Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomi (spora rodzina 2+3 albo 2+2, zależy jak liczyć) dali się namówić swoim znajomym na ferie na Chopoku. Sprawdzili ceny kwater (dość niskie) ale nie sprawdzili cen karnetów. Trochę przysiedli jaki im pokazałem cennik Jasnej ;) A oni z tych wiecznie początkujących, co jeżdżą trochę za karę ;) Nie wykorzystają potencjału ośrodka.
Są jakieś karnety rodzinne? czasowe? Inne sensowne rozwiązanie chopokowe? Pięciodniowy karnet dla jednej osoby kupowany z wyprzedzeniem to 158E. Na stronie Gopass nie widzę opcji karnetów młodzieżowych, dziecięcych, czasowych etc.

Z góry dzięki za pomoc.

Dzieci do 6 roku życia jeżdżą za darmo. Starsze dzieci mają tańsze karnety. Jak zarejestruje dziecko na swoim koncie na Gopass i zmieni w ustawieniach opcję kup dla danego dziecka dostanie ofertę karnetów dla danej grupy wiekowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     No i dziś wreszcie po długich wahaniach (zdążą/nie zdążą naśnieżyć) dojechałem na Chopok! Otwarte - tak jak obiecywali: Łukowa, Priehyba, Jasna, Biała Put. Stoki naśnieżone wzorowo. Warunki jak na obecną zimę w naszym regionie dobre +. Ludzi niedużo (często kanapy chodzą puste), a już tak od 13.oo to po prostu puchy. Jak na otwarcie sezonu nie jest nieźle. Można pojeździć do woli. Mają też naśnieżone trasy z Rownej Holi, ale dopiero dzisiaj zaczęli ratrakami rozprowadzać na nich olbrzymie kopy naprószonego przez lance śniegu. 

     Pierwszych parę zjazdów - tragedia w trzech aktach! Sztywny, niepoukładany, ból  stóp, łydek (już po jednym zjeździe), no po prostu rozpacz! Ale na szczęście po godzinie, no może dwóch zaczęło się powolutku wszystko składać do kupy. Ogółem - dzień mocno do przodu! 

                                         Pozdr li!  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie do Niedzieli sytuacja poprawi się odrobinę czy znacznie ?
 

 

Plán spustenia STREDISKA JASNÁ

Sever 

07.12.2019 - Biela púť (13), Luková (1a)

14.12.2019 - Chopok – Priehyba (1c, 1b, 1a)

24.12.2019 - Otupné (7a), FIS (11), Lúčky (14 a 5) a Záhradky (12)

Juh

14.12.2019 - Predné dereše - Kosodrevina (34b), Srdiečko - Krupová (34)

24.12.2019 - Zadné Dereše - Zjazdárska (33)

 

Więc dużo więcej nie dojdzie. Na północy zjazd od góry, a na południu jeden wariant od Kosodreviny do Krupowej (dojechać do niego trzeba będzie gondolą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj. Udało się zjechać 2 x Chopok-Prehyba.... drugi wyjazd - funitel już w trybie awaryjnym, trzeciego wyjazdu nie było. Zamkniecie A1 A2 to rozsadna decyzja. Wiatr wręcz zwiewal ludzi z trasy a zjazd do Lukovej to "biały horror, zero widocznosci. Niżej już ok, taki zwykly chopokowy wiatr...Po zamknięciu tras została łączka na Biela Put. Jak na pierwsze zjazdy w sezonie wystarczyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj. Udało się zjechać 2 x Chopok-Prehyba.... drugi wyjazd - funitel już w trybie awaryjnym, trzeciego wyjazdu nie było. Zamkniecie A1 A2 to rozsadna decyzja. Wiatr wręcz zwiewal ludzi z trasy a zjazd do Lukovej to "biały horror, zero widocznosci. Niżej już ok, taki zwykly chopokowy wiatr...Po zamknięciu tras została łączka na Biela Put. Jak na pierwsze zjazdy w sezonie wystarczyło.

Potwierdzam spostrzeżenia miga12345. Niby to Chopok, a piździło jak w kieleckiem! Pogoda na razie nie rozpieszcza. Śniegu na otwartych trasach dość, ale np. wczoraj po godzinie wszędzie "muldowisko".  Zobaczymy jak sprawy będą wyglądały jutro, bo z pewnością będzie znacznie mniej ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem na Chopoku od dwóch dni - pierwszy wyjazd w sezonie. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby było tu tak mało śniegu. Część tras jest celowo zwężona, Vyhliadkova oraz Spravodliva to obecnie krzaki oraz gruz - nie znalazłbym ich wzrokiem z wyciągu, gdybym nie wiedział, gdzie przebiegają ;-) Na większości tras jest ledwie troszeczkę sypkiego śniegu, więc praktycznie wszędzie dość szybko wychodzi lód i tyczy się to nawet trawersów, jak 5a, czy 2a, a nawet gdzieniegdzie 5/14. Z drugiej strony i tak jestem pod wrażeniem przygotowania tras, bo generalnie prawie cały ośrodek jest w pełni przejezdny, przecierki do ziemi zdarzają się rzadko, a dzisiaj od rana taka 11, czy 1 to była bajka. Wiatru praktycznie zero, trochę chmur, trochę słońca. Ogólnie warunki dla osób początkujących i średnio zaawansowanych są trudne, lepiej jeżdżący się wybawią, bo ludzi mało, natomiast o freeridzie można oczywiście zapomnieć ;-)

 

Niestety, single line faktycznie zniknęły :-/ Aktualnie to nie przeszkadza, jednak w przyszłości będzie wkurzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto pierwszy ten lepszy, dostałem jako posiadacz sezonówki:

 

Kod rabatowy na jednodniowy skipass w cenie 22E, ważny w dniach 25-26.01

J20BS3IWPRUAN81Q

 

1. Osoba, która otrzymała kod musi zalogować się do swojego konta na Gopass.sk

2. Kliknąć na swoje imię i na zakładkę 'Kupony Gopass' 3. Wpisać kod składający się z 12 znaków i kliknąć na przycisk 'Aktywować'

 

 

Też oddam :)

J20BSQA7LEUYXUXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, single line faktycznie zniknęły :-/ Aktualnie to nie przeszkadza, jednak w przyszłości będzie wkurzało.

 

Trochę tu powyżej skłamałem, bo single line jednak wciąż istnieją na niektórych wyciągach. Dziwnie to wygląda, np. szare krzesło - fast pass, pomarańczowe - single line. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w najblizszych dniach wybieramy sie na Jasna i jedzie z nami tesciowa, ktora chce sprobować swoich sił na nartach. Przypuszczam, ze bedzie chciala zjechac kilka razy tylko, wiec nie widze sensu, zeby jej wykupywac karnet. Czy moze skorzystac z mojego karnetu na pare te pare zjazdów czy jednak nie da rady i kontroluja wlascicieli karnetów?

Z góry dzieki za odpowiedz.


Moze skorzystac z twojego karnetu, ale istnieje szansa, ze ci go zablokuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera tylko rejestruje obraz, jego analizą i porównaniem zajmują się specjalne moduły, które porównują obraz rzeczywisty z tym z bazy danych. Może to być np zdjęcie z paszportu, jak to ma miejsce na lotniskach. Od zaawansowania systemu zależy jego skuteczność. Producenci tych bardzo zaawansowanych chwalą się skutecznością 98-99%. Założenie kapelusza czy okularów niewiele pomoże, bo program rozpoznawania twarzy mierzy odległość między różnymi punktami na twarzy, np. między oczami, kącikami ust czy odległość od nosa do ust. Nie wiem czy tak zaawansowanym programem dysponuje Jasna, w prostych systemach to pracownik porównuje obraz z pierwszego przejścia przez bramki z obrazem rzeczywistym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zawsze mnie to zastanawialo jak to niby dziala ? kamera sprawdza twarz gdzies?? 

Kiedyś, jak widziałem przez szybę w budce, to siedział se gościu i mu się wyświetlały obrazki, myślę, że to były podpowiedzi programu, który dokonywał analizy zdjęć robionych przy przejściu przez bramkę. Jak programowi coś nie pasowało, np. pojawił się inny kolor kurtki, kasku, gogli, inne rysy twarzy, to wyświetlał gościowi "podejrzanego". Gość na podstawie własnej analizy przedstawionych obrazków decydował czy zablokować karnet. Możliwe, że teraz czynnik białkowy został usunięty i wszystkiego dokonuje program, tak jak to wyżej napisał Kordian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z prośbą o porady do obeznanych z Chopokiem .

Będę tam za kilka dni  - od  piątku do poniedziałku i dlatego prośba o podpowiedzi co do:

1. Wyboru taktyki : które stoki w pierwszej kolejności, które zostają niezłe na popołudnie ??

2. Gdzie smacznie jeść?

 

Czy ktoś z forumowiczów wybiera się w tym terminie??

 

Pzdr, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...