Skocz do zawartości

WORLDCUP REBELS E.XSR


osek

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, osek napisał:

Decyzja zapadła, biorę SUPERSHAPE E-MAGNUM 170

"Bedzie pan zadowolniony". Narty by sobie zjechac gdzies z gorki. Bezplciowe nalesniki, bez zycia. Niektórzy pewnie je polecą...

Uprzedzając- tak, jeździłem na nich, na modelu 2019 ( czarno-zielone) całe 2 dni, od zmrożonego  sztruksu na 3000 do ciapy na 1100.... czyli... o 2 dni za dużo. Jak ktoś poleca takie narty dla faceta o przyzwoitych gabarytach to włącza mi się czerwona lampka na temat jego kwalifikacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie byla okazja by spróbować tych nart. Tym razem model tegoroczny uzywany kilka dni na stoku, swieżo po serwisie: head e-magnum 170 cm

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,22-23,head,supershape-e-magnum-protector-pr-13-gw,13986.html

Wypadnie odszczekać poprzednią mocno krytyczną opinii ( moze inny model lub brak serwisu). Uważam że dalej nie jest to narta dla kogoś  jeżdżącego, ale zupełnie wystarczającą dla osoby która narty traktuje  rozrywkowo.

Wędrując wyciągami jeździliśmy od lodowego sztruksu do świeżego śniegu i twardego podkladu.  W pierwszym przypadku zgodnie z oczekiwaniem jazda malo stabilna, klekotanie dziobow, utrzymanie krawędzi wymaga dużego wysiłku. W smigu znacznie przyjemniejsze ale też brakuje krawędzi. W nieco bardziej  miekkim śniegu- jakby inne narty, w zasadzie nie ma sie do czego przyczepic, może tego, że przy zmianie krawędzi zero "oddania" do czego już się przyzwyczaiłem na nartach fis, ale trudno tego od nich wymagać...

W ciapie tz w miękkim śniegu na twardym podkładzie- całkiem ok.

W sumie da się jeździć. W porównaniu do wczorajszyvh masterów to jednak inna liga. 

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 8.03.2023 o 10:55, master32 napisał:

90% polaczkow wybiera narty z grupy race na których nie potrafi jeździć, sa mało uniwersalne i nie wykorzystują wogole ich potencjału 🙂 

Jeżeli jesteś osobą nie ukierunkowaną na tylko sportową jazdę w twardych warunkach to kup coś z grupy Sport/allround 🙂 Są to deski zbudowane jak sportowe, ukierunkowane na jazdę NA TRASIE lecz:

- zdecydowanie szersze co zwiększa ich uniwersalność (pojeździsz w każdych warunkach na nich)

- bardziej wybaczają bledy

- daja równie sporo frajdy z jazdy, przykładowo: w momencie  gorszych warunków na stoku nadal jeździsz bez problemu, gdzie inni na wąskich >70mm maja już problemy. Na twardym nadal takie allroundy sa fajne 🙂 trzymają, potrafią oddaj energię na końcu skrętu…

Przykłady ? 
Head E-titan, Salomon Bold, Salomon S Force 76ti, Kastle mx75, Kastle mx83 i pewnie jeszcze coś się znajdzie 😉 

Sam po wielu latach spędzonych na zawodach i nartach stricte sportowych, kupiłem Kastle mx83 i cały obecny sezon na nich spędziłem 🙂 jeździłem w różnych warunkach i każdych były super a miny pseudo „zawodowców” na swoich najnowszych wąskich nartach z grupy race bezcenne 🙂

 

 

Odkopię trochę 😉 Kästle mx83 jaką długość wybrać? 185 cm wzrostu. 175 czy 182 cm? Długości się nie boję ale narta ma zastąpić hybrydę x9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.10.2023 o 21:40, Dynek napisał:

Odkopię trochę 😉 Kästle mx83 jaką długość wybrać? 185 cm wzrostu. 175 czy 182 cm? Długości się nie boję ale narta ma zastąpić hybrydę x9

Ja przy 177cm wzrostu mam długość 175 i mi pasuje w sam raz 🙂 

Ciężko jest mi stwierdzić jednoznacznie czy 175 czy 182 dla Ciebie bo nie znam Twoich preferencji i masy…lecz mój brat który ma prawie 190cm brał ode mnie te mx83 i był zadowolony 😁 zapewne powinien mieć dłuższe ale jakoś na nic nie narzekał podczas jazdy na nich 🙂 

Wręcz w drugą stronę…😁

Edytowane przez master32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2023 o 21:40, Dynek napisał:

Odkopię trochę 😉 Kästle mx83 jaką długość wybrać? 185 cm wzrostu. 175 czy 182 cm? Długości się nie boję ale narta ma zastąpić hybrydę x9

Nowe kupujesz czy używane? Zastanawiam się nad tymi nartami, ale używek nie mogę znaleźć. Myślałem jeszcze nad MX75, także jako następca X9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

Nowe kupujesz czy używane? Zastanawiam się nad tymi nartami, ale używek nie mogę znaleźć. Myślałem jeszcze nad MX75, także jako następca X9.

Bardziej polecam mx83 jednak 🙂 

Na 75 możesz mieć lekki niedosyt przez za małą szerkosc na każdy warun oraz z tego co wiem, są bardziej spokojne a 83 bardziej sportowe lecz nie zabijają 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...