Skocz do zawartości

Volkl Deacon 76, 74 vs. 7.6, 7.4 - różnice.


elloco

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

Niech mi ktoś wytłumaczy - jak czterolatkowi - jaka jest różnica między tymi z kropką pomiędzy cyferkami a tymi bez kropki...? Jak już mi się zdawało, że mam orientację w modelach to doszła ta kropką o której brak jest jakichkolwiek informacji. Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, krótko.

Narta Deacon z kropką to nie tylko narta poza katalogiem, to narta zazwyczaj przeznaczona dla wypożyczalni, która poza słowem Deacon nie ma nic wspólnego z Deacon bez kropki. To prosta konstrukcja zamknięta (cap), która bardziej przypomina piankowe narty dziecięce (dla długości dorosłych jest wzmocniona), niż narty poziomu CODE/DEACON.

Omijać szerokim łukiem.

Dla porównania narty Deacon 7.4 i Deacon 74 z roku 2020

image.thumb.png.b02c162575d86a16c9bd193008ba2301.png

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, elloco napisał:

Kubis, wielkie dzięki. Zastanawiam się tylko, czemu firma wypuszcza coś tak łudząco podobnego, a tak innego? Łatwo jest je po prostu pomylić.

Wcale nie łatwo. Mają bardzo różną cenę. Tak różną, że powinno to dać do myślenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narty rentalowe są potem mocno nadreprezentowane w sklepach z używanym sprzętem. W istocie różnica jest spora w stosunku do "oryginału", chociaż można je dostać w naprawdę dobrej kasie i mogą stanowić jakąś alternatywę dla bardziej budżetowych narciarzy. Chociaż jak to bywa, co tanie, to drogie, bo starcza na krótko, a potem się chce więcej. Dlatego zalecamy coś z lepszej półki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubis napisał:

Wcale nie łatwo. Mają bardzo różną cenę. Tak różną, że powinno to dać do myślenia 🙂

No właśnie w tym sęk, że tych "z kropką" nie da się kupić w "normalnym" sklepie z nartami - dostępne są tylko opisane jako powystawowe, potestowe itp itd.

Edytowane przez elloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, elloco napisał:

No właśnie w tym sęk, że tych "z kropką" nie da się kupić w "normalnym" sklepie z nartami - dostępne są tylko opisane jako powystawowe, potestowe itp itd.

Tak, a na stokach sami testerzy, pod stokami testowalnie i salony wystawowe 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, elloco napisał:

No właśnie w tym sęk, że tych "z kropką" nie da się kupić w "normalnym" sklepie z nartami - dostępne są tylko opisane jako powystawowe, potestowe itp itd.

No właśnie dlatego co powyżej. Różnica w cenie dotyczy używek rentalowych i klasycznych, a jest diametralna. Pomijając, że rentalowe to przechodzone pieron wie przez ilu, klasyki raczej od pierwszych użytkowników. A jeżeli z wypożyczalni, to rzadziej chodzone, bo się ich ludziska boją. I zazwyczaj dużo droższe w wypożyczeniu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

No i konstrukcyjnie narta katalogowa i rentalowa, pomimo bardzo podobnej szaty i oznaczeń, może różnić się bardzo znacznie.

ale to bez znaczenia gdyż "Bzdurą jest oczywiście ocenianie ludzi na podstawie tego czy mają własny sprzęt czy go pożyczają" 😂🤣😂

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojtek pw napisał:

ale to bez znaczenia gdyż "Bzdurą jest oczywiście ocenianie ludzi na podstawie tego czy mają własny sprzęt czy go pożyczają" 😂🤣😂

A możesz wyjaśnić? Bo jak dla mnie poprzedni post Mitka i to w cudzysłowie odnosi się do zupełnie innych aspektów. Ale może nie rozumiem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chertan napisał:

A możesz wyjaśnić? Bo jak dla mnie poprzedni post Mitka i to w cudzysłowie odnosi się do zupełnie innych aspektów. Ale może nie rozumiem. 

Ja też nie rozumiem. Przecież nie oceniamy ludzi tylko konkretne narty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

A co tu wyjaśniać. Olać. Zaufaj.

Pozdro

Trzymam Cię za słowo Mirosławie. Olewaj to co piszę na forum.

Chertanowi odpowiadam:

Wytknąłem Mirosławowi niekonsekwencję zresztą charakterystyczną dla jego sposobu bycia. Mianowicie w tym temacie napisał, słusznie zresztą, że narty rentalowe to generalnie badziewie nie warte uwagi.

Tymczasem w temacie o nartach we Włoszech napisał "Bzdurą jest oczywiście ocenianie ludzi na podstawie tego czy mają własny sprzęt czy go pożyczają" jak mogę się domyślać w odniesieniu do mojej krytyki niemieckojęzycznych narciarzy jeżdżących na nartach z wypożyczalni.

Ale to niuansik. Oczywiście nie każdy śledzi wszystkie dyskusje na forum i nie musi nadążać za niekonsekwencjami Mirosława.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojtek pw napisał:

Trzymam Cię za słowo Mirosławie. Olewaj to co piszę na forum.

Chertanowi odpowiadam:

Wytknąłem Mirosławowi niekonsekwencję zresztą charakterystyczną dla jego sposobu bycia. Mianowicie w tym temacie napisał, słusznie zresztą, że narty rentalowe to generalnie badziewie nie warte uwagi.

Tymczasem w temacie o nartach we Włoszech napisał "Bzdurą jest oczywiście ocenianie ludzi na podstawie tego czy mają własny sprzęt czy go pożyczają" jak mogę się domyślać w odniesieniu do mojej krytyki niemieckojęzycznych narciarzy jeżdżących na nartach z wypożyczalni.

Ale to niuansik. Oczywiście nie każdy śledzi wszystkie dyskusje na forum i nie musi nadążać za niekonsekwencjami Mirosława.

No tego się domyślałem, ale narta, którą nazywamy rentalowa, to nie po prostu narta z wypożyczalni (gdzie znajdziesz świetne narty katalogowe), tylko robiona specjalnie dla wypożyczalni narta o znacznie gorszych parametrach niż katalogowa. Dlatego nie widzę niekonsekwencji w tych dwóch wypowiedziach, bo dotyczą innych rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojtek pw napisał:

Trzymam Cię za słowo Mirosławie. Olewaj to co piszę na forum.

Chertanowi odpowiadam:

Wytknąłem Mirosławowi niekonsekwencję zresztą charakterystyczną dla jego sposobu bycia. Mianowicie w tym temacie napisał, słusznie zresztą, że narty rentalowe to generalnie badziewie nie warte uwagi.

Tymczasem w temacie o nartach we Włoszech napisał "Bzdurą jest oczywiście ocenianie ludzi na podstawie tego czy mają własny sprzęt czy go pożyczają" jak mogę się domyślać w odniesieniu do mojej krytyki niemieckojęzycznych narciarzy jeżdżących na nartach z wypożyczalni.

Ale to niuansik. Oczywiście nie każdy śledzi wszystkie dyskusje na forum i nie musi nadążać za niekonsekwencjami Mirosława.

Stary po prostu piszę o faktach. Nawet przez moment nie odniosłem czegokolwiek do Twojej wypowiedzi. W moich postach nie ma ani grama niekonsekwencji bo to na jakich nartach jeździ nie ma nic wspólnego z kulturą osobistą - chyba się zgodzisz. To wszystko. Tak, że oczekiwałbym jakichś przeprosin raczej.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Chertan napisał:

No tego się domyślałem, ale narta, którą nazywamy rentalowa, to nie po prostu narta z wypożyczalni (gdzie znajdziesz świetne narty katalogowe), tylko robiona specjalnie dla wypożyczalni narta o znacznie gorszych parametrach niż katalogowa. Dlatego nie widzę niekonsekwencji w tych dwóch wypowiedziach, bo dotyczą innych rzeczy. 

To oczywiste że w w wypożyczalniach są nie tylko narty rentalowe ale w wielkich wypożyczalniach funkcjonujących w dużych ośrodkach alpejskich mam wrażenie w zdecydowanej większości są tam narty rentalowe i to widać.

Mirosławie wskaż powód do przeprosin. Nie zauważam abym mógł Cię obrazić. Przeciwnie Ty imputujesz mi jakobym wiązał używanie określonego rodzaju nart z kulturą osobistą. To przerażające skąd takie wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...