Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja będę 16 - 17.12 - napisz jaki warun ... tak koło środy co się dzieje i co otwierają.
Informacje na stronie są nieraz sprzeczne, a poza tym zawsze lepiej jak ktoś na żywo jest i napisze ...
Dzięki ...

Czesc. Wczoraj po kilku dniach odwilży wrócił mroz. Rozmiekly śnieg zamienił się w obłodzenia. Cały dzień sniezyca i lekka mgla. Widocznosc slaba. Warunki nielatwe, ale bez przesady. Dzis Od świtu do zachodu Lampa! Bezwietrznie, no Alpy wloskie! Rewelka! Ludzi b. Malo. Jak przepusciles 2, 3 osoby, caly stok twoj! Kolejnych 7 dni zapowiada się podobnie, z tym ze w weekend pewnie będzie więcej ludzi. Sam sobie zazdroszcze, że tu jestem...

Pozdr.4all.
ps. Nie wszystko otwarte ale jeździć jest gdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Wczoraj po kilku dniach odwilży wrócił mroz. Rozmiekly śnieg zamienił się w obłodzenia. Cały dzień sniezyca i lekka mgla. Widocznosc slaba. Warunki nielatwe, ale bez przesady. Dzis Od świtu do zachodu Lampa! Bezwietrznie, no Alpy wloskie! Rewelka! Ludzi b. Malo. Jak przepusciles 2, 3 osoby, caly stok twoj! Kolejnych 7 dni zapowiada się podobnie, z tym ze w weekend pewnie będzie więcej ludzi. Sam sobie zazdroszcze, że tu jestem...

Pozdr.4all.
ps. Nie wszystko otwarte ale jeździć jest gdzie.

Dany dzięki za info, ja dołączę ale dopiero w weekend.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No cóż, poszalałem 9 dni na Chopoku od poniedziałku 12.12. do wtorku 20.12. Wspaniale! Cały czas lekki mrozik więc śnieg nośny, oprócz weekend'u ludzi bardzo mało, sztruks utrzymywał się mniej więcej do 11.00. W weekend oczywiście ludzi znacznie więcej, ale do zniesienia. Załączam kilka fot.

100_0612.JPG  

 

100_0613.JPG

 

100_0614.JPG

 

100_0615.JPG

 

100_0616.JPG

 

100_0617.JPG

 

Chyba wrócę tam na kilka dni dopiero 30.01.2017.

                                                                                   Pozdr.4all. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień Świąt - ludzi sporo, ale jeszcze znosnie. Początkowo mgła na górze i silny wiatr IMG_20161226_140056.jpg   IMG_20161226_140100.jpg ,  na koniec dnia zjazdowego rozpogodzenie , piekne słońce i widoki IMG_20161226_151105.jpg  IMG_20161226_151844.jpg Trasy w różnym stanie - od zmrożonych, pokrytych lodem po rozjeżdzone i zmuldzone. Ale generalnie super było !IMG_20161226_152612_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sytuacja parkingowa pod stokami, mam kawałek od hotelu i nie wiem czy lepiej auto czy skibuss.

Jak z ilością ludzi na stokach, tłoczno, długie kolejki przy wyciągach?

Jest możliwość pojeżdżenia gdzieś wieczorami?

Na pewno trzeba być rano - wtedy nie ma problemu na parkingu. Parking z najkrótszym dystansem samochód-(schody)-wyciąg to chyba pierwszy - Lucky. Jeżeli się mylę, proszę o poprawienie. Zahradki są chyba dość wredne pod tym względem.

Tłok - trzeba się dostosować do mas ludzkich i jeździć tam, gdzie mniej "stonki" i krótsze kolejki. Genialne są przejścia do bramek dla singli - byleby później, przed kanapą, wsi nie robić i nie blokować miejsc.
Skibus potrafi być zatłoczony jak tokijskie metro, ale jak ktoś ma zaparcie da radę. Jeździmy skibusem, bo moja kierowczyni chce sobie spokojnie piwko na stoku wypić.

Wieczory - coś tam jest oświetlonego, zdaje się że ośla łączka, za to długa i dość szeroka. Nie wystarczy Ci jeżdżenie 8.30-16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeździłem w większej ekipie i przez różny poziom umiejętności dużo czekania było i brakowało mi trochę kilometrów :)

W tym roku sam z żoną jadę więc mam nadzieję że do 16 się wyjeżdżę dosyć.

Też jeździłem w dwie osoby i albo udawało się (minimalnie czekając i nie blokując przejścia) pojechać razem albo na kolejnych kanapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wyjazd na Chopok w połowie stycznia i kilka pytań.
Jak wygląda sytuacja parkingowa pod stokami, mam kawałek od hotelu i nie wiem czy lepiej auto czy skibuss.
Jak z ilością ludzi na stokach, tłoczno, długie kolejki przy wyciągach?
Jest możliwość pojeżdżenia gdzieś wieczorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkingi to tam nie za duże są, na Zahradkach płatne. Ja bym jeździła skibusem, może nawet jakiś hotelowy masz, albo jesli samochodem - przyjeżdżała rano.
Co do kolejek - trudno przewidzieć, my w drugi dzień świąt myśleliśmy że będzie dziki tłum, a kolejek nie było wcale ☺
Jazda nocna jest, zobacz na stronie http://www.jasna.sk/...zda-na-nartach/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkingi to tam nie za duże są, na Zahradkach płatne. Ja bym jeździła skibusem, może nawet jakiś hotelowy masz, albo jesli samochodem - przyjeżdżała rano.
Co do kolejek - trudno przewidzieć, my w drugi dzień świąt myśleliśmy że będzie dziki tłum, a kolejek nie było wcale ☺
Jazda nocna jest, zobacz na stronie http://www.jasna.sk/...zda-na-nartach/

Z parkowaniem o różnych porach dnia nigdy nie miałem problemów a bywam tam często. Płatny parking na Zahradkach tylko po prawej stronie jadąc z dołu. Najlepsza opcja to parking Lucky chyba największy. Tłoczno na stokach od Świąt do 3 Króli (Rosjanie) i w czasie ferii mazowieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parkingach (tych w cenie karnetu) najlepiej meldować się 8.00 - 8.15 rano. Później mogą być problemy, zużywanie buta oraz opłaty. Jazda nocna jest na Biała Put. To znakomity stoczek do pierwszych lekcji narciarstwa. Skibusy działają i jest ich sporo. Ja jestem leniwy więc wstaję skoroświt i jeżdżę swoim autkiem.

                                                                                         Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, debiut na Chopoku za mną. Zakochałem się :)

 

Podobno miałem fart, bo trafiliśmy na pogodę, że dało się bez stresu i mgły, przy pięknym słoneczku pojeździć po obu stronach Chopoka. Chyba najbardziej spodobała mi się i zapadła w pamięci trasa 33a w połączeniu z 33, chociaż niebieska kręta droga 34c przy silnym wietrze który fajnie zawiewał śnieg też robiła mega wrażenie :) Na 31 wyrżnąłem orła na lodzie, zatrzymałem się prosto pod nogami przechodniów z boku stoku i pomogli mi się pozbierać :P

 

Ogólnie warunki świetne, ale są miejsca z minerałami (zwłaszcza szczyt), trzeba uważać. Zdarzają się też oblodzenia o czym się boleśnie przekonałem, ale na lodzie też się muszę przecież nauczyć jeździć :) Tłok nie za duży. Ok 12:00-13:00 na niebieskich 5 i 14 było sporo ludzi, ale do przeżycia. Jedyne do czego bym się przyczepił, to wg mnie bardzo oszczędne używanie ratraków. Trasy niby przygotowane, a bardzo szybko się "rozjeżdżają" ale to może tylko mi się wydaje, bo nie mam doświadczenia z takimi trasami. 

 

Warto było spędzić prawie 9h w aucie dla ponad 5h na tych stokach :)

 

Jak zwykle wklejam kilka fotek

Załączone miniatury

  • IMG_0106.JPG
  • IMG_0113.JPG
  • IMG_0114.JPG
  • IMG_0115.JPG
  • YDXJ1978.jpg
  • IMG_0123.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda dojazd na Chopok, łańcuchy obowiązkowo czy da radę bez?

Ogarnąłem mapę i nie planuję autem wjeżdżać wyżej niż pierwszy parking.

Zależy od pogody - jeżeli napada, rozpuści i zmrozi to może być ślisko. Normalnie jest OK. Ale parę (ładnych) lat temu mało nas nie zabiła "poślizgnięta" T4 sunąca bezradnie z góry.
Poza tym, pierwszy parking może być zapchany i skierują Cię wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, pierwszy parking może być zapchany i skierują Cię wyżej.

 

Raczej odwrotnie, parking na Biela Put zapycha się pierwszy. Niżej na Zahradkach jest jeszcze mniej miejsc. Jeszcze niżej są Lucky, największy parking i do 9 zazwyczaj są miejsca. Jest jeszcze jeden duży parking, po wyjeździe z Demanovej, ale stamtąd trzeba dojechac skibusem. Jeszcze nie widziałem, żeby ten w Demanovej się zapchał, ale zazwyczaj wyjeżdżam o 8 na stok, więc mogłem nie widzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...