Skocz do zawartości

Narty dla średniozaawansowanego - przyszłościowe


radski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym się Was poradzić w doborze kolejnych nart. 
20lat jeździłem na snowboardzie. 3 lata temu postanowiłem się przesiąść na narty. I zdecydowanie na nich zostaje! 

Jeśli chodzi o poziom jazdy to radzę sobie. Zjadę w zasadzie wszystko(przygotowane stoki) chociaż, co oczywiste ciągle mam braki w technice. Na każdym wyjeździe (3-4 razy w sezonie) korzystam z usług instruktora więc mam nadzieje, że moja technika szybko się będzie poprawiać.

Mam 184cm wzrostu, ważę 90kg 
Obecnie jeżdzę na Atomic Redster x5 168cm 
Buty: Technica Mach1 110 (zmieniłem w tym sezonie i jestem bardzo zadowolny z flexu jak i z samych butów) 

Jeśli chodzi o nowe narty, to chciałbym aby starczyły na kolejne 3-4 sezony.

Budżet 3-5tys

 

Z góry dzięki,

Radek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radski napisał:

Cześć,

Chciałbym się Was poradzić w doborze kolejnych nart. 
20lat jeździłem na snowboardzie. 3 lata temu postanowiłem się przesiąść na narty. I zdecydowanie na nich zostaje! 

Jeśli chodzi o poziom jazdy to radzę sobie. Zjadę w zasadzie wszystko(przygotowane stoki) chociaż, co oczywiste ciągle mam braki w technice. Na każdym wyjeździe (3-4 razy w sezonie) korzystam z usług instruktora więc mam nadzieje, że moja technika szybko się będzie poprawiać.

Mam 184cm wzrostu, ważę 90kg 
Obecnie jeżdzę na Atomic Redster x5 168cm 
Buty: Technica Mach1 110 (zmieniłem w tym sezonie i jestem bardzo zadowolny z flexu jak i z samych butów) 

Jeśli chodzi o nowe narty, to chciałbym aby starczyły na kolejne 3-4 sezony.

Budżet 3-5tys

 

Z góry dzięki,

Radek

Cześć

Jeździłeś na miękkim zestawie czy na twardym? Pytanie wbrew pozorom ma związek.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Mitek said:

Cześć

Jeździłeś na miękkim zestawie czy na twardym? Pytanie wbrew pozorom ma związek.

Pozdro

Na miękkim chociaż nie powiedziałbym, że to był świadomy wybór. Zaczynałem jeździć jako nastolatek w latach 90. Na sprzęcie takim jak koledzy polecili 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pytam bo sporo jeździłem z deskarzami i osoby dobrze jeżdżące na twardych zestawach miały niezwykłą łatwość przesiadania się na narty a skręt cięty był dla nich oczywistością. Problemem było raczej jak z niego wyjść w sytuacjach podbramkowych. 

Ty jesteś doświadczonym zjazdowcem - w sensie znajomości środowiska, śniegu, ślizgu, krawędzi  i wielu wielu rzeczy,  których początkujący na stoku człowiek musi się nauczyć przez dobrych parę lat. Po prostu masz doświadczenie w sportach śnieżnych a technika już jakaś jest i będzie tylko lepsza. Nie masz zachamowań, wiesz jakie są Twoje granice itd. Bierz dobrą nartę o charakterze sportowym lub nawet sportową - to X9 nie będzie złym pomysłem.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Areczek79 napisał:

Witam Proszę powiedzcie mi co sądzicie o takich deskach HEAD WORLDCUP REBELS ISLR 165.

Można je w dobrej cenie teraz kupić i się zastanawiam,  obecnie już od 5 lat jeżdżę na supershape i.magnum 170 . 

Jesteś mistrzem spamu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...