Skocz do zawartości

Narty wszechstronne


Ir3k

Rekomendowane odpowiedzi

Tytul tematu trochę zaczepny, ale no wlasnie....przymierzam się do zakupu nart, ale najpierw chciałbym coś objechać.

Precyzyjniej... Szukam deseczek +/- 180cm pokroju salomon force, head titan/rally, kastle mx84/ stockli ax.

Ogólnie szukam bandyty, który po przygotowanym zwiezie mnie na dół z maksymalna precyzja, średnim/dłuższym skrętem. Ale w popołudniowych warunkach czy nawet małym puchu da trochę radości i też świetnie popłynie. Ciągnie mnie też w kierunku head core, ale nie wiem jak narta o budowie twin tip z dedykacją jednak inna zwiezie mnie po porannym sztruksie czy lodzie (tu mam obawy). Precyzując szukam czegoś bardzo pewnego do jazdy, ale też dającego dużo możliwości i funu.

Może ktoś ma coś fajnego, objezdzonego i podzieli się opinią (na tym mi zależy najbardziej i chodzi głównie o osoby, które potrafią jeździć na krawędzi) albo poleci wypożyczalnie w Warszawie albo w regionie Val di Sole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mig napisał:

Pamiętam że masz pojęcie o nartach więc po co ta wkrętka z nartą uniwersalną? 

Szczerze tytul tematu kompletnie na szybko, przeniesiony z działu wypożyczalnia, może żeby nieco podbić zasięgi:) bez ironii w żadnym kierunku, brakuje mi trochę w ostatnim czasie rozmów o nartach, może to jest podświadome wyrażenie tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategorii ciut szerszej Line Blade jest dość kontrowersyjna. Zerknij jakąś recenzję - może Cię zainteresuje. P.S. Z moją nikłą narciarską wiedzą wychodzi, że albo narta na lód albo do zabawy, a kompromis raczej jest skazany na porażkę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SzymQ napisał:

W kategorii ciut szerszej Line Blade jest dość kontrowersyjna. Zerknij jakąś recenzję - może Cię zainteresuje. P.S. Z moją nikłą narciarską wiedzą wychodzi, że albo narta na lód albo do zabawy, a kompromis raczej jest skazany na porażkę 🙂

Cześć

Pełnej satysfakcji nie będzie nigdy co pytający jako porządny narciarz wie ale...

Kup używanego twintipa o porządnej konstrukcji dość sztywnego, nie za szerokiego, do wzrostu lub +5cm. Pamiętaj, żeby narta była lekko taliowana - są takie modele - i zapewniam Cię, że i wykręcisz 360 w parku i porządnie powycinać łuki. Wystarczy ci w zupełności bo jesteś dobrym narciarzem. Kacper za jakiegoś Atomica kupionego mniej więcej według tych założeń zapłacił dokładnie 300 pln. Przygotowana dobrze narta da redę wszystko pod dobrym narciarzem. Miłej zabawy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Pełnej satysfakcji nie będzie nigdy co pytający jako porządny narciarz wie ale...

Kup używanego twintipa o porządnej konstrukcji dość sztywnego, nie za szerokiego, do wzrostu lub +5cm. Pamiętaj, żeby narta była lekko taliowana - są takie modele - i zapewniam Cię, że i wykręcisz 360 w parku i porządnie powycinać łuki. Wystarczy ci w zupełności bo jesteś dobrym narciarzem. Kacper za jakiegoś Atomica kupionego mniej więcej według tych założeń zapłacił dokładnie 300 pln. Przygotowana dobrze narta da redę wszystko pod dobrym narciarzem. Miłej zabawy.

Pozdro

Dzięki,szukałem potwierdzenia dla tych przypuszczeń. Fenomenem jest to, że narty tego typu i w tych długościach można kupić naprawdę za małe pieniądze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Mitek said:

Cześć

Pełnej satysfakcji nie będzie nigdy co pytający jako porządny narciarz wie ale...

Kup używanego twintipa o porządnej konstrukcji dość sztywnego, nie za szerokiego, do wzrostu lub +5cm. Pamiętaj, żeby narta była lekko taliowana - są takie modele - i zapewniam Cię, że i wykręcisz 360 w parku i porządnie powycinać łuki. Wystarczy ci w zupełności bo jesteś dobrym narciarzem. Kacper za jakiegoś Atomica kupionego mniej więcej według tych założeń zapłacił dokładnie 300 pln. Przygotowana dobrze narta da redę wszystko pod dobrym narciarzem. Miłej zabawy.

Pozdro

Mam takiego TT, nie za szeroki (chyba 78mm) sztywny full camber - Atomic Deviant. Jeździ przodem, tyłem i skręca. 360 jeszcze nie skaczę i może dlatego jest dla mnie nudna. Nie sprawdzałem, ale ponoć w puchu jest jak łódź podwodna. Odczułem dużo radości przesiadając się na szersze rockery. Teraz chciałbym coś bardziej elastycznego, mimo że jeszcze popsuje to jazdę na krawędzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SzymQ napisał:

Mam takiego TT, nie za szeroki (chyba 78mm) sztywny full camber - Atomic Deviant. Jeździ przodem, tyłem i skręca. 360 jeszcze nie skaczę i może dlatego jest dla mnie nudna. Nie sprawdzałem, ale ponoć w puchu jest jak łódź podwodna. Odczułem dużo radości przesiadając się na szersze rockery. Teraz chciałbym coś bardziej elastycznego, mimo że jeszcze popsuje to jazdę na krawędzi 🙂

Cześć

Nie rezygnuj z tej narty. Nauczysz się jeździć to ją docenisz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Pełnej satysfakcji nie będzie nigdy co pytający jako porządny narciarz wie ale...

Kup używanego twintipa o porządnej konstrukcji dość sztywnego, nie za szerokiego, do wzrostu lub +5cm. Pamiętaj, żeby narta była lekko taliowana - są takie modele - i zapewniam Cię, że i wykręcisz 360 w parku i porządnie powycinać łuki. Wystarczy ci w zupełności bo jesteś dobrym narciarzem. Kacper za jakiegoś Atomica kupionego mniej więcej według tych założeń zapłacił dokładnie 300 pln. Przygotowana dobrze narta da redę wszystko pod dobrym narciarzem. Miłej zabawy.

Pozdro

Cześć

Twój opis prawie idealnie pasuje do takiej narty 😁 ta niebieska na razie 3 dni na nogach ale jutro i w niedzielę mam zamiar coś pojeździć, świeżego w Beskidach dostatek.

Pozdro 

IMG20230203171614.jpg

IMG20230203171625.jpg

Edytowane przez Mikoski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ir3k napisał:

Tytul tematu trochę zaczepny, ale no wlasnie....przymierzam się do zakupu nart, ale najpierw chciałbym coś objechać.

Precyzyjniej... Szukam deseczek +/- 180cm pokroju salomon force, head titan/rally, kastle mx84/ stockli ax.

Ogólnie szukam bandyty, który po przygotowanym zwiezie mnie na dół z maksymalna precyzja, średnim/dłuższym skrętem. Ale w popołudniowych warunkach czy nawet małym puchu da trochę radości i też świetnie popłynie. Ciągnie mnie też w kierunku head core, ale nie wiem jak narta o budowie twin tip z dedykacją jednak inna zwiezie mnie po porannym sztruksie czy lodzie (tu mam obawy). Precyzując szukam czegoś bardzo pewnego do jazdy, ale też dającego dużo możliwości i funu.

Może ktoś ma coś fajnego, objezdzonego i podzieli się opinią (na tym mi zależy najbardziej i chodzi głównie o osoby, które potrafią jeździć na krawędzi) albo poleci wypożyczalnie w Warszawie albo w regionie Val di Sole.

Dwa kierunki. Oczywiście mastery fajnie. Drugi w bok. Scott Sage Kurdziel poleca, a ja Scott the Ski, bo wrażenie podobne. No bo przecież nie Pure te ujeżdżał Heinz. Lód nie jest ich królestwem, ani beton z rana. Z każda chwila coraz lepiej. Warto przeczytać nawiązanie do Hendryx PH https://www.ntn.pl/moje-ulubione-2016-2017/ a propos tych Scott Sage.

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio odkryłem te dechę… w końcu coś konkretnego. Szersza uniwersalna decha, ale .. ma w sobie moc - 2 titanale, drewno - i jest lekka. Poręczna bestia w odsypach, a na przygotowanej trasie tez idzie pięknie. 100mm pod butem zupełnie nie czuć. Wbrew rożnym opiniom - na takiej desce idzie się elegancko wyszaleć. Ostatnio trochę jeździłem na szerszych dechach, bo lubię 🙂 ale na te chwile jest to numero uno. Pacjent - atomic maverick 100ti.

CBD48824-C02F-4E91-ABC6-FD04898BE881.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Mitek said:

Cześć

Nie rezygnuj z tej narty. Nauczysz się jeździć to ją docenisz.

Pozdro

Jeśli kiedykolwiek nauczę się jeździć, to narta już nie będzie mieć znaczenia... Droga jest wyboista, ale cele jasne:

Mam wrażenie, że jednak może mi życia nie starczyć 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bruner79 napisał:

Ja ostatnio odkryłem te dechę… w końcu coś konkretnego. Szersza uniwersalna decha, ale .. ma w sobie moc - 2 titanale, drewno - i jest lekka. Poręczna bestia w odsypach, a na przygotowanej trasie tez idzie pięknie. 100mm pod butem zupełnie nie czuć. Wbrew rożnym opiniom - na takiej desce idzie się elegancko wyszaleć. Ostatnio trochę jeździłem na szerszych dechach, bo lubię 🙂 ale na te chwile jest to numero uno. Pacjent - atomic maverick 100ti.

CBD48824-C02F-4E91-ABC6-FD04898BE881.jpeg

Kurdziel pisał o podobnie szerokich nawet chyba 110 PH Hendryxach, ukochanych i tez ze tej szerokości nie czuć. Porównywał do Scott Sage, a mi kojarzą się Scott the Ski i Kastle BMX, choć na tych pierwszych można w miękkim poczuć się jak na slalomce, tak łatwo zacieśnić skręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SzymQ napisał:

Jeśli kiedykolwiek nauczę się jeździć, to narta już nie będzie mieć znaczenia... Droga jest wyboista, ale cele jasne:

Mam wrażenie, że jednak może mi życia nie starczyć 😄

Cześć

Droga wcale nie jest taka wyboista, droga to cel sam w sobie i najlepsza zabawa.

Umówmy się, że tak naprawdę to na nartach umie jeździć Hermann Maier a my próbujemy go tylko nieudolnie naśladować. Ale jak czasami coś wyjdzie... 🙂

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2023 o 17:29, Mikoski napisał:

Cześć

Twój opis prawie idealnie pasuje do takiej narty 😁 ta niebieska na razie 3 dni na nogach ale jutro i w niedzielę mam zamiar coś pojeździć, świeżego w Beskidach dostatek.

Pozdro 

IMG20230203171614.jpg

IMG20230203171625.jpg

Sprzedajesz Enforcer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bardzo kastle mx83 🙂 

Jeżdżąc do tej pory (już od dawna) praktycznie tylko na nartach sportowych szukałem uniwersalnej dechy NA STOK na rożne warunki na nim tzn czy pojadę rano na sztruks czy na popołudniowy roz….ale chodziło tez o to żeby narta zachowała chodź trochę sportowego ducha 🙂 i chyba mi się to udało. 

Przetestowałem je praktycznie w każdych warunkach. Trzymają, fajnie oddaje energię, lubią prędkość, nie ma problemu z jazdą na bardzo stromym stoku a frajda z jazdy po nierównym pełnym piecem nie do osiągnięcia na sportowych, wąskich deskach 🙂 

Naprawdę mega polecam 🙂

09D3B130-1E44-46D4-94BD-8AC8F9EB0962.jpeg

Edytowane przez master32
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, master32 napisał:

Ja polecam bardzo kastle mx83 🙂 

Jeżdżąc do tej pory (już od dawna) praktycznie tylko na nartach sportowych szukałem uniwersalnej dechy NA STOK na rożne warunki na nim tzn czy pojadę rano na sztruks czy na popołudniowy roz….ale chodziło tez o to żeby narta zachowała chodź trochę sportowego ducha 🙂 i chyba mi się to udało. 

Przetestowałem je praktycznie w każdych warunkach. Trzymają, fajnie oddaje energię, lubią prędkość, nie ma problemu z jazdą na bardzo stromym stoku a frajda z jazdy po nierównym pełnym piecem nie do osiągnięcia na na sportowych, wąskich deskach 🙂 

Naprawdę mega polecam 🙂

09D3B130-1E44-46D4-94BD-8AC8F9EB0962.jpeg

Kolejny dobry narciarz, który potrafi docenić szerokość pod butem. Wężykiem. Brawo Ty. Mam podobnie. Co nie oznacza, ze z rana na pustym betonowym stoku w sportowej narcie nie czerpie przyjemności, ot inny nieco rodzaj. Kastle mam BMX stare ale jare 88, inny charakter.

02691B7F-AE28-4479-899E-0E1A25760462.jpeg

9B46263B-0FEC-4B91-96F3-38E8676FA023.png

0BD192B2-2F6A-46D4-8C04-BB109531AE51.png

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, master32 napisał:

Ja polecam bardzo kastle mx83 🙂 

Jeżdżąc do tej pory (już od dawna) praktycznie tylko na nartach sportowych szukałem uniwersalnej dechy NA STOK na rożne warunki na nim tzn czy pojadę rano na sztruks czy na popołudniowy roz….ale chodziło tez o to żeby narta zachowała chodź trochę sportowego ducha 🙂 i chyba mi się to udało. 

Przetestowałem je praktycznie w każdych warunkach. Trzymają, fajnie oddaje energię, lubią prędkość, nie ma problemu z jazdą na bardzo stromym stoku a frajda z jazdy po nierównym pełnym piecem nie do osiągnięcia na na sportowych, wąskich deskach 🙂 

Naprawdę mega polecam 🙂

09D3B130-1E44-46D4-94BD-8AC8F9EB0962.jpeg

A jeździłeś na tych RX, co obok widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...