Skocz do zawartości

Paul Lorenz - filmy instruktażowe


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiając link do filmu P. Lorenza o różnicach między Volkl SL FIS i SL sklepowym, przypomniało mi się, że do kilku jego filmów wstawiłem polskie napisy. Właściwie to przesłałem mu te napisy a on je wstawił. 🙂 Niektóre z nich już tu były, ale teraz zebrałem w jednym wątku wszystkie z moimi napisami. Krótko i treściwie. I bardzo do rzeczy. 🙂

Więcej jego filmów znajdziecie na: https://www.youtube.com/@paullorenz6389/videos

 

Paul to Australijczyk, świetny narciarz, jeden z twórców www.procjectedproduction.com - projektu grupującego kilku super narciarzy i instruktorów organizujących staże i kursy oraz udostępniających za niewielka opłatę mnóstwo instruktażowych filmów.

Przejście w carvingu: 

 

Carving - jak przenieść obciążenie: 

Jak jeździć równolegle - proste sposoby: 

Jak znaleźć właściwą długość kijków: https://youtu.be/G6iBVxbgX-8

Znów o przejściu w carvingu, ale trochę dokładniej: https://youtu.be/OKCvnIV6pQU

Edytowane przez a_senior
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Plus82 napisał:

Czysta poezja, w tłumaczeniu też. Wyjaśnij to teraz na tzw. "chłopski rozum". Ponieważ nawet zaawansowany narciarz nic z tego nie zrozumie. Adam i Mitek Ci pomogą. Starzy praktycy.

Ja wszystko rozumiem. 🙂 Zestawiłem te filmiki razem. Może się komuś przyda. Paul mówi wyraźnie, choć szybko. Dla mniej obytych z angielskim może być trudne do zrozumienia, dlatego dodałem polskie napisy. Ja też musiałem kilka razy powtórzyć odtwarzanie filmików by wszystko było jasne. Tłumaczenie na pewno jest takie sobie. Nie jestem tłumaczem, choć jedną książkę w swoim życiu przetłumaczyłem. Ale to była informatyka i komputery. 🙂 Myślę, że warto propagować sensowne przekazy i taka była moja motywacja.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, a_senior napisał:

Ja wszystko rozumiem. 🙂 Zestawiłem te filmiki razem. Może się komuś przyda. Paul mówi wyraźnie, choć szybko. Dla mniej obytych z angielskim może być trudne do zrozumienia, dlatego dodałem polskie napisy. Ja też musiałem kilka razy powtórzyć odtwarzanie filmików by wszystko było jasne. Tłumaczenie na pewno jest takie sobie. Nie jestem tłumaczem, choć jedną książkę w swoim życiu przetłumaczyłem. Ale to była informatyka i komputery. 🙂 Myślę, że warto propagować sensowne przekazy i taka była moja motywacja.

On nie mówi szybko, tylko na charakterystyczny akcent który utrudnia sprawę. Ale tłumaczy n.p. przejście w skręcie bardzo po ludzku, bez nadmiaru tzw trudnych pojęć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Andrzej Pan Lorentz nie mówi po angielsku tylko nap.......a. Myślę, że ma świadomość, że dobry filmik w sieci to krótki filmik i stąd ta szybkość, a może zawsze tak mówi.

Ale... kolejny filmik gdzie znakomity specjalista skupia się na szczególe, który jednak ma wpływ na skuteczność jazdy i który - czego Pan Lorentz nie mówi - a to ważne bo na płaskim każdy "głupi jak się skupi" pojedzie jak należy - wyjdzie na stromym od razu. 

Ja chciałem podkreślić jeszcze jedną rzecz, którą świetnie widać na filmach a o której mało jakoś się mówi skupiając się na takim czy innym zapoczątkowaniu - perfekcyjna faza sterowania skrętem jechana w wolnym tempie - naprawdę robi wrażenie!

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubis napisał:

On nie mówi szybko, tylko na charakterystyczny akcent który utrudnia sprawę.

W końcu jest Australijczykiem. Mnie ten akcent nie przeszkadza, ale nie jestem na tyle biegły w angielskim by go rozpoznać i... zrozumieć co mówi bez kilkukrotnego powtórzenia. 🙂 A jeszcze lepiej włączyć napisy angielskie generowane automatycznie. Mitek ma pewnie rację. Mówi dość szybko i zwięźle, bo wie, że gdyby filmik trwał dłużej nikt by go nie oglądał. 😉 Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...