Skocz do zawartości

Volkl Racetiger SL, co w zamian?


Hilly_billy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, uaktywnianiam się na forum po długiej przerwie i od razu z pytaniem. Co kupilibyście zamiast desek w tytule i juz spieszę z wyjaśnieniem o co chodzi.

Tak wiec siedzę sobie ostatni dzień w jakimś nędznym włoskim hotelu, niby 4 gwiazdkowym, ale tylko z nazwy i przeglądam co dobrego słychać w sprzęcie narciarskim. Robię to bo właśnie zajeba… ukradli mi ze skiroomu moje Volkle. Zastanawiam się, czy kupić po prostu te same tylko nowsze, czy może coś równie fajnego, a może lepszego. Dodam tylko, że jeździ (znaczy, jeździło) mi się na nich genialnie. 

  • Confused 1
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hilly_billy napisał:

Cześć, uaktywnianiam się na forum po długiej przerwie i od razu z pytaniem. Co kupilibyście zamiast desek w tytule i juz spieszę z wyjaśnieniem o co chodzi.

Tak wiec siedzę sobie ostatni dzień w jakimś nędznym włoskim hotelu, niby 4 gwiazdkowym, ale tylko z nazwy i przeglądam co dobrego słychać w sprzęcie narciarskim. Robię to bo właśnie zajeba… ukradli mi ze skiroomu moje Volkle. Zastanawiam się, czy kupić po prostu te same tylko nowsze, czy może coś równie fajnego, a może lepszego. Dodam tylko, że jeździ (znaczy, jeździło) mi się na nich genialnie. 

Wziąłbym te same. Kompromisowe. Między zabawa a sportem. Jak chcesz zabawy i kręcenia to sztekle, ew rc4 fiszera lub jakieś  miękkie sklepowki jak ma być sztywniutko to jakieś komórki dynastar/rossi. Zależy co cie bawi. Ile ważysz? Ew. Co się trafi. Smutne. PS niestety ja nielegalnie zawsze przemycam narty w pokrowcu wiec spoko do pokoju, a buty już mniej, bo w torbie je niosę. Atmosfera skiroomu mi nie pasi, wyjątkiem Bouda pod Snezkou, bo tam sami swoi.

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hilly_billy napisał:

Tak wiec siedzę sobie ostatni dzień w jakimś nędznym włoskim hotelu, niby 4 gwiazdkowym, ale tylko z nazwy i przeglądam co dobrego słychać w sprzęcie narciarskim. Robię to bo właśnie zajeba… ukradli mi ze skiroomu moje Volkle. Zastanawiam się, czy kupić po prostu te same tylko nowsze, czy może coś równie fajnego, a może lepszego. Dodam tylko, że jeździ (znaczy, jeździło) mi się na nich genialnie. 

To czemu nie powtórzyć. Z którego roku miałeś te Volkle? Gdyby mnie ukradli moje Volkl SL to kupiłbym te same tylko 165 cm (obecnie mam 170 cm). Swoją droga to niesłychane, że ukradli w hotelu. Mnie też ukradli  w zeszłym sezonie we włoskim hotelu 4-gwiazdkowym w Molveno (sprawdziłem, jednak 3-gwiazdkowy), tyle że kije i tyle że... się znalazły niedługo potem, bo zabrał ktoś przez pomyłkę i oddał. 🙂 A hotel zwócił kasę?

Edytowane przez a_senior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, racetigery są chyba najbardziej "chodliwym" towarem...
Kup sobie zabezpieczenie (taka linka z zamkiem na szyfr) lub pozostawiaj na stojaku sparowane z innymi nartami (zawsze chwilkę trzeba dłużej szukać zanim się odnajdzie parę, co zniechęca.)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik chyba 2019. Takie jaskrawo żółto-jasno niebieskie. Pamiętam senior, że kiedyś pisałeś że też kupiłeś i było to mniej więcej w tym samym czasie. Mialem, albo te same co ty, albo rok młodsze. Dlaczego wziąłbyś 165? Moje były 170cm i jeździło się na nich bardzo dobrze.

Myslalem, żeby po prostu sprobować jakieś tańsze deski i nie stresować się, że jakiś zwierzak znowu się połaszczy. Jestem jeszcze jednak w stresie pourazowym i pewnie kupię te nowe volkle:)

Raczej nie będę się bawił w zamki na narty. Po prostu na przyszłość wezmę poprawkę na to, że nie wszyscy narciarze są takimi porządnymi ludźmi jak mamy tu na forum;)

Podejście hotelu to „nie mamy pana nart i co nam pan zrobi”. Zobaczę co odpowie ubezpieczenie. Jak oddadzą $ to ok, jak nie to po prostu stracę zaufanie do firmy, tak jak powoli tracę do ludzi:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować tez volkla sc jeśli jesteś w stanie pourazowym. Tez fajnie jedzie i jest tańszy. Ale tez jakoś wyglada - i może komuś sie przykleja do raczek. Z drugiej strony poznanie czegoś nowego kusi. Przetestowanie różnych Sl pewnie nie wchodzi w grę, ciężko raczej spotkać testy różnych marek w ciągu jednego dnia, choć się zdarza. I czasem można się zdziwić, ze nagle jest inna marka która lepiej nam pasuje niż dotychczasowe, tak jak ja to miałem w tym sezonie ale akurat z Gs. I jeżdżę na marce na której w życiu nie spodziewałbym się, ze będę jeździł 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hilly_billy napisał:

Rocznik chyba 2019. Takie jaskrawo żółto-jasno niebieskie. Pamiętam senior, że kiedyś pisałeś że też kupiłeś i było to mniej więcej w tym samym czasie. Mialem, albo te same co ty, albo rok młodsze. Dlaczego wziąłbyś 165? Moje były 170cm i jeździło się na nich bardzo dobrze.

Myslalem, żeby po prostu sprobować jakieś tańsze deski i nie stresować się, że jakiś zwierzak znowu się połaszczy. Jestem jeszcze jednak w stresie pourazowym i pewnie kupię te nowe volkle:)

Raczej nie będę się bawił w zamki na narty. Po prostu na przyszłość wezmę poprawkę na to, że nie wszyscy narciarze są takimi porządnymi ludźmi jak mamy tu na forum;)

Podejście hotelu to „nie mamy pana nart i co nam pan zrobi”. Zobaczę co odpowie ubezpieczenie. Jak oddadzą $ to ok, jak nie to po prostu stracę zaufanie do firmy, tak jak powoli tracę do ludzi:)

Może się przyda?

Narty Voelkl 2031 Racetiger SL z wiązaniami - skiteam.pl

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bruner79 napisał:

Zawsze możesz spróbować tez volkla sc jeśli jesteś w stanie pourazowym. Tez fajnie jedzie i jest tańszy. Ale tez jakoś wyglada - i może komuś sie przykleja do raczek. Z drugiej strony poznanie czegoś nowego kusi. Przetestowanie różnych Sl pewnie nie wchodzi w grę, ciężko raczej spotkać testy różnych marek w ciągu jednego dnia, choć się zdarza. I czasem można się zdziwić, ze nagle jest inna marka która lepiej nam pasuje niż dotychczasowe, tak jak ja to miałem w tym sezonie ale akurat z Gs. I jeżdżę na marce na której w życiu nie spodziewałbym się, ze będę jeździł 😉

Tutaj powinna być możliwość testowania różnych nart, ale tanio nie jest...

WorldSkitest 2023 - Skolnity

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, brachol napisał:

Tutaj powinna być możliwość testowania różnych nart, ale tanio nie jest...

WorldSkitest 2023 - Skolnity

Obecnie w Wisle nie ma warunków na SL. Tzn do jazdy na SL są warunki zawsze, ale by "testować" sztywne narty w temp +kilkanascie..... totamtegoiowego.

Co do racetiger SL- stwierdzenie:

"skróconego i spłaszczonego TipRockera"

daje nadzieję że firma powoli wycofuje się z psucia nart sportowych. Szkoda, że tak powoli....

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hilly_billy napisał:

Rocznik chyba 2019. Takie jaskrawo żółto-jasno niebieskie. Pamiętam senior, że kiedyś pisałeś że też kupiłeś i było to mniej więcej w tym samym czasie. Mialem, albo te same co ty, albo rok młodsze. Dlaczego wziąłbyś 165? Moje były 170cm i jeździło się na nich bardzo dobrze.

Myslalem, żeby po prostu sprobować jakieś tańsze deski i nie stresować się, że jakiś zwierzak znowu się połaszczy. Jestem jeszcze jednak w stresie pourazowym i pewnie kupię te nowe volkle:)

Tak, mój też ten rocznik. Znalazłem swój post na KN: https://www.kochamnarty.pl/topic/5336-volkl-racetiger-sl/?hl=volkl  Dlaczego 165 zamiast 170 cm? Bo łatwiej będą skręcać. 🙂 A ja coraz bardziej wolę skręcać i coraz wolniej zjeżdżać. 🙂 Ale różnica będzie mała.

Zadziwiająca ta kradzież w hotelu. I reakcja hotelu. Anyway, spodziewałbym się kradzieży w okolicy restauracji czy barów na stoku, gdy opierasz narty w morzu innych. Byłem świadkiem takich kradzieży, a właściwie reakcji byłych właścicieli tuż po. Np. jednej Francuzce ktoś podmienił narty z wypożyczalni na podobne, ale mocno zniszczone.

Kup te Volkle mimo wszystko. Mogą byc 170 cm. 🙂 Np. te ze skiteamu podane przez brachola. Co to dzisiaj jest 2250 zł za dobre narty. 🙂 Tygodniowy wyjazd w Alpy dla dwóch osób w miarę komfortowych warunkach to ponad 10000 zł. Po prostu trzeba sie postarać i dobrze zarabiać. 🙂 A jak znowu ukradną to kupisz kolejne. Życie jest krótkie, liczba wyjazdów na narty w życiu skończona. Lepiej korzystać z każdej okazji i życ chwilą... jeżdżąc na dobrych nartach. 😉

Mniejszym czy większym tip rockerem bym się nie przejmował. Poprzednio jeździłem na Volkl SC bez rockera. I też było dobrze. 🙂

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka odnosnie volkl sl i rockera, cambera. Jednego dnia z zona zamienialismy sie nartami. Ona miala atomic cloud 11 154cm r14.7m, a ja volkl sl 2019 165. Narty zrobione 1/88. Stwierdzila ze na volkl jezdzi sie łatwiej. Pomimo solidniejszej budowy i wiekszej dlugosci. Wytlumaczenie jest chyba proste. Cloud nie ma rockera, a do tego ma solidny camber. Volkl ma rocker na 1/4-1/3 dlugosci i bardzo subtelny camber. Volklem idzie latwiej obracac w skretach slizgowych. Nie trzeba odciazac. Mi znowu lepiej pasowaly atomici. Nie wiem czy to kwestia porzadnego cambera, ale wysmienicie sie prowadzily w skrecie slizgowym. Na krawedzi tez jakos bardziej, jak to Kurdziel mowi, harmonijnie 😄 Jednak bez odciazenia ciezko je przerzucic. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jan napisał:

o jakich Ty nartach piszesz ?

Sam mam SL z tego rocznika i rockera brak

Ehh. Masz sklepowki czy komorki? Z tego co wrzucales to komorki. W tym temacie od poczatku jest mowa o sklepowych. 

Edit: a sklepowe maja rocker chyba jakos od 2018

Edytowane przez nikon255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś nie pasuje że pierwsza sklepowa SL, czyli narta z założenia przeznaczona dla dobrze jeżdżących i krótkiego skrętu ma sztucznie skracana krawędź, zapewne w celu łatwiejszego obracania nimi, co znowu jest sprzeczne z przeznaczeniem..... 😉

Zresztą jak mało jest to istotne w dobrych warunkach śniegowych miałem okazję sprawdzić zakładając magnumy i jakieś stare Blizzardy iq.

Wszystkie były ok. Do czasu gdy po deszczu chwycił mróz......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mig napisał:

Mnie jakoś nie pasuje że pierwsza sklepowa SL, czyli narta z założenia przeznaczona dla dobrze jeżdżących i krótkiego skrętu ma sztucznie skracana krawędź, zapewne w celu łatwiejszego obracania nimi, co znowu jest sprzeczne z przeznaczeniem..... 😉

Zresztą jak mało jest to istotne w dobrych warunkach śniegowych miałem okazję sprawdzić zakładając magnumy i jakieś stare Blizzardy iq.

Wszystkie były ok. Do czasu gdy po deszczu chwycił mróz......

No mi troche dziwnie w slizgowym. Taka jakas malo stabilna. Damska narta 154 lepiej jedzie 😂 Serwis identycznie zrobiony. W cietym juz nie moge narzekac, choc na sl z pelnym camberem nie jechalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mig napisał:

Mnie jakoś nie pasuje że pierwsza sklepowa SL, czyli narta z założenia przeznaczona dla dobrze jeżdżących i krótkiego skrętu ma sztucznie skracana krawędź, zapewne w celu łatwiejszego obracania nimi, co znowu jest sprzeczne z przeznaczeniem..... 😉

Zresztą jak mało jest to istotne w dobrych warunkach śniegowych miałem okazję sprawdzić zakładając magnumy i jakieś stare Blizzardy iq.

Wszystkie były ok. Do czasu gdy po deszczu chwycił mróz......

Jeżdzę na pierwszej katalogowej slalomce dynastara sprzed +-7 lat która też ma rockera oraz nietypową długość - 168 cm. I w sumie w ogóle tego nie czuje (może się nie znam 😉). Jak czytałem o tej narcie przed zakupem to trochę ten rocker mi bruździł, jednak wygrał sentyment do marki. No i bardzo fajna narta moim zdaniem. 

Edytowane przez lucky_luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 21:19, Hilly_billy napisał:

Rocznik chyba 2019. Takie jaskrawo żółto-jasno niebieskie. Pamiętam senior, że kiedyś pisałeś że też kupiłeś i było to mniej więcej w tym samym czasie. Mialem, albo te same co ty, albo rok młodsze. Dlaczego wziąłbyś 165? Moje były 170cm i jeździło się na nich bardzo dobrze.

Myslalem, żeby po prostu sprobować jakieś tańsze deski i nie stresować się, że jakiś zwierzak znowu się połaszczy. Jestem jeszcze jednak w stresie pourazowym i pewnie kupię te nowe volkle:)

Raczej nie będę się bawił w zamki na narty. Po prostu na przyszłość wezmę poprawkę na to, że nie wszyscy narciarze są takimi porządnymi ludźmi jak mamy tu na forum;)

Podejście hotelu to „nie mamy pana nart i co nam pan zrobi”. Zobaczę co odpowie ubezpieczenie. Jak oddadzą $ to ok, jak nie to po prostu stracę zaufanie do firmy, tak jak powoli tracę do ludzi:)

Cześć

Współczuję Ci straty ale nie wiem czy takie sytuacje to nie jest po prostu zwykły przypadek i niefrasobliwość. We Włoszech miałem takie sytuacje trzy z czego w jednym wypadku zginęły nart spod knajpy w trakcie bardzo mocnej imprezy i się później gdzieś na dole znalazły. Goście wychodzili z namiotu w takim stanie, że dziwię się, że tylko jedne.

Z kolei z narciarki też goście zbierali nie swoje bo mieli wypożyczone i nie kojarzyli co jest ich a co nie. Zginęły tak naprawdę tylko raz ale nie chciało mi się wierzyć aby ktoś je ukradł, bo sprzęt był stary i nieźle przechodzony.

Wiesz tam ludzie często np. kupują sprzęt na wyjazd i zostawiają w narciarni bo nie chce im się targać, inaczej to traktują bo też skala wydatku dla nich inna.

Jeszcze raz współczuję.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koniec lata, a tym samym początek sezonu narciarskiego zbliża się wielkimi krokami, zatem zamieszczam długo oczekiwany update sytuacji. Wiem, że nie mogliście się doczekać No to jest:)

Kupiłem Racetigery SL w tym nowym malowaniu. Długość 165cm. Akurat byłem w Warszawie i tamże udało się kupić za przystępna cenę (2x taniej niż u nas…). Przy okazji okazało się, że montaż wiązań jest dziecinnie prosty. Myślałem, że trzeba będzie coś wiercić i oglądać filmiki instruktażowe, a tu taka niespodzianka. Wsuwasz, regulujesz i git. 

Dzięki za odzew i rekomendacje. 

IMG_9992.jpeg

IMG_9993.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...