Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem przedpłatę na sezonówkę. Ktoś jeszcze??? :) Tadek

A ja mam benefity, których w tym roku nie było okazji wykorzystać, trzeba będzie je wykorzystać latem w Tatralandii. Coś jednak przebąkują o zmianach w systemie lojalnościowym dla posiadaczy akcji, ale jak będzie zobaczymy pewnie w listopadzie. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zapytałem się u źródła, czy sezonówka na Słowację rozszerzona o Szczyrk obejmuje też COS. Dostałem taką odpowiedź:

Dobrý deň

dovolíme si Vás informovať, že „Šikovná sezónka“ bude po uhradení doplatku na dané stredisko platná na všetkých lyžiarskych vlekoch, teda aj COS a aj na stredisko TMR.

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi odpovieme.

:) :) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słowacy zaktualizowali zimową mapę. Nie ma trasy nr 4, będzie nowa trasa 10b, centrum Jasna i tzw gopass point, od sezonu 2018/19 gondola Biela Put - Priehyba.

Powinni też wymazać z mapki trasy nr 3 i 6, skoro są nieutrzymywane.

 

EDIT: W końcu zrealizowane zostało przekładane z roku na rok poszerzenie trasy turystycznej (nr 5), na odcinku wspólnym dla kanapy z Luczek:

https://www.jasna.sk...t-kvalitnejsie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od dzisiaj można się rejestrować jako akcjonariusz TMR w celu uzyskania benefitów. Ktoś to już robił? Czym w formularzu na https://www.gopass.sk/EN/akcionari są pola "Company name" oraz pole na plik? Chodzi o nazwę biura maklerskiego oraz o plik z wyciągiem z tego biura? Ktoś wie, jak się takie coś requestuje w mBanku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi dokładnie o to. Ja się rejestruję co roku (czasami bezproblemowo, a czasami wymagają jakiegoś innego zaświadczenia z banku - na ogół z pieczątką i podpisem, bo sam wyciąg nie wystarcza).

Dla mnie wiele rzeczy jest tam niezrozumiałych. Np. czy oni naprawdę nie mają wglądu w bazę akcjonariuszy, że każą każdemu przesyłać wyciąg z rachunku maklerskiego?

Poza tym zakaz pozbywania się akcji przez kolejny rok, ale jak to niby sprawdzą? Skoro mogą sprawdzić, że ktoś sprzedał akcje, to czemu nie mogą też sprawdzić, ile ktoś ich ma, tylko się bawią w jakieś wyciągi z rachunku? I w razie stwierdzenia sprzedania akcji cofną skipass, który już został wykorzystany?

Napisali też, że "Akcjonariusz nabywa prawa do profitu również w kolejnych okresach, o ile na podstawie wyciągu z listy akcjonariuszy z CDPW albo potwierdzenia od spółki, która nabyła akcje na rzecz akcjonariusza (custodian) udokumentuje, że liczba posiadanych akcji TMR nie spadła poniżej wymaganego limitu określonego w tabeli profitów dla akcjonariuszy, na podstawie której przysługują mu profity." - ale w jakim okresie ma nie spaść poniżej minimum i jak to udokumentować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to taki dobry interes. Jeszcze w ubiegłym tygodniu średnia cena akcji wynosiła 118 zł za akcje, dziś 113 zł. Przy tej liczbie akcji to około 4 tyś. różnicy. Dwie sezonowki to niecałe 2 tyś. Tygodniowy pobyt dla dwóch osób w hotelu Jasna wyjdzie co prawda sporo drożej, ale już skipass dla gościa nie obowiązuje na jazdy nocne i jest ważny jedynie w ośrodkach na Słowacji. Parking też tylko pod warunkiem, że będą wolne miejsca. Ryzyko, że jednak sprawa się rypnie i benefit zostanie anulowany dość duże, bo chyba nie ma problemu by sprawdzić wszystkich VIP-ów, pewnie nie będzie ich aż tak dużo. A jaki wstyd gdy podczas pobytu w hotelu trzeba będzie jednak zapłacić za pobyt za dwie osoby. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :-)

 

Ja ogólnie mam wrażenie, że oni nie ogarniają tego tematu i podchodzą do niego trochę olewczo. Chyba dopiero od dzisiaj jest dostępny regulamin dla tegorocznej akcji - jeszcze wczoraj wisiał regulamin na sezon 2016/2017. Czyli tak: najpierw wypełnijcie warunki promocji, a później Wam napiszemy dokładnie, co zyskujecie. Kiepskie podejście.

 

Swoją drogą jeśli ktoś lepiej ogarnia słowacki ode mnie, to może mi powiedzieć, czy przy 250 akcjach to są 2 identyczne sezonówki, czy podobnie jak w przypadku VIPa druga osoba dostaje gorszy karnet? http://tmr.sk/benefits/250en.pdf sugeruje, że oba karnety są takie same, ale w regulaminie coś namieszali i sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“2x Season ticket“ - this benefit can be used for skiing and for a visit to Aquapark Tatralandia
or Aquapark Bešeňová (except for wellness and the sauna world). Entries can be combined
on the same day (skiing & bathing). The benefit can also be used in the resorts Špindlerův
Mlýn and Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. In the summer season the benefit can be used
also in Legendia – Silesian Amusement Park.
The Shareholder 2x-Season ticket benefit can be used either in the winter season from the
day of the registration approval and the benefit activation until 30/04/2018 or in the summer
season from 01/05/2018 till 31/10/2018, as per the Shareholder’s choice.
The benefit can be used by the shareholder personally or transferred to another person
designated in his/her GOPASS account. The benefit must be transferred as a whole, it cannot
be split.
Before using the benefit, the shareholder must activate the benefit before their arrival to the
resort. The shareholder activates their benefit in their personal GOPASS account under
“Discount centre”.
The benefit is personalized and issued in the name of the shareholder. If transferred to a
designated person, the benefit is issued in the name of the respective person. Shall the
benefit be misused, it will be blocked and cannot be used anymore."


Z regulaminu wynika, że są to dwa identyczne skipassy sezonowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

The benefit can be used by the shareholder personally or transferred to another person
designated in his/her GOPASS account. The benefit must be transferred as a whole, it cannot
be split.

 


Czyli mamy dwa karnety ale nie możemy przekazać jednego innej osobie. Mam nadzieję że w praktyce to tak nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy dwa karnety ale nie możemy przekazać jednego innej osobie. Mam nadzieję że w praktyce to tak nie działa.

Można przekazać go innej osobie, ale w całości. Ja rozumiem to w ten sposób, że osoba której zostanie on przekazany korzysta z niego przez cały rok, bez dzielenia się z inną osobą np. ktoś korzysta w sezonie zimowym podczas jazdy na nartach, a ktoś inny z basenów termalnych. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie dotarło zaświadczenie z Domu Maklerskiego mBanku. Na dokumencie jest pole "pieczęć firmowa", które pozostało puste. Obok jest "pieczęć i podpis pracownika" i tam też jest tylko podpis. Oni to zawsze tak wystawiają, czy to jest pomyłka pracownika? Zdaje sobie sprawę z tego, że polskie prawo nie wymaga stawiania pieczęci na dokumentach, jednak ponoć TMR jest na tym punkcie wybredny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie dotarło zaświadczenie z Domu Maklerskiego mBanku. Na dokumencie jest pole "pieczęć firmowa", które pozostało puste. Obok jest "pieczęć i podpis pracownika" i tam też jest tylko podpis. Oni to zawsze tak wystawiają, czy to jest pomyłka pracownika? Zdaje sobie sprawę z tego, że polskie prawo nie wymaga stawiania pieczęci na dokumentach, jednak ponoć TMR jest na tym punkcie wybredny.

 

Chyba jest coś nie tak :( U mnie zawsze są pieczątki:

 

17.10.2017 21 46 Office Lens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykły wyciąg z rachunku, ale jest tam pieczątka i podpis pracownika (sam o to poprosiłem w rozmowie) - kiedyś nie było i odrzucili. Taki wyciąg jest w Deutsche Banku darmowy, ale gdyby go odrzucili, to już zaświadczenie o posiadaniu akcji kosztuje 50 zł. Wysłałem do TMR formularz rejestracyjny 3 dni temu, a mają max. 5 na odpowiedź, więc lada chwila będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...