Skocz do zawartości

Narty dla średnio jeżdżącej kobiety


ulka cebulka

Rekomendowane odpowiedzi

Będę w Czechach jeździć teraz. Być może kupię narty w Jeleniej Górze ale jeśli nie, to w wypożyczalni mam pytać o rdzeń drewniany, poziom zaawansowany, długość ok. 160, wąskie pod butem, coś jeszcze? Może inaczej mnie potraktują, jak dam listę życzeń a nie jak zwykle : proszę fajne narty, jeżdżę średnio i mają być ładne 😁  -czyli dają pierwsze lepsze ładne i spadaj

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ulka cebulka napisał:

Będę w Czechach jeździć teraz. Być może kupię narty w Jeleniej Górze ale jeśli nie, to w wypożyczalni mam pytać o rdzeń drewniany, poziom zaawansowany, długość ok. 160, wąskie pod butem, coś jeszcze? Może inaczej mnie potraktują, jak dam listę życzeń a nie jak zwykle : proszę fajne narty, jeżdżę średnio i mają być ładne 😁  -czyli dają pierwsze lepsze ładne i spadaj

A potem się dziwię się, że mi się trudno skręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ulka cebulka napisał:

Będę w Czechach jeździć teraz. Być może kupię narty w Jeleniej Górze ale jeśli nie, to w wypożyczalni mam pytać o rdzeń drewniany, poziom zaawansowany, długość ok. 160, wąskie pod butem, coś jeszcze? Może inaczej mnie potraktują, jak dam listę życzeń a nie jak zwykle : proszę fajne narty, jeżdżę średnio i mają być ładne 😁  -czyli dają pierwsze lepsze ładne i spadaj

Ale miałaś tam kilka konkretnych propozycji. Zapisz na kartce i idź z nią do wypożyczalni. Trudne skręcanie to nie wina narty, tylko narciarza, taka ma być podstawa myślenia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2023 o 20:46, Adam ..DUCH napisał:

Być może nie zrozumiałaś stwierdzenia "model" - mnie chodziło o kursanta a nie o narty.....tak więc "model" przerabiany wielokrotnie. Napisz do @.Beata. Ona ma Trinity w dobrym wydaniu

Cześć 

@ulka cebulka to lepszy i młodszy model kursantki niż ja, więc zapewne pójdzie łatwo i gładko. Narty z tej serii

https://nartykrakow.pl/product-pol-13380-NARTY-UZYWANE-DAMSKIE-FISCHER-MY-TRINITY-18-19-RS9-165-cm-NR8703.html

tłuką mnie a ja tłukę je . Obie żyjemy 😉 

Ulka, kup sobie deski, jak sugerują instruktorzy (forumowi) a potem jedź do nich… dadzą Ci instrukcje obsługi i będzie git. Ja tak zrobiłam.

Pozdrawiam

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, .Beata. napisał:

Cześć 

@ulka cebulka to lepszy i młodszy model kursantki niż ja, więc zapewne pójdzie łatwo i gładko. Narty z tej serii

https://nartykrakow.pl/product-pol-13380-NARTY-UZYWANE-DAMSKIE-FISCHER-MY-TRINITY-18-19-RS9-165-cm-NR8703.html

tłuką mnie a ja tłukę je . Obie żyjemy 😉 

Ulka, kup sobie deski, jak sugerują instruktorzy (forumowi) a potem jedź do nich… dadzą Ci instrukcje obsługi i będzie git. Ja tak zrobiłam.

Pozdrawiam

 


 

Dziękuję. A gdzie można spotkać Panów instruktorów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ulka cebulka napisał:

Dziękuję. A gdzie można spotkać Panów instruktorów? 

@Adam ..DUCH już zasugerował Ci narty, pogadaj z nim, ugości Ciebie w Zwardoniu, @Mitek też chętnie pomoże i doradzi, choć nie jest już czynnym instruktorem. Napisz do nich. Poza tym, tutaj każdy dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ulka cebulka napisał:

Dziękuję. A gdzie można spotkać Panów instruktorów? 

Cześć

Instruktorów i instruktorki (bo to nie jest profesja zarezerwowana dla Panów - są znakomite dziewczyny również) spotkasz wszędzie w Polsce. Za granicą w Austrii czy Włoszech też spotkasz, nawet polskich. Problem, że stawki w nauczaniu 1-1 są dość solidne a żeby taka nauka miała sens musi być dłuższym procesem a nie jednorazowym spotkaniem. Z tego względu polecam zainteresować się jakimś wyjazdem ze szkoleniem, gdzie i Ty i Twoje pociechy będą mogły przerobić, przynajmniej początki, z fachowcem. Wybacz ale Ty niczego dzieci nie nauczysz nawet przy najlepszych chęciach, bo po prostu sama nie za bardzo umiesz, więc nie popełniaj błędu wielu osób, które takie rzeczy próbują robić.

Co do nart to - jak już tu chór kolegów i koleżanek napisał - mają one drugorzędne znacznie i w niczym Ci nie pomogą ani nic nie ułatwią. Zastanów się spokojnie nad logiką doboru nart, które są "łatwe w prowadzeniu i wybaczają błędy" - czyli nie robią tego co chce narciarz prawda? Są zaprzeczeniem dobrej narty - nigdy takich nie wybieramy. Natomiast jedyna uczciwa rada jest taka: kup sobie najlepsze narty na jakie Cię stać i ucz się jeździć.

Narta dla Ciebie - czyli osoby na początku narciarskiej drogi ale już nie początkującej to może być jakaś narta o charakterze SL - wtedy jest ona sztywniejsza i bardziej taliowana dobierana mniej więcej w długości 155 - 160cm a jeżeli będzie to narta bardziej miękka o charakterze AM to wtedy do wzrostu wzrost -5cm (bo coś pamiętam, że jesteś chyba dość wysoka). Oczywiście parę cm w tą czy tamtą stronę nie mają żadnego znaczenia, podobnie jak mm pod butem czy cokolwiek innego. Wszystkie narty w określonej grupie są podobne i bierz tą, która Ci się najbardziej podoba i/lub jest w najlepszej cenie. Szybciej zaadaptujesz technikę do narty niż wybierzesz ideał, którego nie ma. Ważniejsze jest aby narta była zawsze naostrzona i nasmarowana bo to gwarantuje dobry posuw tak wzdłużny jak i (co dla Ciebie będzie ważne boczny).

Jakby co pytaj. Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Instruktorów i instruktorki (bo to nie jest profesja zarezerwowana dla Panów - są znakomite dziewczyny również) spotkasz wszędzie w Polsce. Za granicą w Austrii czy Włoszech też spotkasz, nawet polskich. Problem, że stawki w nauczaniu 1-1 są dość solidne a żeby taka nauka miała sens musi być dłuższym procesem a nie jednorazowym spotkaniem. Z tego względu polecam zainteresować się jakimś wyjazdem ze szkoleniem, gdzie i Ty i Twoje pociechy będą mogły przerobić, przynajmniej początki, z fachowcem. Wybacz ale Ty niczego dzieci nie nauczysz nawet przy najlepszych chęciach, bo po prostu sama nie za bardzo umiesz, więc nie popełniaj błędu wielu osób, które takie rzeczy próbują robić.

Co do nart to - jak już tu chór kolegów i koleżanek napisał - mają one drugorzędne znacznie i w niczym Ci nie pomogą ani nic nie ułatwią. Zastanów się spokojnie nad logiką doboru nart, które są "łatwe w prowadzeniu i wybaczają błędy" - czyli nie robią tego co chce narciarz prawda? Są zaprzeczeniem dobrej narty - nigdy takich nie wybieramy. Natomiast jedyna uczciwa rada jest taka: kup sobie najlepsze narty na jakie Cię stać i ucz się jeździć.

Narta dla Ciebie - czyli osoby na początku narciarskiej drogi ale już nie początkującej to może być jakaś narta o charakterze SL - wtedy jest ona sztywniejsza i bardziej taliowana dobierana mniej więcej w długości 155 - 160cm a jeżeli będzie to narta bardziej miękka o charakterze AM to wtedy do wzrostu wzrost -5cm (bo coś pamiętam, że jesteś chyba dość wysoka). Oczywiście parę cm w tą czy tamtą stronę nie mają żadnego znaczenia, podobnie jak mm pod butem czy cokolwiek innego. Wszystkie narty w określonej grupie są podobne i bierz tą, która Ci się najbardziej podoba i/lub jest w najlepszej cenie. Szybciej zaadaptujesz technikę do narty niż wybierzesz ideał, którego nie ma. Ważniejsze jest aby narta była zawsze naostrzona i nasmarowana bo to gwarantuje dobry posuw tak wzdłużny jak i (co dla Ciebie będzie ważne boczny).

Jakby co pytaj. Pozdro

Dziękuję jeszcze raz. Po powrocie wrzucę film jak jeżdżę. A czy ktoś z Was mieszka na Dolnym Śląsku? Tam mam najbliżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2023 o 10:29, ulka cebulka napisał:

A wracając do Head Super Joy czy takie narty są w wypożyczalniach? Nigdy nie patrzyłam co tam jest dostępne ale teraz popatrzę, powybrzydzam i pomarudzę. Domyślam się, że nart za 6 tys w wypożyczalniach nie ma... 

 

 

Hedy z serii Joy trafiają się w wypożyczalniach np w zeszłym roku były w Rzeczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, panmoimpasterzem napisał:

Na obecnym poziomie pojedziesz na wszystkim 👍

Byle nie były za długie i nie były zbyt ostre.

A jeśli chcesz mieć swoje, to bierz wg swoich upodobań kolorystycznych i zasobności portfela 

Cześć

Zupełnie się nie zgodzę z Twoim postem, jeżeli ma on być rozumiany jako porada. Koleżance niezbędna jest dobra i dobrze dobrana narta, która zmusi ją do technicznej jazdy i uniemożliwi siłowy obrót nart. To jedyna droga do postępu technicznego bo potencjał jest.

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2023 o 10:21, panmoimpasterzem napisał:

Na obecnym poziomie pojedziesz na wszystkim 👍

Byle nie były za długie i nie były zbyt ostre.

A jeśli chcesz mieć swoje, to bierz wg swoich upodobań kolorystycznych i zasobności portfela 

Dlaczego tak sądzisz???? Uzasadnij swoją wypowiedź.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za to co napiszę ale nie jeździsz średnio tylko słabo i Twoim problemem nie są narty tylko opanowanie podstaw do poruszania się na nartach. Narty, jakiekolwiek narty niczego tu nie zmienią.

Sam jestem średnim narciarzem i nie mam kompetencji (w tej dyskusji wypowiedziało się przynajmniej dwóch instruktorów i oni mogą kompetentnie o tym rozprawiać) do oceniania innych ale ta na pierwszy rzut oka:

-sylwetkę masz nienaturalnie zgarbioną, spiętą, patrzysz w dzioby nart, trzymasz kijki prawie równolegle do podłoża, prawdopodobnie boisz się prędkości zaciskasz dłonie na kijkach i być może nerwowo podkurczasz palce w butach,

- skręcasz przesuwając narty płasko położne na śniegu z biodra a nawet buta w końcowych sekwencjach filmu, skręcamy stawiając zewnętrzną nartę na krawędzi i przenosząc ciężar ciała na zewnętrzną nartę. To są sprawy które koniecznie musi wytłumaczyć Ci instruktor.

Pomyśl o instruktorze a nie o nartach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...