Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z prośbą o porady do obeznanych z Chopokiem .

Będę tam za kilka dni  - od  piątku do poniedziałku i dlatego prośba o podpowiedzi co do:

1. Wyboru taktyki : które stoki w pierwszej kolejności, które zostają niezłe na popołudnie ??

2. Gdzie smacznie jeść?

 

Czy ktoś z forumowiczów wybiera się w tym terminie??

 

Pzdr, 

Będę 4.02-6.02 a Ty od tego poniedziałku ??

 

Edit: wróć  :D teraz przeczytałem że będziesz od piątku - to się miniemy ....Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z prośbą o porady do obeznanych z Chopokiem .

Będę tam za kilka dni  - od  piątku do poniedziałku i dlatego prośba o podpowiedzi co do:

1. Wyboru taktyki : które stoki w pierwszej kolejności, które zostają niezłe na popołudnie ??

2. Gdzie smacznie jeść?

 

Czy ktoś z forumowiczów wybiera się w tym terminie??

 

Pzdr, 

Ktoś, coś??

I dodatkowa kwestia - wg pogody na bergfex może wiać ok. 40- 50 kmh.

Które wyciągi są zamykane w pierwszej kolejności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z prośbą o porady do obeznanych z Chopokiem .

Będę tam za kilka dni  - od  piątku do poniedziałku i dlatego prośba o podpowiedzi co do:

1. Wyboru taktyki : które stoki w pierwszej kolejności, które zostają niezłe na popołudnie ??

2. Gdzie smacznie jeść?

 

Czy ktoś z forumowiczów wybiera się w tym terminie??

 

Pzdr, 

 

Wiatr o którym napisałeś, raczej nie zrobi na nich większego wrażenia. Wg. mnie nr 1 jest trasa nr 7 Majstrovská - pewnie będzie trzymać do końca. Przy zapowiadanej prognozie (sobota, niedziela), możesz spotkać sporo ludzi, bo sporo osób pojedzie na pogodę. Więc wówczas uciekałbym od godziny 11:00 do 13:00 na południe. Korzystaj z pogody podczas soboty i objedź cały ośrodek - warto. 

 

Południe pewnie puści szybciej niż druga strona, aczkolwiek, przy spodziewanej pogodzie, powinno być dobrze cały dzień. W piątek przy spodziewanej słabej widoczności, do objechania wszystko od LUKOVej w dół. 

 

Odnośnie jedzenia ? Warto zajrzeć do Kammennej Chaty, polecam też taką kolibę w Tri Studničky u Tomášovcov w Demanovskiej Dolinie (obok hotelu, fajne miejsce z klimatem i czasem muzyką na żywo).  Jest też kilka innych knajpek na samym stoku i w okolicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr o którym napisałeś, raczej nie zrobi na nich większego wrażenia. Wg. mnie nr 1 jest trasa nr 7 Majstrovská - pewnie będzie trzymać do końca. Przy zapowiadanej prognozie (sobota, niedziela), możesz spotkać sporo ludzi, bo sporo osób pojedzie na pogodę. Więc wówczas uciekałbym od godziny 11:00 do 13:00 na południe. Korzystaj z pogody podczas soboty i objedź cały ośrodek - warto. 

 

Południe pewnie puści szybciej niż druga strona, aczkolwiek, przy spodziewanej pogodzie, powinno być dobrze cały dzień. W piątek przy spodziewanej słabej widoczności, do objechania wszystko od LUKOVej w dół. 

 

Odnośnie jedzenia ? Warto zajrzeć do Kammennej Chaty, polecam też taką kolibę w Tri Studničky u Tomášovcov w Demanovskiej Dolinie (obok hotelu, fajne miejsce z klimatem i czasem muzyką na żywo).  Jest też kilka innych knajpek na samym stoku i w okolicach. 

Na Krzyśka zawsze można liczyć i podaje konkrety... Dodam od siebie jak ktoś lubi pizzę i makarony to restauracja Marino w Tesco w LM lub jak ktoś woli bardziej mięsne dania to Koliba Bystrina blisko Tri Studnicky. 

 

Ok. Wróciłem i ktoś napisał że Chopok to chimeryczna góra ...Jaka ku.va ?  ^&@!?/! chimeryczna przez trzy dni nie widziałem szczytu Chopoka  :P .

We wtorek deszcz i mało co widać , środa śnieg  :wub: i mało co widać, czwartek rano słońce w LM po przyjeździe na Lucky 8:15 kurzą wszystkie lance i mało co widać  . I co chimeryczny - żartuję ... :P

Wyjeździłem się super, najlepiej wczoraj "muldki" po kolana naturalny śnieg  :wub: Pretektarska do końca dnia .

 

Dobra krótko ... zła wiadomość dla "zlęknionych" którzy chcą jechać do Liptowskiego przez przełęcz z Zuberca.

Nie róbcie tego  :rolleyes: . Dzisiaj pewien Węgier jechał najnowszym mercedesem c-klasse 4-matic  B) 20 km/h ciągle hamując  :wub:. I tu pozdrowienia dla chłopaków w  granatowej Multipli (KNT) którzy objechali ww. mercedesa  :ph34r: - Good Job naprawdę. Można ? Można  :P

 

Pozdr.

 

P.S- Piotrek( @Śpiochu) łopata się nie przydała nawet jak wyprzedzaliśmy Multiplę  :) -  ale mam i jest w pogotowiu już w domu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Krzyśka zawsze można liczyć i podaje konkrety... Dodam od siebie jak ktoś lubi pizzę i makarony to restauracja Marino w Tesco w LM lub jak ktoś woli bardziej mięsne dania to Koliba Bystrina blisko Tri Studnicky. 
 
Ok. Wróciłem i ktoś napisał że Chopok to chimeryczna góra ...Jaka ku.va ?  ^&@!?/! chimeryczna przez trzy dni nie widziałem szczytu Chopoka  :P .
We wtorek deszcz i mało co widać , środa śnieg  :wub: i mało co widać, czwartek rano słońce w LM po przyjeździe na Lucky 8:15 kurzą wszystkie lance i mało co widać  . I co chimeryczny - żartuję ... :P
Wyjeździłem się super, najlepiej wczoraj "muldki" po kolana naturalny śnieg  :wub: Pretektarska do końca dnia .
 
Dobra krótko ... zła wiadomość dla "zlęknionych" którzy chcą jechać do Liptowskiego przez przełęcz z Zuberca.
Nie róbcie tego  :rolleyes: . Dzisiaj pewien Węgier jechał najnowszym mercedesem c-klasse 4-matic  B) 20 km/h ciągle hamując  :wub:. I tu pozdrowienia dla chłopaków w  granatowej Multipli (KNT) którzy objechali ww. mercedesa  :ph34r: - Good Job naprawdę. Można ? Można  :P
 
Pozdr.
 
P.S- Piotrek( @Śpiochu) łopata się nie przydała nawet jak wyprzedzaliśmy Multiplę  :) -  ale mam i jest w pogotowiu już w domu...


A czym jechaliscie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z prośbą o porady do obeznanych z Chopokiem .

Będę tam za kilka dni  - od  piątku do poniedziałku i dlatego prośba o podpowiedzi co do:

1. Wyboru taktyki : które stoki w pierwszej kolejności, które zostają niezłe na popołudnie ??

2. Gdzie smacznie jeść?

 

Czy ktoś z forumowiczów wybiera się w tym terminie??

 

Pzdr, 

 

Jeśli mówić o jeżdżeniu trasami, to moja taktyka jest następująca. Od rana przeważnie nie ma za wiele ludzi, a cudowne do jeżdżenia są 1 (cała) oraz 11 (głównie od Rovnej Holi). Z czarnych wspomniana 7. 12 też jest spoko. Potem do obu krzeseł na Zahradkach robią się kolejki, więc uciekam, gdzie tylko się da. Jeśli w górnych partiach góry są średnie warunki (lód, mgła - częsty przypadek), to przeważnie do Funitela jest zaledwie parę osób. Warto sprawdzić południe, bo tam czasem kolejki są zaskakująco krótkie w porównaniu z tym, co na północy. Całkiem niezłą sztuczką jest też krzesło B6 - o dziwo mało kto z niego korzysta, a da się pojeździć. Oczywiście jeśli sporo śniegu leży poza trasami, to przyjmuję już inną taktykę :-)

 

Generalnie rzecz biorąc z Chopokiem jest już tak, że dosyć często w połowie ośrodka są dużo lepsze warunki, niż w drugiej połowie. To może być dół, może góra, południe, północ, itp. Wtedy do tej "dobrej" części wali 80% całego ludu. Ja przeważnie staram się pozostać w pozostałych 20% ;-) 

 

Odnośnie zamykania wyciągów, to najpierw wyłączane jest stare krzesło B7, choć powinienem raczej powiedzieć, że czasem jest włączane. Potem lecą przeważnie B4 oraz B5. Reszta zależy, z której strony wieje. Funitel jest rzadko wyłączany zupełnie, A2 też starają się zachować i raczej ostrzegają w całym ośrodku przed jego wyłączeniem.

 

Z knajp również polecam Kamenną Chatę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra krótko ... zła wiadomość dla "zlęknionych" którzy chcą jechać do Liptowskiego przez przełęcz z Zuberca.

Nie róbcie tego  :rolleyes: . Dzisiaj pewien Węgier jechał najnowszym mercedesem c-klasse 4-matic  B) 20 km/h ciągle hamując  :wub:. I tu pozdrowienia dla chłopaków w  granatowej Multipli (KNT) którzy objechali ww. mercedesa  :ph34r: - Good Job naprawdę. Można ? Można  :P

 

Jak rozumiem, trasa przez Zuberec jest normalnie przejezdna, a jedynie można trafić na "zlęknionego", tak? Pytam, bo jadę na Chopok w niedzielę i przeważnie lecę właśnie serpentynami. Stąd ciekaw jestem, w jakim jest stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, trasa przez Zuberec jest normalnie przejezdna, a jedynie można trafić na "zlęknionego", tak? Pytam, bo jadę na Chopok w niedzielę i przeważnie lecę właśnie serpentynami. Stąd ciekaw jestem, w jakim jest stanie.

 

Tak. Oczywiście. Na dziś było trochę śniegu ale jak Multipla dała radę to potrzeba tylko kierowcy +opony zimowe i spokojnie przejedziesz....

Auto, narty?

Outlander 2,4 + 4x4  , narty komplet K2  :) chociaż na dzisiaj przydały by się jakieś twardsze bo rano było -7*C a wyżej -9*C i trasy były eleganco twarde  i moje K2 były za miękkie ale na całe trzy dni to wybór był optymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Oczywiście. Na dziś było trochę śniegu ale jak Multipla dała radę to potrzeba tylko kierowcy +opony zimowe i spokojnie przejedziesz....

 

 

Ja sobie nie przypominam, by ta przełęcz kiedyś była nieprzejezdna. Jeśli tak, to pewnie bardzo rzadkie przypadki.

Za to co roku w internetach panika, że się utknie w "zaspach".

 

 

 

Ok. Wróciłem i ktoś napisał że Chopok to chimeryczna góra

 

Kiedy kolejny wypad planujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z prośbą o porady do obeznanych z Chopokiem .

Będę tam za kilka dni  - od  piątku do poniedziałku i dlatego prośba o podpowiedzi co do:

1. Wyboru taktyki : które stoki w pierwszej kolejności, które zostają niezłe na popołudnie ??

2. Gdzie smacznie jeść?

 

Czy ktoś z forumowiczów wybiera się w tym terminie??

 

Pzdr, 

 

Ja mam mniej więcej stałą taktykę, ale sprawdza się ona w miesiącach wiosennych, w których jeżdżę tam najczęściej:

 

Rano strona południowa - najpierw na rozgrzewkę kombinacja tras 32 + 31 + 36 na sam dół, potem łatwiejsza kombinacja 34 + 33.też na sam dół. Czemu nie czarna 33a? Po pierwsze, ona jest czynna prawie zawsze (naśnieżanie), więc się nią już najeździłem i gdy tylko jest czynna "32" to nią wybieram. Po drugie właśnie z powodu naturalnego śniegu - jeździ się wg mnie przyjemniej i jest też fajny widok na długie wypłaszczenie pod hotelem Kosodrevina.

 

Po tych 2 długich zjazdach, gdy śnieg po stronie południowej robi się bardzo miękki, przejeżdżam na północ trasami 1c+11a+11 na sam dół (kolejny piękny, długi zjazd o przewyższeniu prawie 1000m), a później już korzystam z wygodnych kanap na Zahradkach i tras 5, 11, 12, rzadziej 1-ki. Przy czym niebieska 5-ka w szczycie sezonu bywa bardzo tłoczna. 

 

Jak ktoś nie ma dosyć stromych zjazdów, to tak jak wspomniano, czarna 7-ka najlepiej trzyma śnieg, można ją uzupełniać łatwymi 10-tkami co jakiś czas. Aczkolwiek, jak wspomniałem, preferuję Zahradki.

 

A gdzie smacznie zjeść? Również polecam Zahradki, zwłaszcza knajpa tuż pod szarą kanapą. Niezłe jedzenie jest też w dość ukrytej restauracji przy kasach na BIela-Put, nie pamiętam jak się nazywa. Ogólnie w tym rejonie jest w czym wybierać.

 

Skoro jedziesz pierwszy raz, to jeszcze takie info, że czarne trasy nr 3 i 6 istnieją tylko na mapie. Powinni je już dawno wymagać, jak uczyniono z 4-ką, czy dawniej 8-ką i 9-ką (tzw. turystyczne trasy).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie przypominam, by ta przełęcz kiedyś była nieprzejezdna. Jeśli tak, to pewnie bardzo rzadkie przypadki.

Za to co roku w internetach panika, że się utknie w "zaspach".

 

 

 

Kiedy kolejny wypad planujecie?

Przełom luty/marzec ale to zależy od pogody. Potem początek kwietnia o ile jeszcze będzie po czym jeździć  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi - korzystam z nich.

Dzisiaj:

- od góry do obszary nad ROvną Halą potężna mgła - niestety, ambitnie wjechaliśmy na górę ok. 12tej i zjazd 1C + 11 był tragiczny; coś mi się z błędnikiem zrobiło i  z 6 razy na tyłek klapnąłem mając wrażenie, że podłoże wokół mnie ,,płynie''. Po raz pierwszy takie wrażenia. Zjazd do Równej trwałpół godziny, ale widoczność była na metr - dwa. Paskudne.

Aha, na górze zadymka i warunki okołosyberyjskie.

Do południa padał  drobny śnieżek ,pewnie z 3-4 cm przybyło. Pod wyciągami śniegi niewiele.

Słowem - jeżdziliśmy wszystko na Zahradkach: 5+ 14, i wszystkie czerwone, a piękne są i urozmaicone, bardzo fajna jazda.

Ludzi sporo, juro wyjeżdżamy z Lipkovskiego Mik. ok. 7.30 żeby spoko się zaparkować.

Zapowiada się na jutro lepsza pogoda z e słońcem - licze że pojeżdzimy na Jugu u Majstrowskiej.

Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi - korzystam z nich.
Dzisiaj:
- od góry do obszary nad ROvną Halą potężna mgła - niestety, ambitnie wjechaliśmy na górę ok. 12tej i zjazd 1C + 11 był tragiczny; coś mi się z błędnikiem zrobiło i z 6 razy na tyłek klapnąłem mając wrażenie, że podłoże wokół mnie ,,płynie''. Po raz pierwszy takie wrażenia.

Też tak miałem na Tofanach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok będzie grany za tydzień (sobota+niedziela)

Pierwszy raz w życiu.

Mieszkamy na górze w Jasna Grand Hotel

Pieruńsko drogo, ale z drugiej strony walentynki, SPA w cenie, no i 30 Euro zniżki jak się zapłaci punktami Gopass

Dokładanie wtedy zaczynają się ferie na Słowacji. Możecie mieć więc trochę tłoczno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Chopoku.

Możecie zazdrościć.

Pogoda 10/10/.

Trasy 10/10.

Ludzi dużo rano / Klopoty z parkingami / dojazd godzinę później jak przewidywałem, ale:

- ludzie się rozjechali jako - tako

- trasy trzymały jak się patrzy

- włoska pogoda dawała zajefajną radochę  

 

Jutro Juh cały dzień - będzie zabawa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Chopoku.

Możecie zazdrościć.

Pogoda 10/10/.

Trasy 10/10.

Ludzi dużo rano / Klopoty z parkingami / dojazd godzinę później jak przewidywałem, ale:

- ludzie się rozjechali jako - tako

- trasy trzymały jak się patrzy

- włoska pogoda dawała zajefajną radochę  

 

Jutro Juh cały dzień - będzie zabawa!!!

Potwierdzam pogodowo była bajka, widoki cudowne, nawet na samej górze nie wiało :blink:

Niestety na północnej stronie kolejki były okrutne...

Ale po 13 na południu super do wagonika bez kolejki, a czarna 33 na górze super fajna, puścił śnieg jak w późnym marcu, ale jakoś tak fajnie się jeździło po tych odsypach  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wam nie pasi? Dzisiaj byłem i fajnie się poślizgałem.

 

To pogratulować. Mnie się nigdy nie udało tam dobrze pojeździć, niezależnie od pory sezonu. A generalnie najbardziej nie pasują mi ich ceny, całkowicie nieadekwatne do oferowanej jakości. 5 dni - 234 Euro, 6 dni - 268 Euro (kupowane na miejscu w kasie). Dla porównania pierwsze z brzegu przykłady: 5 dni Zillertal - 229,5 Euro, 6 dni Bormio - 226 Euro. Jakość narciarska obu przywołanych ośrodków jakby z innej planety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...