Skocz do zawartości

Narty Fisher CR One 72 czy Head pure Joy czy zupełnie coś innego


Edytka8955

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie potrzebuje porady. Mam 33 lata 168 cm wzrostu 58kg wagi.  Jeżdżę na trasach tylko na stokach. Jakieś 10 lat, wyjeżdżam na parę dni w roku.  Nie jestem zatem poczatkujaca, coś tam jeżdżę, ale tak raczej rekreacyjnie. W tym sezonie zakupiłam sobie buty Vector Head 90. Na flexie 80 regulowanym jeździ mi się w nich znakomicie. Teraz chciałam dobrać narty nie chciałabym przesadzić bo moja technika pozostawia wiele do życzenia ale też zdaje sobie sprawę że nie jeżdżę jak początkująca.  Myślałam nad tymi dwoma modelami 

NARTY DAMSKIE HEAD PURE JOY 2023 + JOY 9 GW

Narty Fisher RC one 72 LITE 72 WS SLR pro? RS9

W których z nich będę mogla doskonalić swoją technike. Nie tracąc przyjemności z jazdy a także myślac przyszłościowo. Dodam że na niebieskich trasach większości się nudzę trochę bardziej czuje przyjemnośc z jazdy po czerwonych a ostatnio zjechałam z Bieńkuli i nawet mi się podobało i przeżyłam 🙂

Edytowane przez Edytka8955
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie modele polecili mi Panowie w sklepie stąd stwierdziłam że podpytam ekspertow. Jeśli chodzi o wygląd tak jestem kobietą i marzy mi się narta minimalistyczna wyglądem więc biała piękna tak:)  buty kupiłam też całkiem przypadkowo w zeszłym roku na super promce i były strzałem w 10 więc pomyslalam że może z nartami też tak cudownie trafie. Czyki rozumiem że obydwa modele są dla super początkujacych? Czy znajdę coś co posłuzy mi na kilka sezonów ale żeby znowu nie przesadzić

Edytowane przez Edytka8955
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Edytka8955 zmienił tytuł na Narty Fisher CR One 72 czy Head pure Joy czy zupełnie coś innego

Te propozycje wyrzuć do kosza, mam nadzieję że panowie coś doradzą konkretnego żebyś nie straciła pieniędzy.
Żeby Cię odwieźć  od tego konceptu mogę tylko powiedzieć, że białe narty nie są praktyczne: nie widać ich na śniegu 🙃, za to jak już poużywasz chwilę, to widać brud i zarysowania 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet najlepiej max 2000 filmik miałam gdzieś sprzed 2 lat może uda się znaleźć, białe to przypadkiem heady widziałam te pyry niebieskie też by były ok. Buty mam czarny mat z elementami turkusu także i tak już w stylistykę białych nart się nie wpisuje 

Edytowane przez Edytka8955
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Edytka8955 napisał:

Budżet najlepiej max 2000 filmik miałam gdzieś sprzed 2 lat może uda się znaleźć, białe to przypadkiem heady widziałam te pyry niebieskie też by były ok. Buty mam czarny mat z elementami turkusu także i tak już w stylistykę białych nart się nie wpisuje 

Nie martw. Ja mam narty czarne jak noc z żółtym logo a buty czarno pomarańczowe. Na żadną z tych rzeczy nie patrzę jadąc 🙂

ale budżet jest taki, że będzie Pani zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat temu i ile godzin z instruktorem miałaś od wtedy?

Pytam po to, żeby realnie ocenić co możesz umieć, odcinając to od opisu że nudzisz się na niebieskich i czerwone są fajne.

Na razie wiem że nie blokuje Cię strach, tylko nie wiem co na to umiejętności 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zając napisał:

Te propozycje wyrzuć do kosza, mam nadzieję że panowie coś doradzą konkretnego żebyś nie straciła pieniędzy.
Żeby Cię odwieźć  od tego konceptu mogę tylko powiedzieć, że białe narty nie są praktyczne: nie widać ich na śniegu 🙃, za to jak już poużywasz chwilę, to widać brud i zarysowania 😄

Ja mam białe narty i jestem zadowolony 😁

3A502401-D868-489C-B072-A2D60C4DBE43.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podpowiedział mi te 3 modele? 

1.Narty damskie slalomowe HEAD EPIC JOY + wiązania HEAD JOY 11 z GRIP WALK 2023
2.Narty zjazdowe VOLKL DEACON PRIME + wiązanie MARKER FDT 10.0 z GRIP WALK 2021
3.Narty allmountain ROSSIGNOL EXPERIENCE 76 CI + wiązanie LOOK XPRESS W 10 z GRIP WALK????? Co sądzicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Edytka8955 napisał:

Kolega podpowiedział mi te 3 modele? 

1.Narty damskie slalomowe HEAD EPIC JOY + wiązania HEAD JOY 11 z GRIP WALK 2023
2.Narty zjazdowe VOLKL DEACON PRIME + wiązanie MARKER FDT 10.0 z GRIP WALK 2021
3.Narty allmountain ROSSIGNOL EXPERIENCE 76 CI + wiązanie LOOK XPRESS W 10 z GRIP WALK????? Co sądzicie 

Długość w tego typu nartach dla Ciebie to ok 155-158. Masz jeszcze trochę pracy przed sobą więc być może nie sportowe, ale b.dobre "kobiece" mogłyby być OK. Nie narobiły by Ci kłopotów przy obecnym stanie Twojej techniki, a nie byłyby też wyrzuceniem kasy w błoto jak te poprzednie piankowe propozycje. Wychodzę z założenia, że z czarnej jakoś zjechałaś cała, a na czerwonych bywasz bo lubisz poczuć dreszczyk emocji, choć nie jest to podparte techniką. Na niebieskich się nudzisz, bo technika nie pozwala Ci pojechać tak, żeby się nie nudzić (jest wolno, bo jedziesz prawdopodobnie techniką z natury "hamującą").

1. Całkiem ok, już kawałek drewnianego rdzenia i camber, wąska pod butem (więc szybciej reaguje na przechylenie nogi), tylko białego markera zejdzie kilka paczek 😉

1a. Można rozważyć HEAD POWER JOY - https://sportano.pl/p/11562/narty-zjazdowe-damskie-head-power-joy-sw-sf-pr-joy-12-szare-315670-100845 - no i mają 158cm 🙂

2. NIE - z tego co widzę to narta dla średnio jeżdżących dzieci.

3. lepsza byłaby NOVA 8 CA (https://sportano.pl/p/161546/narty-zjazdowe-damskie-rossignol-nova-8-ca-xp11-biale-rrklk02) - 76 CI to już trochę za szeroko pod butem...

3b. jak już NOVA to prawie w tej samej cenie NOVA 10 Ti (poziom wyżej - taka alternatywa HEAD POWER JOY) https://dobrenarty.pl/rossignol-narty-damskie-nova-10-ti-xpress-11-gw (długość 160cm troszkę większa niż w HEAD, bo te narty mają rocker)

Ja wybrałbym z tych pozycji HEAD-a bo ma troszkę bardziej sportową charakterystykę, Rossi są też fajne, ale bardziej spokojne (podejrzewam, że nie poczujesz różnicy pomiędzy tymi 4 rodzajami nart na tym etapie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopytam a heady super Joy? Tzn EPIC bardziej podoba mi się wyglądem ale podobno te super lepsze na nieprzygotowane trasy?  Tamte już się robią ponad 2000 to już dla nas sporo tym bardziej że cały sezon myślałam o nartach za 1000zl.  Dlatego dopytam te rossignole experience będą dużo gorsze niż te heady epici? Pytam bo są w dobrej promce za 1200zl więc 700zl różnicy to dużo nie dużo. Ale już chyba wstępnie na te heady jestem namówiona tylko teraz muszę się oswoić z cena 

Dobra power joye są za 2000 to nie najgorzej a EPIC 1900 więc 100zl różnicy nie dużo a power lepsze. Widzę że są epiki jedna para za 1700 ale rozmiar tylko 153 rozumiem że za krótkie 

Edytowane przez Edytka8955
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Edytka8955 napisał:

Jeszcze dopytam a heady super Joy? Tzn EPIC bardziej podoba mi się wyglądem ale podobno te super lepsze na nieprzygotowane trasy?  Tamte już się robią ponad 2000 to już dla nas sporo tym bardziej że cały sezon myślałam o nartach za 1000zl.  Dlatego dopytam te rossignole experience będą dużo gorsze niż te heady epici? Pytam bo są w dobrej promce za 1200zl więc 700zl różnicy to dużo nie dużo. Ale już chyba wstępnie na te heady jestem namówiona tylko teraz muszę się oswoić z cena 

Dobra power joye są za 2000 to nie najgorzej a EPIC 1900 więc 100zl różnicy nie dużo a power lepsze. Widzę że są epiki jedna para za 1700 ale rozmiar tylko 153 rozumiem że za krótkie 

EPIC - 65mm szerokości pod butem

POWER - 68mm szerokości pod butem

SUPER - aż 75mm pod butem - to jest fajne na rozkopany śnieg, ale np. 1 cm szersza narta będzie bardziej "muliła" jak zaczniesz jeździć kiedyś z krawędzi w krawędź. Będzie reagowała wolniej na to co mówisz jak mąż po 2-gim piwie.

Długość - na teraz wystarczy 153cm dla Ciebie (dla narty o charakterze slalomowym jak by nie było), ale gdybyś kiedyś chciała jeździć szybciej, na krawędzi, to te 5cm więcej podparcia robi różnicę. Teraz możesz odczuć je jako ciężar, problem, ale kiedyś może Ci brakować tych cm. Musisz zdecydować sama (choć Power Joy ze 158cm jest super). Na jak długich nartach jeździłaś dotychczas?

 

Co do ceny to weź pod uwagę, że ceny nart w ostatnich latach poszły mocno w górę, i te, które kiedyś kosztowały 1700 teraz kosztują 2300 przynajmniej (po upustach). Obecnie narty za 1000 PLN to szajs. Niestety. Sensowne narty do 1500 to musi być jakaś pozostałość sprzed 3 sezonów. Obecnie ciężko znaleźć nową dobrą (ale naprawdę dobrą, nie taką dobrą z przymrużeniem oka) poniżej 2000. Takie czasy. Swoją nartę topową z katalogu kupowałem 4-5 lat temu za 2250 PLN. Teraz taka sama 2800-3000 minimum (jak się znajdzie długość, którą bym chciał). Takie czasy...

Edytowane przez Kubis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 148 więc krótkie były. Czyli head EPIC 153 za 1700 mam a 158 za 1900 supery za 2000 ehh. Experience za 1200 na pewno będą duuuzo gorsze pytam bo są w pełnej gamie roziarowej a  dalej do jutra muszę się oswoić z 2 tysiami:) mężowi wypoczyczy kupimy za rok jest to tymczasowa oszczędność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Edytka8955 napisał:

Wlasnie zdaje sobie z tego sprawę. Super jest 158 za 1900 jak i EPIC tylko kwestia że tego zielonego koloru nie mogę przeżyć 😄 czemu jestem kobietą 

Nie super tylko Power 🙂, chyba że dalej myślisz o Super Joy.

Ten kolor i design pasuje do wszystkiego 😉 a pod kątem pojawiają się wzorki / ornamenty 😉

A cenę <2k PLN robi kod rabatowy SALE

image.png.ab3299d512ab0fef9ee83a84fc08d318.png

image.thumb.png.0ecee3c294907cee295f346be8dfe26a.png

image.thumb.png.5a445682ff9e5fb2fd921d792fd15b24.png

Edytowane przez Kubis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...