Skocz do zawartości

Narty dla kobiety 163 cm / 60 kg, średniozaawansowanej


Królik

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak szybko poszło z nartami dla mnie, to może doradzicie też co kupić żonie?

Żona jeździ chyba całkiem nieźle tj raczej już średniozaawansowana. Jeździła pare sezonów jako dzieciak, ale głównie samouk. Potem miała przerwę i teraz od poprzedniego sezonu wzięła sobie lekcje doszkalające, po których instruktor powiedział że jest ok tj nie miał zastrzeżeń do postawy i techniki. Generalnie nie boi się, jeździ dość szybko, nie widziałem aby miała problemy w trudniejszych warunkach na czerwonych trasach, twarde czy miękkie, równe czy muldy, strome czy plaskie to przejedzie. W ostatnim tygodniu marudziła mi że chce na Jaworzyne...

I chciałaby dalej się szkolic i jeździć więcej. Wcześniej nie jeździła bo problemem były niejezdzace dzieciaki i niejezdzacy mąż (ja) a teraz to się zmieniło.

Parametry: wzrost 163 cm, waga ok 59 kg, wiek 40.

W tym sezonie jeździła na wypożyczonych Völkl RTM 7.6 długość 147 cm, wcześniej w Austrii jakieś 144 cm ale nie pamiętam co to było. W każdym razie twierdzi że na tych dłuższych jeździło się znacznie lepiej bo lepiej trzymały w zakrętach.

Podobają jej się Atomic Cloud C9 150 cm. Ale czy nie będą za bardzo podstawowe, nie utrudnią dalszych postępów w jeździe na krawędziach? Czy Atomic Cloud C12 nie będą lepsze? Czy może w ogóle coś innego np. te które mają ładniejsza grafikę albo są czerwone xD?

 

 

Edytowane przez Królik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dwa poprzednie wątki dziewczyn, którym doradzaliśmy. Edytka była minimalnie wyższa od Twojej drugiej połówki. Poza tym problem ten sam. Kolor i wzorki.

Oczywiście C12 jest dramatycznie lepsze od C9.

C12 ma lekkie drewno i profil camber, a C9 jest z pianki (tzw g... - wróć - densolitu) i na dodatek rockery.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubis napisał:

Przeczytaj dwa poprzednie wątki dziewczyn, którym doradzaliśmy. Edytka była minimalnie wyższa od Twojej drugiej połówki. Poza tym problem ten sam. Kolor i wzorki.

Oczywiście C12 jest dramatycznie lepsze od C9.

C12 ma lekkie drewno i profil camber, a C9 jest z pianki (tzw g... - wróć - densolitu) i na dodatek rockery.

pianka lub próchno wybór należy do ciebie:-)
https://www.ski-fritid.dk/redster-g9-inkl-x-12-tl-binding-6898.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kubis napisał:

Nowy model C12 też wizualnie OK

Tak sobie prześledziłem z linkowanego artykułu rossi, atomic, salomon wszyscy na topoli jadą, dopiero fischer miesza z bukiem

https://www.snowmagazine.com/features/top-tens/best-piste-skis

niby nie warto demonizować ale porządnych nart na samej topoli to ja jednak nie znam, kiedyś się w to drewno wkrecilem a zibi wyjaśnił

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi rockerami że są złe i tak je odradzacie?

I  co jest złego w dodatku pianki (C9 wg strony Atomic ma drewno oraz piankę, nie sama pianke)?

C12 są znacznie droższe, więc muszę jakoś uzasadnić bo zaraz będzie "a czemu takie drogie kupiłeś" xD

 

Btw: a C12 nie są kierunkowe (narta lewa i prawa?). Czy coś źle wyczytałem?

Edytowane przez Królik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasycznymi rockerami nie wypaliło i producenci od nich odchodzą. Zostają często tip rockery. Głównie chodzi o zmniejszanie efektywnej długości krawędzi, również o późniejsze angażowanie krawędzi przy skręcie. Chociaż odpowiednie zakrawedziowanie i tak powoduje używanie pełnej długości. Aktualnie rocker jest zwykle tak mały, że mam wątpliwości czy ma takie znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Królik napisał:

O co chodzi z tymi rockerami że są złe i tak je odradzacie?

I  co jest złego w dodatku pianki (C9 wg strony Atomic ma drewno oraz piankę, nie sama pianke)?

C12 są znacznie droższe, więc muszę jakoś uzasadnić bo zaraz będzie "a czemu takie drogie kupiłeś" xD

Fakt

https://www.atomic.com/pl-pl/shop-emea/product/cloud-c9-m-10-gw-aass02840.html#color=30923

zmienili

 https://ski24.pl/narty-damskie/23005-16572-narty-cloud-9-atomic-lithium-10-gw.html

ale to i tak topola:-) ja bym szukał jednak jakichs normalnych domieszek do tej topoli jak buk czy jesion choć może przesadzam z tym ashes to ashes dust to dust https://penny.pl/porady/topola-i-jej-drewno/

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, trochę dziewczyn jest zadowolonych też z Völkl Flair SC. To damski odpowiednik narty obupłciowej. Ona nie musi jeździć na narcie damskiej. Akurat RTM 7.6 to narta rentalowa, o słabej budowie. Jeżeli dobrze jeździ i dostanie fajnie zbudowaną nartę, będzie jeszcze bardziej zadowolona. Długość spokojnie 155, a i 160 będzie ok jeżeli woli dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chertan napisał:

A, trochę dziewczyn jest zadowolonych też z Völkl Flair SC. To damski odpowiednik narty obupłciowej. Ona nie musi jeździć na narcie damskiej. Akurat RTM 7.6 to narta rentalowa, o słabej budowie. Jeżeli dobrze jeździ i dostanie fajnie zbudowaną nartę, będzie jeszcze bardziej zadowolona. Długość spokojnie 155, a i 160 będzie ok jeżeli woli dłuższe.

No i jest trochę buka https://www.snow-online.com/ski/voelkl-flair-sc-carbon-2022.htmlp jak w fischer the curv dtx https://www.fischersports.com/pl_pl/the-curv-dtx-ltd-rsx-z12-3426 oraz https://www.intersportrent.at/skiverleih/ausruestung/fischer-the-curv-dtx-ltd~15284339 z tej listy cytowanej

The combination of light beech and poplar results in a very durable woodcore composed of hard wood in the binding area and - due to its dedicated slots - lighter wood around.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zając napisał:

Nie wiem jak wasze możliwości finansowe, ale na pewno pięć pierwszych pozycji z zestawu:

https://www.skionline.pl/worldskitest/22-23,testy,narty-high-performance-kobiety,3.html

będzie ok (lub więcej niż ok), w długości ok. 155cm.

https://www.nordica.com/china/zh/women/skis/on-piste/belle/belle-sl-fdt
https://www.dynastar.com/pl/product/e-lite-9-konect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Uświadomić pytającemu należy, że Szanowna Małżonka w tym sezonie jeździła na nartach o długości nart dla małych dzieci i konstrukcyjnie raczej bardzo podstawowych. To mogło w znacznym stopniu wypaczyć jej technikę oraz odczucia z jazdy.

Narciarka umiejąca jeździć o tych lub podobnych parametrach wybiera nartę sportową - jeżeli SL lub zbliżoną to 155-160, jeżeli o charakterze GS to koło 170cm.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mitek napisał:

...

Narciarka umiejąca jeździć o tych lub podobnych parametrach wybiera nartę sportową - jeżeli SL lub zbliżoną to 155-160, jeżeli o charakterze GS to koło 170cm.

...

Nie widziałem narciarki jeżdżącej rekreacyjnie (bo to chyba ten rodzaj narciarstwa w tym wątku) o wzroście w okolicach 1,6 m na nartach 1,7 m chyba nigdy. Ale może się słabo rozglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lucky_luke napisał:

Nie widziałem narciarki jeżdżącej rekreacyjnie (bo to chyba ten rodzaj narciarstwa w tym wątku) o wzroście w okolicach 1,6 m na nartach 1,7 m chyba nigdy. Ale może się słabo rozglądam.

Cześć

Moja żona ma 165cm waży 58kg czyli bardzo zbliżone parametry do Szanownej Małżonki i jako zasadniczej narty używa w tej chwili Mastera 170cm. Ale fakt - żona jest o kilkanaście lat starsza, to może mieć znaczenie.

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Moja żona ma 165cm waży 58kg czyli bardzo zbliżone parametry do Szanownej Małżonki i jako zasadniczej narty używa w tej chwili Mastera 170cm. Ale fakt - żona jest o kilkanaście lat starsza, to może mieć znaczenie.

Pozdro

Po prostu nie spotkałem Twojej żony 😉

Edytowane przez lucky_luke
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lucky_luke napisał:

Po prostu nie spotkałem Twojej żony 😉

Cześć

Jazda typowo rekreacyjna. Siostra (nieco wyższa  (170chyba) i troszkę cięższa) używa na przykład męskiej slalomki w wersji Marcel Hirscher bo strasznie jej się podobały te płomienie. Nasze dwie przyjaciółki podobne parametry do żony, obie używają damskich komórek SL. Nie piszę o jakimś jednostkowym przypadku tylko o kobietach jeżdżących rekreacyjnie ale technicznie w miarę porządnie.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiesz, myślę, że wcale nie jest ich tak mało. Ja w ogóle mam wrażenie, że dobrzy narciarze jakoś nikną na stoku, w tym sensie, że nie rzucają się w oczy. Wiesz, jeżdżą bokami, zazwyczaj unikają tras obleganych lub jeżdżą rano gdy nie ma ludzi itd. i może stąd taki obraz.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucky_luke napisał:

Nie widziałem narciarki jeżdżącej rekreacyjnie (bo to chyba ten rodzaj narciarstwa w tym wątku) o wzroście w okolicach 1,6 m na nartach 1,7 m chyba nigdy. Ale może się słabo rozglądam.

Moja córka 165 cm jeździ czasami na moich nartach 185 cm 100 mm pod butem lub 180 cm i 66  wzrok ludzi pod gondolą   😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mikoski napisał:

Moja córka 165 cm jeździ czasami na moich nartach 185 cm 100 mm pod butem lub 180 cm i 66  wzrok ludzi pod gondolą   😱

Szach-mat! Kto przebije @Mikoski w rankingu "moja dziewczyna/żona/córka/wnuczka (niepotrzebne skreślić) jeździ na ............ długich nartach" ? 😁🤣

 

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zając napisał:

Szach-mat! Kto przebije @Mikoski w rankingu "moja dziewczyna/żona/córka/wnuczka (niepotrzebne skreślić) jeździ na ............ długich nartach" ? 😁🤣

 

Cześć

Nie o to chodzi, żeby stwarzać jakieś rankingi i się chwalić. Mnie chodzi o zerwanie z pewnym stereotypem narciarki, jako tej biednej niemoty, która z mozołem próbuje nadążyć na byle czym, za wspaniałym i mężnym partnerem, który później napisze: "Dopiero na wieczornych sobie pojeździłem jak została w pokoju." Jeżeli tak jest to winny jest zazwyczaj ten mężny koleś, który nie pokazał partnerce piękna narciarstwa, nie poświęcił jej odpowiednio dużo czasu (bo przecież trzeba sobie pojeździć), nie przejął obowiązków domowych czy innych aby Ona mogła też się realizować itd.

To, że na jakiejś górce większość jeździ na przykrótkich nartach, często bez kijków, skręcając przez zamach byle czego to... nie znaczy, że to jest dobrze i że tak być powinno.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...