Skocz do zawartości

Dobór butów w Warszawie, downsizing


Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednie buty (co prawda skiturowe, teraz chcę kupić zwykłe) kupowałem w sklepie Sole Bootlab w Chamonix. Moja stopa ma równo 26cm i jest wąska. Bootfitter od razu przyniósł skorupę w rozmiarze 25, upewnił się że skorupa pasuje a potem zmodyfikował jej przód w taki sposób, żebym miał miejsce na palce. Nigdy w życiu nie miałem tak dobrze pasujących butów.

Odwiedziłem w tym tygodniu w Warszawie najczęściej polecanych bootfitterów - Skifanatic oraz Nartywarszawa.pl. Niestety na sugestię, żebyśmy spróbowali wcisnąć mnie w rozmiar 25 panowie mówią, że takie rzeczy to tylko jak jeżdzę na zawodach itd. Buty 26 które mi proponują leżą ok, ale po wyjęciu buta wewnętrznego widać, że mam sporo więcej miejsca niż w moim starym bucie 25. Podejrzewam, że na trasie będzie czuć luzy, nawet jeżeli w sklepie wydaje się spoko.

Dlaczego Warszawscy bootfitterzy nie palą się do downsizingu? Rzeczywiście nie jest to takie ważne, czy może im się nie chce bawić ze skorupą?
Czy znacie jakieś miejsce w Warszawie, gdzie dobraliby mi rozmiar mniejsze buty?

Edytowane przez macok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palą się bo może stosują lepsze metody dopasowania. Jak np. w przypadku moich Fischer RC4 Curv z metodą Vacuum fit. Przechodziłem przez to. Dopasują Ci na objętość perfekcyjnie, a drobne gniecenia, np. kostki, odbarczą dodatkowo. W sieci znajdziesz o co chodzi i jak się to robi. Dość spektakularne. 🙂 Akurat te Fischery są dość wąskie. Może Ci przypasują. Myślę też że inne firmy stosują podobne rozwiązania, ale ja ich nie znam.

Edytowane przez a_senior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...