Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W miniony czwartek, piatek, sobote bylam na Chopoku i warunki byly przyzwoite - slonko opalalo b. mocno :) - do piatku super, w sobote muldy tylko dosc duze na Chopoku sie robily - tak kolo poludnia juz (trasa czerwona FIS na Zahradkach i orczyk, ze nei wspomne o czarnych trasach - duzo lodu i kamieni w wyzszych partiach, niebieskie - Jasna bez większych trudności) i na pewien czas wylaczyli krzeselka ze wzgledu na wiatr. Takze w sumie bez rewelki ale zważywszy na aktualna pogoda to i tak nie jest zle .... tylko nie moge jednej rzeczy zrozumiec - czemu ratraki nie mogly w sobote wyjechac na stoki tak kolo poludnia, gdy muldy w niektorych miejscach zaczely siegac prawie kolan? Za to na niebieskiej trasie na Zahradkach (nie nasniezana) lód w dwóch miejscach taki że jezioro łabędzie jak ta lala :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

I radzę z powrotem startować z Biela Puta, nie z Zahradek. Na Biela Put podstawia się pusty skibus, dosc łatwo jest w niego wsiąść. W Zahradkach o g. 15 jest Sodoma i Gomora przy przystanku :)


W drodze na stok też polecam wysiadanie na Bielej Puti. Po pierwsze nie trzeba dymać po schodach (ewentualnie pod oblodzoną górkę), a po drugie zazwyczaj tam jest mniejsza kolejka do wyciągu, zwłaszcza w ferie i święta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie: jaka jest Wasza opinia o Jasnej ? Ja byłem tam jeden raz, w marcu 2008. Początki obiecujące: super strona www, billboardy po wjeździe na Słowację, mapki tras, elegancka 4 (albo 5, już nie pamiętam) osobowa kanapa, normalnie prawie jak we Włoszech.
Do czasu, jak nie wjechałem na górę. Mgła, wieje, nic nie widać - zdarza się, pogoda to pogoda. W sumie dobrze, że sypie, warunki będą lepsze.

Ale... gdzie jest trasa ?!? Te muldy i wystające korzenie, to jest trasa ? Niemożliwe... a jednak. Spróbowaliśmy kilka razy po różnych trasach i wtedy zrozumieliśmy czemu tak dużo tam narciarzy na nartach freestyle. Tam wszędzie jest jazda "poza trasą".

Te stoki nie widziały chyba nigdy ratraka. Czułem się, jakbym się cofnął do dzieciństwa i lat 80tych.

Czy tam jest tak zawsze ?

Praktycznie -zawsze, albo o godz.9.oo zlapiesz sztruksik w Zagradkach:D;)
Chopok free i trasy zjazdowe( najczęsciej lod i muldy:D) najlepiej lubią narciaze o wysokich zaawansowaniach. A dla początkujących i sredniakow na Chopoku jest sinia(od Panoramy na prawo-Tutistricka Nr.5) i zielona (kszeselko 4 miejscowe Biela Put Nr.13;)):)
http://www.jasna.sk/...mapa/sever.html

Użytkownik Gerius edytował ten post 03 styczeń 2009 - 19:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałem po 6 rano z Krakowa. Na stoku byłem pewno w okolicach południa :(



Z nartami jakoś sobie radzę (7ka), ale jakoś nie rajcuje mnie zabawa na muldach. Może kiedyś się to zmieni,a na razie... rozpaczliwie szukam miejsca, gdzie mógłbym się wybierać na narty na weekendy.
Wiem, że nie na Chopok. :mad:


Jesli 7, to jeszcze do godz.10 mozesz jeszcze pojezdzic po FIS czerwonej i czarnej(myslę, ze dasz radę). A po godz.11-12, mozesz, jesli nie lubisz wyzwan isc do domu.;):) Aha, jeszcze mozesz zostac w Zagradkach na jazdę wieczorną, trasa jest przygotowana-sztruksowa.:D

Użytkownik Gerius edytował ten post 03 styczeń 2009 - 22:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chopok jeżdzi się od końca stycznia. Tam jest wysoko, więc snieg się kumuluje przez caly sezon. Chopok najlepszy jest w marcu.

Chopok ma sens jak najbardziej, bo przy dobrym sniegu jest to jedna stacja porównywalna z mniejszymi ośrodkami alpejskimi w okolicy. Uważam że Majstrovska i Majova to dwie najlepsze trasy w naszym regionie. Przy dużym sniegu trasy powyżej granicy lasu i Chopok Juh, to coś dla koneserów. Niestety, albo dla mnie na szczęście, większość ludzi siedzi na Zahradkach.

Ostatnio zauważyłem, że wielu ludzi siedzi w ośrodkach na głównej trasie, tłoczy się w kolejkach i narzeka, a dosłownie kawałek dalej od głównego parkingu jest super trasa z krzesłem i pusto. Tak jest teraz na Jaworzynie. I nie mówimy tu ośrodku co ma 20 tras rozrzuconych na kilkudziesięciu kilometrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I my w tym roku zawitaliśmy w tym miejscu. Napaleni jak nie wiem co, bo pierwszy raz w tym sezonie.... i trochę się zawiedliśmy. Głównie chodziło o ceny. Byliśmy przygotowani na mniejsze wydatki, a wyszło tak, że po podliczeniu pobyt droższy niż w Austrii, gdzie jeździmy co roku-w tym wyjazd już 31 stycznia :) Trasy przygotowane dobrze, ale te kolejki po karnety, to 3h stania(nas na szczęście ominęły, bo kupiliśmy w piątek około 15 na 3 dni od razu). Do tego skibusy- dojechać jeszcze się dało jako tako, ale powrót był krótko mówiąc tragiczny. Skibusy podjeżdżały za każdym razem w inne miejsce, a ludzie na łeb na szyję....:mad:W sobotę byliśmy zmuszeni skorzystać z takiego rozwiązania, ale w niedzielę wyjechaliśmy na tyle wcześnie żeby załapać się na miejsce na górnych parkingach- czyli pobudka coś przed 7 rano:eek: Ogólnie rzecz ujmując... już nie skorzystamy ze Słowackiej gościnności. Za rok przed wypadem w Alpy rozruszamy się gdzieś na stokach polskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksa - byliście tam może w okolicach Sylwestra? Ja jadę za tydzień - zwykle już po sezonie noworocznym, a przed feriami było tam znośnie. I jakoś nigdy nie miałam większych zastrzeżeń do przygotowania tras (czy to oznacza, że lubię hardcore?) :):):) Karnetów też nie kupuję w Zahradkach, tylko w Biela Pucie - podziwiam tych odważnych, którzy całą swoją aktywność narciarską plus bitwę o skibus skupiają w Zahradkach....

Byliśmy od 26 do 28 grudnia. Może dlatego tak dużo ludzi tam było, bo to taki czas :) Trasy były przygotowane dobrze, na to nie narzekaliśmy, a że pod koniec dania pojawiał się lód- normalne. Po prostu koszt całego wyjazdu zniechęcił nas bardzo i już raczej tam się nie wybierzemy. Teraz tylko do 31 stycznia.... Tyrol czeka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie pogody.......... bedac ostatnio na Chopoku zawiodlem sie bo nie bylo mozliwosci wyjazdu na sam szczyt:( (wiatr). przegladam wiec teraz prognozy aby wybrac odpowiedni dzien. moze mi ktos napisac jakie warunki sa akceptowalne (tzn sila i kierunek wiatru) aby dzialaly wszystkie wyciagi?

Hmmm w czasie naszego pobytu pogoda była doskonała ( tylko trochę mroźno ;)), a wyciąg na samą górę jednego dnia był zamknięty, a następnego otwarty. Trudno powiedzieć od czego to zależy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiada ktos moze jakies namiary na noclegi blisko Jasnej? Jakies last minute bo chcialbym od najblizszej niedzieli do piatku wlacznie. Czy mozna tam jechac w ciemno? Czy to raczej duze ryzyko. Jak wogole ksztaltuja sie tam ceny jedzonka, kwater (ceny wyciagow juz znam). Czy w tym okresie spodziewac sie trzeba duzych kolejek? I jak z ta platnoscia karta. Jak ktos byl ostatnio lub moze jest to prosilbym o wiadomosc.

Najtańszy obiekt noclegowy to chyba 1-gwiazdkowy hotel "Garni" (www.garni.sk). Na stronie jest wykaz wolnych pokoi. Niestety do Jasnej jest około 20 km, za to blisko do centrum Liptowskiego Mikulasza. Bliżej Jasnej dolina jest mało zaludniona, więc kwater też nie ma zbyt wiele. Pozostają możliwości opisane kilka postów wyżej. Ja w tym roku zarezerwowałem "chatę Koziar" (http://www.nizketatry.sk/koziar.html) - były miejsca na luty, więc sądzę że teraz też będą. Do wyciągów jest około 5 km, a cena 22 Euro/noc z wyżywieniem. Na temat cen wyżywienia mam tylko informacje sprzed kilku lat - wówczas było podobnie jak u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o noclegi to ja bym poszukała w tzw. kwaterach prywatnych. Prawda jest taka, że tam praktycznie każdy dom funkcjonuje jak mały "pensjonat". My jechaliśmy w ciemno i po pół godzinie mieliśmy już nocleg- całe piętro dla siebie: dwa pokoje+kuchnia+łazienka. Co prawda za 16 euro od osoby, no cóż było zrobić:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie za mocno. Może nie jestem zachwycona warunkami cenowymi jakie stworzone są na Chopoku, ale trzeba przyznać, że infrastrukturę mają tam o niebo lepszą niż my. U nas to ciągła kłótnie górali o treny, blokowanie budów wyciągów i tras. Może kiedyś to się zmieni... powoli już się zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam Toje pytanie, ale niestety nie jestem w stanie nic na ten temat powiedzieć, więc nie odpowiedziałam. Pewnie reszta osób tak samo- po prostu nie wiemy i dlatego nikt nie podjął wątku. Popytaj czy nie ma jakiegoś połączenia PKP, jakoś z przesiadkami da się pewnie tam dojechać i być może nie za jakieś duże pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze Chopoka. Byłem tydzień i jestem bardzo zadowolony. Zero kolejek, świetne warunki śniegowe. Co do problemów z gazem to chyba Słowacja już się dogadała z Rosją. Nie masz się czym martwić. Niestety muszę potwierdzić, że ceny są bardzo wysokie. Billa tańsza niż Hypernova, ale i tak drogo. W knajpach na stokach też drogo. Najtaniej chyba w Elan Pub na Otupnem. Co do jedzenia, to my stołowaliśmy się w Route 66 w L. Mikulaszu. Ceny da się przeżyć. Za obiad z piwkiem od 4 Euro w górę. I jeszcze dobra rada dla wszystkich poniżej 30 roku życia. Kupujcie karty Euro 26. Bez ubezpieczenia to koszt 25zł. Różnica w 6 dniowym karnecie 155E bez zniżki i 124 E po zniżce.

Użytkownik czarnes edytował ten post 17 styczeń 2009 - 20:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...