Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, chciałem się zapytać, jakie są ceny w barach na stokach Chopok. Czy opłaca się wykupić zakwaterowanie z wyżywieniem, czy też wyżywienie kupować oddzielnie?? Gdzie jest dobra i tania knajpa z normalnym jedzieniem (tj. polski kotlet + frytki + surówka) Ile kosztuje piwo na wyciągu?? Z góry dziekuje za odp.

W barach przy wyciągach to mniej więcej tak: grzane wino:2,30 euro frytki: ok.2.20euro czekolada na gorąco: 2,50euro bombardino: 1,60 euro ... więc tanio nie jest. Fajna knajpa jest zaraz na początku Doliny po lewej stronie jadąc od L. Mikul, przy parkingu. Dziś za dwudaniowy obiad dla 4 osób zapłaciliśmy ok. 27 euro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, W przyszły weekend (5-7 luty) wybieram się pierwszy raz na Chopok, mam dwa pytania: Czy przy stacji kolejki linowej Otupne, tam gdzie parking P1, jest jakaś kasa gdzie można kupić karnet? O której mniej więcej trzeba być przy wjeździe do doliny, żeby załapać się na wjazd własnym autem na parking P1 albo P2

Co do kupna karnetów, to nie jestem pewna, ale powinno się dać kupić. A żeby załapać się na parkingi P1 lub P2 to nie trzeba się zbytnio spieszyć. O godzinie 10.00 można było spokojnie miejsce znaleźć na tych parkingach, a przynajmniej tak jest teraz. Życzę miłego pobytu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A miałem jutro jechać na chopok ale jakieś zawody są podobno. No i niestety będzie więcej osób. :)

Są zawody, ale do tylko na trasie 11a i tylko do godziny max 12. Tak było w czwartek i piątek. Głównym problemem jest teraz pogoda, dziś podobno było zamknięte wszystko, oprócz krótkiej niebieskiej 13. My już na szczęście urlop skończyliśmy i na pogodę i warunki na trasach nie narzekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz Pytanie mam tez a propos komunikacji. Niestety nie bede zmotoryzowany w tym terminie. Jak to wygląda z komunikacją tzn czy możaz tych miejscowości dostać sie na wyciągi skibusem albo komunikacja publiczną I czy ktos z was kiedys rozpracowal jak sie tam dostac bez samochodu-kolej,autobus?

http://www.jasna.sk/...srodku/pl/zima/ tu jest strona ośrodka na Chopoku. W zakładkach masz trasę skibusa, oraz transport z Polski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
w Liptowski polecam pizzeria restauracja TAVERNA znajduje się ona na rynku, miła obsługa i dobra pizza,http://maps.google.p...EI8icsgbLwMybBQ a jeszcze dobra restauracja chińska na ulicy Bernolákova, przy parkingu a jeśli chodzi o jazdę to bylem od 12-14 lutego, ostatni dzień najlepszy bo po jedzie na szczyt południowa strona mnie powaliła zwłaszcza czerwona trasa ta po prawej miodzio:D

Użytkownik juri edytował ten post 14 luty 2010 - 23:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Na pewno nie dlatego, ponieważ trasy są zaznaczone jako czynne (chociaż nie ma się jak do nich dostać :confused:). Wystarczy spojrzeć tu, żeby zobaczyć jak wieje (żeby nie powiedzieć piź...) dziś na Chopoku. Kamerka z Lukovej czyli trochę powyżej pośredniej stacji. http://www.feratel.c...dky-lukova.html Kliknij w additional cams i potem Lukova.

Użytkownik N.A.T. edytował ten post 06 styczeń 2011 - 14:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjeciami to moze nie, ale sytuacja wyglada nastepujaco: - trasy nienasniezane sa nie do jezdzenia - w czwartek wialo jak cholera na gorze i nic nie chodzilo poza dolnymi wyciagami - dzis juz lepiej ale za to deszcz i wywialo snieg w gorze wiec warunki srednie W skrocie - poza trasami bez szans, a na trasach nasniezanych ok 40cm sniegu (miejscami przetarcia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowackie ferie zaczynają się dopiero w połowie lutego, a przy tych cenach Polaków też myslę że za wiele nie będzie. Dlatego kolejkami bym się zbytnio nie przejmował, bardziej warunkami...

14.02.2011 - 18.02.2011 Jarné prázdniny Stredné Slovensko 21.02.2011 - 25.02.2011 Jarné prázdniny Západné Slovensko 28.02.2011 - 04.03.2011 Jarné prázdniny Východné Slovensko 21.04.2011 - 26.04.2011 Veµkonoèné prázdniny Celé Slovensko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowackie ferie zaczynają się dopiero w połowie lutego, a przy tych cenach Polaków też myslę że za wiele nie będzie. Dlatego kolejkami bym się zbytnio nie przejmował, bardziej warunkami...

Byłem w Jasnej w różnych terminach (w ferie również) i zapewniam Cię, że Polaków w okresie ferii jest mnóstwo. Nie jest wcale tak drogo, bo jak ktoś kupuje noclegi na 6-7dni to w większości kwater dostaje Liptov Card, która przy zakupie skipassa 6dniowego daje 30% zniżki. Daje to karnet za 110E w czasie naszych ferii. Na krótsze skipassy zniżka nie działa. PS Liptov Card daje również zniżki na wypożyczlnię w Jasnej (nie wiem jak dużą), w Tatralandii (chyba 30%), Hypernovie (10% ale jest jakiś limit zakupów) i inne, więc warto się upominać bo można sporo zaoszczędzić. Poza tym osoby do 30 roku życia mogą kupić sobie kartę Euro26 i wtedy mają skipassy po cenie Junior.

Użytkownik czarnes edytował ten post 09 styczeń 2011 - 18:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni minelo od ost mojego pytania wiec je ponawiam :) wrócił ktos z jasnej w ostatnich dniach i chce sie pochwalić jakie warunki były to chetnie przeczytam. Jeszcze jedno, w tym osrodku spora czesc tras sie sztucznie nasnieżana, czy faktycznie w przypadku małej ilosci sniegu tak jak teraz np, uruchamiaja je słowacy w nocy przy temp ponizej zera oczywiscie ?? czy stoja bezuzyteczne jako dodatek.

Być to nie byłem ale tu masz aktualny stan zjazdowek: http://www.jasna.sk/...zdovky/sk/zima/ Tu masz kamery, wypasu nie ma: http://www.jasna.sk/...ebcams/sk/zima/ Jak mogą to naśnieżają, ale w dolnych partiach może być za ciepło: http://www.jasna.sk/...ocasie/sk/zima/ Co wszystko nie oznacza, że nie da się fajnie pojeździć - w sumie to śnieg jest, ciepło więc nie zimno, śnieg pewnie przeważa wiosenny - przynajmniej każda narta na tym trzyma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie kilka dni w nocy było po -12 stopni. Śnieżyli do oporu ze wszystkiego co było dostępne. Armatki chodziły już od 17 jak tylko ludzie ze stoku zeszli. O Śnieg nie powinieneś się martwić - będzie ale tylko na trasach poniżej lukowej. Jak bedzie odwilż to na górze będzie wiosna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...