Skocz do zawartości

Narty dla średniozaawansowanego: Fischer RC One F18 czy Head Shape E-V8?


miki24444

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiałem się głównie między tymi dwoma modelami, ale chętnie rozważę też inne:) Chciałbym wybrać możliwie jak najlepiej w tym budżecie, aby móc rozwijać swoje umiejętności.

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 23 lata 

3. Waga - 64kg

4. Wzrost - 186cm

5. Na nartach jeżdżę od 7 sezonów (ok. 14 dni w sezonie), ale z większą świadomością techniki to od 2 sezonów. Wcześniejsze sezony to była głównie rekreacyjna jazda na niestety źle dobranym sprzęcie

6. Moje umiejętności określam na 5

(wg skali https://www.skionline.pl/forum/topic/11071-skala-umiejętności/)

7. Moje buty to Nordica Pro machine 110

8. Teraz jeżdżę na nartach Rossignol Pursuit 163 cm

9. Preferuję styl jazdy: po przygotowanych stokach, średnim skrętem, na krawędziach

10. Upatrzyłem sobie narty: Fischer RC One F18 174cm lub Head Shape E-V8 177 cm

11. Mój budżet na narty to około 2000 zł

Edytowane przez miki24444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubis napisał:

Wiem, że jesteś bardzo lekki, ale po tylu sezonach chyba celowałbym w wyższą półkę nart.

Masz jakieś film z jazdą?

Niestety nie mam:( Tak na poważniej i z większą świadomością techniki jeżdzę od 2 lat i wtedy też zakupiłem moje buty. Wcześniejsze sezony można uznać za jazdę rekreacyjną na źle dobranym sprzęcie

Edytowane przez miki24444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, miki24444 napisał:

Nie, więc myśle, że nie ma sensu przytaczać konkretnego modelu

Cześć

Pytałem, bo akurat Pursuit jako linia jest mi doskonale znany i wyższe modele to były naprawdę całkiem porządne narty. Jak wszystkie trasowe AM przejawiały pewną nadskrętność ale narta była ok.

Jedyna rada uczciwa to kup sobie najlepszą nartę na jaką Cię stać i ucz się jeździć. Chcąc jednak doradzić coś konkretnego na dzisiaj to - jak zwykle:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,rossignol,hero-elite-mt-ca-konect,11822.html

Bardzo uniwersalna narta do nauki. Nikogo nie zabije a pozwala na techniczna jazdę i postępy.

Oczywiście to jest pewien przykład typu narty, bo każda firma robi podobne jeżeli nie identyczne - z punktu widzenia odczuć z jazdy -modele. Jest ich po prostu za dużo - o wiele za dużo - i osoba mniej zorientowana może się pogubić ale wierz mi, że realnie w odczuciach z jazdy, te cyferki niewiele znaczą. Adaptacja techniki następuje szybciej niż zdefiniowanie na czym polegają jakieś wyimaginowane różnice.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Pytałem, bo akurat Pursuit jako linia jest mi doskonale znany i wyższe modele to były naprawdę całkiem porządne narty. Jak wszystkie trasowe AM przejawiały pewną nadskrętność ale narta była ok.

Jedyna rada uczciwa to kup sobie najlepszą nartę na jaką Cię stać i ucz się jeździć. Chcąc jednak doradzić coś konkretnego na dzisiaj to - jak zwykle:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,rossignol,hero-elite-mt-ca-konect,11822.html

Bardzo uniwersalna narta do nauki. Nikogo nie zabije a pozwala na techniczna jazdę i postępy.

Oczywiście to jest pewien przykład typu narty, bo każda firma robi podobne jeżeli nie identyczne - z punktu widzenia odczuć z jazdy -modele. Jest ich po prostu za dużo - o wiele za dużo - i osoba mniej zorientowana może się pogubić ale wierz mi, że realnie w odczuciach z jazdy, te cyferki niewiele znaczą. Adaptacja techniki następuje szybciej niż zdefiniowanie na czym polegają jakieś wyimaginowane różnice.

Pozdro

Cześć,

Moje narty to Rossignol Pursuit 150 LTD z 2016 roku. Niestety nie znalazłem nigdzie dostępnego wspomnianego przez ciebie modelu w rozmiarze 175cm (jeśli to byłby dobry rozmiar dla mnie), więc mógłbyś mi polecić jakąś alternatywę lub powiedzieć na co zwracać uwagę, aby znaleźć coś równie dobrego w gąszczu tych wszyskich modeli i producentów? Z góry dzięki!

Edytowane przez miki24444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...