Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, niestety musiałem trochę przemodelować plany (praca). Na Chopok wracam od 07. do 12.03.
Pozdrawiam.

Oj to się miniemy... Nie tym razem, to następnym!  :)  Również pozdrawiam.

 

Dzisiaj warunki straszna kicha. Od rana lało i to ostro, do wysokości 1600-1700. Wyżej zamieniało się w śnieg, ale tam z kolei widoczność bardzo słaba, trzeba było szukać tyczek i za nimi jechać. Później trochę mniej padało, ale stoki jak gąbka. Śniegu w dolnych partiach na trasach bardzo mało, kilka tras w słabym stanie - przetarcia i placki wodo-śniegu. Średni dzień dziś. No nic... trzeba jeździć, może się poprawi pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym dniu (deszcz i mgła) dzisiaj śnieg i mgła. Ochłodziło się trochę wiec z deszczu przeszło w śnieg w nocy. W górnych partiach około 30cm świeżego, im niżej tym mniej - Lukova 20-25cm, Priehyba 15-20cm, Zahradki 10cm, Lucky 5cm. Na południowej stronie spadło mniej śniegu - Kosodrevina 15cm, Srdiecko i Krupova może 2-3cm tak symbolicznie. Widoczność dzisiaj bardzooo ograniczona, do kilkunastu metrów. Na północy mgła zalegała od szczytu aż do Priehyby a chwilami nawet i niżej. Na południu kończyła się trochę powyżej Kosodreviny.

 

Rano podkład pod świeżym opadem jak nasiąknięta gąbka - po wczorajszym laniu. Później zaczęło zamarzać. Popołudniu był na przemian lód i kopne zaspy świeżego śniegu. Jedynie dół tras na Zahradki i Lucki jeszcze całkiem miękka. W nocy ma przymrozić więc jutro zapowiada się fajna jazda po ubitym świeżym śniegu (tyle ile stoki wytrzymają). Ma się coś przejaśnić i zapowiadane jakieś przebłyski słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po 10 wyszło słońce i trzymało się prawie do końca. Na górze trochę wiało, lekki minus na termometrze. Na dole na plusie. Szybko zrobiło się kartoflisko po wczorajszym opadzie. Podkład bardzo twardy, miejscami lodowo, bardzo lodowo aż do szaro-przezroczystego. Trenowały dzisiaj ekipy na trasie 7 - Co za przejazdy  :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj straszna mgła, więc przyjemności dużej nie było. Muldziaście a pomiędzy pierońsko lodowo. Ludzi też dużo. Treningi kadry włoskiej, kanadyjskiej, słoweńskiej trochę uratowały dzień, było na co popatrzeć  :)

W załączniku podpisane zdjęcia.

Załączone miniatury

  • Trening kadr.jpg
  • Francesca Marsaglia.jpg
  • Federica Brignone.jpg
  • Podkład na większości tras.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Póki nie ruszy znowu sprzedaż na gruponie, pozostają oferty z Olx: http://olx.pl/oferta...html#9562ee2812

 

Gopass można opłacić kartą kredytową online, nie wiem czy da się utworzyć konto bez zamawiania karty Gopass, ale i tak potrzebny jest jakiś numer karty, żeby móc wykorzystać Groupon, bo procedurę trzeba załatwić online (dodanie grouponu do centrum zniżek w serwisie Gopass i aktywowanie go). Karta idzie do 2 tygodni, jeśli nie dojdzie do czasu kiedy będziesz jechać, trzeba mieć wydrukowane potwierdzenie wykupienia dnia jazdy wysyłane w e-mailu (może też być zdjęcie/zapisany PDF na telefonie), podejść do kasy, zapłacić 2 euro kaucji, a kasjer przypisze wykupiony bilet do karty tymczasowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie ruszy znowu sprzedaż na gruponie, pozostają oferty z Olx: http://olx.pl/oferta...html#9562ee2812

 

Gopass można opłacić kartą kredytową online, nie wiem czy da się utworzyć konto bez zamawiania karty Gopass, ale i tak potrzebny jest jakiś numer karty, żeby móc wykorzystać Groupon, bo procedurę trzeba załatwić online (dodanie grouponu do centrum zniżek w serwisie Gopass i aktywowanie go). Karta idzie do 2 tygodni, jeśli nie dojdzie do czasu kiedy będziesz jechać, trzeba mieć wydrukowane potwierdzenie wykupienia dnia jazdy wysyłane w e-mailu (może też być zdjęcie/zapisany PDF na telefonie), podejść do kasy, zapłacić 2 euro kaucji, a kasjer przypisze wykupiony bilet do karty tymczasowej.

mam pytanie od pierwszego kwietnia do 30 jest karnet za 49euro jak to kupić jeśli się wybieram już 1 kwietnia.. co z ta karta ona poczta przyjdzie czy jak??

http://www.jasna.sk/...a-len-za-49EUR/

czy tu identycznie oplacic i jechac z wydrukiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak byłem na Chopoku to zostawiłem plecak na gornej stacji na haczykach. Od teraz ODRADZAM. Dzisiaj jakiś szmaciarz przegrzebal caly plecak i ukradł kilka rzeczy... Zawsze tam wieszałem zeby mieć wygodny dostęp do jedzenia czy czapki czy jeszcze tam czegoś. A złodzieja niech ratrak przejedzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak byłem na Chopoku to zostawiłem plecak na gornej stacji na haczykach. Od teraz ODRADZAM.
Dzisiaj jakiś szmaciarz przegrzebal caly plecak i ukradł kilka rzeczy... Zawsze tam wieszałem zeby mieć wygodny dostęp do jedzenia czy czapki czy jeszcze tam czegoś.

A złodzieja niech ratrak przejedzie!

 

Ja polecam uwadze inny "zwyczaj" na Kasprowym - po dopinaniu butów nie znalazłem nart w stojaku. Miałem już zjeżdżać na dół by ścigać złodzieja na monitoringu. Po czym okazało się, że jacyś "turyści" wzięli sobie bez pytania narty... żeby sobie zdjęcie zrobić...

 

Ręce nad bezmózgowiem opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturowy pogrom trwa...  :(

 

Ciekawe do kiedy będzie jeszcze w miarę fajna jazda.

Jeździliśmy 2-4 kwietnia. Z każdym dniem było trochę gorzej. Ostatniego dnia było już źle - rano na Południu (Turystyczna) śnieg mocno się kleił do deski, o 9.30-10 zrobiła się kasza. Na Północy niewiele lepiej. Wszędzie szare plamy roztopionego śniegu.
Można się modlić o przynajmniej trzydniowy powrót zimy na Chopok pod koniec kwietnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Są już nowe ceny karnetów na sezon 2017.

Na Chopok cena jednodniowego karnetu wzrosła z 38 do 39 euro

a w Tatrzańskiej Łomnicy z 33 do 35 euro

przeliczając po około 4,4 zł za euro wychodzi odpowiednio 170 zł i 150 zł

może dla kogoś to nie jest dużo ale dla mnie to już mega drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już nowe ceny karnetów na sezon 2017.

Na Chopok cena jednodniowego karnetu wzrosła z 38 do 39 euro 

a w Tatrzańskiej Łomnicy z 33 do 35 euro

przeliczając po około 4,4 zł za euro wychodzi odpowiednio 170 zł i 150 zł

może dla kogoś to nie jest dużo ale dla mnie to już mega drogo

Jeżeli w tym roku podobnie jak w latach poprzednich będzie funkcjonował system profitów, to przy zakupie 25 akcji Tatry TMR otrzymuje się 6 dniowy karnet, który można wykorzystać na CHopoku, Łomnicy, Strbskie Pleso lub w Szpindlerowym. Mnie udało się kupić akcje gdy cena była po 110PLN, teraz niestety akcje podskoczyły do 131 PLN, ale i tak z żadnej lokaty nie uzyskamy takiego oprocentowania jak z benefitu TMR. Problemem może być jedynie posiadanie wolnych środków do zamrożenia do końca przyszłego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tym roku podobnie jak w latach poprzednich będzie funkcjonował system profitów, to przy zakupie 25 akcji Tatry TMR otrzymuje się 6 dniowy karnet, który można wykorzystać na CHopoku, Łomnicy, Strbskie Pleso lub w Szpindlerowym. Mnie udało się kupić akcje gdy cena była po 110PLN, teraz niestety akcje podskoczyły do 131 PLN, ale i tak z żadnej lokaty nie uzyskamy takiego oprocentowania jak z benefitu TMR. Problemem może być jedynie posiadanie wolnych środków do zamrożenia do końca przyszłego sezonu.

Eeeech, odpuściłem kupowanie akcji TMR - a w chwili kiedy się tym interesowałem były po 100 zł sztuka ;(

Można kupować na giełdzie praskiej? Zdaje się, że cena tam jest stosunkowo stała od dłuższego czasu - ok. 100 zł.

 

Karnetów wielodniowych nie opłaca się kupować. Jeżeli powtórzy się oferta z zeszłego roku to sezonówka będzie do kupienia do końca października za +-1100 zł. Do końca kwietnia była możliwość kupienia takiej sezonówki za 200E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dla kogoś to nie jest dużo ale dla mnie to już mega drogo

To jest drogo, ale... nie do końca. Na dobrą sprawę karnety dzienne w polskich ośrodkach nie odbiegają mocno od tej kwoty, natomiast to, co polskie ośrodki mają do zaoferowania, już tak. Wielokrotnie można także złapać okazję na Grouponie, a na samym koncie gopass również pojawiają się całkiem korzystne promocje (zazwyczaj z wyłączeniem weekendów). Pewną trudnością pozostaje dojazd, ale trasy to w mojej opinii wynagradzają. W zeszłym sezonie na tyle spodobała mi się jazda w Słowacji, że w tym sezonie pokusiłem się o karnet sezonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tylko drożej. W ośrodkach TMR nawet poza Sylwestrem/Feriami są dzikie tłumy.

W zeszłym sezonie przejeździłem ok. 20 dni na sezonówce za 160 Eur (dodatkowa ulga na karte Euro-26 do 30 lat).

Karnet wyszedł zatem ok 35zł/dzień. Nie można powiedzieć żeby to było drogo. Co innego knajpy czy noclegi przy stoku. 

W tym roku rezygnuję z uwagi na wspomniane tłumy i daleki dojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie przejeździłem na Słowacji (pomimo kontuzji, która wykosiła mnie na 7 tygodni) 18 dni. Starannie omijam weekendy i święta, a podróżuję zazwyczaj nocą, więc omijam korki i nie ma problemu z dojazdem. Chwalę sobie oferowane tam warunki. Na ten sezon już zrobiłem przedpłatę i planuję około 20 dni tam pohulać.

 

                                                                             Pozdr.4all.                                       

 

Ps.

Śpiochu, szkoda że się wykruszyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celujemy (z dwójką przyjaciół) w karnet rozszerzony o Czechy (250E?). Wyjazdy z Wawy środa po południu, jeżdżenie do +-13.00 w niedzielę, powrót na 20-22.

Spanie 10-15E [Babcina Ochota ;)], jedzenie - Biedronka w Czechowicach, piwo - sklep w Nachodzie (przy okazji zakupów rozprostowanie nóg w podróży). Ba, nawet potrawy mamy usystematyzowane - potrawka z kurczaka w warzywach, pizza, ruskie, grzane wino z pomarańczami itp.

Kurcze, nuudno się zaczyna robić ;) ;) 

Strasznego tłoku nie było w zeszłym sezonie - prawie zawsze dawało się go ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...