Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz na "sprytnej/śikovnej sezonówce" ujeżdżać w Szczyrku, to trzeba ją "rozszerzyć" co kosztuje dodatkowe chyba  około 100 E. Wtedy sezonówka jest również "bez ograniczeń" (chodzi o te dni co je wyjęli z normalnej, co mnie akurat w ogóle nie przeszkadza). Ponieważ zrobiłem przedpłatę w kwietniu i teraz dopłaciłem 106E to razem będzie mnie kosztować około 170E. Jadę na co najmniej 10 dni więc wyjdzie po - 17 E dziennie. Dla mnie to niezły deal.  

 

Jasne, sprytna to naprawdę niezły deal. Co nie zmienia faktu, że moja ubiegłoroczna decyzja o zakupieniu akcji, to był dopiero deal życia! ;-) Ciekawym, czy uda się go powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czekam właśnie na ofertę klubu akcjonariuszy, aby porównać. Kiedy mniej więcej przeważnie publikowali tę ofertę w ubiegłych latach? Ilości akcji będą pewnie takie same, ciekaw jestem natomiast, co ze Szczyrkiem i Łomnicą oraz z tymi kilkoma dniami, które postanowili wyciąć z sezonówki basic.

 


Do tej pory były ważne we wszystkich ośrodkach TMR (Chopok, Lomnica, Szczyrbskie, Szczyrk włącznie z SON I BSA oraz Czechy). Można też było korzystać z aquaparku w tym samym dniu co jazda na nartach. Czyli 25 akcji dawało 6dni jazdy + 6 wizyt w aquaparku. Raczej nic się nie zmieni w tym temacie a czy to opublikują przed 31.10 to wcale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz na "sprytnej/śikovnej sezonówce" ujeżdżać w Szczyrku, to trzeba ją "rozszerzyć" co kosztuje dodatkowe chyba  około 100 E. Wtedy sezonówka jest również "bez ograniczeń" (chodzi o te dni co je wyjęli z normalnej, co mnie akurat w ogóle nie przeszkadza). Ponieważ zrobiłem przedpłatę w kwietniu i teraz dopłaciłem 106E to razem będzie mnie kosztować około 170E. Jadę na co najmniej 10 dni więc wyjdzie po - 17 E dziennie. Dla mnie to niezły deal.  

Żebym dobrze zrozumiał - mogę kupić Basic + Szczyrk i jeździć w Szczyrku w dni wyjęte z sezonówki słowackiej?
Jaki był w zeszłym roku koszt karnetu hmm, 1 dzień i 3 dni? Zastanawiam się czy kupować sezonówkę szczyrkowską za 100E czy kupować pojedyncze karnety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym dobrze zrozumiał - mogę kupić Basic + Szczyrk i jeździć w Szczyrku w dni wyjęte z sezonówki słowackiej?
Jaki był w zeszłym roku koszt karnetu hmm, 1 dzień i 3 dni? Zastanawiam się czy kupować sezonówkę szczyrkowską za 100E czy kupować pojedyncze karnety.


Toro kup w końcu te akcje TMR, a nie będziesz się zastanawiać jaki typ sezonówki kupić :) Piszę Ci o tym co roku, już by Ci się ich kupno dawno zwróciło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dni ile dni jeździsz w TMR ale, za 11000 zł (136 zł za akcje) masz 25 wejść. Akcje powoli idą w górę, a jak uda się TMR kupić coś w Austrii to może być ciekawie.

Mam wrażenie, że akcje należy kupować na wiosnę-lato, przegapiłem termin.
A szukają czegoś w Austrii? To byłoby ekstra.
Przedpłatę (70E) już zrobiłem, więc wypadałoby do jutra dokupić pełny karnet. Co najwyżej, po zakupie akcji, odstąpiłbym go (legalnie, przez przepisanie) komuś, kto się spóźnił.
Z tym, że rozważam Szczyrk (baaaardzo lubię to miejsce za możliwość jazdy po lesie). Tak więc, musiałbym kupować 130 akcji, żeby mieć sezonówkę i tu i tu. Po cichu liczę, że przeskoczę w tym sezonie 25 dni jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem akcje w zeszłym roku we wrześniu/październiku i się opłaciło. Teraz akurat cena spadła więc chyba moment na zakup nie jest zły. 80 akcji powinno wystarczyć. Ważne będą chyba tak samo we wszystkich ośrodkach. Ciężko przejeździć więcej niż 25 dni w TMR bo czasem chce się wyskoczyć do innych ośrodków Np. na Pilsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem akcje w zeszłym roku we wrześniu/październiku i się opłaciło. Teraz akurat cena spadła więc chyba moment na zakup nie jest zły. 80 akcji powinno wystarczyć. Ważne będą chyba tak samo we wszystkich ośrodkach. Ciężko przejeździć więcej niż 25 dni w TMR bo czasem chce się wyskoczyć do innych ośrodków Np. na Pilsko.

Mi do szczęścia wystarczy Chopok i Szczyrk. W Wierchomli jest coroczna impreza testowa sprzętu, fajnie tam wpaść.
Może jeszcze Alpy na tydzień?
Sprawdzę benefity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero jeden sezon jeździłem za akcje i muszę powiedzieć, że to był dla mnie deal życia. Łącznie 11 dni na Chopoku, wieczorami moczyliśmy dupy w Tatralandii i Besenovej, 2 dni w SMR oraz jeden w BSA. Wciąż jeszcze planuję się wybrać wreszcie do wesołego miasteczka w Chorzowie na roller coaster Lech. Wszystko to za darmola, a w międzyczasie na akcjach zarobiłem ok. 10%. Żyć nie umierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanie bo chciałbym zakupić akcje TMR, przez kogo lub jak najlepiej zakupić ? pytam bo nigdy nie kupowałem akcji i nie mam pojęcia czy trzeba mieć rachunek, jakie sa koszty, opłaty, prowizje ... dziękuję za informacje

Musisz otworzyć rachunek w biurze maklerskim. Jak już będziesz miał aktywny to dajesz zlecenie kupna akcji albo logując się online, albo w biurze maklerskim. Przed założeniem konta porównaj sobie opłaty za prowadzenie konta w różnych biurach. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Pekao CDM. Roczna opłata za prowadzenie rachunku to około 25 zł. Pewnie znalazło by się jakieś tańsze biuro, ale ja brałem pod uwagę również miejsce gdzie mają biuro. Raz do roku trzeba się w nim pojawić by pobrać wyciąg z rachunku do rejestracji benefitów przez TMR. W moim wypadku dotyczy to czterech osób i szukałem biura, by dla wszystkich był w miarę komfortowy dojazd. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić w swoim banku, czy nie ma darmowego rachunku. Do ceny samych akcji musisz doliczyć prowizję (z reguły około 0.39%, ale jest też kwota minimalna - 3 lub 5 zł), zaświadczenie o posiadaniu akcji w danym dniu też kosztuje. Ja płaciłem 30 zł w mBanku, telefon i przyszło pocztą. I tu akurat rachunek maklerski jest darmowy (tylko mowa o eMaklerze, nie rachunku w biurze maklerskim mBanku bezpośrednio).

W Pekao CDM wyciąg z rachunku który odbieram osobiście w biurze jest darmowy. Jeżeli zamawiam go online to opłata o ile dobrze pamiętam wynosi coś koło 20 zł. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim warto sie pospieszyc jesli ktos chce zdazyc do 31.10. Procedura otwarcia konta nieraz trwa kilka dni, zakup akcji tez moze chwile zajac + 3 dni na zaksiegowanie w KDPW. U mnie bylo nawet dluzej bo w oddziale banku nie dalo sie otworzyc konta, tylko wysylkwo. W Banku BPS sa najnizsze prowizje (0.13%) i wysylaja stan rachunku za friko, za to jest oplata 50zl/rocznie za prowadzenie konta (25zl za pierwszy rok jak otworzysz w drugim polroczu) i irytujaca procedura otwierania rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już przedmówcy wspomnieli, najlepiej sprawdzić w swoim banku, bo zdecydowanie najmniej roboty oraz mniej podmiotów otrzymuje Twoje dane osobowe. eMaklera w mBanku założyłem zdaje się paroma kliknięciami i generalnie jestem zadowolony, choć nie obracam akcjami za wiele, więc nie mam dużych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zajrzałem na stronę "akcjonariuszy" i sprawdziłem profity. Tylko w słowackiej wersji językowej są odnośniki do "profitów". I tu zonk - piszą o basenach, Szczyrbskim i Szczyrku. O Chopoku ani słowa. Trochę to niepokojące.

http://www.tmr.sk/akcionarsky-klub/
 

 

 

Spokojnie, napisali że ośrodkach TMR (czyli Chopok, Lomnica(oprocz kolejki na szczyt) i Smokowiec)  i w Szczyrbskim, Spindlu i Szczyrku. W tych wymienionych dalej ośrodkach, chyba nie są jedynymi właścicielami, dlatego zostały one wyszczególnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że ja nie o akcjach, giełdach i innym... ale chciałem coś w temacie:

 

źródło: https://www.facebook...asnanizketatry/

 

Jednak zdążą i będziemy "gondolować" z P1 i P2

 

ruchome schody już gotowe - żeby nóżek nie męczyć z rana:

 

schody.jpg

 

a na dachu nowego budynku Jasnej - kółeczka, takie malutkie :)

 

funi.jpg

 

Sezon startuje w piątek 30.11

 

sezon.jpg

 

Pozdrawiam.

 

PS. wybiera się ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a te też??? 

 

attachicon.gif43760575_1973787949371161_5411939391763382272_n.jpg

 

https://www.facebook...?type=3

 

a skąd info że nie będzie?

 

Tak, te też. To funitel "pod powierzchnią". Wrzucali zdjęcia z jakiś przeglądów  i opisywali.

O tym że nie będzie gondoli z Jasnej na ten sezon pisali już wcześniej gdzieś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...