się nie rozpada.

Opisy w sklepach są szczątkowe albo nie ma ich wcale. Na pewno nie powstały one na podstawie katalogu producenta ponieważ były by takie same albo podobne. Np. w tym sklepie -> Ski pack SPEED RACE + SPX 14 bindings by Dynastar (speck-sports.com) o titanalu w składzie tej narty już piszą.

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze aby upewnić kolegę.

Z tego co czytam i widzę, to ten speed na zdjęciu z targów ma długość 165 (dziwne, bo w sklepie jest 166/174/182 - czyli zdjęcie na skiteam nie pokazuje nawet tej narty!). 

Jedyna narta, która z linii dla dorosłych miała taką konfigurację, to 763 (ma kod producenta DAKD201), ale ona ma Titanal, a tu w ST nie ma słowa o titanalu (choć teoretycznie waga na to by wskazywała). Skiteam podaje kod produktu jako D205.

Sugerowałoby to że jest to jakiś customowy wariant narty 763.

image.png.9e123f160b6381ba28f1821c36025d62.png

 

... kopiąc dalej znalazłem kod tej narty, to DRKD205 (wersja z wiązaniem NX12)

 

... kopiąc jeszcze dalej znalazłem kompletne zestawienie cennika Dynastara, gdzie mamy wszystkie warianty wraz z cenami.

image.thumb.png.f2808d9c7b5855b11b368e4cc0ed5c1a.png

A w nim widać, że narta ma tą samą cenę co 763, i długości co 763.

Można więc przyjąć, że to jest przemalowana narta 763 z rocznika 21/22.

Wisisz mi piwo.

Edytowane przez Kubis
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tryhp3 napisał:

Dzięki piękne 🙂

Gdzie Ty ten cennik wygrzebałeś? Wczoraj pół dnia, spędziłem, żeby cokolwiek znaleźć... a ty tak na szybkiego...

A tak już mam, ale w policji za mało płacą to robię dochodzenia hobbystycznie.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując parametry, jest to coś jak dawny Speed Zone 12 (10-ka miała inne wycięcie).

W 2019/20 wszystkie Speed-y miały piankową konstrukcję z titanalem, w 2021/22 został już tylko katalogowo 763 i pozakatalogowa wersja Speed Race.

Czyli 763 i Speed Race to jedyna narta z linii 963/763/563/363/263, która zachowała konstrukcję i parametry starej linii w roku 21/22.

Obecnie 763 ma już rdzeń hybrydowy, więc narta się zmieniła w 22/23.

Edytowane przez Kubis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tryhp3 napisał:

Czyli rozumiem, że:

Speed Zone 12 (była chyba w 5 kolejnych sezonach) jest OK

763 i Speed Race z sezonu 2021/2022 też się nada

763 z sezonu 2022/2023 już sobie nie zaprzątać głowy?

Nic takiego nie powiedziałem. Nie oceniam tych nart. Ja tylko sprawdziłem co to za narta. Ja np. nie kupiłbym takiej w żadnym roczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tryhp3 napisał:

@Kubis a co byś kupił (no chyba, że taka kategoria w ogóle Cię nie interesuje).

Jeżdżę zazwyczaj na 180cm GSach. Gdybym miał kupić drugą i trzecią parę nart, to chętnie ustrzeliłbym sobie w b.dobrej cenie jakąś SL-kę twardą (pierwszy katalog) - głównie do jazdy na krótkich wyjazdach na krótkich trasach.

Drugą Parą nart nad którymi bym się zastanawiał jest coś w stylu hybrydy (czyli narta ok R 16-17m, gdzieś ze 172-175cm), z ok 75 pod butem - ale nadal możliwie twarda i porządna. To byłaby moja narta tzw. do wszystkiego i do niczego 🙂 Do szybkości uciekałbym w GS, do zabawy na twardym w SL. Na hybrydzie jeździłbym za dziećmi w marcu.

Edytowane przez Kubis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tryhp3 napisał:

@Kubis Ale tytułowe Dynastary chyba wpisują się w kategorię którą określiłeś jako hybrydy. 

No niby tak, ale jednak mam jakieś wątpliwości 🙂 Pewnie skończyłbym na hybrydzie z 70mm pod butem. Czymś jak Fischer The CURV może, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubis taki dobry zwyczaj mówi, żeby dziury pokazać dziurawym a nie puszczać w świat. 

Od "AKP" są jeszcze zniżki. I teraz rodzi się problem - właśnie popsuł się rynek retail jak ktoś pomyśli.

Hybrydy fajne ma dziewczyna w osiedlowym sklepie. Chwilowo fuksja z french. Do tego sympatyczna.

Miłego mnożenia typów, gigantek o promieniu 19 oraz innych zabaw życzę. Oby jechały.

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marxx74x napisał:

@kubis taki dobry zwyczaj mówi, żeby dziury pokazać dziurawym a nie puszczać w świat. 

Od "AKP" są jeszcze zniżki. I teraz rodzi się problem - właśnie popsuł się rynek retail jak ktoś pomyśli.

Hybrydy fajne ma dziewczyna w osiedlowym sklepie. Chwilowo fuksja z french. Do tego sympatyczna.

Miłego mnożenia typów, gigantek o promieniu 19 oraz innych zabaw życzę. Oby jechały.

M.

Taka to dziura że Google sam zaindeksował zasoby w cdn. Nawet nie wiem któremu Belgowi się rozpadł site.

Co do hybryd to... Nie bez powodu jeżdżę na jednych nartach. Im więcej człowiek się zastanawia, tym bardziej zauważa jak mało te narty się od siebie różnią. Wystarczyłoby 10 par w katalogu max, wliczając am, free i katalog race. Długości co 10 cm i gra gitara. Serio tak uważam.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...