Skocz do zawartości

Buty LANGE RX100LV


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałem zapytać czy FLEX 100 w modelu LANGE RX100LV z 2021 roku, to jednak nie jest za mało dla średnio zaawansowanego narciarza, który chciałby kupić buty na kilka przyszłych sezonów? 

Buty są wygodne (mam wąską stopę), jeżdżę dobrze, pewnie i w każdych warunkach (takie 6,5-7 na 10), ważę 75 kg, 182 cm wzrostu. Nie mam żadnych ambicji sportowych, po prostu szukam butów, które wystarczą do szybszej i pewnej jazdy na nartach i przy okazji nie wydrenują portfela.

Dzięki i pozdrawiam,

ps. wiem, że to nie ten temat, ale może ktoś z Was zna rozsądną wypożyczalnię nart w Bormio i okolicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrane będą "twardsze" niż za duże 130 ale w drugą stronę też to działa. Także dobrze pomierz nogę i przymierz też testowo rozmiar mniejszy o pół i cały numerek. Lepszy czas na zakup to początek kwietnia, wtedy nawet twarde buty idzie kupić za pół czy 1/3 ceny. Tylko trzeba by wtedy już wiedzieć czego się dokładnie szuka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kubis napisał:

@bmp84kupujesz nowe, czy "nowe" czy z OLX? W jakich cenach się poruszasz?

Kupuję nowe, 599 zł w Decathlonie (zeszłoroczny model). Mierzyłem kilka modeli (w większości tym używane) i te są zdecydowanie najlepiej dopasowane. Przy czym tylko w Decathlonie, pracownik, który mierzył mi stopę (swoją drogą całkiem dokładnie) powiedział, że przy mojej wadze i umiejętnościach flex 100 jest OK. W pozostałych 2 punktach, w których mierzyłem używki, panowie przekonywali mnie, że 110 to optimum. Stąd moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy 100 a 110 jest mniejsza, niż pomiędzy butem 100 średnio dopiętym i mocno dopiętym. Najważniejsze, żeby but był dobrze spasowany, ale nie uciskał. Żadne 110 i 120 nie pomoże jak but za duży i noga lata :)

To fajny but, ma szeroki rzep, jak dobrze dopniesz to będzie jak trzeba.

Cena zdecydowanie z tych dobrych jeśli są nowe z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

BMP, jeżeli masz wątpliwości co do tego czy taka różnica we flexie ma znacznie to weź sobie przymierz w ciemno jakiś konkretny model buta z indeksem 100 i 110 dobrze dobrane w identycznym rozmiarze. Jeżeli powiesz który jest który nie wiedząc wcześniej, i nie pomylisz się w paru próbach - stawiam co lubisz.

Większe znaczenie ma krój buta. RX to (teoretycznie) linia freeridowa a więc but trzyma Cię dość prosto jest mało agresywny co nie znaczy, że to but zły. Bardzo fajny sprzęt dla kogoś kto nie ma ambicji bardzo agresywnej jazdy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubis Buty są nowe, z gwarancją. Zgodnie z poleceniem sprzedawcy, postałem w nich 20 min (spięte na max) i nic nie uciska, nic nie drętwieje, są bardzo dobrze dopasowane, a szeroki rzep faktycznie robi robotę. 

@Mitek Zdecydowanie nie mam takich ambicji. Jeżdżę dobrze i od wielu lat, ale nie nazwałbym to bardzo agresywną jazdą 😉 Kilka następnych sezonów chciałbym popracować nad techniką. Po prostu męczyłem się w wypożyczanych butach i postanowiłem kupić swoje. Na same deski jeszcze nie czas.

Dzięki wielkie za pomoc! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bmp84 napisał:

@Kubis Buty są nowe, z gwarancją. Zgodnie z poleceniem sprzedawcy, postałem w nich 20 min (spięte na max) i nic nie uciska, nic nie drętwieje, są bardzo dobrze dopasowane, a szeroki rzep faktycznie robi robotę. 

@Mitek Zdecydowanie nie mam takich ambicji. Jeżdżę dobrze i od wielu lat, ale nie nazwałbym to bardzo agresywną jazdą 😉 Kilka następnych sezonów chciałbym popracować nad techniką. Po prostu męczyłem się w wypożyczanych butach i postanowiłem kupić swoje. Na same deski jeszcze nie czas.

Dzięki wielkie za pomoc! 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, bmp84 said:

 Buty są nowe, z gwarancją. Zgodnie z poleceniem sprzedawcy, postałem w nich 20 min (spięte na max) i nic nie uciska, nic nie drętwieje, są bardzo dobrze dopasowane, a szeroki rzep faktycznie robi robotę. 

Oczywiście mogę się mylić ale to już trochę brzmi jak za duży but. Weź poprawkę na to że po kilku/kilkunastu dniach jazdy w środku się wyklepie/ubije lekko (szczególnie że w 100 ten botek pewnie grubszy/miększy jest).

Sprawdź też numer mniejsze, choćby dla własnej wiedzy, nie przerażaj się przy zakładaniu, dopiero po zapięciu i wstaniu w pozycji narciarskiej oceniaj.

Co to znaczy spięte na max? Jeżeli masz na myśli np 3/4 ząbek w dolnych klamrach to mogło by znaczyć że jednak mniejszego buta potrzeba. Na dole raczej powinno trzymać na samej skorupie z minimalnym nakładem siły przy zapinaniu (np tylko małym palcem) i na początkowe ząbki. 

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Gabrik said:

 

W połowie filmu już chciałem się kłócić ale końcówce było to o co mi chodziło, że ze sztywnego buta można zrobić "miększy" po prostu słabiej zapinając go na górze i wtedy i przez muldy się jedzie.

Po przejściu drogi od 90 do 130 (przy okazji zmniejszał się last oraz na samym końcu długość o numerek) nie czuje ze 130 żadnego dyskomfortu, to moje najmniejsze/najwęższe i najmniej męczące stopy w trakcie jazdy buty jak do tej pory. Ze zdejmowaniem i zakładaniem jest ciężej niż z 90 ale odpowiednia technika i daje radę nawet na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bmp84 napisał:

chciałem zapytać czy FLEX 100 w modelu LANGE RX100LV z 2021 roku, to jednak nie jest za mało dla średnio zaawansowanego narciarza, który chciałby kupić buty na kilka przyszłych sezonów?

Nie jest za mały. Jak Mitek pisze, różnicy między 100 a 110 nie zauważysz. Ja po zmianie butów z za dużych z flexem 110 na dobrze dobrane 130 też nie zauważam. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bmp84 napisał:

....

ps. wiem, że to nie ten temat, ale może ktoś z Was zna rozsądną wypożyczalnię nart w Bormio i okolicach. 

Cena wypożyczenia nart we Włoszech na tydzień może być równa, cenie używanych nart w dobrym stanie w PL.

Find ski rental in Italy | Rent and Go znajomi pożyczali tutaj, przy gondoli też była dobrze zaopatrzona wypożyczalnia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bacek napisał:

Oczywiście mogę się mylić ale to już trochę brzmi jak za duży but. Weź poprawkę na to że po kilku/kilkunastu dniach jazdy w środku się wyklepie/ubije lekko (szczególnie że w 100 ten botek pewnie grubszy/miększy jest).

Sprawdź też numer mniejsze, choćby dla własnej wiedzy, nie przerażaj się przy zakładaniu, dopiero po zapięciu i wstaniu w pozycji narciarskiej oceniaj.

Co to znaczy spięte na max? Jeżeli masz na myśli np 3/4 ząbek w dolnych klamrach to mogło by znaczyć że jednak mniejszego buta potrzeba. Na dole raczej powinno trzymać na samej skorupie z minimalnym nakładem siły przy zapinaniu (np tylko małym palcem) i na początkowe ząbki. 

Cześć

Tak zwróciłem też na to uwagę, masz całkowitą rację. Po pierwsze - debilna rada sprzedawcy, nigdy się czegoś takiego nie robi. A skoro wytrzymał aż tyle to but może być za duży, ale pamiętajmy, że to jednak nie jest but sportowy i to dość miękki, z dużą ilością kapcia, może się po prostu kapeć naddał i teraz szybciej się ułoży. Wiesz, skoro kolega już kupił, to nie mu się po prostu fajnie jeździ.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Mitek said:

Wiesz, skoro kolega już kupił, to nie mu się po prostu fajnie jeździ.

Skoro kupił to kupił. Ale z tego poniżej odniosłem wrażenie że sprawa jeszcze nie jest zamknięta, ale może czegoś nie doczytałem.

 

23 hours ago, bmp84 said:

Kupuję nowe, 599 zł w Decathlonie (zeszłoroczny model).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za wszystkie, pomocne komentarze.

@kesus - buty kupiłem we wrocławskim Decathlonie (Magnolia).

@Mitek - wg. mnie nie są za duże, po zapięciu klamr, w pozycji "zjazdowej" palce cały czas opierają się o przód skarpety. Jak pisałeś, but z tych rekreacyjnych, do zabawy, w dodatku za 6 stów, więc nie będę się spinał. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to napiszę krótką relację po, jak mi się w nich jeździło!

Pozdrawiam serdecznie!!!

Edytowane przez bmp84
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie to nie tak, nie twierdziłem, ze są za duże a jedynie, ze jest taka możliwość i chodziło mi raczej o "pojemność" buta a nie długość jako taką. Mówi się czasem, że but jest zbyt obszerny ale to chyba złe słowo bo chodzi o pojemność właśnie. Osoby o szczupłych nogach a sporych stopach mają często ten problem i wtedy nawet spięcie na maksa nic nie daje, trzeba przesuwać klamry - dobrze jak są dziury...

W każdym razie wydaje się, że dokonałeś fajnego i ekonomicznego wyboru. Pozostaje życzyć miłego użytkowania.

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...