Skocz do zawartości

WORLDCUP REBELS E.XSR


osek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie jeżdżę na nartach Blizzard CMX 11IQ 166cm rok modelowy 07/08. Chciałbym zmienić na coś nowszego i myślałem nad Head WORLDCUP REBELS E.XSR 170cm. 

Mam wzrost 181, waga 88-90, skill 7/10. 

Czy te Heady będą parametrami dla mnie ok? A może coś innego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, osek napisał:

No chcę nartę na przygotowane trasy , ani slalomowa ani gigantowa, chcę pojeździć krótszym i dłuższym skrętem, ale bardziej zależy mi na prawidłowym doborze długości.

Cze

Z tych nart co podałeś to najdłuższe (177cm), a i tak będą mega skrętne. Sam mam podobny typ narty- przy wzroście 176 cm narta 177cm. To nieomal jak slalomówki - tylko dłuższe. ewentualnie hybryda e-race/pro - 175-180cm.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopa kawał zapędy masz… jakaś twarda decha w okolicy wzrostu. Tu moje by ci pasowały przynajmniej jedna para. Mogę ci sprzedać. Ja mniejszy i słabszy. Ty lepiej sobie z nimi poradzisz, a ja i tak prawie nie jeżdżę tylko w necie klawiaturę klepię.

92FC7D3A-833B-4F1D-8091-9914CF46F75A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

7/10 - czyli ogarnięty PI, więc żadna narta nie będzie miała dla Ciebie tajemnic. Ja szedł bym w nartę typowo sportową, ale to ja.

Jeże nie komórka to katalogowa narta race a wybór:

albo SL

albo hybryda - czyli lekko przedłużony SL

albo master - czyli lekko skrócony GS

albo GS.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

7/10 - czyli ogarnięty PI, więc żadna narta nie będzie miała dla Ciebie tajemnic. Ja szedł bym w nartę typowo sportową, ale to ja.

Jeże nie komórka to katalogowa narta race a wybór:

albo SL

albo hybryda - czyli lekko przedłużony SL

albo master - czyli lekko skrócony GS

albo GS.

Pozdrowienia

No właśnie a czy ten XSR nie jest dłuższą slalomowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

albo hybryda - czyli lekko przedłużony SL

Cześć

Ale znowuż dołożyli coś - aby było ciekawie 🙂, żebyś przypadkiem się nie połapał.

bo ta E.XSR - to co to jest 170cm i 12,5m R ??

Dla kolegi mogą być zbyt elastyczne. Podejrzanie niska cena w stosunku do tego co zaproponowałeś. Chyba jakiś model budżetowy. Twoje propozycje - to powinien być naturalny wybór w zależności od preferencji. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, osek napisał:

No właśnie a czy ten XSR nie jest dłuższą slalomowa?

Cze

Przy twoich parametrach i samoocenie to te narty będą chyba zbyt miękkie, jak pisał @Bruner79 e-race/e-race pro. Ale się śpiesz bo są nowe cenniki z Race Programów dla klubów, Head podniósł ceny o ok. 20% w stosunku do poprzedniego roku. Więc taniej już nie będzie. Ostatni dzwonek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, osek napisał:

Myślicie ze będą bardziej miękkie niż te moje obecne blizzardy?

Ale które?

bo XSR to miększa, dłuższa narta slalomowa (absurdalny opis, ale tak jest) - ta ma krótszy promień od Blizzarda (wg mnie za krótki)

GSR to miękka hybryda, dobra jak jeździsz rekreacyjnie na b.dobrym poziomie - ta ma dłuższy promień od Blizzarda

... zamierzony odstęp ...

Race - twarda hybryda / katalogowy GS ze skróconym skrętem - to narta, która na bank jest twardsza od tego Blizzarda

Speed - twardy katalogowy GS - to narta, która na bank jest twardsza od tego Blizzarda

 

Mam jeszcze w piwnicy podobne blizzardy CROSS cośtam IQ 167cm i przesiadłem się na nartę typu Speed (patrz wyżej) (jest twardsza, ale do dynamicznej średnim i dłuższym skrętem super). Jeśli nie lubisz szybko i długim, zastanów się nad Race, bo wg mnie XSR to pomyłka a GSR nie da Ci być może zmiany na plus, której oczekujesz.

Edytowane przez Kubis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, osek napisał:

Witam, aktualnie jeżdżę na nartach Blizzard CMX 11IQ 166cm rok modelowy 07/08. Chciałbym zmienić na coś nowszego i myślałem nad Head WORLDCUP REBELS E.XSR 170cm. 

Mam wzrost 181, waga 88-90, skill 7/10. 

Czy te Heady będą parametrami dla mnie ok? A może coś innego polecacie?

90% polaczkow wybiera narty z grupy race na których nie potrafi jeździć, sa mało uniwersalne i nie wykorzystują wogole ich potencjału 🙂 

Jeżeli jesteś osobą nie ukierunkowaną na tylko sportową jazdę w twardych warunkach to kup coś z grupy Sport/allround 🙂 Są to deski zbudowane jak sportowe, ukierunkowane na jazdę NA TRASIE lecz:

- zdecydowanie szersze co zwiększa ich uniwersalność (pojeździsz w każdych warunkach na nich)

- bardziej wybaczają bledy

- daja równie sporo frajdy z jazdy, przykładowo: w momencie  gorszych warunków na stoku nadal jeździsz bez problemu, gdzie inni na wąskich >70mm maja już problemy. Na twardym nadal takie allroundy sa fajne 🙂 trzymają, potrafią oddaj energię na końcu skrętu…

Przykłady ? 
Head E-titan, Salomon Bold, Salomon S Force 76ti, Kastle mx75, Kastle mx83 i pewnie jeszcze coś się znajdzie 😉 

Sam po wielu latach spędzonych na zawodach i nartach stricte sportowych, kupiłem Kastle mx83 i cały obecny sezon na nich spędziłem 🙂 jeździłem w różnych warunkach i każdych były super a miny pseudo „zawodowców” na swoich najnowszych wąskich nartach z grupy race bezcenne 🙂

 

 

Edytowane przez master32
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mig napisał:

Mam nadzieje, że to przejęzyczenie.....

Nie 🙂 90% nie używa nart race zgodnie  z przeznaczeniem lub wydaje im się ze potrafią 🙂 

Wystarczy zobaczyć filmiki na forach a na stokach to już wogole dramat  😅

Edytowane przez master32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, master32 napisał:

Nie 🙂 90% nie używa nart race zgodnie  z przeznaczeniem lub wydaje im się ze potrafią 🙂 

Wystarczy zobaczyć filmiki na forach 😅

I po co ta pogarda dla rodaków? Nieumiejętność doboru narty, czy chęć szpanu nie usprawiedliwia obrażania 90% narciarzy. Jak to łatwo jednym nieprzemyślanym zwrotem stracić estymę na forum, przynajmniej w moich oczach.

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kordiankw napisał:

I po co ta pogarda dla rodaków? Nieumiejętność doboru narty, czy chęć szpanu nie usprawiedliwia obrażania 90% narciarzy. Jak to łatwo jednym nieprzemyślanym zwrotem stracić estymę na forum, przynajmniej w moich oczach.

Prawda w oczy kole ? 😁🤔
w zasadzie nie tyczy się to tylko PL ale jako ze w większości się tu szusuje to widać ich najbardziej 🙂 

 

Edytowane przez master32
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, master32 napisał:

Prawda w oczy kole ? 🤔
w zasadzie nie tyczy się to tylko PL ale jako ze w większości się tu szusuje to widać ich najbardziej 🙂 

Nie mam nart z wymienionej grupy, więc nic mnie nie kole. Kole mnie nazywanie Polaków, polaczkami. Sądziłem, że nastąpi jakaś refleksja po moim wpisie. Zamiast tego personalne wycieczki, nietrafione.

„Masz rację”.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, master32 napisał:

Sam po wielu latach spędzonych na zawodach i nartach stricte sportowych, kupiłem Kastle mx83 i cały obecny sezon na nich spędziłem

I to jest chyba najważniejsze co napisałeś. Ale trzeba to dobrze zrozumieć. Szczególnie początek Twojej wypowiedzi - która mówi bardzo dużo.

pozdrawiam

ps. Sam używam nart sportowych i jestem Polakiem - i to pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcos73 napisał:

I to jest chyba najważniejsze co napisałeś. Ale trzeba to dobrze zrozumieć. Szczególnie początek Twojej wypowiedzi - która mówi bardzo dużo.

pozdrawiam

ps. Sam używam nart sportowych i jestem Polakiem - i to pełną gębą.

Ale mnie nie chodzi o to żeby takich nart nie używać 🙂 ja waliłem tylko tyki na takich nartach i tak naprawdę jazda opierała się w 99% na startach w zawodach a to spora różnica względem jazdy na codzien, prawda ? 🙂

Tylko w większości są one na wyrost i zupełnie zbędne a można kupić coś, co faktycznie lepiej się sprawdza 🙂 

…a ze w Pl moda na narty sportowe bo musi być napis WC itd to cóż mogę napisać, jedynie współczuć 🙂 

Edytowane przez master32
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, master32 napisał:

Ale mnie nie chodzi o to żeby takich nart nie używać 🙂 

Tylko w większości są one na wyrost i zupełnie zbędne a można kupić coś, co faktycznie lepiej się sprawdza 🙂 

…a ze w Pl moda na narty sportowe bo musi być napis WC itd to cóż mogę napisać, jedynie współczuć 🙂 

Wystarczyło napisać 90% Polaków, 90% narciarzy i przyznałbym ci rację. Pisząc 90% „polaczkow”, miałem nadzieję, tak jak Michał, że to tylko przejęzyczenie. No cóż, zawiodłem się.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...