Skocz do zawartości

Narty Fisher CR One 72 czy Head pure Joy czy zupełnie coś innego


Edytka8955

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Raczej pozostałbym przy: to sprawa osobista. Znam osoby, które jeżdżą na długich kijach i takie, które jeżdżą na krótkich. Różnica przy tym samym wzroście sięga 15cm - to naprawdę dużo. Co ciekawe często na dłuższych kijach jeżdżą osoby stojące bardzo agresywnie i osiągające kąty raczej niedostępne dla piszących tutaj ale dotyczy to szybkiej jazdy gdzie kij i tak się chowa a jest z kolei niezbędny do wyważenia.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kubis napisał:

Dlatego napisałem wcześniej, że to sprawa osobista. Osoba która jeździ na wyprostowanych nogach nie skraca aż tak kijów 🙂

Cześć

Ale też ważna technika którą w większości się poruszasz na stoku. W śmigu krótsze lepsze, za długie przeszkadzają, w ciętych mogą być dłuższe.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubis napisał:

Ja mam 130 przy wzroście 187. Raczej dłuższe niż krótsze

Cze

A ja 176 cm i 125cm, ale de facto ostatnio miałem córki chyba 115cm i w jeździe ok, najgorzej jak trzeba połyżwować trochę - wtedy kicha. Do "macania" śniegu wole swoje, do markowania wbicia kijka - krótsze, bo nie trzeba nienaturalnie rąk podnosić.

pozdro 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dany de Vino napisał:

...nie wiem, nie jestem narciarskim ekspertem. Jeśli chodzi o szybkość to zazwyczaj moja najszybsza jazda dzienna wg apki 87km/h, a więc nie żaden rekord. I faktycznie gdy jadę szybko (jak dla mnie) kije składam bo nie mam czasu ich użyć. 

Cześć

Co to znaczy: kije składam? Właśnie wtedy się je rozkłada bo są elementem wyważenia podstawowym. Po prostu nie rozumiem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Edytka8955 napisał:

to Ulka cebulka czy masz ten sam problem ze marzą Ci się ładne i dobre narty 😄 namowilisci5 mnie na 158. I ostatni raz zapytam bo cena ta sama powery lepiej niż epici wypowie się ktoś jeszcze 🙂

Oczywiście. Ale niestety producenci nart uznali, że im lepsza narta to bardziej sportowy desingi. I tak mamy zielone fluoros. , pomarańczowe, żółte itp. Jednak koledzy  i koleżanki się znają a my nie, więc nie pozostaje nic innego jak posłuchać. Ja powoli godzę się z tym, że będą wstrętne ale dobre 😁. Czytając rady tu, nie mogę już kupić zwykłych  uroczych nart hahaha.  A tą serię Joy i tak uważam jest bardzo ładną, z wyjątkiem tych proponowanych mi, czyli head super joy😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulka cebulka mam to samo dlatego bardziej mi do tych joyow EPIC!co wchodzę na stronę zamówić powery to mam blokade bo myślę po ciuchu o tych epicach i z heada ładne czarne z brązowo złotymi motywami kijki... Ale niestety nikt nie daje sygnału ze nie będzie takiej dużej różnicy między nimi hah. No potrzebuje jeszcze dzien dwa żeby przełknąć temat  a może ty też te powery? Tutaj wygrały z superami bo faktycznie zielonego nie cierpie 🙂

Edytowane przez Edytka8955
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Edytka8955 napisał:

Ulka cebulka mam to samo dlatego bardziej mi do tych joyow EPIC!co wchodzę na stronę zamówić powery to mam blokade bo myślę po ciuchu o tych epicach i z heada ładne czarne z brązowo złotymi motywami kijki... Ale niestety nikt nie daje sygnału ze nie będzie takiej dużej różnicy między nimi hah. No potrzebuje jeszcze dzien dwa żeby przełknąć temat  a może ty też te powery? Tutaj wygrały z superami bo faktycznie zielonego nie cierpie 🙂

Cześć

Nie obraźcie się, ale jeżeli nie zmienicie postrzegania sprzętu, którego tak naprawdę nigdy nie widać, zawsze wybierzecie źle. Chętnie pogadam o kwestii postrzegania narciarza w sensie modowym, sprzętowym itd...

Kto odważny niech założy temat.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dlatego rozmawiamy  ze szkoda że te  dobre nie są takie ładne tak jakby nie można zrobić i ładnych i dobrych 🙂 ja tam te narty oglądam zawsze jak wjeżdżam wyciągiem to patrzę z ciekawości tu widoczki a tu oczy biegną na narty 🙂 i często myślałam sobie "o te ładne mogłabym je mieć" szkoda że wszystkie kiepskie. Bo nie mówcie kupując kurtkę spodnie narciarskie nie kupiłam tej która podobała mi się naj bo miała dużo gorsze parametry od tej która zakupiłam ale tes długo szukałam bo chciałam żeby była ładna. No i jest 🙂 niby nie rewia mody ale my kobiety lubimy się zawsze i wszędzie czuć ładnie dlatego cieszę się że tu trafiłam i zmieniam postrzeganie  wszystkiego 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje, dlatego możesz nas pytać o cechy bardziej... wymierne 😉

Nie dlatego że jesteśmy ślepi, tylko dlatego że n.p. mi kolor typu lekko zgaszony cyan bardzo się podoba a u kolegi wywołuje mdłości.

Edytowane przez Kubis
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyjan... I tak jesteś dobry, że rozpoznajesz te kolory.

Mi kiedyś pani powiedziała, że coś co zrobiłem za bardzo wpada w karmin, a wolałaby cynober.

Na szybko wpisałem w komórce hasło "karmin" i na ekranie zobaczyłem kolor czerwony. Później wpisałem "cynober" i... znowu pokazało mi czerwony.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tata Asi napisał:

Cyjan... I tak jesteś dobry, że rozpoznajesz te kolory.

Mi kiedyś pani powiedziała, że coś co zrobiłem za bardzo wpada w karmin, a wolałaby cynober.

Na szybko wpisałem w komórce hasło "karmin" i na ekranie zobaczyłem kolor czerwony. Później wpisałem "cynober" i... znowu pokazało mi czerwony.

Niestety statystycznie upośledzeni jesteśmy w wielu kwestiach w porównaniu z naszymi paniami. Ja kiedyś ucieszyłem się, ze poczułem w winie orzech, a moja pani mi mówi ze niedojrzały orzech laskowy, co więcej nie zmyśla bo z takiego domu pochodzi gdzie kultura żywieniowa wysoko stała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Edytka8955 napisał:

Tak dlatego rozmawiamy  ze szkoda że te  dobre nie są takie ładne tak jakby nie można zrobić i ładnych i dobrych 🙂 ja tam te narty oglądam zawsze jak wjeżdżam wyciągiem to patrzę z ciekawości tu widoczki a tu oczy biegną na narty 🙂 i często myślałam sobie "o te ładne mogłabym je mieć" szkoda że wszystkie kiepskie. Bo nie mówcie kupując kurtkę spodnie narciarskie nie kupiłam tej która podobała mi się naj bo miała dużo gorsze parametry od tej która zakupiłam ale tes długo szukałam bo chciałam żeby była ładna. No i jest 🙂 niby nie rewia mody ale my kobiety lubimy się zawsze i wszędzie czuć ładnie dlatego cieszę się że tu trafiłam i zmieniam postrzeganie  wszystkiego 

Oczywiście Edytko i to jest właśnie jeden z ważniejszych elementów narciarstwa kobiecego - wszystko musi ładnie pasować kolorystycznie abyś dobrze czuła się na stoku. Obserwując w ostatnich latach polskie narciarki w alpejskich destynacjach muszę przyznać że dziewczyny są naprawdę topowo ubrane czego nie mogę powiedzieć o narciarzach.

Edytowane przez Jan
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...