Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

A jak długo czekaliście na te karty? Bo kupon sobie już pobrałem i ewentualnie wybiorę się 4 lub 5 grudnia.
Ponoć Gopassy można odebrać na miejscu w kasie. Prawda li to? :> Gdzieś przy rejestracji się wybiera sposób odbioru karty?

Kartę Gopass prześlą Ci pocztą (tradycyjną) w jakieś 5-6 dni. Niezależnie od tego dostaniesz natychmiast mailem potwierdzenie transakcji i tak zwany Gopass tymczasowy, który możesz sobie wydrukować i zabrać ze sobą (z nim do kasy na miejscu). Nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem dzisiaj. Na stokach w zasadzie pustki. Przyjechaliśmy koło 9.40, zaczęliśmy od Biela put. Po śniegu widać było, że jest dość ciepło, ale stok dobrze zmrożony, brak kamieni, podłoże twarde. Mnie jeździło się super, choć, nie ma co ukrywać, płasko. Koło 11.30 próbowaliśmy przedostać się na Zahradky, ale okazało się to bardzo problematyczne. Z Priehyby nie było przejazdu, trasa 1, 6 i 12 zamknięte i nie wyglądały, jakby miało się dać dojechać, więc spasowaliśmy.

Wyjechaliśmy na Chopok, żeby sprawdzić, czy uda się przedostać 11a – znowu niefart. W efekcie zjechaliśmy po zamkniętej trasie 1c-1b do Lukovej, miejscami śnieg był po prostu bajeczny, a miejscami zamarznięta, pękająca skorupa i przeciwnie, połacie wody. Ogólnie OK, choć trochę kamieni. Przejazd trasą 5a na Rovną holę mocno utrudniony przez bardzo gęstą mgłę, śniegu na przejazdówce miejscami maławo, miejscami bardzo mokry, ale ogólnie w porządku. Przy akceptowalnej widoczności byłoby dobrze.

Na trasie 5 śnieg bardzo fajny podobnie jak na Biela put, czyli w 3/4. Zaryzykowałem przejazd trasą 11 od samej góry i tu było bardzo ciężko. Śniegu dość, ale nieprzygotowany, zmrożone ślady ratraka, skutera, skiturowców, miejscami twardo, miejscami pękająca skorupa. Na slalomkach raczej walka i niska przyjemność. Od przejazdu 43 (Vyhliadka) trasa 11 otwarta i bombowa, choć ostatnia ścianka była miękka, nie była mocno zjeżdżona i frajda była cały czas. Gdzieś od 13-14 zaczęło robić się chłodno i jakość jazdy poprawiała się. Powrót do Biela put bezproblemowy łącznikiem 2a i później 2b

Ogólnie całkiem przyjemne wczesne rozpoczęcie sezonu, nowe buty zdały egzamin, widoczność poniżej Rovnej holi była w porzo. Bardzo udany dzień. Szkoda że trzeba było kombinować z dojazdem na Zahradky, ale, patrząc na aktualną pokrywę śnieżną, po wyratrakowaniu i otwarciu tras 1c i 1b powinno być OK.

Edyta:
I kilka zdjęć
IMG_0541.JPG IMG_0555.JPG IMG_0556.JPG IMG_0557.JPG IMG_0553.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga narciarze! Od piątku 18 grudnia 2015 roku polski przewoźnik autobusowy PKS Polonus uruchamia nowe międzynarodowe połączenie z Warszawy, przez Kraków, Zakopane, Tatrzańską Łomnicę, Smokowiec, Liptovsky Mikulas, aż do Tatralandii. Koszt biletu na całej trasie to zaledwie 90 zł.

Nowoczesny autobus PKS Polonus z WiFi, rozpoczyna trasę na Dworcu Zachodnim w Warszawie. Aktualnie kursować będzie w piątki i soboty raz dziennie, zaś w okresie wakacyjnym – przez cały tydzień.

Bilety można rezerwować na stronie http://pkspolonus.pl/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra , nie doczytałem . Myślałem że od 20.12 do 30.03 . A zamówiłem tego sporo. Jak sie teraz z tego wycofać? Mój perszy zakup na gruponie. Napisałem do pomocy klienta.

Dlaczego masakra? To bardzo dobra oferta z ograniczonym czasem obowiązywania, a terminy są wyraźnie podane.
 
 

5. Anulowanie (i wyjątki), zwrot pieniędzy i problemy
5.1 Mają Państwo ustawowe prawo do odstąpienia od umowy zakupu Kuponu w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania potwierdzenia pocztą elektroniczną (zwanych dalej „Terminem odstąpienia od umowy zakupu Kuponu”). Niemniej jednak realizując Kupon w Terminie, w którym przysługuje Państwu prawo do odstąpienia od umowy zakupu Kuponu, wyraźnie zamawiają Państwo rozpoczęcie świadczenia usług w tym terminie i przyjmują Państwo do wiadomości, że zrzekają się prawa do odstąpienia od umowy zakupu Kuponu. Ponieważ Groupon nie odpowiada za dostarczenie Oferty Partnera, po realizacji Kuponu nie przysługuje Państwu zwrot pieniędzy (w całości lub części). W celu uniknięcia wątpliwości niniejszy punkt dotyczy również wszelkich ofert z jednoczesnym złożeniem zamówienia.
5.2 Prawo odstąpienia od umowy zakupu Kuponu może być zrealizowane w następujący sposób:
5.2.1 poprzez wypełnienie i przesłanie formularza ;
5.2.2 poprzez kontakt telefoniczny z Działem Obsługi Klienta pod nr: 22 496 08 88 (pon-pt 9-18);
5.2.3 poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected];
5.2.4 poprzez wysłanie pisma na adres określony w punkcie 1.2.
5.3 Jeśli odstąpią Państwo od umowy zakupu Kuponu zgodnie z punktem 5, Groupon zwróci wartość wszystkich płatności dokonanych w ramach zakupu w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty powiadomienia spółki Groupon o odstąpieniu od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżę trochę w marcu ale główny wyjazd planuje 3-7.01.  Karnety w regularnych cenach są drogie ale mam nadzieje że warunki będą ok.

pawelb91 wrzucał tę stronkę: https://www.zlavadna...dise-velka-racai z tego co zauważyłem przez kilka poprzednich dni, gdy jedna promocja się kończy, zaczynają kolejną, przesuwając daty obowiązywania. Oferta nie jest tak atrakcyjna, jak Groupon, ale -50% to też sympatyczna obniżka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedświąteczny Chopokowy przegląd kamerkowy...
Obraz z kamerek z dzisiaj 23.12.2015

Miało być coraz lepiej ze śniegiem a jest coraz gorzej... :(

Wczoraj byłem w Szczyrbskim Plesie,bardzo twardo i równo po zimnej nocy,ludzi sporo,bez kolejek,ale przeszkadzali w szybkiej jeździe.

Cały dzień tak przytrzymało, a dzisiejszej nocy przyszło ciepło i koledzy,którzy pojechali na 7 rano na trening,jeździli już po miękkim-jednym słowem loteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj Chopok niczym mnie nie zaskoczył. Twardo i równo do godz. 11, później... tradycyjnie lodowe łaty, odsypy, troche minerałów - więcej szczegółów: 5 i 14 najmniej zdegradowana, o 1 i 1c najlepiej zapomnieć od godz. 12, 11 i 31 ok przez pierwsze godziny, góra przez cały dzień we mgle, więc jazda 32a była dużym wyzwaniem, no i na koniec 31a i 36 miłe zaskoczenie do końca dnia. Dzisiaj po stronie południowej cały dzień prószył śnieg, odnosiłem wrażenie, że pod koniec dnia jazda była coraz przyjemniejsza... Zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzień. :)

 

 

Załączone miniatury

  • YDXJ0201.jpg
  • YDXJ0205.jpg
  • YDXJ0207.jpg
  • YDXJ0212.jpg
  • YDXJ0214.jpg
  • YDXJ0216.jpg
  • YDXJ0220.jpg
  • YDXJ0224.jpg
  • YDXJ0225.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień stał pod znakiem opadów śniegu, może nie było tego dużo, ale tych kilka centymetrów, plus zdecydowanie mniejsze obłożenie ludźmi spowodowało, że na północnych trasach jeździło się rewelacyjnie. O 12 ewakuacja na południe a tam zamiast opadów śniegu zaczyna wyglądać słońce, ale... 32a muldy i spore odsypy, 31 miękko temperatura w okolicach zera i przygrzewało słońce, 31a i 36 podobnie jak wczoraj, bajkowe. Powrót na północ przez lodowisko na 1c i 11a. Zaskoczeniem były trasy 5 i 14, które pod koniec dnia dalej były w dobrym stanie. Teoretycznie jutro powinno być jeszcze lepiej, zobaczymy.

 

 

Załączone miniatury

  • YDXJ0239.jpg
  • YDXJ0243.jpg
  • YDXJ0245.jpg
  • YDXJ0256.jpg
  • YDXJ0265.jpg
  • YDXJ0284.jpg
  • YDXJ0287.jpg
  • YDXJ0290.jpg
  • YDXJ0292.jpg
  • YDXJ0299.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Był ktoś na Chopoku w ostatnim tygodniu? Temperatury nie wyglądają zachęcająco...

 

Byliśmy 21-24. Śnieg na trasach OK. Dość twardo pod spodem a na wierzchu mniej lub więcej miałkiego, drobnego pyłu. Poza trasami nie można jeszcze jeździć bez poharatania ślizgu. W niedzielę czuć było, że śnieg jest trochę cięższy. Prognozy są całkiem dobre - skionline podaje, że do końca tygodnia temperatury w dolinach mogą być lekko plusowe, ale potem (od środy) na górze i na dole będzie zimno. Zmiana temperatur wywoła opady śniegu - może da się w końcu zjechać w las.

Polecam kamerki na stronie Jasnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,
Ktoś z Was jest może instruktorem (snowboard) i będzie na Chopoku w okresie 7-13/02/2016? Interesowałoby mnie może kilka godzin nauki. Info tu lub priv ;)

 

Ćwierć instruktor może być? Ale i tak będę tam raczej tydzień później. Zapytaj się na grupach fb:

https://www.facebook.../?ref=bookmarks

https://www.facebook...ia/?ref=browser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piątek i sobota na Chopoku piękna pogoda, na górze -9C brak wiatru, wspaniałe warunki. Pogoda folderowa. Niestety jeszcze trwają ferie na Słowacji więc dużo ludzi i na południowej stronie spore kolejki. Zahradki OK. Ogólnie bardzo dało radę!
Pozdr.4all.

Od jutra ma być trochę gorzej z pogodą... a właśnie jutro zaczynam jeździć  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra ma być trochę gorzej z pogodą... a właśnie jutro zaczynam jeździć  ;)

Dzisiaj ocieplenie i na dole śnieg trochę mokry. Trasy fajne (dla mnie) - dużo nierównego śniegu w odsypach ale bez muld. Pogoda zwariowała - od leciusieńkiego deszczyku, przez marznący deszczyk po słońce. Górna część we mgle powodującej "uszkodzenie błędnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...