Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do bywalców Chopka:

 

Czy poza sezonem jeżdżą jakieś autobusy z Liptowskiego Mikułasza/ Demianowej do Jasnej?

 

Z tego co czytam na stronie ośrodka, skibus ma jeździć dopiero od świąt, a na Cestownych poriadkach (https://cp.hnonline....akbus/spojenie/) nie pokazuje mi nic (w sensie żadnych zwykłych autobusów SAD itp.) we wcześniejszym czasie. :(

 

Zarezerwowałam sobie wstępnie nocleg w okresie 14-20.12 w Bodicach, ale jeśli nie będę miała jak dojechać do ośrodka (nie mam samochodu), to raczej odpuszczę i zaczekam do stycznia...

(Swoja drogą jeśli w tym czasie, tj. w grudniu przed Świętami, mają być czynne 2 trasy na krzyż, to chyba w ogóle taszczenie się aż z Gdyni ma umiarkowany sens).

 

I skoro już piszę, to jeszcze jedno pytanie:

Gdzieś mi wpadło w oko hasło "Szafki na rzeczy" w kontekście Jasnej. Jak to funkcjonuje?

 

Z góry dzięki za info, zwłaszcza to w kwestii dojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza sezonem jeżdżą jakieś autobusy z Liptowskiego Mikułasza/ Demianowej do Jasnej?

 

 

Raz z dziewczyną przegapiliśmy ostatni powrotny skibus z Jasnej. W akcie desperacji chodziliśmy po parkingu i zaczepialiśmy odjeżdżających ludzi z nadzieją, że nas ktoś zabierze. Samochodów ubywało, zaczęło się robić ciemno, zrobiło się trochę straszno. W pewnym momencie na pętlę podjechał jakiś autobus, postał tam ze 20 minut i z nim zabraliśmy się do miasta. Nie jestem pewien, co to właściwie było, bo wydaje mi się, że autobusy miejskie tam nie jeżdżą. A jednak, wyglądał właśnie na komunikację miejską, jakaś Arriva, czy coś. Niestety, szczegółów nie znam, ale być może miasto organizuje tam autobusy w godzinach, gdy ośrodek ich już nie puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, przecież nawet na podanej przez Ciebie stronie można znaleźć autobusy, o które pytasz. Przykład. Być może czegoś nie zrozumiałem.

Hm, no właśnie 14.12.2019 CP jeszcze pokazuje połączenia, ale w kolejnych dniach już nic. Wyrzuca komunikat:
"CP
Spojenie sa nenašlo.
Možné príčiny:

    spojenie v príslušnom časovom období neexistuje,
    medzi východzím a cieľovým objektom neexistuje priame spojenie,
    spojenie nie je možné realizovať povolenými dopravnými prostriedkami."

Czyli:

"CP
Nie znaleziono połączenia.
Możliwe przyczyny:

     połączenie nie istnieje w odpowiednim okresie,
     Nie ma bezpośredniego połączenia między miejscem początkowym i docelowym
     połączenie nie może być wykonane za pomocą autoryzowanego środka transportu.
"

 

Ale dziwne byłoby w sumie, że do 14.12. coś jeździ, a potem już nie, Może wchodzi nowy rozkład jazdy od 15.12. i wyszukiwarka nie może pokazać jeszcze połączeń wg. niego? (Zgaduję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bywalców Chopka:

 

Czy poza sezonem jeżdżą jakieś autobusy z Liptowskiego Mikułasza/ Demianowej do Jasnej?

 

Z tego co czytam na stronie ośrodka, skibus ma jeździć dopiero od świąt, a na Cestownych poriadkach (https://cp.hnonline....akbus/spojenie/) nie pokazuje mi nic (w sensie żadnych zwykłych autobusów SAD itp.) we wcześniejszym czasie. :(

 

Zarezerwowałam sobie wstępnie nocleg w okresie 14-20.12 w Bodicach, ale jeśli nie będę miała jak dojechać do ośrodka (nie mam samochodu), to raczej odpuszczę i zaczekam do stycznia...

(Swoja drogą jeśli w tym czasie, tj. w grudniu przed Świętami, mają być czynne 2 trasy na krzyż, to chyba w ogóle taszczenie się aż z Gdyni ma umiarkowany sens).

 

I skoro już piszę, to jeszcze jedno pytanie:

Gdzieś mi wpadło w oko hasło "Szafki na rzeczy" w kontekście Jasnej. Jak to funkcjonuje?

 

Z góry dzięki za info, zwłaszcza to w kwestii dojazdów.

 

Jeżdżą autobusy miejskie z Mikulasza ale z jaką częstotliwością to Ci nie odpowiem. To te zielone :) Mijają się często rano i popołudniu ze skibusami.

Szafki na rzeczy kojarzę tylko na Zahradkach przy szarej kanapie i na Biela Put koło ruchomych schodów ale tu nie jestem pewien czy nie skasowali bo coś tam pod koniec sezonu kombinowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies wiesci odnosnie najblizszego weekendu? nic nie moge sie doszukac, a wybieramy sie tam na weekend, cos w ogole w tych okolicach od 7/12 uruchamiaja?

KOLEJKI I TRASY NARCIARSKIE

02.12.2019 - 06.12.2019 - Ski resort Jasná is not operating, Infocentrum Biel Púť opened untill 14.00

07.12.2019 - 08.12.2019 - Slope opened: n.13, Lifts: B3, A4, A1, A2, A5, All lifts except Bielej púte, are operating in 30 min. intervals

09.12.2019 - 13.12.2019 - Operating only B3 Biela púť and slope n. 13. If there will be goof weather conditions the lift B4 and slopes 2b, 1a will be opened.

https://www.jasna.sk...-kolei-linowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info, nie wiedziałem o tym.

 

Staram się nie wyciągać pochopnych wniosków na zasadzie: "Ahh ci zieloni...", ale naprawdę zastanawiam się, jaki wpływ na środowisko może mieć wybudowanie wyciągu, przebiegającego przez środek terenu, który już jest poorany trasami oraz wyciągami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed zeszłym sezonem tak się upierałeś że nowa kolej z Biela Put na Prehybe już stoi, i że zaraz nią pojeździsz, aż mi się śmiać chciało  :D 

Post #1861 https://www.skiforum...hopok/?p=595331

Post #1868 https://www.skiforum...hopok/?p=595711


No ale kiedyś w końcu wybudują.  :rolleyes: 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek. Przeczytaj jeszcze raz swój post. W listopadzie może i było zamknięte w weekend 9-10, ale w grudniu może być ciężko, bo nie ma takiego weekendu :-). Albo nie weekend, albo nie 9-10, albo to stary komunikat.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Nooo może tak być!  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy komunikat to ten:
 

V termíne: 07.12.2019 - 08.12.2019otvorené zjazdovky:  Biela Púť (č.13), Pretekárka (č. 1a Luková- Priehyba) a z Priehyby na Koliesko (2b + 2). č.13. V nepretržitej prevádzke (podľa operačných hodín) lanovky B3, A4 a B4. Lanovky A1, A2, A5 v prevádzke v polhodinových intervaloch.

 

V termíne: 09.12.2019 - 13.12.2019 -otvorené zjazdovky:  Biela Púť (č.13), Pretekárka (č. 1a Luková- Priehyba) a z Priehyby na Koliesko (2b + 2). č.13. V nepretržitej prevádzke (podľa operačných hodín) lanovky B3, A4 a B4. Lanovky A1, A2, A5 v prevádzke v polhodinových intervaloch. V prípade priaznivých snehových podmienok spúšťanie ďalších zjazdoviek a lanoviek. Sledujte náš web a sociálne siete!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi (spora rodzina 2+3 albo 2+2, zależy jak liczyć) dali się namówić swoim znajomym na ferie na Chopoku. Sprawdzili ceny kwater (dość niskie) ale nie sprawdzili cen karnetów. Trochę przysiedli jaki im pokazałem cennik Jasnej ;) A oni z tych wiecznie początkujących, co jeżdżą trochę za karę ;) Nie wykorzystają potencjału ośrodka.
Są jakieś karnety rodzinne? czasowe? Inne sensowne rozwiązanie chopokowe? Pięciodniowy karnet dla jednej osoby kupowany z wyprzedzeniem to 158E. Na stronie Gopass nie widzę opcji karnetów młodzieżowych, dziecięcych, czasowych etc.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...