Skocz do zawartości

Jasna Chopok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal nie potrafię zacytować waszych postów...

(...)

W czym problem?

 

Najlepiej wyrób sobie gopass z plus7 i będziesz  bardziej mądrzejszy niż rok temu.

Generalnie to co piszesz j/w to już prawie historia bo jest od tego sezonu czipowa karta i wiele kombinacji oraz ...Lućky i Olimpiada.

 

Prawdopodobnie w najbliższą niedzielę tam zawitam bo jest połączenie przez Chopok - co Tobie/ kamaratom przywieź, jakie newsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

Szukam jakiegoś noclegu na Chopoku z 25-26 stycznia dla mojej rodziny ;). Jakieś 30 osób. W zeszłym roku byliśmy w ski&fun na Zahradkach ale nie mają teraz wolnego. Może ktoś coś poleci?

 

to teraz uzupełnij swój profil a na pewno jakiś frajer tobie odpowie, że pod Chopokiem jest b. drogo i wszystko jest zajęte! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało się trochę pojeździć jeszcze przed Świętami i to po 9eu/den.

Warunki 4/6 czyli nie wszystkie wyciągi i trasy były przygotowane ale i tak na ten czas były chyba najlepsze od kilku sezonów!?

Teraz, podobnie jak u nas, może być coraz gorzej bo wieje ciepły wiatr co wpłynie na śniegowe warunki (?)

Dodatkowo ,słabym pkt ośrodka (chyba jedynym?) wydaje się wagon A2 który łączy północ z południem, a który nie chodzi gdy mocniej powiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się trochę pojeździć jeszcze przed Świętami i to po 9eu/den.

Warunki 4/6 czyli nie wszystkie wyciągi i trasy były przygotowane ale i tak na ten czas były chyba najlepsze od kilku sezonów!?

Teraz, podobnie jak u nas, może być coraz gorzej bo wieje ciepły wiatr co wpłynie na śniegowe warunki (?)

Dodatkowo ,słabym pkt ośrodka (chyba jedynym?) wydaje się wagon A2 który łączy północ z południem, a który nie chodzi gdy mocniej powiewa.

A tam lubi nawet przy bezwietrznej pogodzie na dole, lubi wiać dość mocno na szczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam lubi nawet przy bezwietrznej pogodzie na dole, lubi wiać dość mocno na szczycie.

Owszem, głównie na linii Lukova-Chopok ale to już teraz raczej nie przeszkadza bo są szybkie wagony na podwójnej linie (Funitel) aby się ewentualnie wydostać  stamtąd na południową stronę i tam pojeździć. Ale warunek główny to musi coś zostać pod nartami, przynajmniej 30-50 cm śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Ano byłem. W skrócie: tradycyjna kupa. Wiatr, większość wyciągów stało, mega tłumy. Nieźle na pd stronie, tam szło pojeździć, choć gęsto. Powrót do Jasnej, to walka o życie - śnieg wywiany do lodu i skał, do tego huragan zdmuchujący z tego lodu poza trasę. Chopok to totalnie nieudana góra i choćby wpompowali 10 razy tyle kasy, to się nie zmieni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100%zgadzam się z Felipe ,widać że dobrze zna tamtejsze realia ,jak jest dobra śnieżna zima i trafisz w dobrą bezwietrzną pogodę a i słoneczko to na zawsze zapamiętasz ,będzie super nie gorzej niż w AT i dlatego jak ktoś tak trafił będzie zadowolony ale i przy okazji idealizował wszystko z perpektywy tego jednego lub dwóch udanych wyjazdów ,sam tak kiedyś miałem bo raz na początku trafiłem pogodę i śniegu po pas to złapałem taki ciąg na Chopok ,że z kilkanaście razy jednej zimy tam byłem ale też nabrałem respektu do tej góry i doświadczenia i widzę ,że Felipe dobrze zna realia i doświadczył tam już nie jednego ,ja podobnie pięknie ,bajkowo jednego dnia ,drugiego ekstremalnie i trzeba dobrze "wymiatać"aby w takich warunkach zjechać ze szczytu ale i wyjechać i to nie super nowoczesną godolą ale małymi niebieskimi stareńkimi krzesełkami co chwilę stającymi w huraganowym wietrze przy zerowej widoczności a jak przy tym śniegu jest skąpo to wystają ogromne głazy i kamienie takie jest podłoże tej góry i może być bardzo niebezpiecznie i trzeba to wiedzieć ,ale wszystkim życzę oczywiście tego innego oblicza tej góry ze słoneczkiem ,bezwietrznie bajkowo i śnieżnie i wtedy hulaj dusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak to sie jednak ma do lat poprzednich, gdzie śniegu naturalnego było znacznie wiecej?

W zeszłym roku śniegu naturalnego było mnóstwo,na południu nawet 2 metry.My trafiliśmy na względnie dobrą pogodę dwa dni pięknego słońca ,jeden dzień armagedon śnieżny i dwa dni bez słońca i bez opadów. Ma się to tak ,że zawsze jest jakieś ale:kamienie ,lód , dużo ludzi ,wiatr i przede wszystkim muldy,które pojawiają się już koło 10-11 ,oczywiście te uniedogodnienia nie występują  jednoczesnie  ,ale zawsze coś jest nie tak.Taki urok tej góry plusem jest odległość i możliwość wyskoczenia na 2-3 dni i na taki wyjazd jak najbardziej warto tam jechać, na dłużej lepiej dołożyć te 20-30 % i jechać do zupełnie innej rzeczywistości :) Chopok zawsze pozostanie Chopokiem, będzie wiało, będą muldy,bo przepustowość wyciągów jest wysoka i żeby trafić na słoneczny dzień trzeba mieć szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam mam do oddania całkowicie za darmoche:)karnet na chopok za 9 ojro dzień ;)po 30 marca chętni pisać na priv :)

Przez gopass.sk/plus7 ta cena obowiązywała już od 10go marca.

Słowacy trochę przyśpieszyli promocję może także przez warunki śniegowe które zmieniały się z dnia na dzień a które do 30go marca były dobre i dostateczne. Zaliczyłem kilka razy ten ośrodek do świąt BN oraz po 10tym marca i nie narzekam - pojeździłem!

Na uwagę zawsze zasługiwała trasa nr1 a generalnie powyżej Lukowej ,po 13-tej, było już muldziście.

 

Jeśli tylko poprawią tam kilka wyciągów , szczególnie tych orczykowych oraz tras i nie będą przewrażliwieni co do siły wiatru...a  w przyszłym sezonie porządnie nasypie, to zawsze warto będzie tam pojechać, tym bardziej za 9eu!

Na duży plus ośrodka zasługuje to ,że jeżeli nie wszystkie trasy/ wyciągi były udostępnione (raczej większość) to kasa zwracała pieniążki a wtedy cena karnetu nie przekraczała 19eu/den!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Ale za to na Wielkiej Raczy sporo potaniało. Ja wiem, ze to inna klasa ośrodków, ale o różnicę cen mi chodzi. W zeszłym roku było ponad 30 Euro, w tym ma być 20€ :)

Teoretycznie to może inna klasa ,ale w praktyce z Wielkiej Raczy zawsze przyjeżdżam zadowolony ,wyjeżdżony ,nie stoję w kolejkach do wyciągów i nie ma tłumów na trasach ,a na Chopoku? każdy wie jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to może inna klasa ,ale w praktyce z Wielkiej Raczy zawsze przyjeżdżam zadowolony ,wyjeżdżony ,nie stoję w kolejkach do wyciągów i nie ma tłumów na trasach ,a na Chopoku? każdy wie jak jest...

Jak jest ? :) Bo mnie osobiście zdarzyło się tylko raz czekać na Chopoku, a konkretnie do kolei szynowej ale wynikało to z pecha(podjechałem tuż po tym jak ruszyła). Gondola na sam szczyt od strony północnej często ma kolejkę sięgającą stoku ale rozładowuje się błyskawicznie. Imho Chopok mimo natłoku ludzi na trasach infrastrukturę wyciągową ma bardzo dobrą i ciężko byłoby tam coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...