Skocz do zawartości

Box dachowy do nart


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, nikon255 napisał:

Szukam boxa na narty. Problem taki, ze celuje w dlugosc zewnetrzna do ok. 200cm, a do srodka musze upchnac narty, ktore maja rowne 184cm 😄 ma ktos moze jakis box z deklarowana dlugoscia narty 180cm, a laduje dluzsze? @grimsonw co Ty ladujesz swoje sztachety? 🙂

Możesz załadować do szerokiego na skos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki:

https://www.interpack.eu/product-pol-7729-Box-dachowy-Inter-Pack-Stella-481-grafitowy-metalik.html

Wchodzi 5 par nart, buty, kaski kije i jeszcze jakieś drobiazgi. Bardzo podobała mi się cena. Nie podoba mi się jedynie system mocowania boxa - trzeba się skupić, bo istnieje ryzyko porysowania dachu. Gdybym często zakładał i zdejmował to kupiłbym droższy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nikon255 napisał:

Szukam boxa na narty. Problem taki, ze celuje w dlugosc zewnetrzna do ok. 200cm, a do srodka musze upchnac narty, ktore maja rowne 184cm 😄 ma ktos moze jakis box z deklarowana dlugoscia narty 180cm, a laduje dluzsze? @grimsonw co Ty ladujesz swoje sztachety? 🙂

Część 

Mam od kilku lat box firmy Taurus  i mieszczę w nim narty 185 cm

IMG20230207094926.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, nikon255 napisał:

Szukam boxa na narty. Problem taki, ze celuje w dlugosc zewnetrzna do ok. 200cm, a do srodka musze upchnac narty, ktore maja rowne 184cm 😄 ma ktos moze jakis box z deklarowana dlugoscia narty 180cm, a laduje dluzsze? @grimsonw co Ty ladujesz swoje sztachety? 🙂

 

Tu mają chyba aktualne ceny Xtreme 2

https://www.taurus.info.pl/bagazniki-i-uchwyty/boxy-i-kosze/boxy-dachowe?gclid=CjwKCAiAioifBhAXEiwApzCztnjprVyLZTFSis5n9vaaLy1heUfrKa-t2yn1dp1Gd7Cns6rZOFgb2BoCFyYQAvD_BwE

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, nikon255 napisał:

A litraż lub dlugosc zewnetrzna kojarzysz?

195 cm i 450 litrów pojemności

W linku podaja że 195 mieści narty 180 ale wchodzą mi 185 tylko między dnem  a nartą jest jakieś 3 cm prześwitu bo nartą opiera się dziobami i piętkami na zaobleniach boxa ale nie ma to znaczenia w użytkowaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, nikon255 napisał:

A litraż lub dlugosc zewnetrzna kojarzysz?

Liczy się długość wewnątrz boxa oraz kształt, prawie wszystkie są zaokrąglone. Jutro zmierzę swój box.

Nie myślałeś o rekawie na narty, montowane do samochodu? Szybciej, pewniej i taniej przewieziesz sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jednak inny model, Thule Motion 800, ciut dłuższy 205cm pewnie i 190 by tam weszły. Kiedyś udało mi się za dobre pieniądze go kupić nowego z drugiej ręki, jeszcze w foliach.

Wtedy też na wyrost go kupowałem żeby 180 kilka się w  przyszłości zmieściło.

Edytowane przez Bacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem Hapro Zenith. To holenderska firma, interpack sprzedaje go pod swoją marką i kiedyś kasował za pośrednictwo 200 pln więcej. Ja potrzebowałem niskiego boxa, żeby móc wjeżdżać suvem z boxem na dachu do garażu. Ten ma chyba 37 cm wysokości.
https://stresni-boxy.heureka.cz/hapro-zenith-6_6/?gclid=EAIaIQobChMIzZ_n5J-D_QIVhO93Ch166QpTEAAYAiAAEgL9pPD_BwE

https://www.strefakierowcy.pl/32695,inter-pack-zenith-6-6-czarny-metalik-360-litrow-gratisy.html
 

Przewoziłem nim Kastle 183 cm, wchodziły na styk. Poniżej zdjęcia z wnętrza z miarką. Po skosie w tym boxie zyskuje się 1-2 cm max.

0D97700D-8BA8-4C98-9EEB-2468370694DA.jpeg

66898107-5E48-4490-9C0B-C2D1DCD775CB.jpeg

0F6A0291-531C-43F7-9FD8-5EEEAF67D61A.jpeg

2B593B51-4E8B-4C42-A549-94F9551F4890.jpeg

0C553726-847B-4117-ACA3-15469A0A8CBD.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem pomacałem rozne boxy i kupilem taki o ktorym nawet nie wiedzialem... Niestety wszystkie robia wrazenie hujowych. No moze thule z usztywniona podloga za 7k wydaja sie solidniejsze 🙂 padlo na cruz paddock 500. 192 wewnatrz. Narty 184 na lekki skos miedzy zawiasami. Weszlyby i 188 😄 Takie 180 wejda elegancko poza obrys zawiasow. Jutro lece na CzG, strzepnac kurz z nart i siebie😏 ponizej foty z trasy 😅

81643.jpg

81645.jpg

81658.jpg

Edytowane przez nikon255
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to:

https://www.taurus.info.pl/bagazniki-i-uchwyty/boxy-i-kosze/boxy-dachowe/box-dachowy-taurus-xtreme-ii-450-czarny-matowy?gclid=CjwKCAiArY2fBhB9EiwAWqHK6rsqLfFIUDzc9Jr7aTNcTtmRXdzFMm15sOHqmuUn_Vp0ll7UIUEvWxoC-eEQAvD_BwE

Na Honda Jazz .... Dziwnie wygląda box na takiej srajdzie ale mieści się dużo nart. 181 na środku, a po bokach jeszcze dwie pary. Wtedy leżą ładnie, naprzemiennie dziobami żeby się ładnie na zakładkę układamy wiązania. Na taki zestaw można poukładać torby z ciuchami jak się jedzie na dłuższy wyjazd. Butów tak nie wożę, bo potem nie sposób ubrać jak zmarzną. Do takiego pudła poza nartami można naprawdę dużo zmieścić. 

Nie jest głośny. Głośniejsza jest baza Thule ale poradziłem sobie. Akustyczne są końcówki belek, te poprzeczne. Nałożyłem na to termoizolacyjne pianki, takie jak w kotłowni są na rurkach ;). Zabezpieczyłem trytytkami. Gwizdy ustały. Taki set polecam. Auto też. Zmieści się zawsze w jakąś dziurę zaraz obok stacji 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, nikon255 napisał:

bylem pomacałem rozne boxy i kupilem taki o ktorym nawet nie wiedzialem... Niestety wszystkie robia wrazenie hujowych. No moze thule z usztywniona podloga za 7k wydaja sie solidniejsze 🙂 padlo na cruz paddock 500. 192 wewnatrz. Narty 184 na lekki skos miedzy zawiasami. Weszlyby i 188 😄 Takie 180 wejda elegancko poza obrys zawiasow. Jutro lece na CzG, strzepnac kurz z nart i siebie😏 ponizej foty z trasy 😅

81643.jpg

81645.jpg

81658.jpg

Ten mój box Taurus miałem kiedyś założony do Touarega. Bydlę z tym na dachu nie mieściło się w garażu. Teraz żona ujeżdża X1 i już Taurus na styk, ale wchodzi do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 09:39, nikon255 napisał:

Szukam boxa na narty. Problem taki, ze celuje w dlugosc zewnetrzna do ok. 200cm, a do srodka musze upchnac narty, ktore maja rowne 184cm 😄 ma ktos moze jakis box z deklarowana dlugoscia narty 180cm, a laduje dluzsze? @grimsonw co Ty ladujesz swoje sztachety? 🙂

Thule spirit 780 

Ostatnio weszły Armady 188 bodajże długie 😁

Regularnie w nim przewoże Rossi master 185cm i się mieszczą

Na foto natomiast nowszy  Dynamic 800 i do niego już nie wchodzą tak długie jak do Spirit, pomimo ze z zewnątrz jest większy 

7E7A25E2-FC22-4825-9482-9F8BD7214D78.jpeg

Edytowane przez master32
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chertan napisał:

Ja mam Thule Touring L, długość Boksa 195 cm, deklarowana długość maks to 180, ale bez problemu wchodzą tam moje Stöckli SX 184 w pokrowcu plus drugie 180 cm, łącznie 6 par nart i jeszcze trochę miejsca zostaje. 

Na kupe w pokrowcach i pasami czy masz jakis system montazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...