Skocz do zawartości

Narty dla początkującego/sredniozaawansowanego do 1500


krzysiek92

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, kilka lat temu złapałem bakcyla do jazdy na nartach, aby sprawdzić czy mi się będzie podobało kupiłem jakieś używane narty atomic i buty. Tak sobie jeździłem przez około 3 lata. Ciężko jest mi określić ile jestem na stoku bo w pierwszym roku byłem 1 raz, w drugim praktycznie co tydzień, później covid i ledwo parę wyjazdów... w tym roku byłem 3 razy, jak na razie. Narty docelowo chce kupić by już następny sezon były.

O mnie:

Wzrost 181

Waga 91

Do tej pory jeździłem tylko w Polsce i Czechach, ale korci mnie też by wyskoczyć na kilka dni gdzieś w Alpy. Co do mojego poziomu, to po obejrzeniu filmiku, który ktoś podlinkował to 4. Lubię szybko skręcać, ale też fajnie jest pojeździć szybciej jak na moje możliwości. Narty mogą być i nowe i używane, mi to za bardzo różnicy nie robi. Ostatnio kupiłem nowe buty Head FX GT. Jak założyłem je na nogi to komfort w porównaniu do moich startch to niebo a ziemia.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Edytowane przez krzysiek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Każda katalogowa narta On piste 175 max pod butem 70mm, bez rockera bo już niezbyt modny jest,,,,,wejdź na skionline zakładka sprzet, on piste i wybierz dowolnie markę i kolor, pamiętając iż najszybszy to czerwony

Adam - u mnie są 2 rockery - i na te chwile nie mialem lepszej dechy 😉

71B17C1B-C2CB-43E0-9A4E-A24D86792270.jpeg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chertan napisał:

Na tę chwilę nie, bo była pod butem, w innej chwili inna będzie królować. A coś koledze zaproponujesz? Masz ostatnio fajny wybór. 

Dla kolegi Salomona s maxa blasta 175cm. Gabaryty ma, także decha tez musi konkretna. Niech poczyta o niej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o tych salomonach i fajnie wyglądają, ale są dla zaawansowanych narciarzy. Nie wiem czy dla mnie będą odpowiednie, bo raczej jestem bardziej początkujący niż zaawansowany. 

Czytałem trochę o volkl deacon. Ludzie chwalą je, jeśli chodzi o uniwersalność. Czy taki narty byłyby ok? Jakie jest najlepsze drewno w narcie? Jesionowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzysiek92 napisał:

Poczytałem o tych salomonach i fajnie wyglądają, ale są dla zaawansowanych narciarzy. Nie wiem czy dla mnie będą odpowiednie, bo raczej jestem bardziej początkujący niż zaawansowany. 

Czytałem trochę o volkl deacon. Ludzie chwalą je, jeśli chodzi o uniwersalność. Czy taki narty byłyby ok? Jakie jest najlepsze drewno w narcie? Jesionowe? 

Podaj w jakim jesteś wieku, to istotny parametr (co by kto nie pisał, że nieistotny). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, krzysiek92 napisał:

Poczytałem o tych salomonach i fajnie wyglądają, ale są dla zaawansowanych narciarzy. Nie wiem czy dla mnie będą odpowiednie, bo raczej jestem bardziej początkujący niż zaawansowany. 

Czytałem trochę o volkl deacon. Ludzie chwalą je, jeśli chodzi o uniwersalność. Czy taki narty byłyby ok? Jakie jest najlepsze drewno w narcie? Jesionowe? 

Ty masz mieć nartę dla zaawansowanych ze wzgledu na Twoja wagę. Tylko taka narta pozwoli Ci się rozwijać, na pewno Cię nie zabije 😉

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, krzysiek92 napisał:

Poczytałem o tych salomonach i fajnie wyglądają, ale są dla zaawansowanych narciarzy. Nie wiem czy dla mnie będą odpowiednie, bo raczej jestem bardziej początkujący niż zaawansowany. 

Czytałem trochę o volkl deacon. Ludzie chwalą je, jeśli chodzi o uniwersalność. Czy taki narty byłyby ok? Jakie jest najlepsze drewno w narcie? Jesionowe? 

Jesionowe dla sportowców, dla innych buk i topola, dla kobiet topola bo to lekkie jest. Wyszedłem na seksiste. Oczywiście aspirujące kobietki coś bardziej podobnie z ambicjami sportowymi. Ty się panie drewnem nie przejmuj. Dobrze ci Bruner radzi. Swoje ważysz, drewno plus titanal a metek o zaawansowaniu się nie bój https://www.skimag.com/gear/what-is-titanal/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, krzysiek92 napisał:

Wiek 30 lat. Spasłem się trochę, to fakt xd. W takim razie poszukam Salomonów, 

A jeszcze czy jakbym znalazł takie Salomony tylko 170cm, też będą ok? chodzi mi by był ciut mniejszy promień skrętu.

O nowe już trudniej, obecnie wycofane i zastąpione przez model S MAX 12. Używki ma kolega @Bruner79. Wielu już brało narty u kolegi, sprawdzony jest ;), (nawet ja, człowiek z syndromem, dla znajomej Volk SC brałem i powiem Ci super stan).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, krzysiek92 napisał:

Wiek 30 lat. Spasłem się trochę, to fakt xd. W takim razie poszukam Salomonów, 

A jeszcze czy jakbym znalazł takie Salomony tylko 170cm, też będą ok? chodzi mi by był ciut mniejszy promień skrętu.

Zacieśnisz skręt nie musisz skracać https://www.ntn.pl/salomon-s-max-blast/ ten promien to liczba tylko, efektywny mniejszy, dużo zależy od deski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gabrik napisał:

O nowe już trudniej, obecnie wycofane i zastąpione przez model S MAX 12. Używki ma kolega @Bruner79. Wielu już brało narty u kolegi, sprawdzony jest ;), (nawet ja, człowiek z syndromem, dla znajomej Volk SC brałem i powiem Ci super stan).

Dobrze gada tez polecam sam mam od niego fajne scott the Ski długość 180 przy wzroście 174

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

bez rockera bo już niezbyt modny jest

Rocker jest niemodny ? Co mu zaszkodziło?  Jest chyba w tym sporo racji.  Teraz mam z rokerem, poprzednie też. A jeszcze wcześniej slalomki bez rockera. Jak popatrzę na swoje filmy to widać sporą różnicę. W szybkości skrętu, jego dynamice. A mnie się wydawało, że się ciągle poprawiam. Teraz wiem jaka to przyczyna, że tak nie jest -rocker ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...